ufc 278 aldo dvalishvili

Merab Dvalisvhili dopisał do swojego rekordu ósme zwycięstwo z rzędu. Zawodnik z Gruzji pokonał Jose Aldo przez jednogłośną decyzję na gali UFC 278.

Merab rozpoczął walkę od obrotowego kopnięcia na korpus. Aldo cierpliwie czekał na swój moment, natomiast Gruzin chętniej skracał dystans z uderzeniami. Dvalishvili w końcu ruszył po obalenie, ale Jose utrzymał się na nogach. Po kilku minutach spokojnych wymian w stójce, Gruzin przeszedł do klinczu pod siatką. Aldo szybko rozerwał uchwyt i akcja powróciła na środek oktagonu. Dvalishvili wywierał presję i spychał Aldo w kierunku siatki. W ostatnich sekundach rundy Aldo zaatakował latającym kolanem, po czym zawodnicy ruszyli na otwartą wymianę.

Dvalishvili częściej inicjował ataki w stójce od Brazylijczyka. Merab przeszedł do klinczu pod siatką, gdzie starał się przewrócić Aldo. Gruzin zadał serię uderzeń kolanem na udo Jose. W końcu zawodnicy rozerwali uchwyt i wrócili do pełnego dystansu. Dvalishvili ruszył po kolejne obalenie, ale Aldo prezentował kapitalną defensywę zapaśniczą. Merab zyskiwał przewagę w klinczu, to po jego stronie była statystyka zadanych ciosów.

Błyskawicznie po rozpoczęciu ostatniej odsłony Gruzin przeprowadził nieudaną próbę sprowadzenia. Merab nie zwalniał tempa i cały czas napierał do przodu. Aldo został zmuszony do walki na wstecznym biegu i atakowaniu z kontry. Dvalishvili wywierał ogromną presję i wyprowadzał więcej uderzeń, to on dyktował tempo tego starcia. Jose cały czas utrzymywał stuprocentową skuteczność obron przed obaleniami. Dvalishvili kontrolował Brazylijczyka w klinczu i pewnie dotrwał do końcowej syreny, po której sędziowie jednogłośnie orzekli o wygranej Gruzina.

61,2 kg: Merab Dvalishvili pok. Jose Aldo przez jednogłośną decyzję (29-28, 29-28, 30-27)

Pełne wyniki gali UFC 278

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

5 komentarzy (poniżej pierwsze 30)

...wczytuję komentarze...

Avatar of BogdanJanusz
BogdanJanusz

UFC
Middleweight

10,018 komentarzy 72,838 polubień

Jakby to byłoby chociaż 50% dawnego Aldo to po tym jak wybronił te wszystkie próby obaleń by go zwyczajnie w tej stójce ubił jak kotleta. Noga wąchacza prosiła się o to żeby zrobić dejavu walki z Faberem.

Odpowiedz 2 polubień

G
Guest

Przynajmniej ładnie publiczność go wygwizdała

Odpowiedz 2 polubień

Avatar of StinglikeaBee
StinglikeaBee

Brutaal
Heavyweight

629 komentarzy 1,957 polubień

Wstyd, nie śmierdziało dechami nawet a i tak surowizna aż boli. Czy jakoś tak

Odpowiedz polub

Avatar of WaszkaOG
WaszkaOG

EFC Africa
Heavyweight

3,034 komentarzy 9,477 polubień

Czyli Chito vs Yan albo Omalley o titleshota.
Merab to kolega Sterlinga i nie chcą walczyć.

Odpowiedz polub

Avatar of Raven
Raven

KSW
Middleweight

5,674 komentarzy 22,027 polubień

Patrząc na Aldo widziałem w nim syndrom Robbiego Lawlera. Niby skillsy są nadal, ale chłop jakby chwilami zapominał po co jest w tym oktagonie, bo aktywność i agresja była niemal w całkowitym zaniku. Józek dał Merabowi narzucić jego grę, a ten mieszając stójkę z klinczem, wypykał go na luzaku. Zdziwienie Aldo podczas ogłaszania werdyktu było... zadziwiające :mjsmile:

Odpowiedz polub