Już w sobotę gala UFC Fight Night: Volkov vs Rozenstruik, podczas której widzowie zobaczą czternaście pojedynków. W karcie wstępnej swój kolejny występ pod szyldem UFC zanotuje Karolina Kowalkiewicz, która zmierzy się z Felice Herrig. Sprawdźcie, jak to wydarzenia typuje redakcja MMARocks.pl.

115 lb: Karolina Kowalkiewicz (MMA 12-7-0) vs Felice Herrig (MMA 14-9-0)

Michał Tkaczuk: Pojedynek z cyklu na dwoje babka wróżyła. Obydwie zawodniczki mają bardzo słabą serię i przegrana tego starcia powinna pożegnać się z UFC. Nie zdziwi mnie nawet jeżeli przy słabym pojedynku zarówno Karolina, jak i Felice będą musiały szukać nowego pracodawcy. Herrig od 2017 roku, kiedy to wygrała trzy pojedynki, a sama była na fali łącznie czterech zwycięstw z rzędu, nie odniosła żadnego zwycięstwa. Kowalkiewicz ostatnią walkę wygrała za to w kwietniu 2018 przeciwko… Herrig. To na pewno daje Karolinie delikatną przewagę mentalną, ale czy to wystarczy? Ciężko powiedzieć, ten pojedynek jest cholernie ciężki do wytypowania. Zarówno jedna, jak i druga zawodniczka w ostatnich latach borykały się z problemami zdrowotnymi. Co do samej walki bardzo ciężko jak będzie on przebiegał. W stójce spodziewam się bliskiej rywalizacji, natomiast w parterze myślę, że przewagę będzie miała Herrig. Co prawda przegrała ostatnią walkę przez poddanie, ale mówimy o przegranej z kapitalną grapplerką jaką jest Virna Jandiroba. Myślę, że Polka wybroni jednak ewentualne próby sprowadzeń. Ciężko powiedzieć jak walka będzie przebiegała. Herrig wydaje się już bardziej zaangażowana w OnlyFans, niż treningi, a Karolina mentalnie ciężko znosiła ostatnie porażki. Hmmmm… ok, niech będzie wygra Karolina po niezbyt ciekawej walce bliską decyzją sędziów.

Jacek Łosak: Herrig ostatni raz walczyła w sierpniu 2020 roku i ma na koncie trzy przegrane z rzędu, w tym pojedynek z Karoliną Kowalkiewicz. Polka ostatni raz walczyła w sierpniu roku 2021 i ma na koncie pięć przegranych z rzędu. Obie zawodniczki bardzo będą więc chciałby powrócić na drogę zwycięstw, a Herrig dodatkowo zrewanżować się za pierwszą porażkę. Mam jednak nadzieję, że zmiana otoczenia i przygotowania do walki prowadzone na Florydzie w klubie ATT sprawiły, iż Karolina nabrała nowego wiatru w żagle. Karolina zapowiada, że czuje moc i widać, iż wybór ATT był dobrym posunięciem. Liczę, że przełoży się to też na walkę. Nie spodziewam się wygranej przed czasem, ale stawiam, iż Karolina zwycięży solidnie na punkty.

Krzysztof Kordys: Obie zawodniczki spotkały się w oktagonie po raz pierwszy w 2018 roku. Pojedynek zwyciężyła Kowalkiewicz i pomimo niejednogłośnej decyzji sędziów, nie było większych wątpliwości, że to Polka była lepsza od swojej przeciwniczki. To starcie było też początkiem ogromnego kryzysu w karierach Felice i Karoliny. Herrig przegrała następnie z Waterson i Jandirobą, a po drodze zerwała więzadła krzyżowe, przez co stoczyła tylko jedną walkę przez minione 3,5 roku. Kowalkiewicz ostatnie zwycięstwo odniosła właśnie nad Herrig, a następnie przegrała 5 pojedynków z rzędu. Mało tego, Kowalkiewicz przegrywała przez nokaut, poddanie, decyzje i w żadnym z tych występów nie udało jej się urwać nawet jednej rundy. Nie wierzę, że któraś z pań jeszcze zdoła odbić się od dna w UFC, prędzej obie udadzą się w najbliższym czasie na zasłużoną emeryturę, starając się odnieść ostatnie zwycięstwo. Z jednej strony uważam, że w formie to Kowalkiewicz jest lepszą zawodniczką od Amerykanki, co między innymi pokazała ich pierwsza potyczka. Z drugiej strony nie mogę zapomnieć obrazu Kowalkiewicz z poprzednich występów, w których była dominowana przez rywalki i wydawało się, że przegrała pojedynek w swojej głowie jeszcze przed wejściem do oktagonu. Typowanie tej walki przypomina nieco rzut monetą, a zwycięży ta zawodniczka, która tego dnia będzie w lepszej dyspozycji, przede wszystkim mentalnej. Spodziewam się tutaj trzech rund spokojnych wymian w stójce, po których sędziowie mogą być rozbieżni w swojej punktacji. Typ: Felice Herrig przez niejednogłośną decyzję

