Drwal

Właściciel Federacji KSW, Martin Lewandowski podczas wczorajszego Punchera zdradził że Tomasz Drwal jest cały czas realną opcją na walkę z Mamedem Chalidowem podczas gali KSW 29 w Krakowie. Gdy Mateusz Borek zapytał właściciela KSW o to czy Tomasz Drwal jest jedną z opcji dla Mameda, Martin odrzekł: „Tak. Jest jedną z opcji”. Gdy prowadzący zapytał o to czy jest to prawdopodobna opcja, Lewandowski ciągnął dalej swą odpowiedź:

Ciężko powiedzieć dlatego, że mieliśmy okazję z Tomaszem rozmawiać już kilkakrotnie (…) lecz ja nie jestem w stanie się z nim porozumieć i wyczuć jego intencje, co Drwalowi chodzi po głowie. Myśmy też mieli jakieś tam swoje animozje medialne, już zażegnaliśmy ten konflikt. Teraz rozmawiamy czysto biznesowo. Z tego co wiem nasza oferta przyjęła się z dużym aplauzem. Z jakichś powodów Tomek nie przyjął tej oferty (…) więc poczekajmy na rozwój wydarzeń. Natomiast z naszej perspektywy: chcemy by Tomek zawalczył z Mamedem – nawet jeśli to miałby być kontrakt tylko na jedną walkę, co naprawdę bardzo bardzo sporadycznie takie wyjątki akceptujemy.

O szukaniu rywali dla Mameda, co wiążę się z rozmowami z innymi organizacjami:

Ta perspektywa utrzymuje się już kilka lat. Ciężko znaleźć przeciwnika, już dwa, trzy lata temu ilośc tych zawodników która zadowliła by apetyty fanów, bo ci którzy typu melvin falkał (pisane z słuchu), zęby zjedli na mma i nie można w nich tam słabych punktów się doszukiwać. Każdy tam widzi konfrontacje zawodnika top, numer, top Mamed z światowymi. No amerykańscy zawodnicy są zajęci przez UFC. Prowadziliśmy nawet dialog by móc podpisać kontrakt kilkuwalkowy.

Poprzez pryzmat walki z Mamedem pojawiły się ostatnio głosy o Wiaczesławie Wasilewskim (MMA 25-2) jako potencjalnym rywalu najlepszego średniego w Polsce. Pisaliśmy o tym tutaj.

130 KOMENTARZE

 1. Pewnie ani jednemu, ani drugiemu też za bardzo nie zależy na tym starciiu, ale jeśli by do niego doszło, to trzymam kciuki za Goryla!

 2. I tak będą gadać i gadać…… i gadać!!! A drwal i tak nie weźmie tej walki!

 3. Na końcu przyjedzie jakiś egzotic Brazol albo Czarnoskóry rywal by podniecić Januszy. Drwal to dla nich nieznany ogór , Kacapek już lepiej bo teraz idzie wojna z Ruskimi i byłoby tematycznie… 🙂

 4. Drwal to dla nich nieznany ogór

  ale 300 tysięcy przed TV ściągnął. Więc nie sądzę, że aż taki nieznany.

 5. Orestos juz kilka razy dobrze ocenil sytuacje z tymi potencjalnymi rywalami. I tak gowno z tego bedzie.

 6. Popowanie hype'u. Moze jak w końcu ludzie rzeczywiście będa się domagać tego starcia, a  K&L wyłożą konkretny hajs na stół to dojdzie do tej walki.

 7. dziwne, że Drwala dla Mameda chcą,a dla Materli już nie

  to byłaby dość dogodna sytuacja Drwal by wygrał z Materlą, później Mamed vs Drwal i Khalidov ma pas

  chyba jednak chcą tego Materle z pasem zostawić, bo tak już by go dawno stracił

 8. Natomiast z naszej perspektywy: chcemy by Tomek zawalczył z Mamedem – nawet jeśli to miałby być kontrakt tylko na jedną walkę, co naprawdę bardzo bardzo sporadycznie takie wyjątki akceptujemy.

  Wnioskuję zatem, ze Drwal nie mówi prawdy, twierdząc, że kontrakt z KSW by go blokował? Czyżby się obawiał? Czy po prostu Lewandowski gra pod publiczkę?

 9. Wnioskuję zatem, ze Drwal nie mówi prawdy, twierdząc, że kontrakt z KSW by go blokował? Czyżby się obawiał? Czy po prostu Lewandowski gra pod publiczkę?

