Już dzisiaj gala UFC 275, podczas której kibice zobaczą jedenaście pojedynków. W najważniejszym z nich Glover Teixeira (MMA 33-7-0) stanie do obrony tytułu mistrzowskiego w starciu z Jirim Prochazką (MMA 28-3-1). W klatce zobaczymy również Joannę Jędrzejczyk (MMA 16-4-0), która zmierzy się z Weili Zhang (MMA 21-3-0). Sprawdźcie, jak to wydarzenia typuje redakcja MMARocks.pl.

Pojedynek o mistrzostwo UFC w kategorii półciężkiej
205 lb: Glover Teixeira (MMA 33-7-0) vs Jiri Prochazka (MMA 28-3-1)

Michał Tkaczuk: Niesamowicie ekscytujące starcie. Obydwaj zawodnicy stoczyli łącznie 72 walki, z których tylko 11 dotrwało do decyzji sędziów punktowych. Starcie ważne również z punktu widzenia polskiego kibica i ewentualnego starcia z Janem Błachowiczem. Co do samego zestawienia mamy tutaj batalię grapplera ze stójkowiczem. O ile Glover prezentuje się naprawdę dobrze w stójce, to nie widzę za bardzo Prochazki radzącego sobie w parterze. W tej drugiej płaszczyźnie różnica będzie diametralna. Przewagę Glovera upatruję również w aspekcie kondycyjnym, ale bardziej w kontekście wyjścia poza trzecią rundę. Czech jest zawodnikiem nieobliczalnym w swojej grze. I ten jego styl będzie dla Glovera trudniejszy niż Jana, który często walczy na wstecznym i daje przejąć inicjatywę rywalowi. „Denisie” daleko do jakiejkolwiek kalkulacji w oktagonie. Plan obydwóch zawodników jest oczywisty, Jiri będzie chciał toczyć walkę w stójce, a Teixeira postara się przenieść ją do parteru. Pojedynek jest ciężki do wytypowania, jednak moim zdaniem Glover podda Czecha w trzeciej rundzie starcia.

Jacek Łosak: Jiri Prochazka jest młodszy, szybszy, bardziej dynamiczny i dysponuje niekonwencjonalną stójką. Skreślanie jednak w tej walce Glovera Teixeiry, który pokazał już wielokrotnie, że jest bardzo wytrzymałym zawodnikiem, byłoby błędem. Myślę, że Teixeira nie będzie chciał iść na wymiany z Czechem, ale poszuka swojej szansy na macie. Ostatecznie jednak stawiam na to, że to Prochazka będzie trzymał Glovera na dystans i rozbijał go w stójce. Nie jestem przekonany czy uda mu się skończyć Brazylijczyka przed czasem, ale ostatecznie postawię na nokaut w czwartej rundzie i wygraną Prochazki.

Krzysztof Kordys: Walka wieczoru UFC 275 zapowiada się niezwykle interesująco. Naprzeciwko siebie staną Glover Teixeira i Jiri Prochazka, których różni trzynaście lat różnicy i całkowicie odmienny styl walki. Glover przeżywa już trzecią młodość, wygrał sześć ostatnich walk i został jednym z najstarszych mistrzów w historii UFC. Jiri przebojem wdarł się do czołówki kategorii półciężkiej i zaledwie dwa zwycięstwa w oktagonie zapewniły mu walkę o pas. Teixeira największe zagrożenie stanowi w parterze, jest specjalistą od brazylijskiego jiu-jitsu i dysponuje mocnym ground and pound. Z pewnością Brazylijczyk będzie chciał rozwiązać tę walkę na swoją korzyść właśnie za pomocą technik chwytanych. Prochazka słynie z widowiskowego stylu walki w stójce i niemal wszystkie zwycięstwa w karierze odniósł przez nokaut. Najprawdopodobniej Czech w swoim stylu mocno rozpocznie tę walkę i być może szybko naruszy mistrza jednym z ciosów. Tutaj pojawia się kluczowa kwestia, czy Teixeira będzie w stanie po raz kolejny wykorzystać swoje doświadczenie, żeby przetrwać napór rywala, przeczekać aż Prochazka się zmęczy, a następnie przejąć inicjatywę. Nie wykluczam takiej możliwości, jednak uważam, że tym razem Brazylijczykowi nie uda się pokonać kolejnego faworyta i Prochazka zostanie nowym mistrzem. Typ: Jiri Prochazka przez KO, runda 1

