Już w sobotę gala UFC Fight Night: Tsarukyan vs Gamrot, podczas której kibice zobaczą dwanaście pojedynków. W najważniejszym z nich Mateusz Gamrot skrzyżuje rękawice z Armanem Tsarukyanem. Dla Polaka będzie to pierwsza walka wieczoru pod szyldem UFC i ogromna szanse na wejście do ścisłej czołówki kategorii lekkiej. Sprawdźcie, jak to wydarzenie typuje redakcja MMARocks.pl.

155 lb: Arman Tsarukyan (MMA 18-2-0) vs Mateusz Gamrot (MMA 20-1-0)

Redaktorzy typujący Tsarukyana: Jakub
Redaktorzy typujący Gamrota: Michał, Jacek, Rafał, Krzysztof, Bartłomiej

Michał Tkaczuk: Najważniejsza walka w dotychczasowej karierze Polaka. Naprzeciw niego stanie utalentowany i groźny Tsarukyan, który również zadebiutuje w starciu wieczoru UFC. Skoro ktoś jest w stanie postawić się w debiucie w organizacji Islamowi Makhachevowi i to biorąc pojedynek w zastępstwie to nie można tego kogoś lekceważyć i myślę, że Mateusz tak podejdzie do tego pojedynku. Zwycięzca znacznie przybliży się do walki z czołówką kategorii lekkiej UFC. Co do samej walki to mamy starcie dwóch świetnych zapaśników z dobrą stójką. Silniejszym zawodnikiem wydaje się Tsarukyan i to on będzie mieć przewagę w ewentualnych kotłach zapaśniczych, natomiast Mateusz lebiegą w tym aspekcie nie jest. Obydwaj zawodnicy są wyrachowani w stójce, w dodatku nie zostali jeszcze rozbici w dotychczasowych walkach. Wykluczam nokaut, ponieważ obydwaj zawodnicy nie słyną z wybitnie mocnego uderzenia. Dość powiedzieć, że łącznie zaliczyli 3 wygrane przez KO w całej karierze. Wielką niewiadomą jest kondycja Tsarukyana na dystansie pięciu rund, ponieważ nie walczył on jeszcze dłużej niż 15 minut. Starcie zapowiada się na wyrównane, ale ostatecznie uważam, że wygra Gamrot po bliskiej decyzji sędziów 3x 48-47 albo splitem.

Jacek Łosak: Przed nadchodzącym starciem Mateusza Gamrota z Armanem Tsarukyanem przypomina mi się pojedynek „Gamera” z Mansourem Barnaouim o pas KSW wagi lekkiej. Wówczas również mówiło się, że będzie to najpoważniejsze wyzwanie w karierze Gamrota. Ostatecznie walka okazała się porywająca, a Mateusz wyszedł z niej jako zwycięzca. W starciu z Armanem spodziewam się podobnego rozstrzygnięcia i chociaż początek boju może okazać się wyrównany, to rundy mistrzowskie najpewniej będą kluczowe. Mateusz ma na swoim koncie boje na przestrzeni pięciu rund i doświadczenie wyniesione z tych pojedynków powinno przełożyć się na walkę z Tsarukyanem, dla którego będzie to pierwsze pięciorundowe starcie. Stawiam na zwycięstwo Polaka na punkty. 

Rafał Grabosz: Dla „Gamera” to ogromna szansa, ale zarazem wielkie wyzwanie. Batalia z Armanem Tsarukyanem będzie dla niego prawdziwym sprawdzianem, który musi zaliczyć pozytywnie, jeśli myśli o rywalizacji ze ścisłą czołówką kategorii lekkiej UFC, a nie od dziś wiadomo, że mierzy bardzo wysoko. Polak świetnie miesza płaszczyzny, dysponuje lepszym timingiem od rywala i powinien mieć przewagę kondycyjną, co musi wykorzystać na dystansie pięciu rund. Zaś ormiańsko-rosyjski wojownik słynie ze swojej eksplozywności, fantastycznego wyszkolenia zapaśniczego oraz zadawania mocnych uderzeń. W ostatnim czasie kursy bukmacherskie na zwycięstwo Mateusza Gamrota znacznie wzrosły, lecz w mojej opinii nasz rodak po raz kolejny pokaże swoją klasę zawodniczą i odniesie sukces na pełnym dystansie przez wykorzystywanie szybkości w stójce, liczne zadawanie ciosów prostych oraz przeplatanie tych aspektów z firmowymi sprowadzeniami za kostkę, przy których może się nieco namęczyć, choć koniec końców uda mu się osiągnąć zamierzony cel.