  Ja już dawno wnioskuję, że Drwal ma cykora przed Mamedem… Trochę to przykre.

 10. Najlepiej jakby znależli Mamaedowi jakiegoś przeciwnika w stylu Ivan Drago z Rocki. Muskulatura okablowana, 190 cm , przodująca kwadratow szczęka. blondyn fryzura kwadratowy  jeżyk.  Wyszedłby w mundurze i oficerkach + dużo medali przy hymnie Rosji . Janusze i Zdzisie płaciliby 100 za PPV a najsłabsze bilety poszły by nawet za 1000. Tylko dobrze to oprawić . Musiałby Ivan mówic Distrrroidd you Mamaed… Pomysł zastrzeżony jak K&L to wykorzystacie to Was bedę sadził o prawa autorskie. 

 11. no przecież, że nie chcę z nim walczyć to już wiadomo od dawna, szkoda, że tego w prost nie powie

 12. jakby nie patrzeć to Mameda boją się dwaj najlepsi Polscy zawodnicy 😉

  nikt z nim walczyć nie chcę, ciekawe czy Slava też ma cykora

 13. Wnioskuję zatem, ze Drwal nie mówi prawdy, twierdząc, że kontrakt z KSW by go blokował? Czyżby się obawiał? Czy po prostu Lewandowski gra pod publiczkę?

  A może po prostu pewne warunki o których nie wiemy uległy zmianie ? Trochę z Tomkiem rozmawiałem swego czasu, nie uważam żeby bał się Mameda.

 14. No to Mamed ma już zabukowane walki na następne dwa lata – Okami, Vasilevsky, Drwal. Żyć nie umierać. Już zacieram rączki.

 15. ten tasiemiec robo sie juz nudny, niech do tej walki dojdzie teraz albo nigdy. jeszcze troche i to starcie przestanie elektryzowac tak jak nastula vs. pudzian byloby dobre 5 lat temu tak teraz jest sredni interesujace

 16. Nie wiem o co tu chodzi, ale w tym wypadku to raczej nie są pieniądze.

 17. Drwalowi bardziej na ręke już chyba nie mogli pójść z tą jedną walką w kontrakcje, sam Tomek mówił, że kasa mu odpowiada. Przykro to mówić, ale wygłąda to na obsranie zbroi. Zapisów kontraktowych nie znamy i nie wiemy co tam mu jeszcze nie pasuje, a z tych strzepkow informacji, które są wnioski ida takie jakie ida. Szkoda, że Tomek nas nie oświeci, bo wyglada to na cykora narazie.

 18. Wnioskuję zatem, ze Drwal nie mówi prawdy, twierdząc, że kontrakt z KSW by go blokował? Czyżby się obawiał? Czy po prostu Lewandowski gra pod publiczkę?

  A może po prostu pewne warunki o których nie wiemy uległy zmianie ? Trochę z Tomkiem rozmawiałem swego czasu, nie uważam żeby bał się Mameda.

  Dlatego gdybam. Może ta wypowiedź o kontrakcie na jedną walkę to świeży pomysł Lewandowskiego, o czym wcześniej nie było mowy albo po prostu Tomek na siłe szuka przeszkód w wiązaniu się z KSW, bo nie jest mu na rękę walka z Mamedem. Tomek i tak walczy raz do roku, więc skoro hajs się zgadza to w czym tkwi problem? Nie sądze, żeby KSW blokowało jego plany związane z rozwijaniem szkoły i innych projektów. Ciężki temat, ale skoro masz informacje z pierwszej ręki to pozostaje mi zaufać.
  #TeamDC

 19. Ja tam, poza Wasilewskim i Drwalem, nie widzę już chyba wolnych przeciwników dla mameda na poziomie. :/

 20. o kontrakcie na jedną walkę Martin mówił już jakieś 2-3 tygodnie temu w wywiadzie

  w walce Drwal-Mamed stawiałbym na Tomka, boksersko wydaje mi się być lepszym zawodnikiem, jedyny problem jak widzię to tak jak w przypadku Grabowkiego brak trenera

 21. Ja pierdole znowu? Może byc Drwal, Vasilevsky a ściągną albo napakowanego murzyna lub dziadka z brazylii.

 22. No w sumie Nastuli też już miało nie być na 100% w KSW też dogadywali się z nim nie wiadomo ile a jednak jakoś się udało może i teraz bęzie podobnie. I może teraz ta niby hitowa walka Pudzian vs Nastula to może i już naprawde super walka Khalidov vs Drwal na jednej gali coś takiego to by było mega

 23. Tomek Drwal będzie aktualną opcją dla Mameda dopóki jeden z nich nie zakończy kariery zawodniczej. Nie wierzę w powodzenie tego zestawienie i póki co wszelkie spekulacje są czystą mżonką.

