White 156

[youtube id=”8fpE371TOwU?rel=0″ width=”620″ height=”360″]

Szef UFC Dana White po konferencji prasowej przed galą UFC 165 spędził trochę czasu, odpowiadając na pytania mediów. Poniżej znajdziecie spis najważniejszych tematów poruszonych podczas tej rozmowy:

– White jest zadowolony z sukcesu finansowego Floyda Maywetheara, osobiście życzył mu 3 milionów sprzedanych PPV i zdradził, że Floyd prawdopodobnie zarobi na tej walce 100 milionów dolarów. Nie jest pewny, czy wpłynie to na ilość sprzedanych PPV gali UFC 165, ale decyzja o organizacji gali UFC po walce Floyda była świadoma i uważa, iż lepiej jest organizować galę UFC po a nie przed tego typu wielką imprezą.

– Jeśli Alexander Gustafsson zwycięży w sobotę jego życie się całkowicie zmieni i będzie przebierać w ofertach od sponsorów. Pieniądze i możliwości będą leżeć u jego stóp.

– T.J. Grant musi po prostu poczekać, aż wyzdrowieje. Wielu profesjonalnych zawodników przechodziło przez to samo i wracali do UFC i zdobywali tytułu.

– White po raz kolejny przypomniał, że ten sport jest inny niż sporty zespołowe, jest regulowany przez państwo i jeśli lekarz wyznaczony przez rząd uzna, iż zawodnik musi odpocząć przez 3 miesiące od sportu, to po prostu tak musi być.

– White uzasadnia walkę o pas Josha Thopsona z Pettisem faktem, że „wszyscy inni” mieli już swoją szansę zdobycia tego pasa.

– Alexander Gustafsson jest wyższy i większy niż Jon Jones, więc jeśli Jones pokona Szweda, to ludzie powinni przestać mówić, że Jones dominuje swoich przeciwników z powodu przewagi wzrostu.

– Nie rozmawiali, co stanie się w przypadku porażki Jona Jonesa, ale nie wyklucza, że rewanż mógłby odbyć się w Szwecji.

– Dominic Cruz, jeśli nie wróci na początku 2014 roku, straci mistrzowski tytuł. Nie chce na nim wywierać dodatkowej presji z tego powodu, bo sytuacja Dominica i tak jest skomplikowana. Przed kontuzją miał zarabiać bardzo dużo pieniędzy, a skończyło się na tym, że przez 2 lata nie miał walki i nie mógł nic zarobić.

– Wyjaśnił różnicę w płacach pomiędzy boksem a MMA, przypominając, że UFC dopiero od 2007 roku przynosi zyski, a boks istnieje od ponad 100 lat.

– Nie zauważył, żeby fani odwracali się od Rondy Rousey po jej udziale w programie TUF. Powodem, dla którego ściągnął Rondę do UFC jest fakt, iż jest prawdziwą fighterką i to dzięki niej kobiety walczą dziś w UFC.

– Zapytany o opinię na temat pierwszego PPV Bellatora odpowiedział, że nikt nie chciał tego oglądać za darmo i nie spodziewa się, aby fani nagle zapłacili 45 dolarów za ich galę. Według Dany Bellator zatrudnił byłych zawodników UFC, bo jest zdesperowany, traci masę pieniędzy i zrobi wszystko, by zaistnieć na rynku. White nie wierzy w to, iż udział Rampage’a i Ortiza cokolwiek zmieni, ponieważ nie mają i nie będą mieć swoich historii w Bellatorze.

– TUF China zostanie zrealizowany, a Cung Lee będzie przedstawicielem UFC w programie, a nie trenerem jak wcześniej planowano. Planowany jest również TUF w Meksyku.

– Pomysł na walkę Penna z Edgarem w wadze do 145 funtów wyszedł od B.J. Penna.

– Profesjonalni zawodnicy mogą stawiać pieniądze na swoje walki, ale muszą stawiać na to, że je wygrają.

– Przewiduje bardzo wysoką sprzedaż biletów na walkę GSP vs Hendricks. Już dziś mają dużą ilość zamówień biletów na tę walkę.

1 KOMENTARZ

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.