Krzysztof Kordys: Polak otrzymał ogromną szansę na pokazanie swoich umiejętności w walce wieczoru nadchodzącego wydarzenia. Gamrot w zeszłym roku odniósł trzy zwycięstwa przed czasem w oktagonie, dzięki czemu zapracował sobie na 12 pozycję w oficjalnym rankingu wagi lekkiej w UFC. Tym razem czeka na niego największe wyzwanie w karierze. Tsarukyan przegrał w UFC tylko z bardzo mocnym Makhachevem, a od tego czasu wygrał 5 walk z rzędu, a w rankingu plasuje się o jedną pozycję wyżej od Mateusza. Ormianin uchodzi za dużego faworyta przed tym pojedynkiem, jednak w mojej opinii zestawienie jest o wiele bardziej wyrównane niż prezentują to kursy bukmacherskie. Obaj zawodnicy są znakomitymi zapaśnikami i o tym, który z nich lepiej zaprezentuje się w walce na chwyty, mogą decydować szczegóły. W stójce także żaden z nich nie ma ogromnej przewagi nad drugim, jednak minimalnie bardziej faworyzuję podczas wymian Mateusza. Spodziewam się tutaj naprawdę zaciętego starcia, które najpewniej potrwa pełne 25 minut. Polak ma już pewne doświadczenie w bojach na dystansie 5 rund, więc może to działać na jego korzyść. Typuję, że zobaczymy tutaj wyrównaną walkę dwóch bardzo dobrych zawodników, a akcja będzie toczyć się zarówno w stójce, klinczu pod siatką, jak i w parterze. Pomijając jakiekolwiek kwestie kibicowskie, na chłodno i tak skłaniam się w kierunku scenariusza, w którym to underdog sprawi niespodziankę i zdoła wypracować sobie niewielką, ale wystarczającą do zwycięstwa, przewagę na kartach punktowych. Typ: Mateusza Gamrot przez jednogłośną decyzję

Bartłomiej Zubkiewicz: Mateusz Gamrot stanie w walce wieczoru gali UFC Vegas 57 przed życiową szansą na zwycięstwo w swojej pierwszej walce wieczoru wydarzenia organizowanego przez największą organizację MMA na świecie i według mnie wzniesie się na wyżyny swoich umiejętności i wygra ten pojedynek. Sam „Gamer” twierdzi, że jego rywal jest dobry w zapasach, stójce, ale jego słabością jest jiu-jitsu. Uważam, że Polak będzie lepszy od swojego przeciwnika w wymianach stójkowych i to Tsarukyan będzie chciał przenosić ten pojedynek do parteru. Wiemy jednak, że Gamrot jest bardzo dobrym zapaśnikiem i Armanowi nie będzie tak łatwo go obalić. Według mnie zobaczymy pojedynek pełen wymian zarówno stójkowych jak i grapplingowych. Długo myślałem nad tym czy „Gamer” jest w stanie skończyć walkę z Tsarukyanem przed czasem i wydaję się to być możliwe w późniejszych rundach. Gamrot zapowiada mocną, 5-rundową walkę, która miałaby zakończyć się decyzją sędziowską na jego korzyść, ale ja nie zdziwię się jeśli Polakowi uda się udusić Tsarukyana w mistrzowskich rundach pojedynku. Myślę, że Polak może zaskoczyć przeciwnika swoją mobilnością, nieszablonowymi atakami i wytrzymałością. Mój typ to wygrana Gamrota przez decyzję sędziowską, bądź też skończenie w późniejszych etapach starcia.

Jakub Madej: Pojedynek niezwykle trudny do typowania. Niezwykle trudno jest mi też wskazać, że w mojej opinii starcie wygra Arman Tsarukyan. Nie wydaje mi się, żeby tu doszło do skończenia przed czasem, bo obaj to tak naprawdę ścisła czołówka kategorii lekkiej w UFC. Presja będzie z jednej i drugiej strony i tak naprawdę prawidłowe wytypowanie przebiegu walki wydaje się tu być niemożliwe. Patrząc na ostatnie pojedynki zawodnika z Armenii, może on mieć w swojej grze coś, dzięki czemu będzie prowadził to starcie na punkty, a tutaj ważne będą dosłownie detale. Kluczowe mogą tu być ostatnie rundy, bo większe doświadczenie w tej kwestii ma Polak, który do czwartej i piątej rundy w swojej karierze wychodził. Typuję wygraną Armana Tsarukyana, który dzięki presji, dobrej stójce, być może nawet skutecznemu wprowadzaniu walki w klincz, wypunktuje Mateusza Gamrota. Będzie to jednak niezwykle bliskie starcie i liczę na wygraną „Gamera”. Swoją drogą ciekawe są kursy bukmacherskie na tej pojedynek, bo zwycięstwo Polaka powyżej kursu 3.00 to już lekka przesada. Gamrot tak dużym underdogiem na pewno nie jest i ma swoje atuty, którymi może zaskoczyć rywala. Liczę, że prawdziwy, sportowy ogień, który widać w Gamrocie od momentu dołączenia do UFC, to coś, dzięki czemu ręka Mateusz pójdzie w górę.

