Mistrz wagi średniej UFC Robert Whittaker i tymczasowy mistrz Israel Adesanya spotkali się twarzą w twarz podczas środowej konferencji prasowej przed walką na gali UFC 243:

Gala UFC 243 odbędzie się 5 października na mogącym pomieścić 60 tysięcy fanów, stadionie Marvel Stadium w Melbourne, Australii.

Niepokonany Israel Adesanya (MMA 17-0) jest tymczasowy mistrzem dywizji średniej. Pas zdobył w walce z Kelvinem Gastelumem na gali UFC 236. Starcie z Whittakerem będzie dla Nigeryjczyka już trzecim występem w tym roku. W 2018 „The Last Stylebander” zawalczył aż cztery razy: z Derekiem Brunsonem, Bradem Tavaresem,  Marvinem Vettorim oraz Robem Wilkinsonem. Był to także rok, w tórym Israel zadebiutował w Ameryce.

Roberta Whittakera (MMA 20-4) w klatce ostatni raz widziano ponad rok temu. Australijczyk zmagał się z przepukliną od lutego, kiedy to nie podjął pojedynku z Kelvinem Gastelumem na kilka godzin przed galą UFC 234. Rok wcześniej toczył on dwa bardzo ciężkie boje z Yoelem Romero.

51 KOMENTARZE

 1. Linia włosów Israela kładzie się bardziej niż granica zachodniego brzegu Jordanu. Długo się włosami nie nacieszy.

 2. Robercik już obsrany, wytarł spocone dłonie w marynarkę i od początku przyjął pozycję obronno-stresową:

  Boi się dużego, pewnego siebie murzyna z Afrika Bambaataa i słusznie, bo będzie lanie w banie.

 3. Robert, całe cohones w Ciebie wierzy a ja wiem, że czytasz: błagam zniszcz ten żenujący hype train!

  Stawiasz na Roberta? Spoko.

  Ale o jakim hype trainie mówisz? I dlaczego żałosny? Dlsczego tak sie spinasz? Jak zyć?

 4. Ja pierdole Robert musisz. Adensanja to obecnie chyba największy zjeb i pajac w całym UFC.

  Mylisz się. Adensaja zachowuje się jak pajac? Możliwe, zalezy jak kto to iterpretuje. Natomiast zachowywanie sie jak pajac nie czyni z ciebie pajaca.

  Z bogiem

 5. Bardzo ciekawa walka. Z jednej strony wydaje mi się, że Izrael jest stylistycznie dość ciężkim zestawieniem dla Roberta. Z drugiej – Robert to zawodnik o klasę lepszy niż ci, z któymi do tej pory Adesanya walczył, a nie miał łatwej przeprawy ani z Silvą, ani z grubym. Jeśli Adesanya nie zaprezentuje się wyraźnie lepiej niż w ostatnich walkach, to myślę, że wyraźnie przegra. Jeśli jednak się poprawi, jest szansa na niezłą wojenkę.

 6. Bardzo ciekawa walka. Z jednej strony wydaje mi się, że Izrael jest stylistycznie dość ciężkim zestawieniem dla Roberta. Z drugiej – Robert to zawodnik o klasę lepszy niż ci, z któymi do tej pory Adesanya walczył, a nie miał łatwej przeprawy ani z Silvą, ani z grubym. Jeśli Adesanya nie zaprezentuje się wyraźnie lepiej niż w ostatnich walkach, to myślę, że wyraźnie przegra. Jeśli jednak się poprawi, jest szansa na niezłą wojenkę.

  Takie prorokowanie po poprzednich walkach nie ma w ogóle sensu.

 7. Stawiasz na Roberta? Spoko.

  Ale o jakim hype trainie mówisz?

  O Israelu i hypie na tego gościa.

  I dlaczego żałosny?

  Żenujący. Pajacowanie, zero szacunku do rywala.

  Dlsczego tak sie spinasz? Jak zyć?

  Tu żadnej spiny nie ma chłopie :mamedwhat:

 8. Bardzo ciekawa walka. Z jednej strony wydaje mi się, że Izrael jest stylistycznie dość ciężkim zestawieniem dla Roberta. Z drugiej – Robert to zawodnik o klasę lepszy niż ci, z któymi do tej pory Adesanya walczył, a nie miał łatwej przeprawy ani z Silvą, ani z grubym. Jeśli Adesanya nie zaprezentuje się wyraźnie lepiej niż w ostatnich walkach, to myślę, że wyraźnie przegra. Jeśli jednak się poprawi, jest szansa na niezłą wojenkę.

  Dla mnie grubcio jest wyżej w hierarchii niż Robercik. Obawiam się, że dość wyraźnie wygra tym razem ten czarny chłopak

 9. Robert to mądry fighter.

  Zawalczy tak by nie dać sobie zrobić krzywdy, a Adesanya sam się pogubi. Im dłużej będzie trwać walka tym mocniejsze ciosy murzyn będzie przyjmować na głowę.

