Już jutro gala UFC Fight Night: Walker vs Hill! Sprawdźcie jak to wydarzenie typuje redakcja MMARocks. Jednocześnie polecamy zapoznać się ze świetną ofertą legalnego bukmachera Betclic.

Oferta powitalna dla nowych graczy! Cashback aż do 550 zł! Zarejestruj się, postaw swój pierwszy kupon i jeśli kupon okaże się przegrany, otrzymaj zwrot postawionej stawki!

Johnny Walker (MMA 18-6-0) vs Jamahal Hill (MMA 9-1-0)

Bartłomiej Zubkiewicz: Walker znany jest ze swojego szalonego stylu walki, ale jak mogliśmy zobaczyć w jego ostatniej walce, zawodnik zaczął dużo więcej kalkulować w swoich pojedynkach i nie jest już tak nieprzewidywalny i niebezpieczny dla swoich rywali. Brazylijczyk wróci do klatki po przegranej z Thiago Santosem przez decyzję sędziowską po słabej walce, która nie podobała się wielu widzom. Według mnie Hill jest dużo bardziej poukładany boksersko od swojego rywala, dobrze rusza się na nogach i kontroluje dystans. Jest szybki i potrafi zaskakiwać przeciwników w stójce. Myślę, że Walker znowu będzie chciał walczyć zachowawczo, a Hill skorzysta na tym i sam będzie inicjował ataki w oktagonie. Nie zdziwię się jeśli Walker będzie chciał sprowadzić tę walkę do parteru, bo fizycznie na pewno będzie przeważał nad rywalem, ale uważam, że „Sweet Dreams” jest w stanie nawet znokautować swojego rywala. Hill przez TKO w 2 rundzie pojedynku.

Krzysztof Kordys: Jeszcze nie tak dawno temu Johnny Walker był najciekawszym nowym nazwiskiem w kategorii półciężkiej. Brazylijczyk przebojem wdarł się do świadomości fanów, prezentując niesamowicie widowiskowy styl i notując trzy świetne nokauty na początku swojej przygody z organizacją. Później przyszły jednak cięższe wyzwania, pierwsze porażki i w grze Brazylijczyka można było dostrzec coraz więcej wad. Większa cierpliwość i kalkulacja podczas pojedynku również nie przyniosła zamierzonych efektów, co poskutkowało niedawną porażką z Santosem. Jamahal wraca natomiast do startów po szybkim triumfie przez nokaut nad Jimmym Crutem. Hill również jest stójkowiczem, dlatego zapowiada nam się potyczka wyłącznie w tej płaszczyźnie. Obaj są zdolni do znokautowania swojego przeciwnika w każdym momencie, ale przy tym nie są żadnymi tytanami kondycji. Bardziej przemawiają do mnie jednak umiejętności Hilla, którego siła i szybkość będą stanowić dodatkowy atut. Walker, jeśli tylko wyjdzie do klatki z odpowiednim nastawieniem, z pewnością stanowi ogromne zagrożenie, ale wątpliwości budzi jego odporność na ciosy. W ostatnich starciach zdarzało mu się kilkakrotnie leżeć na deskach. Nie zwiastuje to dobrze przed walką ze „Sweet Dreams”, którego moim zdaniem stać na większą karierę od Johnny’ego i zwycięstwo przed czasem w nadchodzącej walce wieczoru. Typ: Jamahal Hill przez KO, runda 1

Redaktorzy typujący Walkera:
Redaktorzy typujący Hilla: Jacek, Krzysztof, Jakub, Bartłomiej, Rafał

Kyle Daukaus (MMA 10-2-0) vs Jamie Pickett (MMA 13-6-0)

Krzysztof Kordys: Dotychczasowy rekord Daukausa w oktagonie zdecydowanie nie zachwyca, ale należy przyznać, że przegrywał z solidnymi rywalami, a sam prezentował dobrą formę. Zawodnik ten dysponuje mocną kondycją oraz grapplingiem, jego najczęstsza droga do zwycięstwa to obalenia i poddanie przeciwnika w parterze. Kyle nie jest laikiem także w stójce, ale w tej płaszczyźnie lepiej będzie czuł się Jamie Pickett. Drugi z Amerykanów lubi wymieniać ciosy, większość swoich zwycięstw odnosił przez nokauty. Po jego stronie będzie przewaga siły oraz zauważalna różnica zasięgu, dlatego spodziewam się, że Daukaus szybko poszuka przeniesienia akcji na matę. Kyle powinien radzić sobie z przewracaniem Picketta, a kolejnym wyzwaniem będzie odpowiednia kontrola i znalezienie dojścia do techniki kończącej. Typuję, że Pickett w końcu zostawi lukę w defensywie, co Daukuas wykorzysta do odklepania swojego rywala. Typ: Kyle Daukaus przez poddanie, runda 3