170 lb: Neil Magny (MMA 26-8-0) vs Shavkat Rakhmonov (MMA 15-0-0)

Redaktorzy typujący Magny’ego: Rafał
Redaktorzy typujący Rakhmonova: Michał, Jacek, Krzysztof, Bartłomiej, Jakub

Jacek Łosak: Dla Rakhmonova będzie to dopiero czwarta walka w klatce UFC. Kazach idzie jednak przez świat MMA jak burza i jest jednym z ciekawszych zawodników przebijających swoją drogę na szczyt. Rakhmonov do dziś pozostaje niepokonany i chociaż po stronie Neila Magny’ego jest większe doświadczenie w klatce i walkach dla organizacji UFC, to Shavkat powinien wygrać z Amerykaninem. Postawię na efektowną wygraną Rakhmonova w drugiej rundzie przez nokaut.

Jakub Madej: Na ten moment najbardziej doświadczony rywal w karierze Rakhmonova. Nie trzeba ukrywać, że idzie on jak burza przez kolejnych rywali pod szyldem UFC. Teraz jednak czeka go niezwykle trudne zadanie, bo Magny potrafi wykorzystać swoje doświadczenie w starciach z takimi przeciwnikami. Myślę jednak, że Shavkat Rakhmonov zwycięży ten pojedynek przez decyzję sędziów, bo przez pełne piętnaście minut będzie musiał być niezwykle uważny.

265 lb: Josh Parisian (MMA 14-5-0) vs Alan Baudot (MMA 8-3-0)

Redaktorzy typujący Parisiana: Jacek, Rafał, Jakub
Redaktorzy typujący Baudota: Michał, Krzysztof, Bartłomiej

Krzysztof Kordys: W tym zestawieniu dojdzie do pojedynku dwóch zawodników z niskiego szczebla hierarchii w kategorii ciężkiej. Obaj panowie zdecydowanie preferują walkę w stójce. Parisian i Baudot większość swoich walk wygrywali przez nokauty, a największe problemy mieli z przeciwnikami, którzy dążyli do przeniesienia akcji do parteru. Josh i Alan są obdarzeni dużą siłą ciosów i lubią pójść na odważną wymianę, żeby poszukać skończenia przed czasem. Nie spodziewam się, że któryś z zawodników będzie tutaj szukał akcji grapplingowych, najpewniej o zwycięstwie zdecyduje płaszczyzna stójkowa. Obaj zawodnicy mają argumenty na wygraną w tym starciu, jednak wyżej cenię sobie umiejętności Baudota. Typuję, że Francuz, trenujący z Cirylem Gane, przełamie swoją gorszą passę i w końcu dopisze do swojego rekordu kolejny zielony prostokąt. Typ: Alan Baudot przez TKO, runda 2

155 lb: Thiago Moises (MMA 15-6-0) vs Christos Giagos (MMA 19-9-0)

Redaktorzy typujący Moisesa: Michał, Jacek, Rafał, Krzysztof, Bartłomiej
Redaktorzy typujący Giagosa: Jakub

135 lb: Umar Nurmagomedov (MMA 14-0-0) vs Nate Maness (MMA 14-1-0)

Redaktorzy typujący Nurmagomedova: Michał, Jacek, Rafał, Krzysztof, Bartłomiej, Jakub
Redaktorzy typujący Manessa:

Rafał Grabosz: Kuzyn Khabiba Nurmagomedova to jeden z najbardziej perspektywicznych zawodników kategorii piórkowej młodego pokolenia, który w niedalekiej przyszłości może zajść naprawdę wysoko. Nate Maness nie jest z pierwszej łapanki, to solidny wojownik, ale szczerze wątpię, aby dał radę sprostać wybitnym umiejętnościom grapplingowym Rosjanina. Uważam, że 26-latek na przestrzeni trzech rund zamęczy rywala w aspekcie zapaśniczo-parterowym, choć niewykluczone, iż wygra przed czasem, ponieważ często szuka technik kończących.

