Po wielu perypetiach związanych z miejscem organizowania gali UFC 147 ostatecznie ustalono, że event odbędzie się na Stadionie im. dziennikarza Felipe Drumonda, potocznie nazywanym Mineirinho, w mieście Belo Horizonte. Hala może pomieścić 25,000 widzów i została zbudowana w 1980 roku.

Stolica stanu Minas Gerais i trzecie największe miasto Brazylii będzie również trzecim miastem goszczącym UFC w kraju kawy. Za czasów Zuffy dwie gale odbyły się w Rio de Janeiro a w czasach Semaphore Entertainment Group zorganizowano jedną galę w Sao Paulo. Komunikat o wyborze Belo Horizonte to koniec długiego procesu szukania miejsca dla UFC 147. Pierwotnie miałobyć organizowane na jednym z piłkarskich stadionów Sao Paulo ale okazało się to niewykonalne ze względu na prawa regulujące dopuszczalną głośność imprez późną nocą. Galę przeniesiono na stadion w Rio ale z tego pomysłu też trzeba było zrezygnować z powodu braku wsparcia władz lokalnych, które skupione były na obsłudze zaplanowanej równolegle do gali konferencji Organizacji Narodów Zjednoczonych.

UFC 147, zaplanowane na 23 czerwca, zostanie zwieńczone pojedynkiem trenerów brazylijskiej edycji The Ultimate Fighter – Vitora Belforta (MMA 21-9) z Wanderleiem Silvą (MMA 34-11-1, 1 NC).

Tomasz Marciniak
Jedyny człowiek na świecie, który wkręcił się w MMA walką Arlovski vs. Eilers. Poliglota. Entuzjasta i propagator indonezyjskiego przemysłu tekstylnego. Warszawiak od kilku pokoleń i dumny z tego faktu. Nie zawsze pisze o sobie w trzeciej osobie ale kiedy to robi jest to w polu biografia na MMARocks.pl

10 KOMENTARZE

 1. Dla Brazylijczyków takie starcie to na Marakanie powinno być. Szkoda że nie wypaliło ze stadionami ale cóż.

 2. Gdyby Anderson nie wypadł z ufc 147 to stadion taki jak maracana był by idealny na taką rozpiskę, a tak Vitor z Wanderleiem w ME i mniejszy stadion.

 3. @ 10 Khalidov ja sądze że Vitor i Wand są w Brazylii gwiazdami i starcza na zapelnienie tego stadionu. Ponadto mam nadzieje że zawalczy Mauricio Rua na tej gali, bardzo lubie tego zawodnika

 4. czyli rozumiem że ostatecznie zrezygnowano z umieszczenia Jose Aldo w rozpisce?

 5. Z tego co wiem Aldo vs Koch jest tylko niczym nie potwierdzoną plotką… I oby zostało, bo Erik nie zasłużył na walke o pas

   

  @edit

  A nie, jednak jest na ufc 149… porażka

 6. Koch i Aldo? Poirer zasługuje na te walkę znacznie bardziej, choć w sumie to najpierw powinien rozjechac Kocha.

 7. No nie dziwie się. Main Event przeniesiony to i hala też zmieniona bo takiej Maracany jak mówicie, to walką Belfort vs W.Silva nie zapełnią.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.