Problemy z prawem, uzależnienie od używek, leniwe podejście do treningów czy ciągnące się przez lata kontuzje. Różne bywają czynniki, przez które zawodnicy MMA nie wykorzystują w pełni swojego potencjału. Oktagon UFC widział już wielu wojowników, którzy pomimo posiadania naturalnych predyspozycji do tego sportu, nie zrobili kariery na miarę swojego talentu. Część z nich na własne życzenie nigdy nie rozwinęła skrzydeł i nie zaistniała na dobre w świecie MMA, a część zwyczajnie miała pecha i pomimo licznych sukcesów, mogła osiągnąć zdecydowanie więcej. Przedstawiamy listę 15 największych zmarnowanych talentów w historii UFC.

Kevin Randleman

Kevin randleman zmarnowane talenty mma

 • Narodowość: Stany Zjednoczone
 • Rekord MMA: 17-16-0
 • Lata aktywności: 1996-2011

Kevin Randleman bez wątpienia zapracował sobie na miano legendy mieszanych sztuk walki. Amerykanin zdobył mistrzostwo UFC w kategorii ciężkiej, swego czasu należał do najlepszych zawodników na świecie, a pośmiertnie został wprowadzony do Galerii Sław największej organizacji MMA. Pomimo tego, „The Monster” regularnie przewija się w dyskusjach na temat najbardziej zmarnowanych talentów. Randleman dysponował genialnymi warunkami fizycznymi, szybkością, dynamiką, siłą. Stylem bazowym Kevina były znakomite zapasy, a do tego wielu rywali przekonało się o mocy jego nokautującego uderzenia. Jednym z problemów Randlemana były treningi u Marka Colemana, gdzie bardziej skupiano się na doskonaleniu mocnych stron niż na poprawianiu słabszych elementów w swojej grze. W połączeniu z kiepskimi planami na walkę i brakiem chęci trenowania brazylijskiego jiu-jitsu, Kevin nie był w stanie rozwinąć w pełni swojego potencjału. Dzisiejsi zapaśnicy w większości przypadków mają dopracowaną obronę przed poddaniami, a to była największa bolączka Randlemana. Z nieco innym podejściem do treningów i występów, Randleman najpewniej mógłby osiągnąć jeszcze więcej w tej dyscyplinie.

Mark Kerr

mark kerr zmarnowane talenty mma

 • Narodowość: Stany Zjednoczone
 • Rekord MMA: 15-11-0
 • Lata aktywności: 1997-2009

Pod koniec lat 90. Mark Kerr budził respekt i postrach niemal u każdego zawodnika na globie. Nabity mięśniami do granic możliwości Kerr przejeżdzał niczym walec po wszystkich swoich przeciwnikach. Amerykanin zwyciężył w turnieju UFC 14, a na kolejnej gali powtórzył swój sukces. Następnie przeniósł się do Japonii, gdzie w białym ringu Pride odprawiał przed czasem kolejnych rywali. Mark mógł się poszczycić nieskazitelnym rekordem 11-0, ale od 2000 roku jego kariera zaczęła skręcać w złym kierunku. Kerr silnie uzależnił się od środków przeciwbólowych, pojawiły się pierwsze porażki i kilkuletnia przerwa od występów. Po powrocie Mark nie był już tym samym zawodnikiem, a swoją przygodę z MMA kończył z 10 porażkami na 12 ostatnich występów. Przyjmowane leki i problemy z psychiką zaprzepaściły talent Kerra, który zapowiadał się na dominatora kategorii ciężkiej. O losach Marka, jego karierze i nałogach, opowiada świetny film dokumentalny „The Smashing Machine”, z którym powinien zapoznać się każdy fan MMA.

Lee Murray

lee murray zmarnowane talenty mma

 • Narodowość: Anglia
 • Rekord MMA: 8-2-1
 • Lata aktywności: 1999-2004

Już jako nastolatek dowodził gangiem, handlował narkotykami i wymuszał haracze. Umiejętności do walki wręcz odkrył w sobie po pobiciu pijanego ojca. Lee Murray miał charakter i talent potrzebny do tego, aby zostać w przyszłości najlepszym zawodnikiem MMA. Zamiast tego Anglik postanowił w swoim życiu napisać historię, która idealnie pasuje na filmowy scenariusz. Murray przeszedł drogę od znokautowania mistrza UFC w ulicznej bójce, przez śmierć kliniczną po ugodzeniu nożem, aż do wyroku 25 lat więzienia za największy napad na bank w historii Wielkiej Brytanii. W ringach i klatkach Anglik z łatwością pokonywał swoich przeciwników. Udało mu się dostać do UFC, gdzie zdążył odnieść jednak tylko jedno zwycięstwo. Kryminalne zapędy Murraya uniemożliwiły mu wykorzystanie drzemiącego w nim potencjału.