Jakub Madej: Mam dwa scenariusza na ten pojedynek. Pierwszy to Glover skutecznie skracający dystans, co chwilę doprowadzający do klinczu i szukający sprowadzeń, a po tym nie zdziwię się jeśli Brazylijczyk bez większych problemów podda rywala. Drugi scenariusz to podobny do tego z walki Teixeira vs Johnson, czyli Prochazka w swoim szalonym stylu szybko nokautuje przeciwnika i tym samym daje mocny sygnał całej kategorii półciężkiej. Skłaniam się ku pierwszemu scenariuszowi, jednak nie zdziwią mnie inne rozwiązania tego starcia. Typuję wygraną Glovera Teixeiry przez poddanie w rundzie drugiej.

Redaktorzy typujący Teixeirę: Michał, Jakub
Redaktorzy typujący Prochazkę: Jacek, Krzysztof, Bartłomiej

Pojedynek o mistrzostwo UFC w kategorii muszej kobiet
125 lb: Valentina Shevchenko (MMA 22-3-0) vs Taila Santos (MMA 19-1-0)

Redaktorzy typujący Shevchenko: Michał, Jacek, Krzysztof, Bartłomiej
Redaktorzy typujący Santos: Jakub

115 lb: Weili Zhang (MMA 21-3-0) vs Joanna Jędrzejczyk (MMA 16-4-0)

Michał Tkaczuk: Rewanż pań za walkę sprzed dwóch lat. Miejmy nadzieję, że emocji będzie tyle samo co w pierwszym pojedynku. Obydwie zawodniczki chcą wrócić na ścieżkę zwycięstw oraz wrócić do rozgrywki mistrzowskiej wagi słomkowej. Co do samego starcia to obydwie są dobrze przygotowane kondycyjnie, więc tu nie widzę możliwości, aby którejś z pań zabrakło baku z paliwem. Zarówno Zhang, jak i Jędrzejczyk są świetnie poukładane oraz techniczne w stójce. Chinka bije mocniej niż Polka, ale Asia pokazała, że przyjąć potrafi. Mimo zapowiedzi Zhang o planie sprowadzenia walki do parteru wątpię w jego powodzenie. Asia dobrze broni obaleń i potrafi radzić sobie w klinczu. Spodziewam się walki w szybkim tempie z wieloma wymianami w stójce. Bardzo chciałbym się mylić, ale moim zdaniem wygra Zhang po bliskiej decyzji sędziów punktowych. Oczywiście mam nadzieję, że spudłuje.

Jacek Łosak: Joanna wydaje się być niezwykle zmotywowana i zdeterminowana przed walką z Chinką. Dodatkowo świadomość, że może ponownie zawalczyć o pas, jeśli pokona Weili, na pewno doda jej skrzydeł. Zhang będzie jednak bardzo głodna zwycięstwa po ostatnich dwóch przegranych. Dodatkowo tylko trzy rundy walki mogą okazać się dla Jędrzejczyk, która zawsze świetnie walczyła na dłuższym dystansie, nowym wyzwaniem. Polka będzie musiał od początku rzucić na szalę wszystko co ma. Zapowiada się bardzo trudna walka i wydaje mi się, że ponownie rozegra się na pełnym dystansie. Postawię na wygraną Asi na punkty.

