Poniżej znajdziecie typowania redakcji przed galą UFC 152 dziś w nocy. Gala rozpocznie się około 0:15 trzema walkami na facebooku. Potem przełączamy się na Orange Sport, które rozpocznie transmisję undercardu o 2 w nocy. Główna karta tradycyjnie ruszy o 4 w nocy.

Do godziny 22:00 można też typować wyniki w naszym Typerze. Nagrodą główną w tym sezonie jest konsola XBox 360 oraz gra UFC Undisputed 3 ufundowana przez CDProjekt, dystrybutora tej gry w Polsce.

Jon Jones vs. Vitor Belfort

Venom
Jon Jones przez TKO, runda 1. W tym zestawieniu nie można oczywiście zapominać o wyjątkowo szybkich i ciężkich rękach Belforta, ale nie sądzę, żeby Brazylijczyk dostał zbyt wiele okazji do skorzystania z nich. Jones nie będzie ryzykował, szybko przeniesie walkę na ziemię, a tam zobaczymy masakrę łokci i ciosów, który szybko pozbawią Vitora ochoty do kontynuowania pojedynku.

TJ
Krótko – jeśli Belfort wygra będzie to niespodzianka roku 2012. Jones, TKO, 1 runda.

Tjo
No cóż, nie będę typował inaczej. Chyba tylko nieliczna grupa ultrasów Belforta postawi na swojego idola, Brazylijczyk nie ma argumentu na mistrza. Jon Jones przez (T)KO, runda 2.

Joseph Benavidez vs. Demetrious Johnson

Venom
Joseph Benavidez przez decyzję. Benavidez jest wyraźnym faworytem do zostania pierwszym mistrzem UFC w wadze muszej. Kolega Fabera nie ustępuje Johnsonowi szybkością, bije mocniej w stójce, ma lepsze zapasy, a z góry dysponuje niszczycielskimi łokciami. Naprawdę Walecznej Myszy ciężko będzie coś ugrać w tej walce i nie spodziewam, że będzie potrafił wygrać nawet jedną rundę.

TJ
Mając w pamięci wyrównane boje Johnsona z McCallem nie chce mi się wierzyć, że Benavidez nie zdeklasuje swojego rywala. Zawodnik Alpha Male jest lepszym grapplerem, zapaśnikiem, bije mocniej niż „Uncle Creepy” i powinien dość wyrażnie na punkty odprawić zawodnika z Seattle. Benavidez przez decyzję.

Tjo
Będzie króciutko. Moim zdaniem Benavidez jest po prostu lepszy w każdej płaszczyźnie. Joseph Benavidez przez jednogłośna decyzję.

Michael Bisping vs. Brian Stann

Venom
Michael Bisping przez decyzję. Poza ulokowaniem kowadła na szczęce Anglika, nie bardzo widzę w jakiej płaszczyźnie Stann może być w tej walce lepszy. Bisping technicznie boksuje dużo skuteczniej, nieźle porusza się na nogach i właściwie nie da się go utrzymać na ziemi. Oczywiście potomkowi polskich hrabiów ciężko będzie o skończenie rywala, ale sędziowie powinni dać mu wygraną po końcowej syrenie.

TJ
Stann podobno ostro szlifował zapasy ale jeśli Sonnen ledwo, ledwo dał radę w tej płaszczyźnie ciężko sobie wyobrazić, że podoła Stann. Szansa byłego marine to bomba w stójce, jeśli jej nie trafi najprawdopodobniej zostanie wypunktowany przez niezmordowanego Bispinga. Bisping przez decyzję.

Tjo
Z całym szacunkiem dla mocnego Anglika, który walczy bardzo taktycznie, ma nienaganną technikę w stójce, kontrola pozycji i wytrzymałość to też jego atuty. Można byłoby się jeszcze pozachwycać. Zaryzykuję i postawię na efektowny koniec ze strony pięści Stanna, która pokaże Bispingowi światełko w tunelu. Brian Stann przez KO, runda 2.

Matt Hamill vs. Roger Hollett

Venom
Matt Hamill przez TKO, runda 2. Nie bardzo wiem czego możemy się spodziewać po Hamillu, po chwilowym zakończeniu kariery. Jeśli będzie dobrze przygotowany, Hollet raczej nie sprawi mu większych kłopotów. Zapaśnik wymęczy przeciwnika obaleniami i zastopuje ciosami.

