travis-browne
(fot. Dave Mandel/Sherdog.com)

Travis Browne po raz pierwszy wypowiedział się na temat zarzutów postawionych mu przez byłą już żonę. Zawodnik kategorii ciężkiej bardzo emocjonalnie zareagował gdy dziennikarze zapytali go o sytuacje dotyczącą domniemanego pobicia Jenny Webb.

Przypominamy, że Travis został oczyszczony z wszelkich zarzutów dzięki śledztwu, które prowadziła firma prawnicza zatrudniona przez UFC.

Nie możesz wierzyć wszystkiemu co czytasz. Nie możesz wierzyć plotkom. Szczerze, czuję się zdradzony przez media. Nikt nie zadał mi żadnego pytania, nikt nie chciał poznać mojej wersji zdarzeń. Wszyscy zwrócili swoje oczy na mnie, wszyscy zaczęli pisać artykuły na ten temat. Jedynym nagłówkiem, które pojawiły się już po rozwiązaniu sytuacji było „Travis Browne znowu może zawalczyć”. Czuję, że media mnie zawiodły nie chcąc nawet poznać mojego punktu widzenia.

33-latek stwierdził, iż media nie były wobec niego sprawiedliwe oraz nadal nie rozumie dlaczego jego była żona nie wytłumaczyła tego co tak naprawdę się stało.

Szczerze, czuję się zdradzony. Dlaczego to ja muszę się ze wszystkiego tłumaczyć? Wszystkie media od razu zaczęły mnie oskarżać, a nikt nie zadał mi nawet jednego pytania. Jestem 2 metrowym mężczyzną, który waży ponad 110 kilogramów. Mam dwóch synów w domu – jeśli zrobiłbym te wszystkie rzeczy, które mi zarzucono, dlaczego ktokolwiek chciałby abym ich wychowywał? Dlaczego miałbym kontynuować swoją karierę, jeśli takim właśnie człowiekiem jestem? Opublikowano jedynie kłamstwa, nigdy nie zostałem o nic oficjalnie oskarżony.

Zawodnik pochodzący z Hawajów zaprzeczył wszystkim oskarżeniom na swoich mediach społecznościowych, lecz nigdy nie wypowiedział się na temat zarzutów żony – aż do teraz. Travis wierzy, że postąpił odpowiednio nie komentując jej słów wcześniej.

Nie było łatwo słuchać wszystkich negatywnych rzeczy, które ludzie o mnie mówili, ale w tym samym czasie wiedziałem, że nic nie zrobiłem. Byłem w stanie spokojnie spać w nocy.

“Hapa” wypowiedział się również na temat dochodzenia, które przeprowadzili jego szefowie w tej sprawie. Co ciekawe, powiedziano mu, iż jego była żona nie chce współpracować z firmą prawniczą zajmującą się wyjaśnieniem całego zdarzenia.

Nie było to legalne dochodzenie. Nie mogłem im powiedzieć żeby rozmawiali z moim prawnikiem. Jeśli chciałem mieć dalej prace musiałem współpracować, a wszystko przez to, bo ktoś opowiedział na mój temat kłamstwa. Przeszukali moje wszystkie telefony.

Browne w całej sytuacji bardzo pomogła obecność jego obecnej partnerki, Rondy Rousey.

Wspieraliśmy się kiedy potrzebowaliśmy tego najbardziej. Kiedy czuliśmy, że wszyscy są przeciwko nam, my byliśmy dla siebie podporą. (…) Najlepszym sposobem aby poradzić sobie z takimi sprawami to po prostu bycie szczęśliwym.

Travis wraca do oktagonu na UFC 200, aby zmierzyć się z Cainem Velasquezem.

(Baju)

Tomasz Chmura
Sztuki walki od 2004 roku. Pierwsza gala MMA - 2007. Instruktor Sportu, czarny pas w nunchaku jutsu. Pasy w Kenpo Jiu Jitsu i Sandzie.

1 KOMENTARZ

  1. Śmieszki szmieszkami ale wg mnie media powinny się sprowadzać do informowania. Chuj mnie interesuje zdanie jakiegoś szmatławca. Każdy powinien mieć prawo sam zdecydować co uważa na dany temat.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.