typer_mmarocks_rocks

Pierwsza kolejka 11 sezonu Typera MMARocks zakończona. Pierwsze miejsce zajął użytkownik Czulenson, który zdobył aż 167 punktów na 194! Drugie DeXx (148 pkt) a na trzecim ex aequo Madman oraz Miszczuxlo (obaj po 147 pkt).

A tak prezentują się ligi po pierwszej kolejce:

1 Liga:

sk1942yx

2 Liga:

dw2d

3 Liga:

d3a

Garść statystyk:

 • Tylko 10.5% użytkowników stawiało na Claudię Gadelhę. Cała reszta słusznie typowała Joannę Jędrzejczyk w pojedynku mistrzowskim TUF Finale. Najwięcej typujących słusznie wybrało decyzję jako metodę skończenia (137 osób – 37.7% z całości).
 • Tylko 6.9% osób wierzyło w Amandę Nunes! Jest to też największy underdog, który wszedł w Typerze. Przytłaczające 93.1% ludzi głosowało na Mieshę Tate. Na Nunes przez poddanie głos oddały jedynie 2 osoby z 363!
 • Mniej więcej po równo rozłożyły się typy na bój Frankiego Edgara z Jose Aldo. 52.9% osób słusznie wytypowało byłego dominatora piórkowej.
 • Tylko 22.9% ludzi wierzyło, że po pięciu latach nieobecności, Brock Lesnar udawnie wróci i pokona Marka Hunta. Ogomna większość (180 osób) postawiło na nokaut w pierwszej rundzie z rąk Hunta.
 • Cain Velasquez zgodnie z przewidywaniami rozprawił się z Travisem Brownem. 89.5% userów poprawnie wytypowało, ale większość stawiała na KO w drugiej rundzie.
 • Problemów nie było też z wytypowaniem Willa Brooksa. Mistrz Bellatora, który przyszedł do UFC, zgarnął aż 94.8% głosów. Ponownie, na decyzję głosowało 258 ludzi (71.1%).
 • Wyrównany bój w Typerze stoczyli Doo Ho Choi oraz Thiago Tavares. Na Choia typowało 54.3% użytkowników a na Tavaresa 45.7%.
 • Nieudanie dla grających potoczył się za to bój Jaka Matthewsa z Kevinem Lee. Na tego pierwszego głosowało 62.5% userów.

Więcej szczegółowych statystyk na: http://typermma.pl/round-summary/season-11/round-1

Tomasz Chmura
Sztuki walki od 2004 roku. Pierwsza gala MMA - 2007. Instruktor Sportu, czarny pas w nunchaku jutsu. Pasy w Kenpo Jiu Jitsu i Sandzie.

58 KOMENTARZE

 1. Rywalizujesz w 2 lidze
  Twój wynik w tym typowaniu to:
  19 miejsce (126 pkt) ogólnie i 11 miejsce w lidze
  nie jest zle:dance: ale szybko wyniki jak nigdy


 2. Gaara

  nie jest tak zle, choc mogloby byc lepiec

  pochwal się które miejsce
  Tylko 6.9% osób wierzyło w Amandę Nunes! to ja:mamed:

 3. Tak powiem – pojebańcy stawiający na Gadelhe – oby wam kot zjadł rybki.
  —————————————————————————————
  Rywalizujesz w 2 lidze
  38 miejsce (105 pkt) ogólnie i 28 miejsce w lidze.
  [​IMG]
  Mogło być lepiej.

 4. Coś się popsuło i nie było mnie słychać, to powtórzę jeszcze raz. Moje typy na UFC 200 to jest jakaś porażka…

  2/11 Tylko Cain i zGregard, a takto chuj :DC:

 5. Zatem zaczęliśmy kolejną edycję typera.

  Mam nadzieję, że w tej obędzie się bez takich karygodnych i rażących błędów, jak w poprzedniej edycji.

 6. Nilg

  Zatem zaczęliśmy kolejną edycję typera.

  Mam nadzieję, że w tej obędzie się bez takich karygodnych i rażących błędów, jak w poprzedniej edycji.

  Co masz na myśli?

 7. Cloud

  Co masz na myśli?

  Cóż, generalnie wszystko można sprowadzić do tego, że typowania często rozjeżdżały się czasowo z danymi galami.

  I tak zdarzyło się, że gala już się rozpoczęła, pierwsze walki się kończyły, a ciągle jeszcze można było logować się do typera i je obstawiać. Zastosowaliście odpowiedzialność zbiorową i unieważniliście całkiem te walki.
  Rozumiem, że nagle stanęliście przed faktem dokonanym pomyłki z godziną i mieliście wąskie pole manewru, ale przydałyby się jakieś procedury na taki stan rzeczy gdyż sytuacja powtórzyła się przecież jeszcze po raz drugi…znów z bezradności zastosowano zbiorowe unieważnienie walki. W efekcie stała się rzecz niesprawiedliwa, gdyż cała masa uczciwych bogu ducha winnych użytkowników straciło punkty (w moim przypadku straciłem maxa), przez parę czarnych owiec. Szkoda, tym bardziej iż sam za drugim razem zasugerowałeś prosty sposób wyłapywania oszustów poprzez sprawdzenie godziny wysłania typów. Metoda ta jest na pewno jasna, przejrzysta i nie pozostawia wątpliwości co do intencji osoby typującej – a ponadto powinna być dziecinnie prosta do zaimplementowania. Stosowanie tego rozwiązania byłoby bliskie ideałowi i pozwoliłoby wyeliminować trwale szwindlerów z gry (bo robimy to dla zabawy, jak ktoś się nie umie bawić, to niech spierdala z piaskownicy).
  Pomijając oczywiście sposób typu większa dokładność w sprawdzaniu godzin rozpoczęcia gal i zakładając, że raz na jakiś czas mimo wysokiej staranności zdarzy się znów taki błąd, można zapobiec oszustwom stosując też zapobiegawczo jakieś najprostsze bufory czasowe. Np. zawsze ucinać godzinę z planowanego czasu do typowania (wolałbym mieć godzinę mniej na typy i swoje punkty) albo stosować zasadę, że nigdy nie typujemy pierwszej walki z gali czy inne takie. Naprawdę, sposobów jest co najmniej kilka.

