W swojej trzeciej walce dla największej organizacji MMA na świecie Marcin Tybura w trzeciej rundzie po ciosach w parterze wygrywa z Luisem Henrique na UFC 209.

Gdyby opisać tą walkę kilkoma słowami można byłoby napisać: klincz, klincz i jeszcze raz klincz. Czy była to najciekawsza walka w której widzieliśmy naszego ciężkiego? Raczej nie, ale liczy się końcowy efekt.

W pierwszych sekundach walki do ataku ruszył Marcin jednak Henrique szybko przygwoździł Polaka do siatki. „Tybur” zaczął obijać głowę rywala ciosami, które dochodziły do niej z różnym skutkiem. Sędzia uznał jednak, że walka w tej pozycji jest zbyt pasywna i przeniósł ją na środek oktagonu. Wtedy Luis poszedł po nogi Tybury, co nie było zbyt skuteczne i sytuacja się odwróciła i to Marcin starał się znaleźć szansę na skończenie walki w pierwszej rundzie zasypując ciosami w parterze Henrique. Na pół minuty przed końcem rundy Brazylijczyk starał sie jeszcze znaleźć szyję Marcina i zapiąć duszenie. Nie przyniosło to jednak efektu a runda dobiegła końca.

W drugiej znowu do ataku już na początku ruszył Tybura, który posłał na głowę rywala wysokie kopnięcie. Nie okazało się ono groźne a Luis walkę przeniósł do parteru. Starając podnieść walkę do stójki Tybura nadział się na duszenie ze strony Brazylijczyka, jednak to też nie przyniosło żadnego zagrożenia. Wtedy przy siatce Henrique starał się zagrozić kilkoma kolanami. Walka większość rundy znowu toczyła się przy siatce, skąd Herb Dean co chwilę ją odsuwał. Na koniec rundy Tybura zasypuje rywala jeszcze kilkoma ciosami i słychać gong.

Końcowa runda rozpoczęła się dość mocno, jednak szybko Brazylijczyk przeniósł ją na siatkę. Interweniować znowu musiał sędzia. W połowie rundy najpierw Luis starał się kolejny raz zapiąć Polakowi duszenie. Nieskutecznie. Wtedy Tybura wchodzi na plecy Henrique, zaczyna gradobicie ciosów i na niewiele ponad minutę przed końcem walki sędzia przerywa ją nie widząc obrony ze strony Henrique.

Marcin zanotował dziś w nocy swoje piętnaste zawodowe zwycięstwo i drugie w największej organizacji na świecie.

3 KOMENTARZE

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.