Rafał Grabosz: Zarówno dla Felice Herrig, jak i Karoliny Kowalkiewicz prawdopodobnie to walka o pozostanie w UFC. Zawodniczki mierzyły się już ze sobą w kwietniu 2018 roku, kiedy to decyzją sędziów zwyciężyła nasza rodaczka. Obie nie mają ostatnimi czasy najlepszej sportowej passy – Amerykanka przegrała trzy pojedynki z rzędu, a Polka aż pięć. Z całą pewnością będą chciały udowodnić, że ich miejsce znajduje się w szeregach największej organizacji MMA na świecie, co może przełożyć się na intrygującą rywalizację. „The Lil Bulldog”, która słynie z ponadprzeciętnej siły fizycznej. zapewne oprze swoją strategię na dążeniu do klinczu i wymęczaniu rywalki pod siatką. Sądzę, iż Kowalkiewicz, która spędziła okres przygotowawczy w klubie American Top Team, udanie przeciwstawi się Herrig i znów wygra na pełnym dystansie dzięki zrywaniu podchwytów oraz umiejętnym prowadzeniu konfrontacji w stójce.

Jakub Madej: W tej walce według mnie może wydarzyć się wszystko. Nie zdziwię się żadnym werdyktem. Sporą przewagą Kowalkiewicz powinno być to, że rywalka przez ostatnie trzy lata stoczyła tylko jedną walkę. Ostatnie pojedynki pozostawiają jednak formę Polki pod znakiem zapytania. Na pewno dobrą decyzją był wyjazd do Stanów Zjednoczonych, gdzie Kowalkiewicz przygotowywała się z bardzo dobrymi nazwiskami. Jak to wpłynie na jej sobotni występ? Bardzo jestem tego ciekaw i liczę na to, że to Polka zwycięży to starcie, kończąc tym samym bardzo złą serię przegranych. Typuję wygraną Kowalkiewicz przez decyzję sędziów, jednak nie zdziwi mi jakikolwiek inny wynik tego pojedynku.

Redaktorzy typujący Kowalkiewicz: Michał, Jacek, Bartłomiej, Rafał, Jakub
Redaktorzy typujący Herrig: Krzysztof

265 lb: Alexander Volkov (MMA 34-10-0) vs Jairzinho Rozenstruik (MMA 12-3-0)

Redaktorzy typujący Volkova: Jacek, Krzysztof, Rafał, Jakub
Redaktorzy typujący Rozenstruika: Michał, Bartłomiej

145 lb: Dan Ige (MMA 15-5-0) vs Movsar Evloev (MMA 15-0-0)

Redaktorzy typujący Ige: Bartłomiej, Rafał, Jakub
Redaktorzy typujący Evloeva: Michał, Jacek, Krzysztof

145 lb: Mike Trizano (MMA 9-2-0) vs Lucas Almeida (MMA 13-1-0)

Redaktorzy typujący Trizano: Michał, Jacek, Bartłomiej, Krzysztof, Rafał, Jakub
Redaktorzy typujący Almeidę:

125 lb: Poliana Botelho (MMA 8-4-0) vs Karine Silva (MMA 14-4-0)

Redaktorzy typujący Botelho: Michał, Jakub
Redaktorzy typujący Silvę: Jacek, Bartłomiej, Krzysztof, Rafał

125 lb: Ode Osbourne (MMA 10-4-0) vs Zarrukh Adashev (MMA 4-3-0)

Redaktorzy typujący Osbourne’a: Michał, Jacek, Bartłomiej, Krzysztof, Rafał, Jakub
Redaktorzy typujący Adasheva:

205 lb: Alonzo Menifield (MMA 11-3-0) vs Askar Mozharov (MMA 19-12-0)

Redaktorzy typujący Menifielda: Michał, Jacek, Bartłomiej, Krzysztof, Rafał, Jakub
Redaktorzy typujący Mozharova:

