Bez większej niespodzianki zakończyła się walka Cris Cyborg Tonyą Evinger na UFC 214. W trzeciej rundzie Brazylijka posłała na deski Amerykankę i zdobyła upragniony, mistrzowski pas UFC w kobiecej dywizji piórkowej.

Już w pierwszych sekundach walki Cyborg zafundowała Evinger mocny cios na głowę, po którym zawodniczka zachwiała się na nogach. Później nieco stremowana Amerykanka dość chaotycznie starała się ruszyć z ciosami na Brazylijkę, które nie przyniosły żadnych rezultatów. Około trzeciej minuty Tonya docisnęła Cyborg do siatki starając się ją obalić i znaleźć swoją szansę w walce właśnie w parterze. W końcowej fazie rundy Evinger mocno trafiła Cyborg w oko i do oktagonu wbiegł lekarz. Nie miał on jednak przeciwwskazań do kontynuowania walki. Na minutę przed końcem rundy mocno do ataku ruszyła zawodniczka z Brazylii, trafiając częściej i mocniej rywalkę i akcentując wyraźne prowadzenie w tej odsłonie mistrzowskiego starcia. Tonya Evinger okazała się mieć na tyle twardą głowę, że pojedynek dotrwał do drugiej rundy.

Do drugiej rundy Evinger wyszła już mocno zmęczona. Cyborg zaczęła natomiast trafiać rywalkę coraz mocniej i coraz częściej. Żaden z ataków Brazylijki nie okazał się jednak na tyle mocny, by zakończyć pojedynek już w tej odsłonie. Coraz ciężej oddychająca Amerykanka dotrwała do końcowego sygnału, a walka ku zaskoczeniu wielu weszła w trzecią rundę.

W tej odsłonie Cyborg od razu rzuciła się do ataku na Evinger, która ledwo ze zmęczenia stała już na nogach. Świetnie dysponowana Brazylijka konsekwentnie realizowała taktykę na ten pojedynek i około drugiej minuty potężnym kolanem posłała Tonyę Evinger na deski zapewniając sobie upragniony pas UFC w wadze piórkowej.

https://twitter.com/Jonnyboy_6969/status/891501610828017664

Warto przypomnieć że początkowo Justino miała mierzyć się o tytuł z Megan Anderson. Ta wycofała się jednak z walki na trzy tygodnie przed i w zastępstwo weszła właśnie Evinger. Niewykluczone więc, że kolejną pretendentką do mistrzowskiego pasa będzie właśnie pierwotna rywalka Brazylijki.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.