Przez ostatnią dobę UFC ogłosiło trzy kolejne walki na galę UFC 137 29 października w Las Vegas.

Tyson Griffin (MMA 15-5, UFC 7-5, #7 w rankingu MMARocks) będzie chciał pozostać niepokonanym w wadze piórkowej mierząc się z zrzucającym kilogramy Bartem Pałaszewskim (MMA 35-14, WEC 5-3). Griffin wrócił do kategorii 66 kilogramów po 5 latach w wadze lekkiej i rozpoczął piórkową przygodę od wygranej z Manny’m Gamburyanem w czerwcu tym samym unikając czwartej porażki z rzędu w UFC. Dla doświadczonego Pałaszewskiego będzie to nie tylko debiut w nowej wadze ale również debiut w UFC – urodzony w Warszawie i osiadły w Illionis zawodnik w ostatnim występie przegrał niejednogłośnie na punkty z Kamalem Shalorousem co przerwało jego pasmo czterech kolejnych zwycięstw.

W wadze średniej spotkają się Tim Credeur (MMA 12-4, UFC 3-2) z Bradem Tavaresem (MMA 7-1, UFC 2-1). Obydwaj uczestnicy minionych sezonów TUFa nie wychodzili ostatnio z oktagonu z podniesioną dłonią. 23-letni Tavares odniósł pierwszą zawodową porażkę przegrywając z Aaronem Simpsonem na UFC 132, 11 lat starszy od niego Credeur ostatnią walkę wygrał w kwietniu 2009 roku. Czarny pas BJJ z Luizjany ostatnio zmagał się z kontuzjami i wracając do UFC po niemal dwuletniej przerwie został szybko zatrzymany uderzeniami Eda Hermana w czerwcu.

Wreszcie, przegrany finalista ostatniego sezonu TUFa Ramsey Nijem (MMA 4-2, UFC 0-1) rozpocznie życie po reality show od walki z trenującym w Roufusport Danielem Downesem (MMA 8-2, WEC/UFC 1-2).

Tomasz Marciniak
Jedyny człowiek na świecie, który wkręcił się w MMA walką Arlovski vs. Eilers. Poliglota. Entuzjasta i propagator indonezyjskiego przemysłu tekstylnego. Warszawiak od kilku pokoleń i dumny z tego faktu. Nie zawsze pisze o sobie w trzeciej osobie ale kiedy to robi jest to w polu biografia na MMARocks.pl

24 KOMENTARZE

 1. @Pawel
  Domyślam się, że urodził się w USA, rodzice dali mu amerykańskie imie i on sam czuje się Amerykanem ;P.

 2. Bart wyjechał jak miał 13 lat, jak sam mówi pokochał stany ale czuje się Polakiem.

 3. Griffin,Credur,Nijem oni dadzą radę chociaz z calego serca za Bartkiem xD

 4. Serce mówi Bart, ale on chyba jakimś czołowym fighterem nie był… Mimo wszystko War!

 5. Niedawno oglądałem galę WEC na której Bartek walczył z jakimś Ormianinem ( nie pamiętam nazwiska). Po wygranej walce skandował z kibicami polskimi POLSKA!POLSKA!

 6. Palaszewski na walce z Micklewrightem ( WEC 50 ) miał też bardzo charakterystycznę fryzurę ( a propo Polski )

 7. Rzeczywiście, a jak oglądałem tą gale to w ogóle na to nie zwróciłem uwagi. Może on by się zgodził w przyszłości na KSW. Venom okrutny jesteś. 🙂

 8. Czepiacie się, jakbyście nie wiedzieli, że tatuaż fryzurę zrobili mu w USA, gdzie każdy tatutażysta  fryjer zna godło Polski na pamięć
   

  PS: Dzięki, ale wtopa

 9. sprawdzałem na stronie a tam zdjęcia nie było ;] już widzę, choć również na video tego nie dostrzegałem ;] no to spoko jeśli nie jest kolesiem który zapomniał o swoich korzeniach:) będę mu kibicować:)

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.