Krzysztof Kordys: Po ponad dwóch latach od najlepszego starcia w historii kobiecego MMA, ponownie dojdzie do walki pomiędzy Zhang a Jędrzejczyk. Od czasu wojny na UFC 248 Polka była nieaktywna, a Chinka przegrała dwie walki mistrzowskie z Rose Namajunas. Pierwsza potyczka była niezwykle wyrównana, obie zawodniczki dały z siebie wszystko i stoczyły 5 emocjonujących rund, pełnych wymian w stójce. Wówczas lepsza okazała się Weili i w nadchodzącym pojedynku spodziewam się podobnego scenariusza. Jędrzejczyk, a później Namajunas, obnażyły pewne braki Zhang, jednak moim zdaniem to wciąż zawodniczka mająca pole do rozwoju. Z drugiej strony jestem mniej przekonany, czy Jędrzejczyk jest jeszcze w stanie zaskoczyć czymś nowym i przyszykować lepszą formę niż ostatnim razem. Przewiduję, że rewanż Zhang z Jędrzejczyk będzie stał na wysokim, wyrównanym poziomie, a o werdykcie zadecydują minimalne różnice. Moim zdaniem na niekorzyść Polki będzie działał rozbrat z oktagonem, dlatego w górę ostatecznie powędruje ręka Weili, która zdoła wypracować przewagę na kartach punktowych. Typ: Weili Zhang przez jednogłośną decyzję

Jakub Madej: Bardzo zastanawia mnie przerwa Polki i jak to na nią wpłynie. Prawdopodobnie jest to najdłuższa przerwa w karierze Jędrzejczyk, bo wynosi ponad dwa lata. Co prawda Chinka stoczyła w tym czasie tylko dwa starcia, jednak wciąż może to być ważny aspekt. „JJ” przed starciem jest jednak bardzo zmotywowana, bo każdy dobrze wie, że moment na odzyskanie tytułu jest bardzo bliski – głównie też za sprawą aktualnej mistrzyni, którą jest Carla Esparza. To może być nawet łatwiejsze starcie od tego z Zhang. Spodziewać się tu trzeba naprawdę mocnej walki, w której żadna ze stron nie będzie rozkładała sił na 25 minut, tylko na 15 minut. To gwarantuje nam bardzo ciekawe starcie. Typuję wygraną Joanny Jędrzejczyk przez decyzję sędziów po starciu pełnej stójkowych wymian, w których lepiej poradzi sobie Jędrzejczyk.

Redaktorzy typujący Zhang: Michał, Krzysztof
Redaktorzy typujący Jędrzejczyk: Jacek, Bartłomiej, Jakub

170 lb: Jake Matthews (MMA 17-5-0) vs Andre Fialho (MMA 16-4-0)

Redaktorzy typujący Matthewsa:
Redaktorzy typujący Fialho: Michał, Jacek, Krzysztof, Bartłomiej, Jakub

170 lb: Jack Della Maddalena (MMA 11-2-0) vs Ramazan Emeev (MMA 20-5-0)

Redaktorzy typujący Maddalenę: Krzysztof, Bartłomiej
Redaktorzy typujący Emeeva: Michał, Jacek, Jakub

145 lb: Seung Woo Choi (MMA 10-4-0) vs Joshua Culibao (MMA 9-1-1)

Redaktorzy typujący Choia: Michał, Jacek, Krzysztof, Bartłomiej, Jakub
Redaktorzy typujący Culibao:

155 lb: Hayisaer Maheshate (MMA 6-1-0) vs Steve Garcia (MMA 12-4-0)

Redaktorzy typujący Maheshatego:
Redaktorzy typujący Garcię: Michał, Jacek, Krzysztof, Bartłomiej, Jakub

185 lb: Brendan Allen (MMA 18-5-0) vs Jacob Malkoun (MMA 6-1-0)

Redaktorzy typujący Allena: Michał, Jacek, Krzysztof, Bartłomiej, Jakub
Redaktorzy typujący Malkouna:

135 lb: Kyung Ho Kang (MMA 17-9-0) vs Batherel Danaa (MMA 12-3-0)

Redaktorzy typujący Kanga: Michał, Bartłomiej
Redaktorzy typujący Daneę: Jacek, Krzysztof, Jakub

115 lb: Silvana Gomez Juarez (MMA 10-4-0) vs Na Liang (MMA 19-5-0)

Redaktorzy typujący Juarez: Michał, Jacek, Bartłomiej
Redaktorzy typujący Liang: Krzysztof, Jakub

145 lb: Joselyna Edwards (MMA 10-4-0) vs Ramona Pascual (MMA 6-3-0)

Redaktorzy typujący Edwards: Jacek, Krzysztof, Bartłomiej, Jakub
Redaktorzy typujący Pascual: Michał

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

17 komentarzy (poniżej pierwsze 30)

...wczytuję komentarze...