 24. ale juz jak będą kończyć karierę i taka walka na przegnanie z MMA czyli pewnie za 3-4 lata 😉

 25. Nie wiem czego Tomek miałby się bać? Chyba nie będą się strzelać? Dobra wypłata przekona każdego, chociaż ja i tak uważam,  że to zestawienie na fundusz emerytalny dla obu zawodników. 

 26. lemmy – czasami niektórzy wolą jak pewne kwestie pozostają w sferze domniemań.

 27. @Benoit

  I co chcesz pokazać tą wypowiedzią Lewandowskiego sprzed 3 lat? Czy po takim okresie czasu nie może on zmienić zdania odnośnie walki Drwal – Chalidow?

  Zresztą, każdy zainteresowany  tematyka MMA wie, że niektóre kategoryczne wypowiedzi Duetu można włożyć między bajki.

  @down

  Szef ma racje, tyle, że może w tym "strachu" nie chodzi o samego Mameda tylko o kalkulacji ile Drwal może zyskać w przypadku wygranej, a ile stracić jeżeli przegra.
  „Nie róbmy z KSW przytułku, w którym każdy może przenocować i zjeść ciepłą zupę, a kiedy tylko znajdzie sto złotych na ulicy spędza noc na mieście, by ostatecznie po przehulaniu mamony wrócić w swój kąt pod znajomą kołdrę.” – Jakub Bijan
  Mamed Chalidow – Czeczen o polskim sercu.

 28. Halo tutaj ziemia do ludzi którzy mówią że Drwal może się bać walki z Mamedem. Mam dla was ważny komunikat

  Dla tych którzy spali na lekcjach historii MMA przypominam że Tomek Drwal pizgał się lata temu w całej Europie w miejscach do których większość z nas by bała się wejść razem z ekipą z Gromu oraz walczył w klatce UFC z tym oto półciężkim przyjemniaczkiem samemy bedąc tak naprawdę w wadze średniej:

  Więc raz na zawsze stwierdzam naukowo udowodniony fakt: Tomek Drwal nie boi się nikogo Cool

  Jeśli walki z Mamedem nie ma to chodzi tylko i wyłącznie o coś innego więc proszę skończyć z dopowiadaniem głupot 

  RCKS.pl
 29. @Panie Tomku Applause. Jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze. Każdy chce ugrać dla siebie jak najwiecej, bo porażka jednego lub drugiego to spora strata marketingowa i tyle.

 30. alez defa ktos wkurwil, chyba zobaczyl jaka pornografie sie na fejsbuku wrzuca na rocksach! 😀

  not gonna happen x2. po co tak krecic hajp, mr. Lewandowski? w sensie – ile mozna?

 31. Ani słowem nie wspomniałem że Martin nadal uważa to samo. Po prostu 3-2 lata temu nie szczędził mu chłodnych słów, delikatnie to ujmując, ja pamiętam nawet tekst że jak prędzej Martin odejdzie z KSW niż Drwal na nim zawalczy, ale na filmiku są ciekawsze słowa. Widać że mogą być z tego dobre hajsy, plus sportowo ciekawy pojedynek. Daje 85% że do tej walki nie dojdzie w przeciągu najbliższych 12 miesięcy ale temat na telenowele jest.

 32. Na miejscu Drwala ostro bym się targował Cool fajne te rozmowy wszystkie ale żeby tak bóg dał chociaż jedną z walk Slava/Drwal