Zobacz więcej: Miał zostać gwiazdą MMA, ukradł 53 miliony funtów w wielkim napadzie na bank. Historia Lee Murraya

David Terrell

david terrell zmarnowane talenty mma

 • Narodowość: Stany Zjednoczone
 • Rekord MMA: 6-2-0
 • Lata aktywności: 1999-2006

Na początku XXI wieku David Terrell był jednym z największych talentów MMA i uchodził za przyszłość kategorii średniej. Dave był pupilkiem Cesara Gracie, u którego zdobył czarny pas brazylijskiego jiu-jitsu. Świetnie odnajdował się zarówno w parterze, jak i w stójce. Zawodowe starty rozpoczął od porażki, ale szybko przeniósł się na właściwe tory i odniósł kilka efektownych zwycięstw. W debiucie dla UFC znokautował w zaledwie 24 sekundy Matta Lindlanda, byłego pretendenta do tytułu. Po tym triumfie Terrell zawalczył o pas mistrzowski UFC, jednak musiał uznać wyższość Evana Tannera. Po straconej szansie David popadł w problemy psychiczne, nie mógł się pogodzić z porażką i przez rok zmagał się z myślami samobójczymi. Złe myśli towarzyszyły Davidowi niemal przez całą karierę, która wiecznie była naznaczona kontuzjami. Jeszcze przed dołączeniem do UFC Terrell miał trzyletnią przerwę od startów, spowodowaną m.in. urazami. Tylko raz w trakcie kariery udało mu się stoczyć więcej niż jedną walkę w roku kalendarzowym. Wielokrotnie musiał wycofywać się z zestawionych pojedynków przez kontuzje. Amerykanin dysponował dużym talentem, jednak kłopoty ze zdrowiem i załamanie mentalne po porażce sprawiły, że przedwcześnie zakończył swoją karierę.

Karo Parisyan

karo parisyan zmarnowane talenty mma

 • Narodowość: Armenia
 • Rekord MMA: 24-12-0
 • Lata aktywności: 1999-2017

Parisyan zachwycał swoim judo w oktagonie UFC na wiele lat przed debiutem Rondy Rousey. Ormianin prezentował unikalny styl, stoczył kilka niezapomnianych pojedynków, ale nigdy nie wykorzystał swojego talentu. W tym przypadku zawodnik zaprzepaścił potencjał na własne życzenie. Jego najlepszy okres w karierze to lata 2004-2007, kiedy to zdobył mistrzostwo WEC, a następnie wygrał 7 z 8 pojedynków w UFC, gdzie pokonał m.in. Nicka Diaza. To wszystko udawało mu się pomimo prowadzenia niesportowego trybu życia. Żadną tajemnicą było, że Karo nie należy do tytanów pracy, a zamiast tego woli polegać na naturalnych zdolnościach. Koledzy z klubu mówili, że jest najbardziej utalentowanym zawodnikiem jakiego widzieli, ale jego sposób bycia pozostawia wiele do życzenia. Przez cały tydzień przed walką potrafił zajadać się słodyczami, a po ważeniu zapalić kilka papierosów z rzędu. Jego nawykiem przed pojedynkami była wycieczka do kasyna i całonocna gra w pokera. W dalszym etapie kariery doszły do tego ataki paniki, uzależnienie od środków przeciwbólowych, a w końcu zwolnienie z UFC.

Phillip Miller

phillip miller zmarnowane talenty mma

 • Narodowość: Stany Zjednoczone
 • Rekord MMA: 16-0-0
 • Lata aktywności: 2000-2003

Amerykanin jest jednym z nielicznych zawodników, którzy swoją karierę zakończyli niepokonani. Cała przygoda Millera z MMA trwała zaledwie 3 lata, w trakcie których odniósł 16 zwycięstw z rzędu. Już w swoim drugim występie pokonał Jake’a Shieldsa, który później został mistrzem Strikeforce i pretendentem do pasa w UFC. W oktagonie pokonał dwóch rywali i wiele wskazywało na to, że na biodrach Phillipa prędzej czy później znajdzie się pas mistrzowski amerykańskiej organizacji. Miller nie doczekał jednak tego momentu i niespodziewanie w wieku zaledwie 24 lat przeszedł na sportową emeryturę. Powodem tej decyzji były niskie wypłaty za walkę. UFC mierzyło się wówczas z problemami finansowymi, a sami zawodnicy nie mogli liczyć na takie pieniądze jak choćby w obecnych czasach. Utalentowany Miller porzucił więc nieopłacalne występy w MMA i został policjantem w Los Angeles, gdzie pracuje w tym zawodzie do dzisiaj.

