Gala UFC Fight Night: Gamrot vs Ferreira / Lewis vs Daukaus

– typowanie redakcyjne

Już dziś gala Gala UFC Fight Night: Gamrot vs Ferreira / Lewis vs Daukaus! Sprawdźcie jak to wydarzenie typuje redakcja MMARocks. Jednocześnie polecamy zapoznać się ze świetną ofertą legalnego bukmachera Betclic.

Oferta powitalna dla nowych graczy! Cashback aż do 550 zł! Zarejestruj się, postaw swój pierwszy kupon i jeśli kupon okaże się przegrany, otrzymaj zwrot postawionej stawki!

Derrick Lewis vs. Chris Daukaus

Krzysztof Kordys: Na papierze walka wieczoru zbliżającej się gali po prostu musi skończyć się przed czasem. Wystąpi w niej dwóch zawodników kategorii ciężkiej, którzy niemal wszystkie swoje walki wygrywali przez nokaut i ani myślą o przechodzeniu do parteru. Z jednej strony oktagonu stanie doświadczony w bojach Derrick Lewis, a naprzeciwko niego znajdzie się dopiero rozpoczynający swoją wspinaczkę na szczyt Chris Daukaus. Lewis jest obdarzony piekielnie mocnym uderzeniem, które jest właściwie jego jedyną bronią, ale za to bardzo skuteczną. Daukaus występuje w UFC od zaledwie 1,5 roku, ale w tym czasie odniósł 4 łatwe zwycięstwa przed czasem. Chris prezentował się bardzo dobrze w swoich występach, ale nokautował on zawodników słabszych, starszych lub specjalizujących się w grapplingu. Derrick będzie dla niego najpoważniejszym testem w karierze. Daukaus dysponuje lepszą techniką, powinien przeważać pod względem kondycyjnym, a Lewis również lubi przyjąć wiele czystych ciosów. „Black Beast” udowodnił już jednak, że jednym trafieniem potrafi odwrócić losy pojedynku. Nigdy nie można wykluczyć zwycięstwa Lewisa przez nokaut, ale tym razem bardziej skłaniam się ku wygranej Chrisa, który zdoła uniknąć bomb rywala i samemu w końcu znajdzie drogę do znokautowania zmęczonego Derricka. Typ: Chris Daukaus, runda 2

Rafał Grabosz: W limicie królewskiej kategorii wagowej wszystko zdarzyć się może! Nie ma co ukrywać, że znacznie lepszym technicznie zawodnikiem jest Daukaus, tyle tylko, że można tak powiedzieć o prawie każdym rywalu Lewisa, który przez wzgląd na swoją niebywałą siłę ciosu jest w stanie znokautować praktycznie każdego, co udowodnił już niejednokrotnie. W mojej opinii 32-latek przez całą pierwszą odsłonę będzie prowadził konfrontację pod swoje dyktando. lecz w trakcie drugiej rundy „Czarna Bestia” idealnie trafi w kontrze i tym samym pośle go na deski, po czym sędzia przerwie walkę.

Redaktorzy typujący Lewisa: Jakub, Jacek, Bartłomiej, Rafał Grabosz
Redaktorzy typujący Daukausa: Krzysztof,

Stephen Thompson vs. Belal Muhammad

Jacek Łosak: Chociaż Belal Muhammad jest na fali pięciu wygranych z rzędu, myślę, że nie przejdzie kolejnego wyzwania jakim będzie dla niego Stephen Thompson. Oczywiście jeśli uda mu się obalić Amerykanina, może w ten sposób doprowadzić do wygranej na punkty. Nie sądzę jednak, aby Thompson nie potrafił utrzymać tego pojedynku w stójce. W tej płaszczyźnie natomiast powinien mieć znaczną przewagę na Belalem. Ostatecznie wydaje mi się, że starcie numeru 10 (Muhammad) z numerem 5 (Thompson) rankingu wagi półśredniej UFC rozegra się na pełnym dystansie i Thompson punktując przeciwnika wygra je decyzją sędziów.

Redaktorzy typujący Thompsona: Jacek, Krzysztof, Bartłomiej, Rafał Grabosz
Redaktorzy typujący Muhammada: Jakub,

Amanda Lemos vs. Angela Hill

Jakub Madej: Mimo, iż walki kobiet to często loteria, to w tym starciu pójdę w strony Amandy Lemos, która w ostatnich latach jest zawodniczką skuteczniejszą. Cztery wygrane z rzędu w świetnym stylu kontra bilans 1-3 w ostatnich czterech starciach. Zawodniczka z Brazylii ma mocny i nokautujący cios, co wielokrotnie pokazywała. Nie ma problemu z walką w stójce i parterze. Tego nie można powiedzieć o „Overkill”, która w niemal każdym pojedynku jest sprowadzana do parteru, a w stójce prezentuje słabą defensywę. Amanda Lemos powinna ten pojedynek wygrać, prawdopodobnie decyzją sędziów.

