Do karty gali UFC Fight Night 109, która odbędzie się 22 kwietnia w Nashville zostało dodane kilka ciekawych starć. Jednym z nich jest walka Ala Iaquinty Diego Sanchezem. 

Iaquinta (MMA 12-3-1) ostatnią walkę stoczył na gali UFC Fight Night 63 w kwietniu 2015 roku. Wtedy niejednogłośną decyzją sędziów wygrał starcie z Jorgem Masvidalem. W listopadzie 201 miał być jednym z zawodników walczących na gali UFC 205 w Nowym Jorku, jednak wycofał się z niej przez kwestie finansowe. Miał zawalczyć z Thiago Alvesem. Do powrotu do MMA namówił go ostatnio Sean Shelby.

Sanchez (MMA 27-9) swoją ostatnią walkę stoczył z debiutującym w oktagonie UFC Marcinem Heldem, którą wygrał jednogłośną decyzją sędziów. Gala miała miejsce w listopadzie ubiegłego roku i odbyła się w Meksyku.

W Nashville do walki staną także m.in. Thales Leites Sam Alvey. 

Leites (MMA 26-7) ostatnią walkę stoczył na gali UFC Fight Night 100 w listopadzie 2016, gdzie pewnie na punkty pokonał go Krzysztof Jotko. Jego bilans z ubiegłego roku to dwie porażki i jedno zwycięstwo.

Alvey (MMA 30-8 1NC) ma obecnie passę czterech zwycięstw z rzędu. W tym roku zaprezentował się już w oktagonie organizacji na gali UFC on FOX 23, gdzie jednogłośną decyzją zwyciężył nad Nate’em Maquardtem.

W karcie walk UFC Fight Night 109 znajdzie się także pojedynek kobiet. W oktagonie spotkają się Jessica Penne Danielle Taylor. 

Penne (MMA 12-4) ostatni raz zawalczyła na UFC 199, gdzie uległa w drugiej rundzie Jessice Andrade. Wcześniej spotkała się z Joanną Jędrzejczyk, która pokonała ją przez TKO w trzeciej rundzie. Teraz Amerykanka ma serię dwóch walk przegranych z rzędu.

Taylor (MMA 8-2) dla UFC stoczyła już dwie walki. W debiucie uległa Marynie Moroz a na gali UFC Fight Night 101 wygrała niejednogłośnie z Seo Hee Ham.

Walką wieczoru tej gali jest starcie Cuba Swansona z Artemem Lobovem. Gala odbędzie się 22 kwietnia w Nashville.

Karta walk UFC Fight Night 109: 

 • Artem Lobov vs. Cub Swanson
 • Al Iaquinta vs. Diego Sanchez
 • Thales Leites vs. Sam Alvey
 • Brandon Moreno vs. Dustin Ortiz
 • Jessica Penne vs. Danielle Taylor
 • Hector Sandoval vs. Matt Schnell
 • Scott Holtzman vs. Michael McBride

13 KOMENTARZE

 1. Iaquinta (MMA 12-3-1) ostatnią walkę stoczył na gali UFC Fight Night 63 w kwietniu 2015 roku. Wtedy przez niejednogłośny wałek w chuj wygrał starcie z Jorgem Masvidalem.

  Poprawiłem.

 2. Coś Al chyba będzie musiał odszczekać, odszedł bo lepiej zarabiał "poza" ufc. Ciekawe co go skusiło, bo oferta ufc raczej nie bardzo, może interesy nie idą.

 3. Coś Al chyba będzie musiał odszczekać, odszedł bo lepiej zarabiał "poza" ufc. Ciekawe co go skusiło, bo oferta ufc raczej nie bardzo, może interesy nie idą.

  Matt Serra go przekonał do powrotu , ale kto w tym ma lepiej zarobić albo coś to nie wiem :beer: fajnie , że wraca

 4. czyli Al wynegocjował nową podstawę. Brawo. Jechać twardo z tym "monopolistą" za jakiego uważa się UFC.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.