Wywiad Ryana Hockensmitha z ESPN Magazine z Daną White’em przynosi dość sensacyjne informacje. Według tego co mówi prezydent UFC grudniowa gala UFC 92 sprzedała 150-175 tys. więcej PPV od UFC 91, co biorąc pod uwagę znakomity wynik gali z pojedynkiem Couture vs. Lesnar – 1.01 mln oznaczałoby to, że finałowa gala w 2008 roku pobiła rekord wykupionych PPV w historii organizacji wynikiem w granicach 1.2 mln.

Jedyne wiarygodne źródło informacji w tej kwestii, czyli Dave Meltzer nie skomentował jak na razie tych rewelacji, ani nie podał swoich danych, więc trudno wyciągać ostateczne wnioski. Jeśli jednak przyjąć za prawdę, że UFC 92 sprzedała się lepiej od UFC 91, nawet zakładając, że 91 wcale nie osiągnęło 1 mln tylko np. 800 tys. to jest to znakomita wiadomość dla organizacji z kilku przyczyn. Po pierwsze wygląda na to, że aby dobrze sprzedać gale, UFC wcale nie potrzebuje ESPN, ani innych popularnych mediów, które w odróżnieniu od 91-ki, 92-ką były słabo zainteresowane. Po drugie wieńcząca rok coroczna grudniowa gala stała się marką samą w sobie (podobnie jak K-1 Dynamite czy Wrestlemania) i właściwie niezależnie od tego, kto na niej występuje znakomita sprzedaż jest prawie pewna. Po trzecie być może Lesnar rzeczywiście w przeciągu roku przyciągnął do UFC sporą rzesze nowych fanów z pro-wrestlingu. Wreszcie po czwarte praktycznie wszyscy zawodnicy (może z wyjątkiem Minotauro), którzy występowali w trzech walkach wieczoru na UFC 92 są już tak popularni, że są w stanie samodzielnie w dowolnych konfiguracjach zapewnić wysoką sprzedaż gali. Oczywiście głównymi gwiazdami pozostają Griffin i Rampage, ale skoro ich bezpośrednie starcie na UFC 86 osiągnęło wynik „tylko” 540 tys. sprzedanych PPV to pozostałą cześć na UFC 92 musieli zapewnić Evans, Mir, Silva i Minotauro.

Oczywiście jak sugeruje mój kolega redakcyjny Tidzej może ta informacja White’a jest zupełnie nieprawdziwe, a została wypowiedziana tylko po to, aby będącemu w sporych kłopotach Station Casinos poprawiono bardzo niski rating kredytowy. Wtedy moje spekulacje byłyby nic nie warte.

UPDATE: Dave Meltzer potwierdza, powołując się na przecieki z sieci kablowych, że UFC 92 rzeczywiście osiągnęło wynik w granicach 1 mln PPV.

1 KOMENTARZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.