Redaktorzy typujący Lemos: Jakub, Jacek, Krzysztof, Bartłomiej
Redaktorzy typujący Hill: Rafał Grabosz

Raphael Assunção vs. Ricky Simón

Rafał Grabosz: Dla wszechstronnego Brazylijczyka będzie to batalia o być albo nie być w czołowej piętnastce wagi koguciej. Po dotkliwych trzech przegranych z rzędu jego sytuacja w UFC – delikatnie mówiąc – nie wygląda najlepiej. Musi wspiąć się na wyżyny swoich umiejętności, tym bardziej, że zmierzy się z nieustępliwym Rickym Simonem, który będzie stanowił dla niego poważne sportowe wyzwanie. Mimo, iż Raphael Assunção dobrze sprawuje się w grapplingu, to sądzę, iż Amerykanin lepiej odnajduje się właśnie w tej płaszczyźnie od oponenta. Z tego względu obstawiam, że zdominuje go na pełnym dystansie w tym aspekcie, nie pozostawiając wątpliwości sędziom punktowym.

Redaktorzy typujący Assuncao:
Redaktorzy typujący Simóna: Jakub, Jacek, Krzysztof, Bartłomiej, Rafał Grabosz

Carlos Diego Ferreira vs. Mateusz Gamrot

Jakub Madej: 0-2 w 2021 roku vs 2-0 w 2021 roku. Gamrot jest rozpędzony i ciężko będzie go zatrzymać. Swoimi ostatnimi dwoma starciami potwierdził, że zasługuje na walki z czołówką kategorii lekkiej w UFC i wszystko wskazuje na to, że Polak po zaledwie kilku starciach pod szyldem UFC zagwarantował sobie pewne miejsce w górnych częściach kart walk wydarzeń amerykańskiej organizacji. „Gamer” w ostatnich starciach potwierdza swoje zapasy na wysokim poziomie (5 razy sprowadzał Kutateladze, 2 razy Holtzmana i raz Stephensa). Gamrot coraz lepiej radzi sobie także w stójce, bo właśnie w tej płaszczyźnie rozbił zupełnie bezradnego Scotta Holtzmana. Nie zdziwię się, jeśli Polak będzie rozdawał karty w każdym miejscu klatki, bez względu na płaszczyznę. W lutym Dariush pięciokrotnie sprowadzał Ferreirę, w maju Gillespiemu udało się to cztery razy. Obaj zadawali więcej ciosów od Brazylijczyka. Z pewnością Ferreirę będzie trudno skończyć, jednak jestem dość spokojny o Mateusza Gamrota, który zanotuje dwudzieste zwycięstwo w swojej karierze, tym razem decyzją sędziów.

Krzysztof Kordys: Mateusz Gamrot dołączył do UFC jako niepokonany zawodnik i wielu kibiców wiązało duże nadzieje z występami Polaka w największej organizacji na świecie. Oczekiwania zostały nieco ostudzone po porażce w debiucie przez bliską decyzję z Guramem Kutateladze. „Gamer” błyskawicznie zdołał jednak wrócić na właściwe tory i w kolejnych walkach w świetnym stylu rozprawił się ze Scottem Holtzmanem oraz Jeremym Stephensem. Mateusz udowodnił już, że jest w stanie rywalizować i wygrywać na wysokim szczeblu. Na nadchodzącej gali jego rywalem będzie Carlos Diego Ferreira, sklasyfikowany na 12 miejscu w rankingu wagi lekkiej. Ferreira jest posiadaczem czarnego pasa 3 stopnia w brazylijskim jiu-jitsu, ale z pewnością nie można go potraktować jako zawodnika jednowymiarowego. Ferreira dysponuje wszechstronnym wachlarzem umiejętności i jest groźny także w stójce. Nie tak dawno Brazylijczyk zanotował passę 6 zwycięstw z rzędu, coraz śmielej dobijając się do kolejki pretendentów. W ostatnich dwóch występach Ferreira został jednak pokonany przez Beneila Dariusha oraz Gregora Gillespie. Obaj są bardzo dobrymi grapplerami i byli w stanie skontrolować Carlosa na ziemi. Dzięki swoim zapasom i parterowi Gamrot może powtórzyć ich wyczyn. Uczciwie należy przyznać, że Brazylijczyk bił się z czołowymi zawodnikami kategorii lekkiej na świecie i pod tym względem ma większe doświadczenie od Gamrota. Przed Polakiem prawdopodobnie ciężka walka, która może go wywindować do TOP 15 rankingu i dać odpowiedzi na wiele pytań dotyczących realnych możliwości Gamrota w UFC. Typuję, że Mateuszowi uda się pokonać tę przeszkodę, mieszając walkę w stójce z obaleniami i kontrolą w parterze ostatecznie triumfuje po decyzji sędziów punktowych. Typ: Mateusz Gamrot przez jednogłośną decyzję

Bartłomiej Zubkiewicz: Dla „Gamera” będzie to zdecydowanie najważniejszy sprawdzian w oktagonie UFC. Tym razem doświadczony Polak stanie przed mocnym Brazylijczykiem, który na swoim koncie ma wygrane z m.in. Anthonym Pettisem czy Mairbekiem Taisumovem. Gamrot nie będzie ograniczał się do jednej płaszczyzny i moim zdaniem będzie lepszy od Ferreiry zarówno w stójce jak i w parterze. Co prawda grapplingowo Brazylijczyk jest bardzo mocny, lecz moim zdaniem „Gamer” będzie w stanie niwelować jego mocne strony i narzucać swoje tempo. Myślę, że Polak wygra ten pojedynek przez decyzję sędziowską.