TJ
Kiedy zawodnik już raz przejdzie na emeryturę i potem wróci ciężko być przekonanym co do jego motywacji by walczyć na maksimum swoich możliwości. Szczęśliwie u Hamilla 60% możliwości powinno starczyć na Holletta, który nie będzie miał jak zatrzymać obaleń Amerykanina. Hamill przez decyzję.

Tjo
Tradycyjnie ze strony Hamilla praca, praca, praca – obalenia i uderzenia. Nie wiem czy uda się zdemolować Holleta przed końcowym gongiem, ale co do mocno zaznaczonej decyzji nie mam wątpliwości. Matt Hamill przez jednogłośną decyzję.

Charles Oliveira vs. Cub Swanson

Venom
Charles Oliveira przez poddanie, runda 2. Obok muszych to jednej z kandydatów do najlepszej walki wieczoru. Swanson wypadł ostatnio świetnie przeciwko Pearsonowi, ale Oliveira postawi mu chyba dużo trudniejsze warunki. Brazylijczyk nie powinien odstawać od rywala w stójce, a w parterze jest na tyle błyskotliwy, że jak walka tam wreszcie trafi będzie potrafił odklepać Amerykanina.

TJ
Potencjalna walka wieczoru. Jestem pod dużym wrażeniem postępów jakie robi do Bronx chociaż co jakiś czas zdarzają mu się wpadki. Spodziewam się wyrównanej walki w stójce i z racji tego, że forma Swansona ma zwyczaju ekstremalne wahania postawie na Brazylijczyka. Oliveira przez decyzję.

Tjo
Obu zawodników w stójce będzie szło łeb w łeb przez dwie odsłony. W trzeciej rundzie Oliveira sprowadzi walkę do parteru i podda wymęczonego Swansona. Charles Oliveira przez poddanie, runda 3.

Vinny Magalhaes vs. Igor Pokrajac

Venom
Igor Pokrajac przez TKO, runda 1. Ten pojedynek jest jak rzut monetą. Albo Magalhaes łatwo obali i podda Pokrajaca, albo Chorwat utrafi jego szklaną szczękę i zafunduje mu nokaut. Dodając do tego bardzo słabą kondycję Brazylijczyka, drugi scenariusz jest chyba nieznacznie bardziej prawdopodobny.

TJ
Kontrakt z UFC naprawdę zmusił Pokrajaca do solidnej pracy na treningach i ma to przełożenie na wyniki. Magalhaes to zawodnik, który w sumie może poddać każdego ale jeśli tego nie zrobi to szybko się zmęczy i wypadnie fatalnie w stójce. Opcja druga wydaje mi się bardziej prawdopodobna. Pokrajac, TKO, 3 runda.

Tjo
Wyśmienity parter i ofensywne zapasy to nie wszystko. Jak dla mnie Brazylijczykowi brakuje polotu. Z kolei Chorwat to bardzo solidna firma. Pokrajac dobrze potrafi obronić górę, ładnie pracuje w klinczu, ma srogi cios oraz serce i charakter do walki. Pokrajac błyskawicznie zrobi swoje i zmasakruje Pezao. Igor Pokrajac przez TKO, runda 1.

Evan Dunham vs. T.J. Grant

Venom
Evan Dunham przez decyzję. Nie widzę płaszczyzny, w której Grant mógłby zagrozić Dunhamowi. Amerykanin pewnie go nie skończy, ale wykorzystując zasięg w stójce i defensywne zapasy pewnie wygra w pełnym wymiarze czasu.

TJ
Dunham notorycznie zaczyna walki ospale ale na jego szczęście T.J. Grant też nie jest typem zawodnika co wystrzela z bloków i narzuca ostre tempo. Po pierwszej rundzie różnica w umiejętnościach powinna być już wyraźna kiedy Dunham odnajdzie swój rytm. Dunham przez decyzję.

Tjo
Dunham jest bardziej przekrojowy. Jeśli głupio nie wpakuje się w jakieś poddanie, wygra na punkty. Evan Dunham przez jednogłośną decyzję.

Lance Benoist vs. Sean Pierson

Venom
Sean Pierson przez decyzję. Kanadyjczyk wydaje się być bardziej sprawdzonym w bojach zawodnikiem. Benoist może mieć spore problemy z przenoszeniem walki na ziemię, a w stójce Pierson jest lepszym uderzaczem. Zwycięstwo na punkty powinno być jego.

TJ
Jeśli Pierson nie da się ponieść emocjom i będzie konsekwetnie wykorzystywał swoje zapasy powinien wyjść z tego starcia z podniesioną ręką. Pierson przez decyzję.