 33. Ja widzę to tak:
  1. kontrakt raczej nie może być podpisany, bo jeszcze jesienią jest PROMMAC na której Tomek ma walczyć; gdyby Drwal tam przegrał, nie dostałby Mameda – to oczywiste. No, chyba, że:

  a) Po porażce na PROMMAC miałby się bić z Materlą, a dopiero potem (po ewentualnej wygranej) z Mamedem – co by normowało sytuację z pasem. Ale znowu tu byłyby potrzebne co najmniej dwie walki w kontrakcie – a i pewnie w przypadku potencjalnego mistrzostwa zapisy zmieniły by się radykalnie, na co Drwal zapewne by nie poszedł. I pewnie taka dłuższa absencja mogłaby już łamać postanowienia kontraktowe z PROMMAC – choć Bóg jeden wie jakie one są, bo Paweł wspominał, że umowa Drwala z MMA Attack jest nadal aktualna.
  b) Drwal odpuszcza jesienne PROMMAC – zakładając, że organizacja ma "moce przerobowe" to pewnie nie dalej jak na jedną galę, po czym wraca do młodszej organizacji i – w razie dobrej passy – przeplata karierę jednowalkowymi kontraktami z KSW.
  c) PROMMAC wypada z gry i Tomek w zasadzie może robić co chce – a że alternatyw za wiele nie ma…

  2. To takie zwyczajowe przekomarzania – jak ze "Slavą"? – podbijające statut KSW 29 z jednej, i statut Drwala z drugiej strony. Każdy zadowolony.

  Z opcji "na plus" 1b jest najbardziej prawdopodobna: mogą być dogadani słownie, pod warunkiem, śe wygra zbliżającą się walkę. Z opcji "na minus" jest tylko jedna – któa sprawdzałą się już w tym trio chyba ze trzy razy. Nie wykluczam, że sprawdzi się i tym razem:)

  EDIT: Co do "bania się" natomiast, zastąpił bym ten zwrot wyrażeniem "kalkuluje" – i myślę byłoby zgodne z prawdą.

  twitter.com/jakub_bijan || facebook.com/jakub.bijan
 34. defthomas, wtedy nie miał jeszcze zbudowanej marki i nie miał nic do stracenia. Oczywiscie uważam go za świetnego wojownika i nie chcę wierzyć, że nie ma ochoty walczyć, lecz pragnie wyciągnąć jak najwięcej ze skarbca KSW, stąd negocjacje się przeciągają.

 35. Do wypowiedzi Defa-Tomek w Krk nie bał się napizganych gości ze sprzętem=sportowa walka raczej go nie przeraża.

 36. A kto mówi o obawach nazwijmy to czysto ludzkich? Drwal wie, że Mamed by go zbił i po prostu nie na rękę mu taki pojedynek. Piszę to z bólem serca, bo nie cierpie Mameda, ale fakty są takie, że Tomek walczy bardzo rzadko i nie wierzę w jego najwyższą formę pozwalająca mu się przeciwstawić czeczenowi.

 37. Jakubie a jaka jest sznasana prommac jesienia? bo dla mnie 1c jest najbardziej prawdopodobne

 38. "Promakowi" jak na razie spóźnia się miesiączka: niby już coś powinno kapać – a tu sucho. Zobaczymy czy to zwykłe spóźnienie, czy coś grubszego:)) W każdym razie nawet gdyby jesienna gala przepadła, to nie oznacza to od razu kasacji organizacji. Mogą powrócić z początkiem roku np. – i to bez konsekwencji wielkich, bo tak naprawdę jesienna gala nie wyszła dotąd z fazy planów.

  twitter.com/jakub_bijan || facebook.com/jakub.bijan
 39. Szczera rada, nie zakładajcie NIGDY że ktoś by innego zbił. Swego czasu 2/3 cohones było przekonane że Materla poddałby Mameda.

  A z tą niewielką ilością walk Drwala bym nie przesadzał, fakt że w 2012 roku pauzował, ale w 2013 miał 1 walkę mniej niż Mamed (przez upadek MMA Attack gdzie miał walczyć), w tym wyjdzie na remis, oboje po 2 walki.

 40. "Promakowi" jak na razie spóźnia się miesiączka: niby już coś powinno kapać – a tu sucho.

   

  Jakubie, na Boga… 😀

 41. No co. Ja wiem, że to dla fanów trudne chwile, ale wyobraźcie sobie, jakie trudne muszą być dla tych, co majstrowali tam gdzie nie trzeba – albo tam gdzie trzeba, zależy jak patrzeć:)

  twitter.com/jakub_bijan || facebook.com/jakub.bijan
 42. EDIT: Co do "bania się" natomiast, zastąpił bym ten zwrot wyrażeniem "kalkuluje" – i myślę byłoby zgodne z prawdą.