Redaktorzy typujący Ferreirę:
Redaktorzy typujący Gamrota: Jakub, Jacek, Krzysztof, Bartłomiej, Rafał Grabosz

Cub Swanson vs. Darren Elkins

Jacek Łosak: Zderzenie dwóch weteranów UFC zapowiada się na ciekawą bitkę. Obaj panowie są bliżej niż dalej końca kariery. Obaj są też w podobnym wieku i mają podobne doświadczenie. Obaj potrafią również zarówno nokautować, jak i poddawać swoich rywali. Elkins jest po dwóch wygranych z rzędu, a jego umiejętności zapaśnicze powinny przewyższyć te, którymi dysponuje Swanson. W stójce natomiast to Swanson powinien kontrolować pole walki i jeśli starcie nie trafi do parteru, myślę, że może wypunktować Eliknsa. Bój zapowiada się na wyrównany i ciekawe, ale ostatecznie postawię na wygraną Swansona przez decyzję.

Redaktorzy typujący Swansona: Jacek, Krzysztof, Bartłomiej, Rafał
Redaktorzy typujący Elkinsa: Jakub,

Dustin Stoltzfus vs. Gerald Meerschaert

Bartłomiej Zubkiewicz: Stoltzfus po dwóch przegranych z rzędu w oktagonie UFC postanowił zaryzykować i zaakceptował z krótkim wyprzedzeniem pojedynek z mocnym grapplerem jakim jest Meerschaert. Gerald wróci do klatki po niespodziewanej wygranej z bardzo mocnym Makhmudem Muradovem, którego poddał w drugiej rundzie pojedynku w sierpniu tego roku. Warto wspomnieć, że Meerschaert ma na swoim koncie 33 wygrane, a 25 z nich to właśnie poddania. Moim zdaniem Gerald nie będzie wdawał się w bezmyślne wymiany, a sprowadzi ten pojedynek do parteru, gdzie będzie miał sporą przewagę nad swoim rywalem. Myślę, że „GM3” wygra ten pojedynek przez poddanie.

Redaktorzy typujący Stoltzfusa:
Redaktorzy typujący Meerschaerta: Jakub, Jacek, Krzysztof, Bartłomiej, Rafał

Raoni Barcelos vs. Victor Henry

Redaktorzy typujący Barcelosa: Jakub, Jacek, Krzysztof, Bartłomiej, Rafał
Redaktorzy typujący Henry’ego:

Justin Tafa vs. Harry Hunsucker

Redaktorzy typujący Tafę: Jakub, Jacek, Krzysztof, Bartłomiej, Rafał
Redaktorzy typujący Hunsuckera:

Sijara Eubanks vs. Melissa Gatto

Redaktorzy typujący Eubanks: Jacek, Bartłomiej, Rafał
Redaktorzy typujący Gatto: Jakub, Krzysztof,

Charles Jourdain vs. Andre Ewell

Redaktorzy typujący Jourdaina: Jacek, Krzysztof, Bartłomiej, Rafał
Redaktorzy typujący Ewella: Jakub,

Raquel Pennington vs. Macy Chiasson

Redaktorzy typujący Pennington: Jakub, Jacek, Bartłomiej, Rafał
Redaktorzy typujący Chiasson: Krzysztof,

Don’Tale Mayes vs. Josh Parisian

Redaktorzy typujący Mayesa: Jakub, Jacek,  Krzysztof, Bartłomiej, Rafał
Redaktorzy typujący Parisiana:

Jordan Leavitt vs. Matt Sayles

Redaktorzy typujący Leavitta: Jakub, Krzysztof, Bartłomiej, Rafał
Redaktorzy typujący Saylesa: Jacek,

Sztuki walki od 2004 roku. Pierwsza gala MMA - 2007. Instruktor Sportu, czarny pas w nunchaku jutsu. Pasy w Kenpo Jiu Jitsu i Sandzie.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

...wczytuję komentarze...

Sugar_CHAMP

BAMMA
Heavyweight

1,080 komentarzy 1,004 polubień

Belal Muhammad

Ranking UFC to jeden wielki żart nwm co ten koleś robi na 10 miejscu skoro Nate Diaz robi go w 1rd

Odpowiedz polub