BJ Penn

bj penn zmarnowane talenty mma

 • Narodowość: Stany Zjednoczone
 • Rekord MMA: 16-14-2
 • Lata aktywności: 2001-2019

Przez lata nazwisko BJ Penna i słowo „talent” były wymieniane obok siebie jednym tchem. Zawodnik z Hawajów urodził się do uprawiania sportów walki i nie było co do tego żadnych wątpliwości. Po zaledwie trzech latach treningu został czarnym pasem brazylijskiego jiu-jitsu, co jest wyczynem niemal niespotykanym. Chwilę później zdobył mistrzostwo świata BJJ jako pierwszy zawodnik z USA. Po dołączeniu do UFC zamiast poddawać rywali, Penn ich nokautował. Legendarny trener boksu Freddie Roach nazwał go najlepszym pięściarzem w MMA. To „The Prodigy” zrzucił z tronu wagi półśredniej Matta Hughesa, jednego z najlepszych zawodników bez podziału na kategorie wagowe w tamtych czasach. Penn miał wszystko, żeby przez lata znajdować się na szczycie tego sportu. Wiele mówiło się jednak o jego nieprofesjonalnym podejściu do treningów, co skutkowało słabą kondycją w oktagonie. Do rangi mema urosły teksty o jego braku motywacji. Sam Dana White, szef UFC, bez chwili zastanowienia wskazał Penna w pytaniu o najbardziej utalentowanego zawodnika z najgorszą etyką pracy. Dodać do tego można niepotrzebne wycieczki do wyższych kategorii wagowych, odejście z UFC po zdobyciu tytułu, czy zwolnienie trenerów od przygotowania fizycznego po swoim najlepszym występie w karierze z powodu zbyt ciężkiego reżimu podczas przygotowań. BJ Penn należy do legend MMA i najbardziej utytułowanych zawodników wagi lekkiej, ale ciężko zaprzeczyć, że mógł wycisnąć jeszcze więcej ze swojego najlepszego okresu, który trwał do 2010 roku. Później BJ tylko odcinał kupony od kariery, nie potrafiąc przejść na emeryturę. Amerykanin odniósł tylko jedno zwycięstwo w swoich ostatnich 11 występach.

Brandon Vera

brandon vera zmarnowane talenty mma

 • Narodowość: Stany Zjednoczone
 • Rekord MMA: 16-9-0
 • Lata aktywności: 2002-aktywny

Brandon Vera już w czwartym występie zwyciężył w Grand Prix kategorii ciężkiej WEC. Następnie przeszedł do UFC, gdzie w krótkim czasie pokonał czterech przeciwników. Jednym z nich był Frank Mir, były mistrz królewskiej kategorii UFC. Brandon nie imponował wysportowaną sylwetką, ale posiadał wyjątkowy dryg do sportów walki i wielu fanów widziało go wkrótce z pasem mistrzowskim na biodrach. Zwycięstwo z Mirem zapewniło mu szansę walki z ówczesnym mistrzem, Timem Sylvią. Vera nie porozumiał się jednak z organizacją w kwestii kontraktu i jego miejsce zajął Randy Couture. Brandon po konflikcie z właścicielami powrócił do startów dopiero rok później, jednak nie otrzymał już nigdy walki o tytuł. Vera nie przypominał dawnego siebie, przegrał dwie walki z rzędu, później walczył w kratkę, by w końcu odejść z UFC i próbować swoich sił w innych organizacjach. Brandon odżył na krótko po kilku latach, kiedy to zdobył pas wagi ciężkiej w ONE, ale nie był to sukces na miarę talentu, którym obdarzony został ten zawodnik.

