Nawet znane nazwiska jak B.J. Penn, Clay Guida czy Antonio Rogeiro Nogueira nie pomogły karcie wstępnej UFC 237. Dolna karta uzyskała najniższy wynik oglądalności w spośród wszystkich czterech gal PPV za czasów obowiązywania umowy z ESPN – 813 000 widzów. Był to wynik niższy niż ten, jaki osiągnęła karta wstępna numerowanej gali z ubiegłego miesiąca, firmowanej walkami mistrzowskimi w dywizjach półśredniej i lekkiej (893 000 widzów).

Wygląda więc na to, że mimo braku znanych nazwisk na karcie wstępnej UFC 236 przyciągnęło widzów głośnymi pojedynkami wieczoru (Holloway vs. Porier oraz Adesanya vs. Gastelum). UFC 237 prezentowało się nieco odmiennie – na dolnej karcie mieliśmy kilka znanych nazwisk, lecz walka wieczoru o kobiecy tytuł wagi słomkowej (Rose Namajunas vs. Jessica Andrade) nie były zbyt medialnym starciem. Można zatem przyjąć, że wyniki kart wstępnych znacznie mniej zależą od znajdujących się na nich nazwisk niż od medialności samego main eventu.

Gala osiągnęła słaby wynik również jeśli chodzi o zapytania w Google – niewiele ponad 500 000, znacznie poniżej średniej dla numerowanych wydarzeń w tym roku. Event zajął czwarte miejsce pod względem oglądalności w grupie 18-49 i trzecie w wśród mężczyzn w tym samym przedziale wiekowym.

UFC 237 odbyło się w ubiegłą sobotę. W walce wieczoru Jessica Andrade odebrała tytuł mistrzowski Rose Namajunas, rozbijając ją (dosłownie) slamem w rundzie drugiej. Była to czwarta gala PPV od czasu podpisania umowy pomiędzy UFC a ESPN, która to zaczęła obowiązywać w styczniu bieżącego roku.

14 KOMENTARZE

 1. Ja nigdy nie ogladam kart wstepnych. Zeby nie bylo przesytu UFC to wystarcza mi karty glowne( pojedyncze walki ktore mnie interesuja nieraz nadrabiam). No chyba ze karta wstepna jest na polsacie to wtedy ogladam od dechy do dechy.

 2. Z wiarygodnych źródeł, dowiedziałem się, że ostatnie ciekawe dodane zestawienia  do kart walk juz wydawało by się pełnych są spowodowane interwencją ESPN w UFC zaalarmowana niską sprzedażą ppv.To może nie ma dużo wspólnego z oglądalnością walk na kartach wstępnych, ale jeśli to będzie stanowiło niepokój być może zaczną też "wzmacniać " karty wstępne.

 3. Z wiarygodnych źródeł, dowiedziałem się, że ostatnie ciekawe dodane zestawienia  do kart walk juz wydawało by się pełnych są spowodowane interwencją ESPN w UFC zaalarmowana niską sprzedażą ppv.To może nie ma dużo wspólnego z oglądalnością walk na kartach wstępnych, ale jeśli to będzie stanowiło niepokój być może zaczną też "wzmacniać " karty wstępne.

  Jak dla mnie, to juz trwa. Od jakiegos czasu wrzucaja ciekawe nazwiska na wstępną.

 4. Takie nazwisko jak BlowJob Penner to może co najwyżej zniechęcić do oglądania.

  Ma człowiek to samo pod sklepem czasem, a tam przynajmniej nie ma gongu i sędzie nie przerywa w zabawie

 5. Z wiarygodnych źródeł, dowiedziałem się, że ostatnie ciekawe dodane zestawienia do kart walk juz wydawało by się pełnych są spowodowane interwencją ESPN w UFC zaalarmowana niską sprzedażą ppv.To może nie ma dużo wspólnego z oglądalnością walk na kartach wstępnych, ale jeśli to będzie stanowiło niepokój być może zaczną też "wzmacniać " karty wstępne.

  Zawodników im nie starczy, za dużo kart.

 6. Jak patrzę na rozpiskę UFC 238 to jeszcze gorzej to widzę. Tony z Donkiem może coś pociągną ale bez przesady. Podobnie polegną z kretesem

 7. Na pewno mają na swojej shotliście "na wypadek słabych PPV" nazwiska amerykańskich i brazylijskich Popków, Akopów i Erko. Zaraz jakiś wypełznke. Ewentualnie jakieś akcję z bokserami itd.

 8. Powracając do słabo ogladach gal UFC, tej nadchodzącej w Rochester nie wróżę dobrze. To jest chyba najsłabiej promowana gala jaką pamietam.

 9. Powracając do słabo ogladach gal UFC, tej nadchodzącej w Rochester nie wróżę dobrze. To jest chyba najsłabiej promowana gala jaką pamietam.

  Oprócz tej w Polsce hehe

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.