Kukul24

EFC Africa
Featherweight

2,795 komentarzy 798 polubień

Dam tylko typ na Aśke.
Tko lub poddanie przez narożnik w 4 Lub 5 rundzie na korzyść Aśki.
Wierzę że JJ nadal jest głodna sukcesu tak jak na początku kariery w ufc ich pierwsza walka była bliska Ale Aśka przez większość czasu walczyła z kontuzją która na pewno przeszkadzała jednocześnie napędzając chinke.
Teraz weili jest po pierwszej porażce w karierze w dodatku dość dotkliwej i stawiam że ciągły napór Asi ją złamie.
Oczywiście chinke w razie kłopotów w stójce spróbuje obaleń(A widząc jej formę z ważenia wizualizuje mi się mem z grabowskim) Ale Aśka to wytrzyma I tym razem nie zostawi sprawy w rękach sędziów.

Odpowiedz 3 polubień

click to expand...
Siedem

PRIDE FC
Middleweight

6,963 komentarzy 9,238 polubień

Maddalena to wygra.

Odpowiedz 1 Like

Kraver

Bellator
Featherweight

4,127 komentarzy 8,271 polubień

w 4 Lub 5 rundzie

To jest 3 rundowa walka także typ do kosza

Odpowiedz 7 polubień

Kukul24

EFC Africa
Featherweight

2,795 komentarzy 798 polubień

To jest 3 rundowa walka także typ do kosza

O fak mogli 5 rundówke wyjątkowo zrobić.
Dobra to nowy typ przewaga Asi w stójce 1rd dla Asi.
2rd klincz I 2 obalenia dla weili stójka dla Asi Ale przez około 1-2min rundy.
3 runda znowu obalenie weili I długa nic nie wnosząca kontrola I ostatnie 1,30 min znacząco dla Asi w stójce.
Werdykt 30-27 Asia, 29-28 weili I 29-28 I split dla Asi.
Zapamiętajcie ten typ jeżeli jakiś buk oferuje zakład z dokładnym werdyktem sędziów to sporo możecie zarobić.

Odpowiedz polub

dawid91

Jungle Fight
Middleweight

356 komentarzy 709 polubień

Aśka zawsze miała dobra kondycję wiec 5 rund dla niej jest całkiem korzystne, jednak w ostatniej walce z Chinka przegrała ona rundy mistrzowskie. Możliwe ze 3 rundy będą lepsze.
Walka wieczoru ze względu na tylko dwie walki w ufc pretendenta jest praktycznie niemożliwa do wytypowania. Juri może być prawdziwym killerem, albo może być kolejnym Johnym Walkerem. Tego drugiego po fali zwycięstw tez już przymierzali do JJ, a dziś wiemy jaki z niego placek.

Odpowiedz polub

baju

Vale Tudo
Championship

27,945 komentarzy 43,751 polubień

Maddalena to wygra.

Yup.

Odpowiedz polub

Warszawski Antek

Maximum FC
Featherweight

1,491 komentarzy 5,469 polubień

Od jakiegoś już czasu nie rozumiem dlaczego tak tworzycie "typowanie redakcyjne"
Nie lepiej byłoby losować np. po 2 starcia w taki sposób, żeby każde miało swój dokładny opis?
Tutaj byłbym ciekawy argumentów Pana Jakuba co do obstawiania walki Santos w starciu z Valentina (bo ja ich kompletnie nie widzę)
Zawsze jest multum komentarzy odnośnie ME, a reszta walk zlana ciepłym słonowatym.

Odpowiedz polub

I
IL10

Brutaal
Super Heavyweight

659 komentarzy 1,262 polubień

Glover poskręca czeskiego wariata. Prochazka w UFC pokonał tylko średniego Volkana i zwłoki Reyesa po demolce z Jankiem. Czech jest efektownym i dość młodym zawodnikiem, ale do pasa przepchnęli go ekspresowo.

Odpowiedz polub

oKurwaMojeOko

Jungle Fight
Light Heavyweight

393 komentarzy 1,153 polubień

Redaktorzy typujący Santos: Jakub

:korwinstupid:

Redaktorzy typujący Zhang: Michał, Krzysztof

Panowie oddali już polskie obywatelstwo? :watchingyou:

Odpowiedz polub

Mess

ONE FC
Welterweight

2,444 komentarzy 1,079 polubień

:korwinstupid:

Panowie oddali już polskie obywatelstwo? :watchingyou:

To typowanie a nie kibicowanie.

