Holm Holly

Wiemy już kiedy i z kim zadebiutuje w UFC niepokonana mistrzyni organizacji Legacy FC, była bokserka Holly Holm. Organizacja poinformowała że Holm (MMA 7-0) zmierzy się na grudniowej gali UFC 181 z Raquel Pennington(MMA 4-4).

Walka zawodniczki która według wielu fanów może stanowić realne zagrożeniem dla mistrzowskiego pasa Rondy Rousey, odbędzie się więc na bardzo mocno obsadzonej gali w Las Vegas. Główną atrakcją na karcie UFC 181 będzie rewanżowe starcie o pas mistrza wagi półśredniej pomiędzy Johny Hendricksem a Robbie Lawlerem. W drugiej walce wieczoru Anthony Pettis będzie bronił pasa wagi lekkiej w walce z Gilbertem Melendezem.

32-letni Holly Holm ma więc idealną okazję do przedstawienia się szerszej publiczności i fanom UFC. Jeśli spełni oczekiwania ekspertów i pokaże dobrą dyspozycję w oktagonie, dość szybko wskoczy na wysokie miejsce w płytkiej kobiecej dywizji UFC. Holm zanim trafiła do najlepszej organizacji MMA na świecie, wygrała 7 walk z rzędu w tym 6 przez nokaut. Podczas 11-letniej kariery bokserskiej zanotowała imponujący rekord 32 zwycięstw i 3 porażek.

Jej przeciwniczka, 26-letnia Pennington stoczyła w UFC jak na razie dwie walki. Na finałowej gali TUF 18, „Rocky” pokonała przez decyzję po dość monotonnej walce Roxanne Modafferi. Niestety w kolejnej występie na gali UFC 171 przegrała z Jessicą Andreade. Była to jej 3 przegrana w czterech ostatnich walkach.

1 KOMENTARZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.