155 lb: Joe Solecki (MMA 11-3-0) vs Alex da Silva (MMA 21-3-0)

Redaktorzy typujący Soleckiego: Michał, Jacek, Bartłomiej, Krzysztof, Rafał, Jakub
Redaktorzy typujący da Silvę:

145 lb: Damon Jackson (MMA 20-4-1) vs Daniel Argueta (MMA 8-0-0)

Redaktorzy typujący Jacksona: Michał, Jacek, Bartłomiej, Krzysztof, Rafał, Jakub
Redaktorzy typujący Arguetę:

155 lb: Benoit Saint-Denis (MMA 8-1-0) vs Niklas Stolze (MMA 12-5-0)

Redaktorzy typujący Saint-Denisa: Michał, Bartłomiej, Krzysztof, Rafał, Jakub
Redaktorzy typujący Stolzego: Jacek

135 lb: Tony Gravely (MMA 22-7-0) vs Johnny Munoz Jr (MMA 11-1-0)

Redaktorzy typujący Gravely’ego: Michał, Jacek, Bartłomiej, Krzysztof, Rafał, Jakub
Redaktorzy typujący Munoza Jr:

125 lb: Jeff Molina (MMA 10-2-0) vs Zhalgas Zhumagulov (MMA 14-6-0)

Redaktorzy typujący Molinę: Michał, Jacek, Bartłomiej, Krzysztof, Rafał
Redaktorzy typujący Zhumagulova: Jakub

170 lb: Andreas Michailidis (MMA 13-5-0) vs Rinat Fakhretdinov (MMA 20-2-0)

Redaktorzy typujący Michailidisa:
Redaktorzy typujący Fakhretdinova: Michał, Jacek, Bartłomiej, Krzysztof, Rafał, Jakub

125 lb: Erin Blanchfield (MMA 8-1-0) vs JJ Aldrich (MMA 11-4-0)

Redaktorzy typujący Blanchfield: Michał, Jacek, Bartłomiej, Krzysztof, Rafał, Jakub
Redaktorzy typujący Aldrich:

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

No replies yet

...wczytuję komentarze...

MMARocks.pl

Cohones4Life

2,098 komentarzy 1,940 polubień

Już w sobotę gala UFC Fight Night: Volkov vs Rozenstruik, podczas której widzowie zobaczą czternaście pojedynków. W karcie wstępnej swój kolejny występ pod szyldem UFC zanotuje Karolina Kowalkiewicz, która zmierzy się z Felice Herrig. Sprawdźcie, jak to wydarzenia typuje redakcja MMARocks.pl.

115 lb: Karolina Kowalkiewicz (MMA 12-7-0) vs Felice Herrig (MMA 14-9-0)​

Michał Tkaczuk: Pojedynek z cyklu na dwoje babka wróżyła. Obydwie zawodniczki mają bardzo słabą serię i przegrana tego starcia powinna pożegnać się z UFC. Nie zdziwi mnie nawet jeżeli przy słabym pojedynku zarówno Karolina, jak i Felice będą musiały szukać nowego pracodawcy. Herrig od 2017 roku, kiedy to wygrała trzy pojedynki, a sama była na fali łącznie czterech zwycięstw z rzędu, nie odniosła żadnego zwycięstwa. Kowalkiewicz ostatnią walkę wygrała za to w kwietniu 2018 przeciwko... Herrig. To na pewno daje Karolinie delikatną przewagę mentalną, ale czy to wystarczy? Ciężko powiedzieć, ten pojedynek jest cholernie ciężki do wytypowania. Zarówno jedna, jak i druga zawodniczka w ostatnich latach borykały się z problemami zdrowotnymi. Co do samej walki bardzo ciężko jak będzie on przebiegał. W stójce spodziewam się bliskiej rywalizacji, natomiast w parterze myślę, że przewagę będzie miała Herrig. Co prawda przegrała ostatnią walkę przez poddanie, ale mówimy o przegranej z kapitalną grapplerką jaką jest Virna Jandiroba. Myślę, że Polka wybroni jednak ewentualne próby sprowadzeń. Ciężko powiedzieć jak walka będzie przebiegała. Herrig wydaje się już bardziej zaangażowana w OnlyFans, niż treningi, a Karolina mentalnie ciężko znosiła ostatnie porażki. Hmmmm... ok, niech będzie wygra Karolina po niezbyt ciekawej walce bliską decyzją sędziów.

