Przez ostatnią dobę UFC ogłosiło trzy kolejne walki na galę UFC 137 29 października w Las Vegas.

Tyson Griffin (MMA 15-5, UFC 7-5, #7 w rankingu MMARocks) będzie chciał pozostać niepokonanym w wadze piórkowej mierząc się z zrzucającym kilogramy Bartem Pałaszewskim (MMA 35-14, WEC 5-3). Griffin wrócił do kategorii 66 kilogramów po 5 latach w wadze lekkiej i rozpoczął piórkową przygodę od wygranej z Manny’m Gamburyanem w czerwcu tym samym unikając czwartej porażki z rzędu w UFC. Dla doświadczonego Pałaszewskiego będzie to nie tylko debiut w nowej wadze ale również debiut w UFC – urodzony w Warszawie i osiadły w Illionis zawodnik w ostatnim występie przegrał niejednogłośnie na punkty z Kamalem Shalorousem co przerwało jego pasmo czterech kolejnych zwycięstw.

W wadze średniej spotkają się Tim Credeur (MMA 12-4, UFC 3-2) z Bradem Tavaresem (MMA 7-1, UFC 2-1). Obydwaj uczestnicy minionych sezonów TUFa nie wychodzili ostatnio z oktagonu z podniesioną dłonią. 23-letni Tavares odniósł pierwszą zawodową porażkę przegrywając z Aaronem Simpsonem na UFC 132, 11 lat starszy od niego Credeur ostatnią walkę wygrał w kwietniu 2009 roku. Czarny pas BJJ z Luizjany ostatnio zmagał się z kontuzjami i wracając do UFC po niemal dwuletniej przerwie został szybko zatrzymany uderzeniami Eda Hermana w czerwcu.

Wreszcie, przegrany finalista ostatniego sezonu TUFa Ramsey Nijem (MMA 4-2, UFC 0-1) rozpocznie życie po reality show od walki z trenującym w Roufusport Danielem Downesem (MMA 8-2, WEC/UFC 1-2).