Melvin Guillard

melvin guillard zmarnowane talenty mma

 • Narodowość: Stany Zjednoczone
 • Rekord MMA: 32-22-2
 • Lata aktywności: 2002-aktywny

„The Young Assassin” przypomina nieco mniejszą kopię Kevina Randlemana, nie tylko z powodu wyglądu, ale również z racji niewykorzystanego talentu, który łączy obu zawodników. Guillard także cechował się niesamowitą eksplozywnością, szybkością i siłą ciosu. Był naturalnie wysportowany i z łatwością opanowywał nowe elementy. Problemem Melvina była jednak głowa, nie potrafił wykorzystać swoich atutów, nie miał odpowiednio opracowanej strategii, gubił się w wygrywanych pojedynkach. Śmierć ojca sprawiła, że Guillard załamał się psychicznie i uciekł w narkotyki. Uzależnił się od kokainy, za którą był nawet zawieszany po testach antydopingowych. W 2011 roku szef UFC przyznał, że Guillard jest według niego obecnie największym zmarnowanym talentem w organizacji. Amerykanin popadał też w konflikt z prawem, był skazywany za napaść w barze oraz przemoc domową wobec partnerki. Karierę w MMA Guillard kończył z 10 występami z rzędu bez zwycięstwa. W ostatnim czasie próbował swoich sił w walkach na gołe pięści, jednak z opłakanym skutkiem.

Roger Huerta

roger huerta zmarnowane talenty mma

 • Narodowość: Stany Zjednoczone
 • Rekord MMA: 24-13-1
 • Lata aktywności: 2003-aktywny

Roger Huerta wydawał się idealnym materiałem na przyszłą gwiazdę UFC. Amerykanin z meksykańskim pochodzeniem zebrał liczną rzeszę fanów w obu tych krajach. W 2007 roku jako pierwszy zawodnik MMA w historii znalazł się na okładce słynnego magazynu Sports Illustrated, nie miał wówczas skończonych nawet 24 lat. W tym samym czasie wygrał 5 walk podczas jednego roku kalendarzowego, co do tej pory stanowi rekord amerykańskiej organizacji. W młodym wieku mógł się już pochwalić rekordem 20-1-1. Jakość jego rywali mogła pozostawiać nieco do życzenia, ale nie zmieniało to faktu, że Roger był niezwykle utalentowanym zawodnikiem i znajdował się o krok od walki o pas. Huerta zachłysnął się jednak szybko zdobytą sławą, jego uwaga zaczęła coraz bardziej podążać w kierunku Hollywood. Roger przegrał dwie walki, a następnie odrzucił propozycję nowego kontraktu z UFC, żeby móc rozwijać swoją karierę aktorską. „El Matador” szybko powrócił jednak do startów w innych organizacjach, ale nie był w stanie już nawiązać do swojej formy z oktagonu UFC.

Dominick Cruz

dominick cruz zmarnowane talenty mma

 • Narodowość: Stany Zjednoczone
 • Rekord MMA: 24-3-0
 • Lata aktywności: 2005-aktywny

Dominick Cruz jest przeciwieństwem większości zawodników znajdujących się na tej liście. W tym przypadku nie ma mowy o jakimkolwiek braku profesjonalizmu, problemach z prawem czy używkami. Cruz przez wiele osób może być uznawany za najwybitniejszego zawodnika wagi koguciej, ale zarazem za największego pechowca. Poważne kontuzje zabrały Amerykaninowi najlepsze lata kariery, przez co jego lista sukcesów z pewnością została mocno okrojona. „The Dominator” został mistrzem WEC, obronił tytuł dwa razy, a następnie został mianowany na mistrza UFC, gdzie również dwukrotnie odprawiał pretendentów. Jak na pseudonim przystało, Cruz dominował niemal każdego rywala, czy to Urijaha Fabera, czy Demetriousa Johnsona. W 2011 roku zaczęły się jego problemy ze zdrowiem, zerwał więzadła w kolanie i musiał poddać się operacji. Pas został mu odebrany, a przez kolejne cztery lata stoczył tylko jedną walkę. Udało mu się powrócić w 2016 roku i od razu odzyskał pas mistrzowski, który obronił jeden raz. Pod koniec roku stracił go na rzecz Garbrandta, po czym ponownie wypadł na ponad trzy lata ze startów z powodu różnych urazów. Teraz jest to już tylko gdybanie, ale możliwe, że Cruz bez kontuzji mógłby się cieszyć obecnie z rekordu obron pasa mistrzowskiego UFC i byłby wymieniany w ścisłej czołówce najlepszych zawodników w historii dyscypliny. Talent i umiejętności mu na to pozwalały, ale zdrowie miało inny plan.