Jakub Madej: Nie będę ukrywał, że jest to dość trudny pojedynek do wytypowania. Z jednej strony Daukaus, który w dotychczasowych starciach pokazywał, że stara się skupiać na sprowadzeniach i późniejszej kontroli. W niektórych starciach można nawet stwierdzić, że chce on zejść do parteru za wszelką cenę, nawet mimo nieudanych prób – z Lombardo (2 udane sprowadzenia na 5 prób, 40%), z Allenem (3/5, 60%), z Stoltzfusem (2/7, 28%), z Hawesem (0/7, 0%), z Hollandem (1/5, 20%). Czy taka taktyka wystarczy na Jamiego Picketta? Według mnie prawdopodobnie nie. Jeśli 33-latek będzie na to przygotowany, to nie zdziwię się, jeśli wypunktuje swojego rywale. Dotychczasowe walki zarówno jednego, jak i drugiego całkowicie nie zachwycają, dlatego też postawię na wygraną Picketta jednogłosną decyzją sędziów, który będzie starał się unikać przede wszystkich ofensywy zapaśniczej i parterowej ze strony rywala. W stójce prawdopodobnie możliwe, że zobaczymy jego kontrolę. Powrót do klatki po zaledwie miesiącu jest również optymistyczny, bo będący w ciągłych przygotowaniach Pickett w styczniu pokonał decyzją sędziów Josepha Holmesa. W żaden sposób nie zdziwi mnie tu jakiekolwiek rozstrzygnięcie, jednak typuję wygraną Jamiego Picketta na punkty.

Redaktorzy typujący Daukausa: Jacek, Krzysztof, Bartłomiej, Rafał
Redaktorzy typujący Picketta: Jakub

Parker Porter (MMA 12-6-0) vs Alan Baudot (MMA 8-2-0)

Jacek Łosak: Parker Porter ma za sobą trzy pojedynki w oktagonie UFC. W ostatnim boju wygrał na punkty z Chasem Shermanem, a wcześniej pokonał Josha Parisiana. Wchodząc do UFC musiał uznać wyższość Chrisa Daukausa. Dla Alana Baudota będzie to trzecia walka w oktagonie. Pierwszą przegrał, a druga została zmieniona na „no contest”. Chociaż waga ciężka rządzi się swoimi prawami i w każdej chwili może paść cios kończący walkę, nie spodziewam się w tym starciu skończenia przed czasem. Porter powinien wypunktować Baudota i dopisać do swojego rekordu kolejną wygraną.

Rafał Grabosz: Dla Alana Baudota będzie to istotna batalia w kontekście dalszej kariery w UFC. Francuz dotychczas zaliczył dwa występy pod szyldem największej organizacji MMA na świecie i nie odniósł żadnego zwycięstwa, więc z całą pewnością teraz da z siebie wszystko w oktagonie, choć przed nim niełatwe wyzwanie w osobie doświadczonego Parkera Portera, który jest obecnie na fali dwóch wygranych z rzędu. W mojej opinii Amerykanin jest lepszym zawodnikiem w każdej płaszczyźnie od swojego rywala i wydaje mi się, że będzie w stanie rozprawić się z nim przed czasem.

Redaktorzy typujący Portera: Jacek, Krzysztof, Jakub, Rafał
Redaktorzy typujący Baudota: Bartłomiej

Jim Miller (MMA 33-16-0) vs Nikolas Motta (MMA 12-3-0)

Jacek Łosak: Chociaż Jim Miller po swojej ostatniej wygranej w oktagonie UFC był otwarty na walkę z Donaldem Cerrone lub na inne rewanże z zawodnikami, z którymi niegdyś przegrał, ostatecznie zmierzy się z Nikolasem Mottą. Miller, który ma 38 lat ponownie więc zderzy się z młodym zawodnikiem, będącym na początku swojej drogi przez UFC. Dla Motty będzie to debiut na gali amerykańskiej organizacji, do której dostał się z programu z cyklu Contender Series i chociaż zawodnik ten jest na fali trzech wygranych z rzędu, myślę, że w pojedynku Millerem górę weźmie doświadczenie Jima. Postawię na wygraną Millera na punkty.