Odpowiedz 1 Like

A
Adek85

Jungle Fight
Bantamweight

225 komentarzy 257 polubień

Czuję, że Glover nie zdąży pójść po nogi jak już wyłapie coś na łeb. Latające kolano też bym mnie jakieś nie zdziwiło. Jeśli nie będzie chciał się sprawdzać w stójce tylko szybko obali, ogromna szansa, że poskręca Czecha. Jednak przewiduje ko w 1 rundzie dla Pro.

Odpowiedz polub

k
komarrek

Oplot Challenge
Light Heavyweight

156 komentarzy 172 polubień

Jędrzejczyk dostala najwiecej batow w 4 i 5 rundzie wiec teoretycznie moze wygrac to na punkty. Ale Chinka bije mocniej wiec postawie na ko w 2 albo 3 rundzie.

Odpowiedz polub

GigaKozak33

BAMMA
Welterweight

907 komentarzy 1,710 polubień

Dobra to nowy typ przewaga Asi w stójce 1rd dla Asi.
2rd klincz I 2 obalenia dla weili stójka dla Asi Ale przez około 1-2min rundy.
3 runda znowu obalenie weili I długa nic nie wnosząca kontrola I ostatnie 1,30 min znacząco dla Asi w stójce.
Werdykt 30-27 Asia, 29-28 weili I 29-28 I split dla Asi.
Zapamiętajcie ten typ jeżeli jakiś buk oferuje zakład z dokładnym werdyktem sędziów to sporo możecie zarobić.

274597424_736205554034301_4323569961251237009_n.jpg

Odpowiedz polub

k
komarrek

Oplot Challenge
Light Heavyweight

156 komentarzy 172 polubień

Jedni typują sercem, a drudzy patrza na sprawy z dystansem, na trzezwo.

Chinka pokazala niezly parter i powinna isc w tym kierunku. Ale też troche sie odslaniala. Ktos lepszy w parterze moglby to wykorzystac.

A Asia oczywiscie może jeszcze walczyć ale moim zdaniem, po tej wypłacie, powinna sobie dac spokoj. Zajac np trenowaniem innych albo komentowaniem w studiu. Bo jest już rozbita i żadne miesiace odpoczynku tego nie zmienia. Niestety walki z Chinka zakończyły jej karierę jako czołowej zawodniczki.

Odpowiedz 1 Like

GigaKozak33

BAMMA
Welterweight

907 komentarzy 1,710 polubień

Chinka pokazala niezly parter i powinna isc w tym kierunku. Ale też troche sie odslaniala. Ktos lepszy w parterze moglby to wykorzystac.

Na pierwszą myśl przychodzą mi 2 nazwiska. Dern i Suarez. Ta pierwsza nie mogła nic zrobić w parterze jak walczyła z Rodriguez, także nie wiem czy tym bardziej Zhang dałaby sobie zrobić tam krzywdę. A Suarez to kontuzje rozwaliły karierę, bo gdyby nie to, to już dawno byłaby mistrzynią.

Odpowiedz polub

klocuniek

M-1 Global
Middleweight

3,755 komentarzy 6,819 polubień

nie widzę za bardzo Prochazki radzącego sobie w parterze

Glover podda Czecha w trzeciej rundzie starcia.

Typuję wygraną Glovera Teixeiry przez poddanie w rundzie drugiej

Glover poskręca czeskiego wariata

https://sportshub.cbsistatic.com/i/2022/06/12/b4102396-7a83-4a8e-aebd-e1e1a023f52b/prochazka-sub-teixeira-275.png
:korwinlaugh:

Tego się nikt nie spodziewał. Piękno MMA

Odpowiedz 4 polubień

k
komarrek

Oplot Challenge
Light Heavyweight

156 komentarzy 172 polubień

Gdyby Teixeira chciał rewanżu to sądzę ze byla by to walka, którą każdy chetnie by obejrzał.

Odpowiedz polub