Pełne pięć minut trwała trzecia walka Conora McGregora (MMA 22-6-0) z Dustinem Poirierem (MMA 28-6-0). Irlandczyk na kilka sekund przed końcem rundy poważnie uszkodził kostkę, co szybko zdecydował się przerwać lekarz.

Dla Irlandczyka była to druga przegrana z rzędu i trzecia w ciągu ostatnich trzech lat. Amerykanin natomiast przedłużył serię wygranych do trzech z rzędu, nie dając tym samym złudzeń, kto powinien otrzymać w kolejnym starciu szansę walki o pas kategorii lekkiej.

W szczegółowych statystykach po walce jasno widać stuprocentową skuteczność Irlandczyka w kopnięciach, którymi zaczął sobotnie starcie. Szybko inicjatywę przejął jednak Amerykanin, który po udanym sprowadzeniu zanotował 3 minuty i 18 sekund pełnej kontroli w parterze.

Podczas wspomnianych 198 sekund „The Diamond” wyprowadził łącznie 46 uderzeń, z których 28 doszło do celu. Na głowę McGregora na macie spadał więc jeden cios średnio co 7 sekund, natomiast Poirier nie tracąc czasu próbował zaatakować rywala średnio raz na 4 sekundy.