Jakub Madej: Mocno zaskoczył mnie w ostatniej walce Jim Miller. Spodziewałem się tam poddanie, a on w świetny sposób znokautował Ericka Gonzaleza. Nie trzeba ukrywać, że Nikolas Motta dostaje niezwykle trudne zadanie na początek swojej przygody z UFC i nie będę ukrywał, że nie widzę jego szans na wygraną w tej walce. Bardzo trudno jest zawodnikom z tak małym stażem wygrać z tak doświadczonymi rywalami. Pod szyldem DWCS w 2020 roku widać było luki Brazylijczyka, który zadał mniej ciosów od rywala (jednak ostatecznie wygrał wszystkie rundy u wszystkich sędziów). Widać to również po jego przegranych z 2016 i 2018 roku – 29-latek był odprawiany ciosami w pierwszych rundach. „A-10” będzie dla swojego rywala niezwykle trudnym wyzwaniem i jestem zdziwiony również kursami wystawionymi na Millera (2.50). W walce tej widzę nawet skończenie przed czasem na korzyść Amerykanina, który powinien przeważać w każdej płaszczyźnie. Jeśli się jednak mylę i Motta wygra z Millerem, będę bardzo zaskoczony.

Redaktorzy typujący Millera: Jacek, Krzysztof, Jakub, Bartłomiej, Rafał
Redaktorzy typujący Mottę:

Joaquin Buckley (MMA 13-4-0) vs Abdul Razak Alhassan (MMA 11-4-0)

Bartłomiej Zubkiewicz: Walka w kategorii średniej, do której bardzo pasuje zasada z królewskiej dywizji – nie mrugajmy. Zarówno Buckley jak i Alhassan kochają nokautować swoich rywali. „New Mansa” 10 z 13 wygranych zdobywał przez KO/TKO, a „Judo Thunder” zdobywał tak wszystkie swoje 11 wygranych w klatce MMA. Według mnie Buckley może być bardziej technicznym zawodnikiem z tej dwójki, ale w takim zestawieniu ja upatruję zwycięzcy w tym, kto mocniej bije. Według mnie Abdul Razak Alhassan pokaże w tej walce swoje szaleńcze ataki i ustrzeli swojego przeciwnika dopisując kolejną wygraną przez nokaut.

Rafał Grabosz: Na papierze to świetne zestawienie! Zapowiada się fantastyczne widowisko. Zarówno jeden, jak i drugi jest znany z ogromnej eksplozywności oraz ponadprzeciętnej siły fizycznej. Obaj lubują się w wymianach mocnych uderzeń i wręcz uwielbiają błyskawicznie zwyciężać przez nokaut. Ciekawi również fakt, że Abdul Razak Alhassan wygrał ostatnio w imponującym stylu z Alessio Di Chirico, z którym natomiast sensacyjnie przegrał Joaquin Buckley na początku ubiegłego roku. Czy w tym przypadku zadziała matematyka MMA? Sądzę, iż nie, gdyż „New Mansa” to według mnie bardziej przekrojowy wojownik, a w dodatku kondycyjnie powinien lepiej prezentować się niż jego najbliższy przeciwnik. Uważam, że w nocy z soboty na niedzielę to jego ręka powędruje do góry. Zapewni to sobie dzięki cierpliwości w trakcie pierwszej rundy, po czym przystąpi do zdecydowanego ataku i po ciosach odprawi Ghańczyka.

Redaktorzy typujący Buckleya: Jacek, Krzysztof, Jakub, Rafał
Redaktorzy typujący Alhassana: Bartłomiej

Jonathan Pearce (MMA 11-4-0) vs Christian Rodriguez (MMA 7-0-0)

Redaktorzy typujący Pearce’a: Jacek, Krzysztof, Jakub, Bartłomiej, Rafał
Redaktorzy typujący Rodrigueza:

Mario Bautista (MMA 8-2-0) vs Jay Perrin (MMA 10-4-0)

Redaktorzy typujący Bautistę: Jacek, Krzysztof, Bartłomiej, Rafał
Redaktorzy typujący Perrina: Jakub

Gabriel Benitez (MMA 22-9-0) vs David Onama (MMA 8-1-0)

Redaktorzy typujący Beniteza: Jakub, Bartłomiej
Redaktorzy typujący Onamę: Jacek, Krzysztof, Rafał

Jessica-Rose Clark (MMA 11-6-0) vs Stephanie Egger (MMA 6-2-0)

Redaktorzy typujący Clark: Jacek, Krzysztof, Bartłomiej, Rafał
Redaktorzy typujący Egger: Jakub

Chas Skelly (MMA 18-3-0) vs Mark Striegl (MMA 18-3-0)

Redaktorzy typujący Skelly’ego: Jacek, Krzysztof, Jakub, Bartłomiej, Rafał
Redaktorzy typujący Striegla:

Diana Belbita (MMA 14-6-0) vs Gloria de Paula (MMA 5-4-0)

Redaktorzy typujący Belbitę: Jacek, Krzysztof, Bartłomiej
Redaktorzy typujący de Paulę: Jakub, Rafał

Jesse Strader (MMA 5-2-0) vs Chad Anheliger (MMA 11-5-0)

Redaktorzy typujący Stradera: Bartłomiej
Redaktorzy typujący Anheligera: Jacek, Krzysztof, Jakub, Rafał

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.