Cain Velasquez

cain velasquez zmarnowane talenty mma

 • Narodowość: Stany Zjednoczone
 • Rekord MMA: 14-3-0
 • Lata aktywności: 2006-2019

Ból Dominicka Cruza z pewnością rozumie także Cain Velasquez, którego kariera podobnie została zniszczona przez kontuzje. Velasquez był swego czasu maszyną nie do zatrzymania, narzucał presję jak nikt inny z wagi ciężkiej, dysponując przy tym kondycją zawodników z kilku kategorii wagowych niżej. W 2010 roku Velasquez zdobył pas po rozbiciu Brocka Lesnara w dominującym stylu. Wtedy zaczęła się pechowa seria Caina, który w każdym kolejnym roku swojej kariery zaliczał minimum jedną poważną kontuzję. Velasquez wracał z różnym skutkiem do oktagonu. Stracił pas, później go odzyskał i zanotował dwie obrony tytułu, wygrał trylogię z Juniorem Dos Santosem, by w końcu po serii urazów stracić mistrzostwo na rzecz Fabricio Werduma. Velasquez był zestawiony do rewanżu z Brazylijczykiem, ale kolejne kontuzje poskutkowały trzyletnią przerwą od startów. Ostatnią walką w karierze Caina była porażka z Francisem Ngannou, podczas której… doznał następnego urazu kolana. Cain Velasquez w najlepszej formie był uważany za najgroźniejszego człowieka na Ziemi, ale niestety jest kolejnym dobitnym dowodem, że talent musi iść w parze ze zdrowiem.

Jon Jones

jon jones zmarnowane talenty mma

 • Narodowość: Stany Zjednoczone
 • Rekord MMA: 26-1-0
 • Lata aktywności: 2008-aktywny

Kariera Jona Jonesa jest pełna wzlotów i upadków, sukcesów i skandali. Amerykanina zawsze wymienia się podczas dyskusji na temat najlepszego zawodnika w historii MMA, jest on rekordzistą UFC pod względem zwycięstw w walkach mistrzowskich. Jego jedyna porażka w karierze to dyskwalifikacja po nielegalnych uderzeniach łokciach w parterze. Fenomen Jonesa polega także na tym, że po tylu osiągnięciach, wciąż można mówić o nim jako o niewykorzystanym potencjale. Dana White stwierdził, że Jon jest największym zmarnowanym talentem nie tylko w MMA, ale w całym sporcie. Niezliczone wpadki dopingowe, problemy z prawem, aresztowania, kilkukrotne odebranie pasa przez UFC. Kto wie, co mógłby jeszcze osiągnąć Jones, gdyby nie jego wyjątkowa zdolność do wpadania w tarapaty. Z powodu swoich wybryków „Bones” w latach 2014-2018 toczył tylko jedną walkę rocznie, a wynik jednej z nich został zmieniony na No Contest po wykryciu w jego organizmie niedozwolonych substancji. Obecnie, od dłuższego czasu Jones przygotowuje się do startów w kategorii ciężkiej.

Chris Holdsworth

chris holdsworth zmarnowane talenty mma

 • Narodowość: Stany Zjednoczone
 • Rekord MMA: 6-0-0
 • Lata aktywności: 2010-2014

Kiedy Chris miał 8 lat jego brat został śmiertelnie postrzelony. Na pogrzebie trener odznaczył go pośmiertnie czarnym pasem i wówczas Holdsworth postanowił, że także chce trenować sporty walki. W wieku 21 lat został jedną z najmłodszych osób w Stanach Zjednoczonych wyróżnionych czarnym pasem w brazylijskim jiu-jitsu. Po przejściu do MMA był niepokonany na każdym etapie swojej kariery. Amerykanin wygrał cztery walki amatorskie, wszystkie przed czasem w pierwszej rundzie. W identycznym stylu zwyciężył w trzech pierwszych występach zawodowych. Udział w programie The Ultimate Fighter? Trzy szybkie triumfy w pierwszej odsłonie, wszystkie przez poddania. Później zwycięstwo na gali finałowej 18 edycji TUF i podpisanie kontraktu z UFC. Holdsworth był niezwykle utalentowanym zawodnikiem, specjalizującym się w walce w parterze. Amerykanin miał być przyszłością wagi koguciej, ale jego kariera została jednak przedwcześnie przerwana w wieku zaledwie 26 lat. Wszystko po incydencie na treningu z 2014 roku. TJ Dillashaw dwukrotnie zaatakował Chrisa nielegalnym kolanem na głowę podczas sparingu. Skończyło się to długotrwałym wstrząśnieniem mózgu i późniejszymi powikłaniami zdrowotnymi. Holdsworth nigdy nie zdążył na dobre zaprezentować światu swojego talentu, a kibice nie mogli przekonać się jak daleko faktycznie sięga jego potencjał.

