Wyniki, relacja i bonusy po kliknięciu.

Rich Franklin (MMA 29-6, 1 NC) na dystansie 25 minut pewnie wypunktował Wanderleia Silvę (MMA 34-12-1, 1 NC) tocząc walkę w nieco spacerowym tempie. Amerykanin głównie punktował kopnięciami na korpus i prawym prostym trzymając Silvę możliwie jak najdalej. Przytomność tej strategii potwierdzona została pod koniec drugiej rundy kiedy Silva miał swój moment i był o krok od zatrzymania walki kiedy posłał Franklina na deski prawym sierpowym i przez ostatnie 30 sekund rundy okładał Amerykanina w parterze. Sędzia Mario Yamasaki nie przerwał jednak pojedynku a ten ofensywny zryw kosztował Brazylijczyka dużo sił i przegrane następne dwie rundy. Kolejny bardziej zdecydowany atak Silva przypuścił dopiero pod koniec piątej rundy ale wtedy Franklin był jeszcze w stanie skutecznie go skontrować posyłając Brazylijczyka na jedno kolano dosłownie w ostatniej sekundzie walki. Sędziowie puntkowali solidarnie 49-46 na korzyść Franklina.

Rezydujący w Belo Horizonte Cezar Ferreira (MMA 5-2) pokonał Sergio Moraesa (MMA 6-2) by wygrać brazylijski sezon The Ultimate Fighter w wadze średniej. Wywodzący się z capoeiry Ferreira miał sporą przewagę w stójce nad Moraesem, którą podkreślił kilkoma efektownymi kopnięciami. Moraes nie sprzedał jednak skóry tanio i kilka razy mocnymi ciosami sam zaskoczył Ferreirę. Po 15 minutach jednak nie była niezbędna dogrywka i sędziowie jednomyślnie wskazali na Ferreirę.

Kilka minut wcześniej pierwszym zwycięzcą brazylijskiego TUFa został Rony Mariano (MMA 11-3) pokonując jednogłośnie na punkty Godofredo Castro (MMA 8-1). Walka nie była porywająca, normalnie agresywnie walczący Mariano tym razem podszedł do pojedynku bardzo zachowawczo a Castro zdawał się nie mieć innego pomysłu niż wciąganie rywala do gardy. Po 15 minutach walki, dodatkowo przerywanych faulami Castro, sędziowie jednak nie mieli wątpliwości, że to Mariano był skuteczniejszy w oktagonie.

Walczący w Brazylii po raz pierwszy od 2004 roku Fabricio Werdum (MMA 16-5-1) nie patyczkował się z Mike’m Russowem (MMA 15-2, 1 NC). Jeden z dwóch nie-Brazylijczyków na gali nie miał zupełnie odpowiedzi na uderzenia Werduma i w trzyeciej minucie walki podbródkowy posłał Amerykanina na deski gdzie grad dodatkowych ciosów ze strony Werduma spowodowały przerwanie pojedynku przez sędziego.

W korespondencyjnym pojedynku dwóch pomnikowych postaci brazylijskiej sceny MMA podopieczny Andre Pederneirasa Hacran Dias (MMA 21-1-1) niespodziewanie pokonał związanego z Walidem Ismailem Yuriego Alcantarę (MMA 27-4). Debiutujący w UFC Dias okazał się skutecznym grapplerem walcząc przez długie okresy walki z górnej pozycji. Alcantara na minutę przed końcem próbował desperacko odwrócić losy walki ale nie mógł skończyć rywala. „Marajó” przegrał po raz pierwszy od 13 walk.

