Gilbert Burns z powodu pozytywnego wyniku testu na COVID-19 został wycofany z walki wieczoru przeciwko mistrzowi wagi półśredniej Kamaru Usmanowi do jakiej miało dojść 11 lipca na gali UFC 251!

Według nieoficjalnych jeszcze informacji, Brazylijczyk zgodnie z protokołem bezpieczeństwa organizacji UFC został przetestowany na koronawirusa zanim udał się na wyspę Yas w Abu Zabi, gdzie 11 lipca odbędzie się gala UFC 251.

Na początku tego tygodnia, klubowy kolega Burnsa – mistrz wagi średniej i półciężkiej organizacji ONE Championship Aung La N Sang ujawnił, że uzyskał pozytywny wynik testu na COVID-19. Dodatkowo według portalu MMA Fighting, co najmniej jeden trener z klubu MMA w Sanford w ciągu ostatnich dwóch tygodni również został zakażony koronawirusem.

Spodziewano się, że Gilbert Burns i jego narożnik wylecą z Las Vegas na galę UFC Fight Island w tym tygodniu, ale po pozytywnym wyniku testu, żadnego z nich nie było na pokładzie czarterowego lotu do Abu Zabi.

Nie wiadomo jeszcze czy organizacja UFC będzie starała się znaleźć nowego przeciwnika na mistrzowską walkę z Kamaru Usmanem do której został zaledwie tydzień. Według nieoficjalnych informacji, starcie Usman vs Burns zostanie przeniesione na późniejszy termin.

Burns (19-3 MMA) jest niepokonany od czasu przejścia do kategorii półśredniej. Pokonał w tym czasie Alexeya Kunchenko, Gunnara Nelsona, Demiana Maię i Tyrona Woodleya. Brazylijczyk to specjalista BJJ, który poczynił znaczne postępy w stójce.

Usman (16-1 MMA) w pierwszej obronie pasa mistrzowskiego pokonał Colby’ego Covingtona przez TKO w ostatniej rundzie pojedynku. Tytuł mistrza kategorii półśredniej zawodnik zdobył w walce z Tyronem Woodleyem.

Burns skomentował sytuację na swoim Twitterze:

Tragiczna wiadomość, nie czuje się za dobrze ale wygram tą bitwę! Bądźcie bezpieczni!

W tej sytuacji głównym wydarzeniem lipcowej gali UFC 251 będzie rewanżowe starcie o tytuł mistrza wagi piórkowej pomiędzy Alexandrem Volkanovskim a Maxem Hollowayem oraz walka o zwakowany przez Henry`ego Cejudo pas mistrza wagi koguciej pomiędzy Petrem Yanem a Jose Aldo.

27 KOMENTARZE

 1. Za dobrze by było gdyby ta rozpiska się utrzymała do końca. Oby nikt więcej nie wypadł a Gilbertowi zdrówka.

 2. Wczoraj oglądałem jego walkę z Łudlejem i jak zobaczyłem fragment tytułu to byłem pewien , że chodzi o pozytywny wynik testu na EPO.

 3. i to z podwójnie pozytywnym wynikiem, sytuacja jest poważna

  Cohones robi własne dodatkowe testy bo wie że Łysemu nie można ufać

 4. Walka Mariny Rodriguez z  Carlą Esparza też odwołana 😀 Lawina ruszyła. Ale podobno Mas jest chętny wejść na zastępstwo gdyż na twitterku wyraził taką możliwość. To co Danka? Zapłacisz Jezusowi wystarczająco aby ten zawalczył tydzień przed galą?

 5. Walka Mariny Rodriguez z  Carlą Esparza też odwołana 😀 Lawina ruszyła. Ale podobno Mas jest chętny wejść na zastępstwo gdyż na twitterku wyraził taką możliwość. To co Danka? Zapłacisz Jezusowi wystarczająco aby ten zawalczył tydzień przed galą?

  Myślę, że uliczny Jezus z Esparzą miałby niemałe szanse

 6. No zaczyna sie to wszystko sypać, nie chce krakać ale zaraz będzie tego więcej i cały event odwołają

 7. I bardzo kurwa dobrze.

  Tak się kończy cwaniakowanie dany i nie płacenie zawodnikom. Usman vs. Masvidal ma swoją historię i hype, a wyskoczyli z kolegą klubowym. Jak nie zrobią tej walki to ::jondance::

 8. Dobrze dla Burnsa , powinien mieć dłuższy okres przygotowawczy do walki o Pas , wirus mu wyjdzie na dobre :suchykarol:

 9. Dobrze dla Burnsa , powinien mieć dłuższy okres przygotowawczy do walki o Pas , wirus mu wyjdzie na dobre :suchykarol:

  O to to,zapewne przechodzi wirusa bezobjawowo, ale nawet jakby go nie miał, to zrobili podobnie jak z walką o pas dla Demiana

 10. I bardzo kurwa dobrze.

  Tak się kończy cwaniakowanie dany i nie płacenie zawodnikom. Usman vs. Masvidal ma swoją historię i hype, a wyskoczyli z kolegą klubowym. Jak nie zrobią tej walki to ::jondance::

  Masvidal zapewne dostal propozycję walki o pas albo dostałby, tylko że spiny o hajs

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.