Zabit Magomedsharipov

zabit magomedsharipov zmarnowane talenty mma

 • Narodowość: Rosja
 • Rekord MMA: 18-1-0
 • Lata aktywności: 2012-2022

Zawodnik z Dagestanu jest jednym z najświeższych przypadków ogromnego talentu, który nie został w pełni wykorzystany. Zabit zdobył serca fanów widowiskowym stylem walki, ekwilibrystycznymi akcjami w stójce i w parterze. W swojej karierze zdobył mistrzostwo ACB, a następnie dołączył do UFC, gdzie wygrał w świetnym stylu sześć walk z rzędu. Wielu kibiców widziało go w przyszłości z pasem kategorii piórkowej. Ostatni raz pojawił się w oktagonie w 2019 roku. Później pojawiły się kłopoty z zestawieniem jego starcia z Yairem Rodriguezem, a następnie problemy zdrowotne, które utrudniały Zabitowi powrót do startów. W tym roku Magomesharipov ogłosił przejście na sportową emeryturę. W wieku 31 lat i z imponującym rekordem 18 zwycięstw i tylko jednej porażki. Podczas dłuższego rozbratu z oktagonem Zabit zadecydował o pozostaniu lekarzem i rozpoczęciu nauki w kierunku medycznym. Świat MMA stracił utalentowanego zawodnika, którego dopiero miał stanąć do największych walk w swojej karierze.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

55 komentarzy (poniżej pierwsze 30)

...wczytuję komentarze...

Avatar of jihaad
jihaad

UFC
Middleweight

10,582 komentarzy 25,426 polubień
Avatar of BogdanJanusz
BogdanJanusz

UFC
Welterweight

9,989 komentarzy 72,505 polubień
Avatar of Navio2.0
Navio2.0

ONE FC
Flyweight

2,238 komentarzy 2,662 polubień

Jeżeli Jones najlepszy zawodnik MMA w historii ( którym nadal jest) to zmarnowany talent, to ja pierdole. :brainoverload:
Zmarnowany talent to np. Ivan Emelianenko który miał wejśc a nigdy nie wszedł do MMA.

Odpowiedz 4 polubień

Avatar of B.I.G Makumba
B.I.G Makumba

UFC
Middleweight

11,690 komentarzy 20,952 polubień

Ja bym tu wrzucił jeszcze takie talnety które widzimy tylko na urywkach z treningu jak leją słabeuszy i słyszymy z legend
Mowa:
1660765394570.png

Odpowiedz polub

Avatar of B.I.G Makumba
B.I.G Makumba

UFC
Middleweight

11,690 komentarzy 20,952 polubień

Wsm można wrzucić jeszcze takiego Romero, który mógłby dużo osiągnąć gdyby nie fakt że mając ponad 100 lat zaczął karierę

Odpowiedz polub

Avatar of jd0490
jd0490

UFC
Middleweight

11,436 komentarzy 26,126 polubień

Kurwa w końcu na Cohones coś sensownego do przeczytania :conorsalute:

Odpowiedz 14 polubień

Avatar of Vvallachia
Vvallachia

UFC
Light Heavyweight

16,042 komentarzy 35,609 polubień

Nabity mięśniami do granic możliwości

Można by rzec.........wielki jak dług publiczny :fingers:

Odpowiedz 1 Like

Avatar of BogdanJanusz
BogdanJanusz

UFC
Welterweight

9,989 komentarzy 72,505 polubień

Wsm można wrzucić jeszcze takiego Romero, który mógłby dużo osiągnąć gdyby nie fakt że mając ponad 100 lat zaczął karierę

Byłby mistrzem tymczasowym gdyby nie był tak leniwy przy robieniu wagi

Odpowiedz polub

m
manu

BAMMA
Flyweight

744 komentarzy 660 polubień

"Randleman dysponował genialnymi warunkami fizycznymi"-rzeczywiście genialne warunki 178 cm w wadze półcieżkiej

Odpowiedz 2 polubień

Avatar of Janusz Sram
Janusz Sram

WSOF
Light Heavyweight

3,353 komentarzy 4,873 polubień

Motyw z tym jak DJ Dilshaw nielegalnym kolanem zniszczył zdrowie i karierę młodego prospekta mega ciekawy. A w rankingu oprócz oczywistych nazwisk było kilka ciekawych smaczków, więc dobra robota.