Jacek Łosak: Herrig ostatni raz walczyła w sierpniu 2020 roku i ma na koncie trzy przegrane z rzędu, w tym pojedynek z Karoliną Kowalkiewicz. Polka ostatni raz walczyła w sierpniu roku 2021 i ma na koncie pięć przegranych z rzędu. Obie zawodniczki bardzo będą więc chciałby powrócić na drogę zwycięstw, a Herrig dodatkowo zrewanżować się za pierwszą porażkę. Mam jednak nadzieję, że zmiana otoczenia i przygotowania do walki prowadzone na Florydzie w klubie ATT sprawiły, iż Karolina nabrała nowego wiatru w żagle. Karolina zapowiada, że czuje moc i widać, iż wybór ATT był dobrym posunięciem. Liczę, że przełoży się to też na walkę. Nie spodziewam się wygranej przed czasem, ale stawiam, iż Karolina zwycięży solidnie na punkty.

Krzysztof Kordys: Obie zawodniczki spotkały się w oktagonie po raz pierwszy w 2018 roku. Pojedynek zwyciężyła Kowalkiewicz i pomimo niejednogłośnej decyzji sędziów, nie było większych wątpliwości, że to Polka była lepsza od swojej przeciwniczki. To starcie było też początkiem ogromnego kryzysu w karierach Felice i Karoliny. Herrig przegrała następnie z Waterson i Jandirobą, a po drodze zerwała więzadła krzyżowe, przez co stoczyła tylko jedną walkę przez minione 3,5 roku. Kowalkiewicz ostatnie zwycięstwo odniosła właśnie nad Herrig, a następnie przegrała 5 pojedynków z rzędu. Mało tego, Kowalkiewicz przegrywała przez nokaut, poddanie, decyzje i w żadnym z tych występów nie udało jej się urwać nawet jednej rundy. Nie wierzę, że któraś z pań jeszcze zdoła odbić się od dna w UFC, prędzej obie udadzą się w najbliższym czasie na zasłużoną emeryturę, starając się odnieść ostatnie zwycięstwo. Z jednej strony uważam, że w formie to Kowalkiewicz jest lepszą zawodniczką od Amerykanki, co między innymi pokazała ich pierwsza potyczka. Z drugiej strony nie mogę zapomnieć obrazu Kowalkiewicz z poprzednich występów, w których była dominowana przez rywalki i wydawało się, że przegrała pojedynek w swojej głowie jeszcze przed wejściem do oktagonu. Typowanie tej walki przypomina nieco rzut monetą, a zwycięży ta zawodniczka, która tego dnia będzie w lepszej dyspozycji, przede wszystkim mentalnej. Spodziewam się tutaj trzech rund spokojnych wymian w stójce, po których sędziowie mogą być rozbieżni w swojej punktacji. Typ: Felice Herrig przez niejednogłośną decyzję

Rafał Grabosz: Zarówno dla Felice Herrig, jak i Karoliny Kowalkiewicz prawdopodobnie to walka o pozostanie w UFC. Zawodniczki mierzyły się już ze sobą w kwietniu 2018 roku, kiedy to decyzją sędziów zwyciężyła nasza rodaczka. Obie nie mają ostatnimi czasy najlepszej sportowej passy - Amerykanka przegrała trzy pojedynki z rzędu, a Polka aż pięć. Z całą pewnością będą chciały udowodnić, że ich miejsce znajduje się w szeregach największej organizacji MMA na świecie, co może przełożyć się na intrygującą rywalizację. "The Lil Bulldog", która słynie z ponadprzeciętnej siły fizycznej. zapewne oprze swoją strategię na dążeniu do klinczu i wymęczaniu rywalki pod siatką. Sądzę, iż Kowalkiewicz, która spędziła okres przygotowawczy w klubie American Top Team, udanie przeciwstawi się Herrig i znów wygra na pełnym dystansie dzięki zrywaniu podchwytów oraz umiejętnym prowadzeniu konfrontacji w stójce.