  Częstym zarzutem ze strony użytkowników było zbyt szybkie zamykanie możliwości typowania – szczególnie w przypadku robienia łączonej kolejki z kilku (nawet 3ch) gal, które oddalone mogły być od siebie o kilkadziesiąt godzin. Zamulenie przez użytkownika i przegapienie terminu pierwszej gali wiązało się wówczas automatycznie z jednoczesnym brakiem możliwości typowania wszystkich innych gal. Znowuż jest to wysoce niesprawiedliwe a rozwiązanie jest proste jak budowa czołgu T-34, zarówno w wymyśleniu jak i implementacji. Wystarczą osobne liczniki dla każdej z gal na danym typowaniu i tyle, nawet zamulacze mają szansę obstawić przynajmniej część typów.

  Zdarzyły się też sytuacje odwrotne – kiedy użytkownicy nie mogli typować gal, gdyż typer pojawiał się za późno, niemalże przed samą galą. Sytuacja pewnie rzadsza, ale sam zostałem jej ofiarą, kiedy to prosiłem o typera na UFC 199 czyli ostatnią galę w zeszłym sezonie. Wobec braku fizycznej możliwości oddania typów w tej kluczowej, ostatniej kolejce utraciłem niemalże pewny awans do ekstraklasy. Zajmowałem bowiem bodajże 12 miejsce, a po kolejce znalazłem się tuż za strefą awansów – jakiekolwiek typowanie, nawet najgorsze zrobione kompletnie losowo i w ciemno pozwoliłoby mi zachować pozycję awansową…

  Wiadomo, że to nie jest totolotek i Wy na tym nie trzepiecie kasy a my nie gramy o złote kalesony tylko robimy to wszyscy dla zabawy. Natomiast jestem żywym przykładem na to, że niedociągnięcia te mogą mieć istotny wpływ na sytuację w lidze, a wręcz dla poszczególnych jednostek wypaczyć ją. Taka niesprawiedliwość potrafi głęboko sfrustrować i zniechęcić do dalszej gry – bo skoro można być lepszym od innych a w przeciwieństwie do nich nie awansować, to po co w ogóle się starać? Po prostu fajnie by było doskonalić typera i uniknąć tego na przyszłość, bo przecież samo typowanie MMA jest już wystarczająco nieprzewidywalne 😉

 8. Nilg

  (…)

  Na wszystko jest jeden prosty sposób: Pilnować sobie czas startu aplikacji i nie czekać na ostatnią chwilę z Typowaniem. Nigdy nie ruszyliśmy z Typerem mniej niż 24h przed startem gali. Jeśli ktoś nie zajrzał przez ten czas na MMARocks, to sam sobie winien 🙂 Bardzo mi też przykro, że przez nasze dwukrotne unieważnienie walk straciłeś 20 punktów na 1422, które były do zdobycia w Typerze. Faktycznie strasznie karygodne i rażące błędy 😀

 9. Cloud

  Tylko czy masz kondycję by wytrzymać takie tempo?

  W poprzednim sezonie było tak samo. Dobry początek i gorsza końcówka
  Szkoda mi walki Gegarda bo postawiłem na Santosa. Uwierzyłem w jego pierdolnięcie i liczyłem, ze uśpi "niewyspanego" Mousasiego

 10. sawciu

  @Cloud typujemy środową galę ?

  Nie bo jak dam to znowu dostane posty o przerażających zaniedbaniach bo jak to tak! Tylko ponad 24 godziny do gali! 😀

 11. sawciu

  @Cloud typujemy środową galę ?

  Nie bo jak dam to znowu dostane posty o przerażających zaniedbaniach bo jak to tak! Tylko ponad 24 godziny do gali! 😀

 12. Moooniaa

  hahaha 😀 w sumie to nigdy nie obejrzałam ani jednej części gwiezdnych wojen itd. to chyba odpadam 🙁

  W rzeczy samej, odpadasz. A szkoda, byłaś brana pod uwagę ;D

 13. Moooniaa

  hahaha 😀 w sumie to nigdy nie obejrzałam ani jednej części gwiezdnych wojen itd. to chyba odpadam 🙁

  W rzeczy samej, odpadasz. A szkoda, byłaś brana pod uwagę ;D

 14. @Nilg zauważ, że to działa też w drugą stronę, jeśli typer jest otwarty i ja obstawiam walkę poprawnie, nie wiedząc nawet o tym, że już się zaczęła, to wtedy ja tracę punkty.

 15. @Nilg zauważ, że to działa też w drugą stronę, jeśli typer jest otwarty i ja obstawiam walkę poprawnie, nie wiedząc nawet o tym, że już się zaczęła, to wtedy ja tracę punkty.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.