Belfort

Pomimo straty przeciwnika w postaci Chaela Sonnena (28-14-1), są szansę żeby Vitor Belfort (24-10) wystąpił na gali UFC 175. Niestety z powodu oblanego testu antydopingowego, Sonnen został wycofany z karty gali. Mimo tego Belfort nie został jeszcze ostatecznie wykluczony z rozpiski a organizacja może dać mu innego przeciwnika. Informacje takie zdradziły osoby pracujące dla UFC ale pragnące zachować anonimowość.

Gala UFC 175 odbędzie się 5 lipca w Las Vegas a na rozpisce nawet bez walki Sonnena z Belfortem roi się od gwiazd MMA. Walką wieczoru będzie starcie Chrisa Weidmana z Lyoto Machida o pas mistrza wagi średniej. Druga najważniejszą walką będzie starcie pomiędzy Rondą Rousey a Alexis Davis. Dodatkowo w gali wezmą udział Urijah Faber, Stefan Struve czy Uriah Hall.

Występ Belforta stoi pod znakiem zapytania nie tylko z powodu braku przeciwnika. Brazylijczyk niedawno przyznał że w lutym tego roku również oblał test antydopingowy jaki przeprowadziła na nim z zaskoczenia komisja sportowa stanu Newada. 17 czerwca Vitor ma stanąć przed komisją aby ubiegać się o licencję na walki w stanie Newada i dopiero wtedy okaże się czy zawodnik będzie w stanie wystąpić na gali UFC 175. Szefowie UFC są jednak pewni że Belfort dostanie licencję i wspierają go w jego staraniach o czym publicznie poinformowali kilka dni temu w informacji prasowej.

1 KOMENTARZ

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.