Undercard brazylijskiej gali zapełnili pozostali uczestnicy pierwszego sezonu brazylijskiej edycji The Ultimate Fighter. Weteran Sengoku i Strikeforce Rodrigo Damm (MMA 10-5) odniósł zaledwie drugie swoje zwycięstwo w ostatnich sześciu walkach szybko poddając Anistavio Medeirosa (MMA 15-7) duszeniem zza pleców w trzeciej minucie walki. Utalentowany mistrz wagi lekkiej Jungle Fight Francisco Trinaldo (MMA 10-1) odprawił serią ciosów w parterze doświadczonego Delsona Heleno (MMA 23-7) w nominalnie pojedynku wagi średniej. Trenujący pod okiem Luiza Dorei, trenera stójki Juniora dos Santosa, Hugo Viana (MMA 6-0) przekonał tylko dwóch sędziów do swoich racji po 15 minutach wyrównanego pojedynku z Johnem Teixeirą (MMA 13-1-1).

Mający za sobą zwycięską walkę z rakiem Thiago Perpetuo (MMA 9-1-1) równie zawzięty był w oktagonie. Po ładnej kombinacji w stójce zaczętej od celnego prawego overhanda pokonał przez TKO Leonardo Mafrę (MMA 5-1) na początku trzeciej rundy. W podobnym stylu rozstrzygnął swój pojedynek Marcos Vinicius (MMA 20-3-1) który swoją kombinację zaczął jednak od celnego ataku kolanem nim nie skończył Wagnera Camposa (MMA 11-4) w parterze. Pierwsza walka UFC w Belo Horizonte zakończyła się remisem po tym jak sędzia Aaron Chatfield wypunktował dyskusyjne 28-28 w pojedynku Miltona Vieiry (MMA 13-7-2) z Felipe Arantesem (MMA 14-4-1, 2 NC).

Walka wieczoru:

190 lbs.: Rich Franklin pok. Wanderleia Silvę przez jednogłośną decyzję (3 x 49-46)

Główna karta:

Finał TUF Brazil w wadze średniej
185 lbs.: Cezar Ferreira pok. Sergio Moraesa przez jednogłośną decyzję (2 x 30-27, 29-28).

Finał TUF Brazil w wadze piórkowej
145 lbs.: Rony Mariano Bezerra pok. Godofredo Castro przez jednogłośną decyzję (3 x 29-28).

265 lbs.: Fabricio Werdum pok. Mike’a Russowa przez TKO (prawy podbródkowy i uderzenia w parterze), 1. runda, 2:28.
145 lbs.: Hacran Dias pok. Yuriego Alcantarę przez jednogłośną decyzję (2 x 30-27, 29-28)

Walki w FX/ufc.tv:

145 lbs.: Rodrigo Damm pok. Anistavio Medeirosa przez poddanie (duszenie zza pleców), 1. runda, 2:12.
185 lbs.: Francisco Trinaldo pok. Delsona Heleno przez TKO (uderzenia w parterze), 1. runda, 4:21.
145 lbs.: Hugo Vianna pok. Johna Teixeirę da Conceicao przez niejednogłośną decyzję (28-29, 2 x 29-28).
185 lbs.: Thiago de Oliveira Perpetuo pok. Leonardo Mafrę Teixeirę przez TKO (prawy overhand i uderzenia w parterze), 3. runda, 0:41.

Walki na facebooku:

145 lbs.: Marcos Vinicius Borges Pancini pok. Wagnera Camposa przez TKO (uderzenia w stójce), 3. runda, 1:04.
145 lbs.: Milton Vieira niejednogłośnie zremisował z Felipe Arantesem (29-28, 28-29, 28-28).

Premie (65 tys. USD):
Nokaut wieczoru: Marcos Vinicus
Poddanie wieczoru: Rodrigo Damm
Walka wieczoru: Rich Franklin vs. Wanderlei Silva

Poprzedni artykułPełen undercard gali Pro Fight 7
Następny artykułNajlepsze momenty Bellatora 71
Jedyny człowiek na świecie, który wkręcił się w MMA walką Arlovski vs. Eilers. Poliglota. Entuzjasta i propagator indonezyjskiego przemysłu tekstylnego. Warszawiak od kilku pokoleń i dumny z tego faktu. Nie zawsze pisze o sobie w trzeciej osobie ale kiedy to robi jest to w polu biografia na MMARocks.pl

1 KOMENTARZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.