Tjo
Wydaje mi się, że Benoist jest lepszym zapaśnikiem i potrafi dobrze kontrolować parter. Amerykanin wywalczy decyzję sprowadzeniami. Lance Benoist przez jednogłośną decyzję.

Marcus Brimage vs. Jim Hettes

Venom
Jim Hettes przez poddanie, runda 1. Hettes to solidny zapaśnik i mocny grappler, poddanie Brimage’a nie powinno mu sprawić większych problemów.

TJ
Nie ukrywałem swojego podziwu dla talentu Hettesa od kiedy zmiażdzył Phana. Brimage to dla mnie łatwiejszy przeciwnik choć Hettesowi może być trudniej o obalenia. Tym niemniej nie mogę nie postawić na potencjał nowego „Kida”. Hettes, poddanie, 2 runda.

Tjo
Hettes pokazał już swoją wartość w oktagonie. Bardzo podoba mi się ten zawodnik. Judoka będzie skracał dystans i konsekwentnie dążył do konfrontacji w parterze, gdzie jst o niebo lepszym fighterem. Jim Hettes przez poddanie, runda 1.

Seth Baczynski vs. Simeon Thoresen

Venom
Seth Baczynski przez TKO, runda 1. Thoresen jeszcze walcząc w Europie nie robił na mnie większego wrażenia. Baczynski to solidny zawodnik i spodziewam się, że zleje Norwega na kwaśne jabłko.

TJ
Thoresen to jednowymiarowy grappler, który dostał naprawdę łatwego przeciwnika w debiucie. Baczyński to inny poziom i powinien rozbić Norwega uderzeniami w parterze. Baczyński, TKO, 2 runda.

Tjo
Baczynski zniszczy Norwega brutalnym ground & pound, bardzo szybko, bo już w pierwszej rundzie. Seth Baczynski przez TKO, runda 1.

Mitch Gagnon vs. Walel Watson

Venom
Walel Watson przez TKO, runda 2. W zestawieniu kanadyjskiego grapplera, z kalifornijskim uderzaczem typuję wygraną przed czasem tego drugiego.

TJ
W przeciwieństwie do następnej walki tutaj dam przewagę strikerowi. Zapasy Gagnona nie są aż tak dobre a Watson ze swoją przewagą zasięgu powinien wypunktować Kanadyjczyka. Watson przez decyzję.

Tjo
Przyzwoita baza zapaśnicza i dobry parter Gagnona będą kluczem do zwycięstwa nad jednowymiarowym Watsonem. Kanadyjczyk wygra przed czasem w swojej drugiej walce pod znakiem UFC. Mitch Gagnon przez poddanie, runda 2.

Charlie Brenneman vs. Kyle Noke

Venom
Charlie Brenneman przez decyzję. Spodziewam się raczej klasycznego występu Brennemana, w którym Amerykanin będzie obalał rywala w drodze do wygranej w pełnym wymiarze czasu.

TJ
Brenneman powinien wykorzystać swoje zapasy by przypiąć Noke’a do ziemi przez 15 minut. Brenneman przez decyzję.

Tjo
Noke kilkukrotnie już pokazywał, że nie radzi sobie z zawodnikami, którzy mają lepsze zapasy. I tak też będzie w tej walce. Brenneman będzie punktował obaleniami, może wykorzysta jakąś okazję i podda Australijczyka, ale bardziej w moich typowaniach jestem skłonny ku decyzji. Charlie Brenneman przez jednogłośną decyzję.

Tomasz Marciniak
Jedyny człowiek na świecie, który wkręcił się w MMA walką Arlovski vs. Eilers. Poliglota. Entuzjasta i propagator indonezyjskiego przemysłu tekstylnego. Warszawiak od kilku pokoleń i dumny z tego faktu. Nie zawsze pisze o sobie w trzeciej osobie ale kiedy to robi jest to w polu biografia na MMARocks.pl

44 KOMENTARZE

 1. Naprawde nie dajecie szans na wygrana Belforda? 🙁

  Ja postawie na niego. Wlasnie w pierwszej rundzie. Pozniej rzeczywiscie juz szans miec nie bedzie.

  Z pozostalymi typami sie zgadzam. Choc chcialbym, aby Stann jednak ulokowal to kowadlo na szczeca Anglika

 2. Tomano, skąd ty ciągle tego Belforda bierzesz?

  Co do tematu, to właściwie prawie wszytskie typy podobnie jak redakcja, z wyjątakami, że stawiam na Stanna i Swansona.