185 lb: Chris Curtis (MMA 28-8-0) vs Rodolfo Vieira (MMA 8-1-0)

Redaktorzy typujący Curtisa: Michał, Jacek, Rafał, Krzysztof, Bartłomiej, Jakub
Redaktorzy typujący Vieirę:

Michał Tkaczuk: Klasyczne starcie grapplera ze stójkowiczem. Obydwaj mają dobry bilans w UFC i ewentualna wygrana może otworzyć szansę do walki z zawodnikami rankingowymi. Taktyka nie jest skomplikowana – Vieira będzie dążył do przeniesienia walki do parteru, a Curtis będzie starał się tego unikać i utrzymać walkę w stójce. Szczęka Brazylijczyka nie została jeszcze naruszona w UFC, a „The Action Man” ma czym uderzyć co już pokazał w dwóch pierwszych starciach z Allenem oraz Hawesem. Co prawda Amerykanin ma luki w stójce, natomiast Vieira nie jest zawodnikiem, który to wykorzysta, bowiem jego gra oktagonowa opiera się głównie na grapplingu.  Moim zdaniem Curtis wygra walkę przez techniczny nokaut w drugiej rundzie rozbijając Brazylijczyka.

205 lb: Tafon Nchukwi (MMA 6-2-0) vs Carlos Ulberg (MMA 4-1-0)

Redaktorzy typujący Nchukwiego: Jakub
Redaktorzy typujący Ulberga: Michał, Jacek, Rafał, Krzysztof, Bartłomiej

145 lb: TJ Brown (MMA 16-8-0) vs Shayilan Nuerdanbieke (MMA 36-10-0)

Redaktorzy typujący Browna: Michał, Rafał, Krzysztof, Bartłomiej, Jakub
Redaktorzy typujący Nuerdanbiekego: Jacek

135 lb: Raulian Paiva (MMA 21-4-0) vs Sergey Morozov (MMA 17-5-0)

Redaktorzy typujący Paivę: Michał, Krzysztof, Bartłomiej, Jakub
Redaktorzy typujący Morozova: Jacek, Rafał

125 lb: Cody Durden (MMA 12-4-1) vs JP Buys (MMA 9-4-0)

Redaktorzy typujący Durdena: Michał, Krzysztof, Jakub
Redaktorzy typujący Buysa: Jacek, Rafał, Bartłomiej

135 lb: Mario Bautista (MMA 9-2-0) vs Brian Kelleher (MMA 24-13-0)

Redaktorzy typujący Bautistę: Michał, Bartłomiej
Redaktorzy typujący Kellehera: Jacek, Rafał, Krzysztof, Jakub

115 lb: Jinh Yu Frey (MMA 11-6-0) vs Vanessa Demopoulos (MMA 7-4-0)

Redaktorzy typujący Frey: Jacek, Rafał, Krzysztof, Bartłomiej
Redaktorzy typujący Demopoulos: Michał, Jakub

27 KOMENTARZE

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

26 komentarzy (poniżej pierwsze 30)

...wczytuję komentarze...

PIR

KSW
Heavyweight

6,155 komentarzy 16,888 polubień
MrRoshi

UFC
Light Heavyweight

15,369 komentarzy 42,033 polubień
jut

ONE FC
Heavyweight

2,574 komentarzy 10,316 polubień

Nie wiedziałem, że są aż takie kursy na Gamera. Przecież pieniądz leży na ziemi!

Odpowiedz polub

MrRoshi

UFC
Light Heavyweight

15,369 komentarzy 42,033 polubień

Nie wiedziałem, że są aż takie kursy na Gamera. Przecież pieniądz leży na ziemi!

3.25 unibet Mordka, jestem ciekaw jak na bet at home :roberteyeblinking:

Odpowiedz 1 Like

jut

ONE FC
Heavyweight

2,574 komentarzy 10,316 polubień

3.25 unibet Mordka, jestem ciekaw jak na bet at home :roberteyeblinking:

Nie pamiętam u których buków mam konto. Jeszcze jestem w pracy, nie mam pojęcia ile teraz trwa założenie konta

Odpowiedz polub

roki900

BAMMA
Light Heavyweight

1,018 komentarzy 2,316 polubień

Redaktor Jakub do zwolnienia

Odpowiedz 1 Like

jd0490

PRIDE FC
Middleweight

6,836 komentarzy 12,202 polubień

Redaktorzy typujący Tsarukyana:

:waldeklaugh: :juanlaugh:

Odpowiedz polub

jihaad

UFC
Welterweight

9,459 komentarzy 21,047 polubień

Redaktorzy typujący Tsarukyana: Jakub

@Jakub Madej yu poosy!

