Alexandre Pantoja

Mistrz UFC w wadze muszej, Alexandre Pantoja, jest pewien, że jego najbliższy rywal prawdziwie zapracował sobie na szansę walki o pas mistrzowski. Zapowiada, że ich starcie będzie najlepszą walką wieczoru.

Na nadchodzącej w najbliższy weekend, ostatniej gali UFC 2023 roku – UFC 296 – mistrz dywizji koguciej po raz pierwszy bronił będzie swojego tytułu. Po lipcowym zwycięstwie przez niejednogłośną decyzję sędziowską nad ówczesnym właścicielem pasa, Brandonem Moreno, fani zastanawiali się, czy Moreno otrzyma bezpośredni rewanż. Pantoja pokonał już jednak Meksykanina trzykrotnie w swojej karierze, więc pierwszą obronę tytułu zaliczy przeciw Brandonowi Royvalowi. Brazylijczyk uznaje to za dobrą decyzję federacji:

Royval definitywnie zasłużył na walkę o pas. Ten gość wychodzi z paru mocnych zwycięstw. Znokautował Matheusa Nicolau, fenomenalnego fightera z Brazylii. Skończył Matta Schnella i pokonał Rogerio Bontarina. Zasłużył. Walczył z każdym w czołowej dziesiątce, zapracował na walkę o pas i jest to bardzo dobre zestawienie dla mnie w tym momencie mojej kariery.

Brazylijczyk również mierzył się już wcześniej z Royvalem – w sierpniu 2021 roku pokonał go przez poddanie w drugiej rundzie. Teraz chce z mocą podkreślić, że jego okres panowania jako mistrza UFC dopiero się rozkręca:

Kiedy walczyłem z Brandonem Royvalem po raz pierwszy, wciąż jeszcze jeździłem na Uberze, miałem kontuzję kolana i sporo emocji w głowie. Mój umysł musiał być mocny na 200 procent. Teraz jest inaczej. On chce mi odebrać coś, co należy do mnie, a ja mu nie pozwolę. Brandon Royval to prawdziwie mocny pretendent. Muszę być na niego gotowy.

Biorąc pod uwagę zwycięskie serie i drogę, przebytą przez obu tych zawodników, Pantoja przewiduje w walce z Royvalem prawdziwą ucztę dla fanów sportów walki:

Będzie to najlepsza walka wieczoru, na pewno. Będzie szalona. Brandon Royval to znakomity zawodnik. Podoba mi się jego styl, bardzo agresywny, bardzo dobre jiu-jitsu. Walczy tak samo, jak ja, z tym że jest wysoki i leworęczny. Imponujący fighter. Lubię oglądać jego walki i na 100 procent damy najlepszą walkę wieczoru.

Gala UFC 296, kończąca rok 2023 w historii federacji, odbędzie się w najbliższą sobotę, 16 grudnia. W głównej walce wieczoru zmierzą się o pas wagi półśredniej Leon Edwards i Colby Covington. Na karcie zobaczymy też m.in. walkę Tony’ego Fergusona z Paddym Pimblettem i Vicente Luquego z Ianem Garrym.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.