 3. Postawiłem małą kasę na johnsona i swansona, a większa na bispinga. Ta gala może obfitować w niespodzianki

 4. Ja myślę, że Stann ma bardzo duże szanse na zwycięstwo, Jak dotąd w UFC pokonali go tylko Davis i Sonnen dzięki swoim zapasom, Bisping o takiej kontroli w parterze może sobie tylko pomarzyć, bardziej bazuje na swoim ground and pound z którego Stann mam nadzieje będzie wstanie uciekać i punktować walkę w stójce a może nawet pokusić się o zwycięstwo przed czasem. Ktoś kto nokautuje Lebena może ubić każdego

  Mam nadzieje, ze Oliviera wygra i nareszcie udowodni jak dużym jest prospektem. Pamiętam jak porównywano go z Rorym i zastanawiano się co by było gdyby walczyli z jednej wadze. Później 2 bolesne porażki i zejście do niższej kategorii wagowej w której wygląda jak bestia. Ten zawodnik ma dopiero 22 lata i cały czas się rozwija. Jego przeciwnik jest szalenie niebezpieczny, może go trafić i skończyć tą walkę ale ma jeden minus, defensywne bjj czyli to w czym Oliviera jest najlepszy, myślę, że jeśli walka trafi do parteru to Swanson już nie ucieknie i Charles będzie blisko ts czego mu życzę

 5. Ja podobnie, z tym, że dałem jednak szansę Benoist i Gagnonowi.

  Ja tak samo.

 6. Magalhaes, Benoist i Gagnon, reszta tak samo.

  Mialem pytac wlasnie o tego Norwega, co walczy z Baczynskim, ale widze, ze chlopak bez rewelacji.

 7. tez jak reakcja oprocz jednej walki, mysle ze Vinny nie pusci tej drugiej szansy i wyjdzie dobrze przygotowany. Vinny by SUB

 8. Bisping v Stann wystarczy przypomnieć sobie, że Sonnen go obijał a potem się zlitował i poddał w 2 rundzie, a Bisping był blisko wygranej na punkty. Oprócz lucky punch Stann nie ma nic na hrabiego, który chce title shota.

 9. Jones vs Belfort- moim zdaniem, bedzie to egzekucja na Vitorze. Jones swietnie wykorzystuje swoj zasieg, nawet jesli bedzie w klopotach, to obali i zmiazdzy Belforta. Jones TKO 3r.

  Bisping vs Stann- mysle, ze Anglik tradycyjnie dowiezie decyzje, biegajac po octagonie i walczac z cieniem 😀

  Oliveira vs Swanson- mysle, ze Charles ma problemy z defensywa w stojce, co pokazal Cowboy. Swanson to naprawde mocny uderzacz. Swanson 3r KO

 10. i pytanko mam, o której gala się rozpocznie na tym facebooku bo na ważeniu była chyba godzina z dopiskiem :45 , tak mi się wydaje 😉

 11. Jon Jones vs Vitor Belfort
  Stawiam na niespodziankę w stylu Matt Serra – GSP. Jones zapewne w rewanżu udowodni swoją wyższość ale nie odbierze mi tej chwili gdy padnie na deski >:D Belfort, 1 runda, tko.

  Joseph Benavidez vs Demetrious Johnson
  Benavidez wydaje mi się lepszy w każdej płaszczyźnie MMA więc minimalnie wygra po wyrównanej walce. Benavidez, decyzja.

  Michael Bisping vs Brian Stann
  Nie wierzę w scenariusz w którym Stann trafia i nokautuje Bispinga, a to jedyny możliwy scenariusz w którym były żołnierz wygrywa. Anglik w swoim stylu będzie tańczył i punktował przez 3 rundy. Bisping, decyzja.

  Matt Hamill vs Roger Hollet
  Myślę, że Matt wróci w dobrym stylu i przypomni o swoich nienajgorszych ciosach zamiast zapasach. Hamill, 1 runda, tko.

  Cub Swanson vs Charles Oliveira
  Brazylijczyk obali i podda przeciwnika najpóźniej w 2 rundzie. Cub zapewne będzie miał przewagę w stójkę ale wątpie że uda mu się uniknąć wylądowania na plecach. Oliveira, 2 runda, sub.

  Igor Pokrajac vs Vinny Magalhaes
  Nie mam pojęcia czemu Brazylijczyk powraca do UFC. Pokrajac, 1 runda, tko.