Odpowiedz 2 polubień

B.I.G Makumba

UFC
Bantamweight

8,164 komentarzy 12,625 polubień

Normalnie bym napisał że Madej to rura::jondance::
Ale tu się zgodzę tylko że Arman rozbija Gamrota w 3 rundzie:kis:

Odpowiedz 1 Like

jd0490

PRIDE FC
Middleweight

6,836 komentarzy 12,202 polubień

Normalnie bym napisał że Madej to rura::jondance::
Ale tu się zgodzę tylko że Arman rozbija Gamrota w 3 rundzie:kis:

:usunto:

Odpowiedz 2 polubień

Lukasz_3k

Jungle Fight
Light Heavyweight

396 komentarzy 497 polubień

Arman ruro pamiętaj, ze Gamer nie boji się ruskich będziesz bity, będziesz leżał i będziesz płakał!

Odpowiedz polub

K
Kratta

Brutaal
Heavyweight

639 komentarzy 564 polubień

Wszyscy mają pogranego Armana ale tutaj dla pucki typują Gamera :DC: :DC:

Odpowiedz 1 Like

Lukasz_3k

Jungle Fight
Light Heavyweight

396 komentarzy 497 polubień

Wszyscy mają pogranego Armana ale tutaj dla pucki typują Gamera :DC: :DC:

DFEB352D-A148-4A57-A80F-2974CC491C36.png

Odpowiedz 1 Like

MrRoshi

UFC
Light Heavyweight

15,369 komentarzy 42,033 polubień

Normalnie bym napisał że Madej to rura::jondance::
Ale tu się zgodzę tylko że Arman rozbija Gamrota w 3 rundzie:kis:

Weź Ty już spierdalaj gotować Makumbe... :mamed:

Odpowiedz 5 polubień

B.I.G Makumba

UFC
Bantamweight

8,164 komentarzy 12,625 polubień

Weź Ty już spierdalaj gotować Makumbe... :mamed:

Ale żeby nie było kibicuję Matiemu bo Polak ale Arman wygra, może z tym rozbiciem to przesadziłem ale wygra

Odpowiedz 1 Like

Masta

Vale Tudo
Open

21,486 komentarzy 51,613 polubień

Typuję wygraną Armana Tsarukyana

Uuuuuuuu onuca

Odpowiedz 2 polubień

Jakub Madej

Moderator

1,782 komentarzy 5,228 polubień
s
sprawnysufit

Oplot Challenge
Light Heavyweight

138 komentarzy 256 polubień

Na plakacie zrobili z Gamera karzełka w stosunku do oponenta, a w rzeczywistości jest zupełnie odwrotnie. Gamrot easy.

Odpowiedz polub

oKurwaMojeOko

Brutaal
Super Heavyweight

668 komentarzy 2,019 polubień

Normalnie bym napisał że Madej to rura::jondance::
Ale tu się zgodzę tylko że Arman rozbija Gamrota w 3 rundzie:kis:

dzięki tobie już się nawet nie boję o to że arman może to wygrać, zabiłeś mu karierę :happy dance:

Odpowiedz 3 polubień

MrRoshi

UFC
Light Heavyweight

15,369 komentarzy 42,033 polubień

:robbie:

::duszenie::

Odpowiedz 1 Like

Olo

WSOF
Heavyweight

3,528 komentarzy 14,877 polubień

:robbie:

:aletoniedomnietak:

Odpowiedz polub

k
komarrek

Jungle Fight
Lightweight

266 komentarzy 366 polubień

Na plakacie zrobili z Gamera karzełka w stosunku do oponenta, a w rzeczywistości jest zupełnie odwrotnie. Gamrot easy.

Poprzedni przeciwnik Armana tez był wyższy a SusiaKajman go zmasakrował.

Odpowiedz 1 Like

Miskatonic

UFC
Light Heavyweight

15,501 komentarzy 50,815 polubień
Cyklop Schabowy

Bellator
Heavyweight

4,849 komentarzy 9,727 polubień

Poprzedni przeciwnik Armana tez był wyższy a SusiaKajman go zmasakrował.

SusiaKajman? :pociesznymirek:

Odpowiedz 1 Like

k
komarrek

Jungle Fight
Lightweight

266 komentarzy 366 polubień

SusiaKajman? :pociesznymirek:

No trudne nazwisko ma wiec odrobinke zmieniłem.

Odpowiedz 3 polubień

kaczka94

Moderator

2,311 komentarzy 4,349 polubień

wygra Gamrot po bliskiej decyzji sędziów 3x 48-47

Kurwa, w totka powinienem zagrać :cool:

Odpowiedz 4 polubień