  Chyba będzie trzeba dokładniej dobierać słowa, bo niektórzy zbyt dosłownie odczytują pewne wypowiedzi. Oczywiście, że śmieszne jest zakładanie, że ktoś kto stoczył kilkadziesiąt zawodowych walk i tysiące sparingów mógłby bać się walczyć…

 43. haha, Kuba rozjebal porownaniem!!! 

  serio liczycie na tego prommaca na 'jesien'? newsflash – juz jest prawie jesien. :v

 44. Orestos

  Akurat Drwal wie/wierzy że pokonałby Mameda więc proszę sprawdź może najlepiej z zainteresowanym następnym razem 🙂 

 45. Biorac pod uwage to ze Prommac sie sypie ,KSW zgodzilo sie na kontrakt na 1walke za zadowalajace Drwala pieniadze trudno nie dojsc do wniosku ze Tomek  po prostu tej walki nie chce . Tak jak niektorzy wyzej mysle ze po ewentualnej przegranej jego marka drastycznie by stracila na wartosci i on to bierze pod uwage a sam w wywiadach mowi jak wazna jest to dla niego sprawa . Niejednokrotnie sie wypowiadal ze nie zawalczy gdzies w Rosji za bardzo dobre pieniadze bo on na tym wizerunkowo nic nie zyska.

 46. Z drugiej strony czy mozna by sobie wyobrazic lepsza promocje w Polsce niz wygrana z Mamedem ?  Przeciez wtedy Drwala by znali wszyscy ! To jesli tak wierzy w siebie i zalezy mu na wizerunku ta walka powinna byc idealna dla niego .

 47. Błyskotliwa odpowiedź Jakuba też niczego sobie 

   

  Można nie bać się np. uprawiać jakiś bardzo niebezpieczny sport, ale bardzo bać się utracić rangę/ pozycję w oczach innych. Ja mogę być nieustraszonym saperem ale jeśli narozpowiadałem wokół, że pokonałbym Zdziśka w warcaby, a wiem, że mam tylko 10% szans, to będę szukał wymówek i modlił się, by do tej rozgrywki nie doszło 😀  No chyba, że by mi się to bardzo opłacało $$…

  Oczywiście nie sugeruję, że tak jest z Drwalem (nawet nie pamiętam wywiadów z nim na ten temat), dałem tylko przykład odnośnie "bania się".

  Sam bym poniżej kursu 4.0 na niego chyba nie postawił, ale to tylko moje subiektywne i być może błędne zdanie.

  Może rzeczywiście jest tak jak Def pisze, że Drwal widzi się w tym pojedynku i  nie boi konfrontacji z Mamedem, zwłaszcza, że mógłby nie stracić a zyskać fotel lidera w rankingu.

 48. @defthomas;

  Orestos

  Akurat Drwal wie/wierzy że pokonałby Mameda więc proszę sprawdź może najlepiej z zainteresowanym następnym razem 🙂

  Chciałoby się zapytać w imieniu kolegi cyphera; "co ty ćpiesz?"

  Jednakowoż z braku upowaznienia podzielę się jedynie takim spostrzeżeniem:

  Drwal jakby wiedział, ze pokona Mameda to ta walka albo już dawno byłaby za nami albo jedyną niejasnością dzisiaj byłaby data wypełnienia kontraktu. Natomiast wierzę, że Drwal może wierzyć, że pokona Mameda ale nie wierzę że ta wiara u niego jest szczególnie mocna. Ufając w sukces to przy tych ustępstwach kontraktowych ze strony K&L i ponoć satysfakcjonującym hajsie nie zastanawiałby się dłużej niż 3 minuty skoro jedną walką mógłby załatwić sobie, popularność, status herosa w narodzie i polepszenie ratingów biznesów w których uczestniczy/łby.

  Na dobrą sprawę to wystarczającą pokusą byłaby schadenfreude wynikającą ze świadomości, że na życzenie i koszt.K&L wziął odwet za bywsze sprawy psując im to i owo.

 49. Nie znam motywacji Drwala, ale na jego miejscu nie szedlbym do KSW jako przeciwnik tamtejszej gwiazdy – zwlaszcza na jeden kontrakt. KSW ma dluga historie faworyzowania swoich podopiecznych przez sedziow. Z checia przyjma znane nazwisko na jedna walke, posedziuja pod swojego a potem sie pozbeda. W najgorszym wypadku uznaja walke za niebyla (udalo sie raz uda i drugi).