Odpowiedz 8 polubień

Avatar of niedopomysleniaa
niedopomysleniaa

Jungle Fight
Middleweight

356 komentarzy 890 polubień

"Randleman dysponował genialnymi warunkami fizycznymi"-rzeczywiście genialne warunki 178 cm w wadze półcieżkiej

Wzrost to nie wszystko budowa też ma znaczenie dlatego często niscy ale nabici jak randleman lepiej sobie radzą w wyższych wagach a wysocy ale z małą rama w niskich wagach jak np cory sandhagen albo Jai Herbert. Wyobaz sobie że taki cory tyje do 90kg i walczy z randlemanen przecież jakby go Kevin pierdolnął to cory by zszedł z tego świata od samego podmuchu wiatru a nie chce nawet myśleć co by było jakby Kevin zaczął się nad nim znęcać zapaśniczo

Odpowiedz 12 polubień

Avatar of B.I.G Makumba
B.I.G Makumba

UFC
Middleweight

11,690 komentarzy 20,952 polubień

Byłby mistrzem tymczasowym gdyby nie był tak leniwy przy robieniu wagi

Jak? Z Rockholdem był interim, z Robertem to wygrał dla mnie a 0.2 funta to kpina.
Z Cyckiem dla mnie też wygrał ale rozumiem że trzeba pokonać mistrza zdecydowanie
A no i wybacz mu robił wagę od 1897 roku :fjedzia:

Odpowiedz 1 Like

Avatar of Vvallachia
Vvallachia

UFC
Light Heavyweight

16,042 komentarzy 35,609 polubień

Randleman był genetycznym (i naszprycowanym) potworem nawet jeśli nie był jakiś super wysoki :fjedzia:

Odpowiedz polub

Avatar of B.I.G Makumba
B.I.G Makumba

UFC
Middleweight

11,690 komentarzy 20,952 polubień

Randleman był genetycznym (i naszprycowanym) potworem nawet jeśli nie był jakiś super wysoki :fjedzia:

Mike Tyson MMA przed Reemem :tysonhappy:

Odpowiedz polub

Avatar of zbychumma
zbychumma

M-1 Global
Featherweight

3,617 komentarzy 2,799 polubień

ciekawe gdzie by dzisiaj byl jurkiewicz gdyby nie popijal balantajsow pizza, a wiem gdzie

Spoiler content hidden.

Odpowiedz 1 Like

Avatar of seroslav
seroslav

Maximum FC
Middleweight

1,626 komentarzy 5,273 polubień

Umiejętności do walki wręcz odkrył w sobie po pobiciu pijanego ojca.

:fjedzia:

Odpowiedz 1 Like

v
vitas

M-1 Global
Heavyweight

3,876 komentarzy 19,982 polubień

@Cactus, pisz chłopie częściej :D

Odpowiedz 7 polubień

Avatar of zielony666
zielony666

UFC
Light Heavyweight

16,827 komentarzy 70,695 polubień

Świetny artykuł ALE...

Miękkie pipki z tych zagraniczniaków. U nas Wieczorek i był prospektem UFC i zasądził omoplatę aktualnemu mistrzowi ONE i współtworzył jedną z największych i najniebezpieczniejszych zorganizowanych grup przestępczych w tym kraju.

Porwania, okupy, narkotyki, hazard stręczycielstwo, wymuszenia, haracze, wyłudzenia, kradzieże aut, płatna protekcja, pobicia, dopalacze...

Prawdziwy szalony dzieciak-gangster!

Odpowiedz 1 Like

click to expand...
Avatar of Cyklop Schabowy
Cyklop Schabowy

UFC
Flyweight

7,937 komentarzy 17,726 polubień

Widzę, że znowu pojawił się Lee Murray. @Cactus przyjemnie czytało się ten artykuł. Jest już jakiś pomysł na następny?
Swoją drogą ciekawe i smutne zarazem, że co niektórzy mogli osiągnąć naprawdę wiele w tym sporcie, ale coś stawało im na drodze albo byli po prostu nieokrzesani. Na pewno nie spodziewałem się tutaj Jona Jonesa, ponieważ już teraz ma na koncie więcej niż 10 obron mistrzowskiego pasa i jest uważany za jednego z najlepszych zawodników MMA wszechczasów

Odpowiedz polub

Avatar of Mario123
Mario123

BAMMA
Heavyweight

1,081 komentarzy 2,886 polubień

@Cactus bardzo fajny artykuł!