Jakub Madej: W tej walce według mnie może wydarzyć się wszystko. Nie zdziwię się żadnym werdyktem. Sporą przewagą Kowalkiewicz powinno być to, że rywalka przez ostatnie trzy lata stoczyła tylko jedną walkę. Ostatnie pojedynki pozostawiają jednak formę Polki pod znakiem zapytania. Na pewno dobrą decyzją był wyjazd do Stanów Zjednoczonych, gdzie Kowalkiewicz przygotowywała się z bardzo dobrymi nazwiskami. Jak to wpłynie na jej sobotni występ? Bardzo jestem tego ciekaw i liczę na to, że to Polka zwycięży to starcie, kończąc tym samym bardzo złą serię przegranych. Typuję wygraną Kowalkiewicz przez decyzję sędziów, jednak nie zdziwi mi jakikolwiek inny wynik tego pojedynku.

Redaktorzy typujący Kowalkiewicz: Michał, Jacek, Bartłomiej, Rafał, Jakub
Redaktorzy typujący Herrig: Krzysztof

265 lb: Alexander Volkov (MMA 34-10-0) vs Jairzinho Rozenstruik (MMA 12-3-0)​

Redaktorzy typujący Volkova: Jacek, Krzysztof, Rafał, Jakub
Redaktorzy typujący Rozenstruika: Michał, Bartłomiej

145 lb: Dan Ige (MMA 15-5-0) vs Movsar Evloev (MMA 15-0-0)​

Redaktorzy typujący Ige: Bartłomiej, Rafał, Jakub
Redaktorzy typujący Evloeva: Michał, Jacek, Krzysztof

145 lb: Mike Trizano (MMA 9-2-0) vs Lucas Almeida (MMA 13-1-0)​

Redaktorzy typujący Trizano: Michał, Jacek, Bartłomiej, Krzysztof, Rafał, Jakub
Redaktorzy typujący Almeidę:

125 lb: Poliana Botelho (MMA 8-4-0) vs Karine Silva (MMA 14-4-0)​

Redaktorzy typujący Botelho: Michał, Jakub
Redaktorzy typujący Silvę: Jacek, Bartłomiej, Krzysztof, Rafał

125 lb: Ode Osbourne (MMA 10-4-0) vs Zarrukh Adashev (MMA 4-3-0)​

Redaktorzy typujący Osbourne’a: Michał, Jacek, Bartłomiej, Krzysztof, Rafał, Jakub
Redaktorzy typujący Adasheva:

205 lb: Alonzo Menifield (MMA 11-3-0) vs Askar Mozharov (MMA 19-12-0)​

Redaktorzy typujący Menifielda: Michał, Jacek, Bartłomiej, Krzysztof, Rafał, Jakub
Redaktorzy typujący Mozharova:

155 lb: Joe Solecki (MMA 11-3-0) vs Alex da Silva (MMA 21-3-0)​

Redaktorzy typujący Soleckiego: Michał, Jacek, Bartłomiej, Krzysztof, Rafał, Jakub
Redaktorzy typujący da Silvę:

145 lb: Damon Jackson (MMA 20-4-1) vs Daniel Argueta (MMA 8-0-0)​

Redaktorzy typujący Jacksona: Michał, Jacek, Bartłomiej, Krzysztof, Rafał, Jakub
Redaktorzy typujący Arguetę:

155 lb: Benoit Saint-Denis (MMA 8-1-0) vs Niklas Stolze (MMA 12-5-0)​

Redaktorzy typujący Saint-Denisa: Michał, Bartłomiej, Krzysztof, Rafał, Jakub
Redaktorzy typujący Stolzego: Jacek

135 lb: Tony Gravely (MMA 22-7-0) vs Johnny Munoz Jr (MMA 11-1-0)​

Redaktorzy typujący Gravely’ego: Michał, Jacek, Bartłomiej, Krzysztof, Rafał, Jakub
Redaktorzy typujący Munoza Jr:

125 lb: Jeff Molina (MMA 10-2-0) vs Zhalgas Zhumagulov (MMA 14-6-0)​

Redaktorzy typujący Molinę: Michał, Jacek, Bartłomiej, Krzysztof, Rafał
Redaktorzy typujący Zhumagulova: Jakub

170 lb: Andreas Michailidis (MMA 13-5-0) vs Rinat Fakhretdinov (MMA 20-2-0)​

Redaktorzy typujący Michailidisa:
Redaktorzy typujący Fakhretdinova:
Michał, Jacek, Bartłomiej, Krzysztof, Rafał, Jakub

125 lb: Erin Blanchfield (MMA 8-1-0) vs JJ Aldrich (MMA 11-4-0)​

Redaktorzy typujący Blanchfield: Michał, Jacek, Bartłomiej, Krzysztof, Rafał, Jakub
Redaktorzy typujący Aldrich:

Odpowiedz polub

click to expand...