Stasiak.vs.Meza.Weigh

(Fot. Piotr Pędziszewski / MMARocks.pl) Jak do tej pory najlepiej spośród Polaków występujących podczas krakowskiego UFC Fight Night 64: Gonzaga vs. Cro Cop 2 pokazał się piórkowy Damian Stasiak (MMA 8-3, UFC 0-1, 3. w Rankingu PL), notabene zakontraktowany w pośpiechu, na dwa tygodnie przed wydarzeniem. Utalentowany karateka z Aleksandrowa Łódzkiego dwoił się i troił, ale to Amerykanin Yaotzin Meza (MMA 21-9, UFC 2-2) był dzisiaj nieco lepszym zawodnikiem.

Przebieg pojedynku zmieniał się jak w kalejdoskopie, zarówno Polak, jak i zawodnik z Arizony mieli dogodne sytuacje do zakończenia walki przed czasem. Na uwagę zasługują soczyste kopnięcia reprezentanta United Gym na wątrobę rywala – Meza na pewno z grymasem bólu zapamięta tę wizytę pod Wawelem. Z kolei Amerykanin wypracował idealne okazje do poddania Stasiaka duszeniem trójkątnym rękoma lub duszeniem zza pleców. W trzeciej rundzie Yaotzin Meza wyraźnie przyspieszył i zapunktował dodatkowo obaleniami, dając wystarczający powód sędziom do tego, aby właśnie jego ręka była w górze.

18 KOMENTARZE

 1. Jak na bycie dwa tygodnie po walce to brawo dla Damiana, widać było ze się starał. Ale zamiast kombinować z poddaniami mógł bić. Niemniej jednak brawo za pokazanie woli walki.

 2. Stasiak mimo porażki jeden z 3 jasnych punktów tej gali, Meza wcale nie słaby przeciwnik przegrał tylko z Mendesem i Sergio Pettisem w UFC a Stasiak stawiał duży opór jak na wzięcie walki z doskoku to świetna postawa, może się utrzymać troche w UFC.

 3. My polacy umiemy pięknie przegrywać, szkoda ze nie potrafimy słabo wygrywać. Brakuje mi tylko polacy nic sie nie…

  Choć przyznaje obiektywnie ze dał najlepszą przegraną walke, postawił solidny opór, niedawno przeciez miał walke na BAMMA

 4. Pokazał się z dobrej strony, będą z niego ludzie.

  Obrotówki na korpus były dobrym pomysłem, ale chyba nie weszły czysto na wątrobę.

 5. Zasłużył na jeszcze jedną szansę. Walka w zastępstwie, kilka fajnych tricków. To przejście gardy powinno tu już kwitnąć w jakimś gifie. No, ale Meza ogarnął niestety.

 6. Walka wieczoru moim zdaniem, dużo zwrotów akcji i ciasne, niemalże kończące duszenia z jednej i drugiej strony. Damian pokazał zajebiste serducho do walki, coś czego brakowało większości Polaków walczących na gali. Po pełnym okresie przygotowawczym Stasiak będzie sobie radził dużo lepiej. Też mi trochę wstyd, że nie znałem go wcześniej, ale jak czas pozwoli to nadrobię jakieś walki, żeby móc wyrobić sobie pełniejsze zdanie o nim. Niemniej jednak czekam na jego następną walkę, jestem pewny, że dostanie drugą szansę, bo nie dał plamy. Meza był tylko nieco lepszy wczorajszego wieczoru.

 7. Bardzo dobry występ Damiana. Ciekawa stójka, duża kreatywność w parterze i wielkie serce do walki. W pełni zasłużony angaż w UFC i szansa na utrzymanie się tam dłużej. Teraz czas odpocząć bo 3 walki w 4 miesiące to szaleńcze tempo. Mam nadzieję, że dobrze mu pójdzie ścinanie do 61 i tam pokaże się z dobrej strony.

 8. Bardzo pozytywnie jestem zaskoczony wystepem Damiana. Spodziewalem sie raczej jednostronnego pojedynku, w ktorym rywal zdominuje Damiana a tu prosze nie wiele braklo do zwyciestwa

 9. Mimo porażki brawa dla Damiana. Widzę w nim duży potencjał i liczę, że po odpoczynku i konkretnym okresie przygotowawczym w następnej walce wróci na zwycięski tor 🙂

 10. On Pawlak i Bartek największe brawa im się należą! Damian wstydu nie było i na pewno w kolejnej walce będzie dużo dużo lepiej! Gdyby solidnie się przygotował i nie był 2 tyg po ciężkim boju mógłby to wygrać spokojnie!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.