  TJ Grant vs Evan Dunham
  Grant nie przekonał mnie do swoich umiejętności w żadnej ze swoich walk, natomiast Dunham wydaje mi się całkiem utalentowany.
  Dunham, decyzja.

  Sean Pierson vs Lance Benoist
  Benoist imponuje mi walecznością i, chociaż kibicuje Baczyńskiemu, myślę, że wygrał on swoją ostatnią walkę. Podobny scenariusz przewiduje tutaj.
  Benoist, decyzja.

  Jimy Hettes vs Marcus Brimage
  Brimage zapewne przez 15 minut poogląda sobie dach hali. Hettes, decyzja/lub sub w 2 rundzie.

  Seth Baczynski vs Simeon Thoresen
  Jak już wyżej wspomniałem… Baczynski, 2 runda, tko.

  Mitch Gagnon vs Walel Watson
  Nie jestem fanem umiejętności Watsona. Zawodnik ten wydaje mi się zbyt jednowymiarowy na UFC i Gagnon powinien to definitywnie pokazać, fundując mu trzecią porażke z rzędu. Gagnon, decyzja.

  Kyle Noke vs Charlie Brenneman
  Nie jestem fanem Brennemana, który przegrywa przed czasem za każdym razem kiedy nie udaje mu się wyleżeć przeciwnika. Myślę, że Noke jest tu w stanie zafundować miłą niespodziankę i udanie zadebiutować w półśredniej. Noke, decyzja.

 12. Jak chodzi o główną walkę, to wcale nie byłbym taki pewien zakończenia tej walki w pierwszej rundzie, aczkolwiek rzeczywiście jest to mało prawdopodobne, ale zawsze.

 13. Marcus Brimage zaskoczy wszystkich i wygra. Na niego wlasnie stawiam u buka. Moc Marcus.

 14. No właśnie po tym co zobaczyłem na ważeniu, to zmieniłem typ na Brimage Marcusa. Uwielbiam takich gości:-D IT’S OVER 9000!!!!!!!!!!!!

 15.  Brimage Marcus, polecam zobaczyc jego wystep w TUF, ja mu daje 10% szans na wygrana, szkoda kasy 

 16. Jesli Vitor nie ruszy zdecydowanie to ataku w 1 rundzie to JJ będzie się nim bawił jak pies kością wykorzystując swój zasięg, jesli Vitor ruszy do ataku to JJ szybciutko wybije mu to z głowy przenosząc walkę na ziemię i dokańczając egzekucje łokciami. Vitor miał by szansę gdyby miał podobny zasięg co JJ, ale w tej sytuacji jedyna jego szansa to jakis mega fartowny lucku punch który jest oczywiscie możliwy (w koncu to MMA a nie szachy) ale szanse na takie KO to imho 5%

 17. myśle że Jones będzie chciał trochę zabawić się z Vitorem i nie kończyć walki w 1 rundzie, chyba że Phenom pośle od razu serie ciosów, miszczunio się zdenerwuje i będzie po walce 😉
  co do Brimage’a to mimo tego że po ważeniu go polubiłem, to będe obiektywny i obstaje w przekonaniu że wygra Hettes

 18. Bedzie jutro jakas powtórka na Orange Sport ? Jak tak to o której ?

 19. Jest przewidziane półtorej godziny na to, ciekawe ile walk w tym czasie pokażą 🙂

 20. coś nie mogę typować, nie wiem dlaczego — nie ma zakładki UFC 152 tam gdzie powinna być, żeby przejść do typowania

   

  EDIT

  Dobra nie ma tematu, dopiero teraz spojrzałem na godzinę

 21.  Jak dla mnie Vitor ma najwyżej 10% szans, ale to i tak więcej niż Hendo, który był skazany na egzekucję. Vitor ma szybkie ręce, fantastyczny boks i na pewno będzie choć trochę szybszy. Różnica warunków fizycznych prawdopodobnie spowoduje, że Jones go zakatuje, ale jakaś tam nadzieja się tli. Może akurat go złapie taką kontrą jak Lyoto? Przecież jest lepszym bokserem.

  WAR BELFORT!

 22. Postawiłem małą kasę na johnsona i swansona, a większa na bispinga. Ta gala może obfitować w niespodzianki

  nie ma to jak cytować samego siebie Shy

 23. nie potrzebnie czytałem typowania redakcji i zmieniłem typ z Mighty Mouse'a na Benavideza :/

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.