Alexandre Pantoja w pełni skontrolował pojedynek z Brandonem Royvalem i wygrał jednogłośną decyzją sędziów. Brazylijczyk tym samym obronił pas kategorii muszej podczas gali UFC 296, która 16 grudnia odbyła się w Las Vegas.

>>> WYNIKI GALI UFC 296

Już w pierwszych sekundach Alexandre Pantoja (MMA 27-5-0) ruszył z ciosami na rywala. Dopiero po chwili starcie się uspokoiło. Po dwóch minutach Brazylijczyk zdołał sprowadzić Brandona Royvala (MMA 15-7-0) do parteru i w kolejnej części tej rundy kontrolować przeciwnika z góry. 

Początek drugiej rundy to chwila pojedynczych wymian w stójce i przejście do parteru przez Pantoję. Tam z góry Brazylijczyk kontrolował starcie, dopisując kolejne minuty kontroli na swoje konto.

Tak samo rozpoczęła się trzecia odsłona. Alexandre Pantoja po kilkunastu sekundach ruszył po obalenie. Brazylijczyk próbował założyć duszenie trójkątne, chwilę później duszenie zza pleców, jednak Amerykanin zdołał z tego uciec. W stójce Royval atakował coraz częściej i momentami wydawało się, że przejmuje inicjatywę. Na minutę przed końcem odsłony Pantoja ponownie jednak zszedł do parteru.

Niemal identycznie wyglądała czwarta odsłona. Przez większość tej rundy Alexandre Pantoja kontynuował znaczną przewagę w parterze, kontrolując starcie w tej płaszczyźnie. Dopiero pod koniec odsłony Brandon Royval zdołał odwrócić pozycję i zadał kilka uderzeń. 

Dobrze zaczął Amerykanin piątą rundę, jednak szybko Alexandre Pantoja ponownie uruchomił swoje zapasy i sprowadził walkę do parteru. Z tej pozycji Brazylijczyk kontrolował pojedynek do ostatnich sekund.

Alexandre Pantoja wszedł do klatki z serią czterech zwycięstw z rzędu, podczas której pokonywał kolejno Manela Kape, Brandona Royvala, Alexa Pereza i Brandona Moreno. Wcześniej Brazylijczyk przegrywał z Deivesonem Figueiredo i Askarem Askarovem, wygrywał natomiast z Mattem Schnellem i Wilsonem Reisem.

Brandon Royval walkę o pas otrzymał po trzech wygranych z rzędu. Po przegranych starciach w 2020 roku z Brandonem Moern i 2021 roku z Alexandre Pantoją, Amerykanin pokonał kolejno decyzją sędziów Rogerio Bontorina, przez poddanie Matta Schnella i przez techniczny nokaut Matheusa Nicolau.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

8 komentarzy (poniżej pierwsze 30)

...wczytuję komentarze...

Avatar of Zaraza
Zaraza

Legacy FC
Featherweight

1,948 komentarzy 2,032 polubień
Avatar of Roshi
Roshi

Vale Tudo
Championship

29,956 komentarzy 101,086 polubień

Dobra waleczka! Dwa koty, nie doceniłem Brandona.
:conorsalute:

Odpowiedz polub

Avatar of Cassius42
Cassius42

UFC
Light Heavyweight

15,526 komentarzy 26,755 polubień

Screenshot_2023-12-17-07-26-52-514~2.jpg
111-95 w znaczących ciosach dla Royval.
8/14 TD i 15 minut kontroli Pantoja

Odpowiedz 2 polubień

Avatar of łajcior
łajcior

Legacy FC
Flyweight

1,802 komentarzy 2,774 polubień

Nudzi mnie ten Pantoja
Wolałem nieskończone rewanże Moreno i Figueiredo, ci zawodnicy przynajmniej mnie obchodzili
Jedyna nadzieja muszej to Manel Kape albo właśnie Moreno

Odpowiedz 2 polubień

Avatar of Raven
Raven

KSW
Welterweight

5,410 komentarzy 20,718 polubień

przysnąłem :sleepy:

Sprawdź poziom cukru. To mogą być początki cukrzycy :mjsmile:

Walka, gdzie trudno się było nudzić, bo cały czas coś się działo i żaden nie odpuszczał. Pantoja miał sporo szczęścia w ostatniej rundzie. Patrząc na to jak był wypompowany i ile wachy zostało Royvalowi (Mistrz łapał na twarz aż przykro było patrzeć), to gdyby nie weszło mu to obalenie, to obawiam się, że pretendent rozstrzelałby go w tej stójce. Pantoja w 5 odsłonie jechał wyłącznie na serduchu, ale po tym też poznaje się mistrzowski potencjał.

Odpowiedz 7 polubień

Avatar of Komentator Internetu
Komentator Internetu

KSW
Heavyweight

6,116 komentarzy 13,086 polubień

Royval pozytywnie mnie zaskoczył, ale jego cios jest za słaby na takiego konia jak Pantoja. Brawa dla obydwu za naprawdę konkretne dynamiczne starcie.

Odpowiedz 5 polubień

Avatar of Quairon
Quairon

Maximum FC
Bantamweight

1,431 komentarzy 3,035 polubień

"Alexandre Pantoja zdominował Brandona Royvala" no nie, Pantoja przeleżał Royvala, kibicowałem Pantojy ale runde gdzie Royval go bił z dołu a Pantoja tylko leżał punktowałem dla Royvala, asekurancka obrona trochę jak u Leona ale on w swojej dominował.

Odpowiedz polub

Avatar of Abe
Abe

Shark Fights
Lightweight

1,157 komentarzy 3,135 polubień

Z walk midżetow tylko Kratos i Moreno.

Odpowiedz 1 Like