  K&L znani sa z wielkich slow o wielkich pieniadzach (az ktos sie wygadal ile mu zaproponowali), wielkich przeciwnikach (az do ogloszenia) i zakontraktowanych (na slowo) walkach. Wiec czemu w tej akurat sprawie mam uwierzyc ze problem lezy po stronie Drwala? Zwlaszcza po problemach jakie maja z zakontraktowaniem walk – co gala to problem lub przeciwnik oglaszany w ostatniej chwili. Nie rozumiem czym sobie zasluzyli na takie zaufanie?

  Pozdrawiam
  PBJ

 50. Cały czas będzie opcją póki się walka nie wydarzy, więc zawsze będzie aktualny temat, ale ile można…Jak już ogłoszą, że jednak zawalczą to chyba się nie będę tym nawet grzał, bo grzałem się nie raz tą perspektywą, że teraz już mi to wisi praktycznie czy zawalczą czy nie. Przynajmniej ogłoszenie starcia mi wisi, jak już znajdą się w jednej klatce to się podjarka zacznie na pewno.

 51. chcemy by Tomek zawalczył z Mamedem – nawet jeśli to miałby być kontrakt tylko na jedną walkę, co naprawdę bardzo bardzo sporadycznie takie wyjątki akceptujemy.

  Drwal już wie, że KSW złożyło oferte na 1 walkę? Ja w to nie wierzę. Gdyby ich największa gwiazda przegrała to KSW jest w ciemnej dupie, bo Drwal później mógłby mieć wygórowane żądania finansowe. Oglądałem wywiad dla boxingnews i tam była mowa o kontrakcie na 1 walkę i sam Martin przyznał, że ostatnią ofetrę złożyli rok temu…

  Czy ktoś z redakcji mógłby się skontaktować z Drwalem i prosić go o krótki komentarz w tej sprawie?
  „Chciałbym aby na naszych galach jednak największym bohaterem był zawodnik, a walka najważniejszym momentem”
  Maciej Kawulski

 52. Jakby wierzył, że wygra z Mamedem to już by dawno zawalczył, bo wygranie z Mamedem oznacza w Polsce bycie super herosem z nadludzkimi umiejetnosciami. Wizerunek Tomka wtedy by poszybował w góre i stał by się prawdziwą gwiazda i zarabial kupe kasy. Wtedy moglby sie bac o wizerunek, bo teraz przegranie z mamedem np po zacietej walce to nie wstyd.

 53. KSW rozgrywa Tomka PR-owo, niustraszony Mamed czeka czy Drwal się w końcu odważy podjąć rękawicę. Wizerunkowo na tym traci i musi przeciąć tą dyskusję wybierając jakąś opcję

 54. Drwal boi się Mameda – co to za teksty?

  Przecież to Mamed boi się wyjść po za KSW, bo jest ryzyko porażki, przez co traci fejm, sponsorów itd.

  Tomek po prostu nie daje się brzydko mówiąc wyru…ać.

  Wiarygodność Panów K&L jest taka sama jak gości z pod budki z piwem. Gadają byle nakręcać temat, ale sami nie są gotowi na ustępstwa.

  Teksty w stylu: My dobrzy z KSW, a tamci źli z UFC, są śmieszne.

  Pamiętam jak jechali po Cholewie, bo był oskarżony, a teraz jak ich były mistrz ma postawione zarzuty, to czekają na wynik sprawy.

  Taka KARMA!

 55. Jesli Tomek czegos sie boi w zwiazku z Mamedem to chyba tylko tego, ze zawodnik Arrachionu moze stracic reke zanim dojdzie do tej walki. Def najtrafniej podsumowal te wszystkie zarzuty kierowane w strone Drwala. Poza tym aby powazniej myslec o sprawie potrzeba czegos wiecej niz parokrotne powtorzenie czegos w mediach przez Martina Lewandowskiego. 

 56. Taka walka była by warta nawet 50 zł za ppv. Może kiedyś doczekamy się tego bojedynku.. było by tak pięknie..

 57. @Up

  Teraz to już grzechem się wydaje chcieć mieć fajną sportową rozrywkę na żywo w abonamencie za te paredziesiąt złotych czy nawet stówę miesięcznie ;-))) Jak każdy sensowny program/wydarzenie będzie miał kosztować 10-40złotych to się okaże, że za miesiąc telewizji przyjdzie płacić 2500 złotych 😉

  Chcesz obejrzeć Wiadomości? Wykup PPV za 10 złotych, chcesz się dowiedzieć jaka jutro pogoda? Wykup PPV za 10 złotych? Chcesz obejrzeć Informacje sportowe?Wykup PPV za 10 złotych itd. itp. 😉 I to codziennie! 😀

 58. Ja sądzę tak:

  Tomek może rzeczywiście chce jak najwięcej wyciągnąć od włodarzy ponieważ ta walka z Mamedem na me oko, będzie najcięższa w karierze i Tomek chce nawet w razie porażki, mieć zabezpieczenie finansowe, bo chyba nawet on sam mówił że jest w takim wieku, że musi pilnować interesu.

