UFC ogłosiło wczoraj, że na pierwszą galę organizacji w Toronto w olbrzymiej hali Rogers Centre, 30 kwietnia zostanie rozdysponowanych 42 tysiące biletów. UFC 129 prawie na pewno pobije rekord widowni w historii UFC, który należy obecnie do grudniowej gali w Montrealu – 23 tys. 152 widzów, jednak najprawdopodobniej nie osiągnie rekordowego wyniku gali MMA w Ameryce Północnej, który należy do K-1 Dynamite USA – 42 tys. 757 widzów.

Głównymi atrakcjami gali w Toronto będą dwa pojedynki mistrzowskie z udziałem Kanadyjczyków. W wadze półśredniej Georges St. Pierre podejmie Jake’a Shieldsa, a w kategorii piórkowej Mark Hominick spróbuje odebrać pas Jose Aldo. Dodatkowo UFC przy okazji gali zorganizuje też swoje dwudniowe targi UFC Expo.

31 KOMENTARZE

  1. 42 tys. to i tak pikuś w porównaniu do nieodżałowanego i zniszczonego przez UFC Pride…

  2. UFC zapełni to! Rozwijają się szybko i sądzę że kwestia czasu będzie zapełnienie stadionu w Dallas ok 90 tys. Pacman tam walczył jakiś czas temu.

  3. "zniszczonego przez UFC Pride…" hahahaha, Venom, dajesz jeszcze z nimi radę?Facepalm

  4. @Paweł Szymon – Idąc na tego typu obiekt, oglądasz galę tylko na telebimach. Jednak atmosfera całego widowiska to coś, czego nie da się opisać.

  5. Adolf jako kolejny powinien zostać wpisany do rubryki „najgłupszy tekst tygodnia” .

  6. To już nie rubryka – w ostatnim czasie natarcie trolli nasiliło się do tego stopnia, że żeby zebrać ich idiotyczne wypociny trzeba by założyć muzeum.

  7. A podobno miało być 69 tys. bo tyle właśnie mieści Rogers Center.
    Co się stało?
    O co chodzi?

  8. Jezu, ale bym chciał być na takim evencie !!! Sad

    2 walki o pas i w ogóle miazga. Zazdroszczę kanadyjczykom

  9. slipmych – gala roku to napewno nie jest.

    Co z tego ze dwie walki na tej gali beda o pas , jak z gory wiadomo kto je wygra .
    To jak Roop vs Hominnick 😉

  10. Dla mnie to będzie gala roku ze względu na to, że jest naszpikowana moimi ulubionymi zawodnikami a co do poziomu sportowego to myślę że nie zawiedzie

  11. @Sobral, widać doszli do wniosku, że mogą być problemy z 69tys. mimo że sam obiekt tyle osób mieści chociażby przy okazji gal wrestlingu. 

    Osobiście to ciesze się, że znaleźli wyjście po kontuzji Caina który miał tam walczyć obok GSP. Randy i Lyoto powinni godnie go zastąpić tym bardziej, że brazylijczyk obiecał walczyć ofensywniej! =D

  12. Ambicją UFC raczej nie jest bicie rekordu Shockwave/Dynamite z 2002 roku. 42 tys. w Toronto to kompromis pomiędzy ogromną halą, a widowiskiem, którego odbieranie z ostatnich rzędów często dużo traci na wartości.

  13. Nie do końca. Chodzi o wpływy z bramki.Gdyby chcieli to i wrzuciliby to na jakiś większy stadion, ale wysokość cen biletów nie byłaby powalająca jak i sam przychód z bramki (patrz walki Packmana na stadionie Kowbojów).

    PS: Nie Pride Shockwave tylko Dynamite!!! To, że DSE tak promowało ten event po za granicami Japonii, nie zmnienia faktu, ze to Dynamite!!.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.