 10. Adesanya jest mega luzakiem i stylówe ma dojebaną. Co wy tu pitolicie tss

  Czarni bracia wogole mają ten luz i kocie ruchy, nasze chłopaki to się ruszają przy nich jak żelbetonowy kloc

 11. Jakoś tak średnio mnie obchodzi kto wygra. Tej kategori przyda sie powiew swieżości. Z jednej strony fajny, niewygadany mistrz, ale za to łapie co chwile kontuzje, a z drugiej strony inrytujący murzyn. Może podwójne KO?

 12. Dla tych co Israela tylko z UFC kojarza polecam obejrzec kilka jego walk z przeszlosci no i reakcje na KO na Askrenie.

 13. Wydaje mi się, że Robert lepiej sobie radzi psychicznie będąc underdogiem, nawet w walkach z Romeo wielu na Niego nie stawialo, w związku z tym miał ten luz, że nic nie musi, a może wszystko. W konfrontacji z Israelem, na razie medialnej, wychodzi z Roberta, w moim mniemaniu, poczucie wyższości które sprawia, że on czuje się niemal w obowiązku udowodnić swa wyższość. To sytuacja gdzie wszystko musi, a nic nie może I Robert za dobrze jej nie znosi. To są oczywiście spekulacje z mojej strony a walka pokaże na ile słuszne.

 14. Robert skrzywdzi idola zakompleksionej mlodziezy. Oby brutalnie. Jak patrze na tego Nigeryjczyka to tak jakbym widzial pedofilii z LGBTQZP. Dziwny przypadek.

 15. Robert skrzywdzi idola zakompleksionej mlodziezy. Oby brutalnie. Jak patrze na tego Nigeryjczyka to tak jakbym widzial pedofilii z LGBTQZP. Dziwny przypadek.

  Co też Ci w duszy gra, że jednych nazywasz zakompleksionymi A innych przyrownujesz do pedofili z taką bezrefleksyjnoscia. Oby Ci się ta mentalność nie odbiła komunijna orenzada.

 16. Co też Ci w duszy gra, że jednych nazywasz zakompleksionymi A innych przyrownujesz do pedofili z taką bezrefleksyjnoscia. Oby Ci się ta mentalność nie odbiła komunijna orenzada.

  To tylko skojarzenia, z reszta i tak bardzo marginalne dla mnie. Nie bierz tego do siebie.

 17. To tylko skojarzenia, z reszta i tak bardzo marginalne dla mnie. Nie bierz tego do siebie.

  Spoko, nie biorę, jesteś tu jakiś czas, nie jesteś randomowym oplotem więc masz wpływ na kształtowanie opinii innych dlatego oczekuję od Ciebie większej odpowiedzialności za słowo. Jednakowoż to tylko moje oczekiwanie których nie musisz brać do siebie, ja jednak muszę reagować, imperatyw wewnętrzny, gdy, w moim mniemaniu, granica uczciwego komentarza zostaje przekroczona przez kogoś kto może zachęcić mniej rozgarnietych do powielania zachowań typu nazywanie kogoś pedofilem ot z powodu luznego skojarzenia. Zapewne gdyby ktoś takowe wyrażał na twój temat tylko że względu na oryginalny zestaw skojarzeń który w sobie nosi, uznalbys to za przesadę.

 18. Spoko, nie biorę, jesteś tu jakiś czas, nie jesteś randomowym oplotem więc masz wpływ na kształtowanie opinii innych dlatego oczekuję od Ciebie większej odpowiedzialności za słowo. Jednakowoż to tylko moje oczekiwanie których nie musisz brać do siebie, ja jednak muszę reagować, imperatyw wewnętrzny, gdy, w moim mniemaniu, granica uczciwego komentarza zostaje przekroczona przez kogoś kto może zachęcić mniej rozgarnietych do powielania zachowań typu nazywanie kogoś pedofilem ot z powodu luznego skojarzenia. Zapewne gdyby ktoś takowe wyrażał na twój temat tylko że względu na oryginalny zestaw skojarzeń który w sobie nosi, uznalbys to za przesadę.

  Masz racje.

 19. no i reakcje na KO na Askrenie.

  Był nawet osobny temat z tym, chyba każdy tutaj to zna:beer: Najlepsze jest to że ta reakcja Israela trwała jakieś 20 razy dłużej niż sama walka Masvidala z Najlepszym.

 20. Wez mi to wyjasnij prosze, skad taki wniosek?

  Podobny koles sciagnal mu simlocka z dupy dlatego tak dobrze go zapamietal…

 21. A ja liczę, że Adesanya odeśle Robercika na spokojną. emeryturę Z jego częstotliwością walk i obron raz na kilka lat,  przydałby sie pewnej potężnej organizacji z Europy.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.