Brakuje mi tylko wzmianki o jednym z najbardziej zmarnowanych polskich talentów. Wydaje mi się, że gdyby Akop Szostak zaczął wcześniej przygodę z wszechstylową walką wręcz mielibyśmy dziś najmniejszo-największego reprezentanta rodzimego KSW na świecie.

Odpowiedz 8 polubień

Avatar of Rododendron
Rododendron

UFC
Middleweight

10,048 komentarzy 34,680 polubień

Był na rocksach kiedyś artykuł, w którym Holdsworth wypowiadał się o wężu:

Tj to jebany śmieć i oszust, szkoda, że już Cody mu nie zdołał łba urwać, ale na szczęście mały Henio rozpierdolił czitera jak gnój po polu.

Super artykuł @Cactus :conorsalute:

Odpowiedz 9 polubień

click to expand...
Avatar of Cactus
Cactus

Moderator

7,938 komentarzy 16,169 polubień

Jest już jakiś pomysł na następny?

Jakieś pomysły są, ale może jest coś o czym byście chcieli poczytać?

Odpowiedz 6 polubień

Avatar of B.I.G Makumba
B.I.G Makumba

UFC
Middleweight

11,690 komentarzy 20,952 polubień

Był na rocksach kiedyś artykuł, w którym Holdsworth wypowiadał się o wężu:

Tj to jebany śmieć i oszust, szkoda, że już Cody mu nie zdołał łba urwać, ale na szczęście mały Henio rozpierdolił czitera jak gnój po polu.

Super artykuł @Cactus :conorsalute:

rudi miał rację, że tj to snejk in de gras
Zakończył karierę Holdswortha i Garbranta(tu przynajmniej w klatce)
Za to szanuje Heńka, za wstawienie się za Diazem kiedy Nevada chciał go wyruchać i za ubicie TJa który na życzenie Dejny zszedł by zamknąć dywizję
A propo Nicka by tu można wrzucić

Odpowiedz polub

click to expand...
Avatar of GypsyKing
GypsyKing

WSOF
Middleweight

3,328 komentarzy 9,604 polubień

Jakieś pomysły są, ale może jest coś o czym byście chcieli poczytać?

Niedawno widziałem historię wagi lekkiej z chęcią poczytam o losach ciężkiej lub półciężkiej :boss::tiphatb:

Odpowiedz 5 polubień

Średniej wielkości znawca

Legacy FC
Welterweight

2,031 komentarzy 6,347 polubień

Świetny artykuł, oby takich więcej.

Odpowiedz polub

Avatar of AndJusticeForAll
AndJusticeForAll

M-1 Global
Light Heavyweight

3,826 komentarzy 27,567 polubień

TJ Dillashaw dwukrotnie zaatakował Chrisa nielegalnym kolanem na głowę podczas sparingu.

::duszenie::

Odpowiedz polub

Avatar of torpedo
torpedo

UFC
Bantamweight

8,374 komentarzy 35,930 polubień

Brakowało tego ostatnimi czasy :beer:

Ja bym Sakurabę dopisał imo

Odpowiedz polub

Avatar of AndJusticeForAll
AndJusticeForAll

M-1 Global
Light Heavyweight

3,826 komentarzy 27,567 polubień

Brakowało tego ostatnimi czasy :beer:

Ja bym Sakurabę dopisał imo

Bez podśmiechujek według mnie można dać takie osoby jak:
1. Ronda (ciekawe jak wyglądałaby jej kariera gdyby miała innego trenera)
2. Mamed (co by było gdyby jednak wybrał strikeforce)
3. Narkun (co by było gdyby wyrwał się poza ciepły kurwidołek)

Odpowiedz 1 Like

m
mamer

BAMMA
Light Heavyweight

1,006 komentarzy 3,069 polubień

Bez podśmiechujek według mnie można dać takie osoby jak:
1. Ronda (ciekawe jak wyglądałaby jej kariera gdyby miała innego trenera)
2. Mamed (co by było gdyby jednak wybrał strikeforce)
3. Narkun (co by było gdyby wyrwał się poza ciepły kurwidołek)

1. Nic, oglądałaby dalej męskie plecy Amadiego.

2. Casus Barbozy. Wpierdole z czołówka w ładnym stylu.

3. Dopóki by się na nim nie poznali, nabierałby LHW na trójkąty jak Paul Craig.

Proszę bardzo.

Odpowiedz 2 polubień