Po wielu perypetiach związanych z miejscem organizowania gali UFC 147 ostatecznie ustalono, że event odbędzie się na Stadionie im. dziennikarza Felipe Drumonda, potocznie nazywanym Mineirinho, w mieście Belo Horizonte. Hala może pomieścić 25,000 widzów i została zbudowana w 1980 roku.

Stolica stanu Minas Gerais i trzecie największe miasto Brazylii będzie również trzecim miastem goszczącym UFC w kraju kawy. Za czasów Zuffy dwie gale odbyły się w Rio de Janeiro a w czasach Semaphore Entertainment Group zorganizowano jedną galę w Sao Paulo. Komunikat o wyborze Belo Horizonte to koniec długiego procesu szukania miejsca dla UFC 147. Pierwotnie miałobyć organizowane na jednym z piłkarskich stadionów Sao Paulo ale okazało się to niewykonalne ze względu na prawa regulujące dopuszczalną głośność imprez późną nocą. Galę przeniesiono na stadion w Rio ale z tego pomysłu też trzeba było zrezygnować z powodu braku wsparcia władz lokalnych, które skupione były na obsłudze zaplanowanej równolegle do gali konferencji Organizacji Narodów Zjednoczonych.

UFC 147, zaplanowane na 23 czerwca, zostanie zwieńczone pojedynkiem trenerów brazylijskiej edycji The Ultimate Fighter – Vitora Belforta (MMA 21-9) z Wanderleiem Silvą (MMA 34-11-1, 1 NC).

Jedyny człowiek na świecie, który wkręcił się w MMA walką Arlovski vs. Eilers. Poliglota. Entuzjasta i propagator indonezyjskiego przemysłu tekstylnego. Warszawiak od kilku pokoleń i dumny z tego faktu. Nie zawsze pisze o sobie w trzeciej osobie ale kiedy to robi jest to w polu biografia na MMARocks.pl

1 KOMENTARZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.