Brad Katona zwyciężył z Jayem Cucciniello przez jednogłośną decyzję sędziowską i został triumfatorem 27 sezonu The Ultimate Fightera w wadze piórkowej.

W pierwszej rundzie nikt nie podejmował zbędnego ryzyka. Jay Cucciniello starał się zagonić Katonę pod siatkę oktagonu, ale to Brad częściej wyprowadzał celne uderzenia. Na 30 sekund przed końcem rundy Katona trafił szybkim sierpem, który posłał Cucciniello na deski, ale ten błyskawicznie wstał i powrócił do walki. Katona cały czas się rozkręcał, a Cucciniello nie miał zbyt wiele argumentów na ataki Kanadyjczyka.

W drugiej rundzie Katona znów zafundował knockdown rywalowi, ale walka nie była nawet blisko przerwania. Po minucie Brad sprowadził walkę do parteru. Przewaga Katony była coraz większa wraz z upływem czasu. Kolejne cztery minuty Katona spędził w gardzie Cucciniello, systematycznie rozbijając twarz swojego rywala.

Po 2 minutach ostatniej odsłony tego starcia Katona znów zaliczył udane obalenie i zaczął pracować aktywnie z góry. Na ponad minutę przed końcem pojedynku Katona wpiął się za plecy swojego przeciwnika i rozpoczął nawałnicę ciosów, którą Cucciniello ostatecznie przetrwał. W ostatnich sekundach Katona szukał jeszcze duszenia, ale zabrzmiał gong kończący walkę. Całkowita dominacja ze strony Katony.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.