  Tak sądzę ja 🙂 I oby doszło do tej jakże wyczekiwanej walki

 59. Jakub, czy uczciwe jeśli średnie płace to 1500-2000 złotych ;-)? Raczej przy takim stanie rzeczy, wysokości cen w sklepach i innych opłatach złodziejstwo jeśli ktoś żąda dodatkowej zapłaty za jakąś transmisję w TV 😉 Chyba, że dążymy do czasów by posiadanie telewizji to był luksus ;-)))

 60. Prędzej dojdzie do rewanżu CroCop vs Fedor na Pride 35 niż ta walka dojdzie do skutku.

 61. B2K dlaczego? Za gazety ludzie płacą – codziennie, cotygodniowo, kwartalnie itd. a nie są one towarem luksusowym. Dzisiejsza sytuacja jest absurdalna: ludzie płacą abonament RTV, do tego mają abonamenty -dla przykładu – cyfrowego Polsatu, a jeszcze dodatkowo muszą bulić za MŚ w siatkówce.

  UP – Malina idź na całość – jak Mamed, bez strachu:))

  twitter.com/jakub_bijan || facebook.com/jakub.bijan
 62. Utnie ręke, zejdzie kategorie niżej i WAR MALINA!

  Venom, czyżbyś próbował nam subtelnie przekazać breaking news? Laughing

 63. Jakub, temat nie na ten temat 😉 Ale zakodowanie tej imprezy to też przesada ogólnie mówiąc, choć oczywiście wiadomo jak Polsat zasłużony jest dla polskiej siatkówki. Odpowiadając jednak Tobie sądzę, że doszłoby do absurdu o którym piszę i tym ile by łącznie miesiąc oglądania kosztował chcącego być na czasie człowieka 😉 Jedna gazeta to nie majątek jednak, ale gdyby tak każdy chciałby swoją propozycją medialną zarabiać to ludzie strasznie musieliby się stawać ograniczani w swej ogólnej wiedzy i mocno wybierać co muszą, a co mogą poświęcić. Na szczęście jeszcze niektórym wystarczy tyle ile gwarantuje pozycja w abonamencie jakiejś stacji 😉

  No, ale mówię, dyskusja nie na tutaj robiąc offtop już schodzący z wątku 50zł za Drwal vs Mamed ;-D Strach tylko, że KSW może zacząć sprzedawać pojedyncze walki 😉 Za tą 50 złotych, ale za inną 5 złotych, inną 20 złotych…I ciężko będzie się nie zgodzić, że obejrzenie każdej pojedynczej jest warte swojej ceny, ale łącznie to przeciętnemu człowiekowi z portfela po takiej gali uciec może 100+ złotych już, an ie jakieś tam 30 czy 40/50 😉

 64. Kolejne tematy tego niekończacego się serialu, nudzi mnie już ta dyskusja czy dojdzie, kiedy i dlaczego nie. Naprawde szkoda nerwów. Nie dojdzie do tego pojedynku, bo nie…

 65. defthomas Ty wujek zapominasz że Mamed walczył z nie jednym byłym zawodnikiem UFC i dawał sobie rade więc i ja twierdzę z całą stanowczością że Tomek ma cykora i to nie małego !

 66. „Akurat Drwal wie/wierzy że pokonałby Mameda więc proszę sprawdź może najlepiej z zainteresowanym następnym razem”
  już widze jak Drwal mówi „nie wierzę że mógłbym pokonać Mameda” tak nie powie żaden zawodnik o żadnym przeciwniku. ewentualnie jeszcze wierzę że ktoś mógłby powiedzieć „faworytem jest mój przeciwnik ale wierzę ze z nim wygram” co odebrałbyś tak jak i to stwierdzenie Drwala

  Drwal się cyka o swoją pozycję wśród tak zwanych hardkorowych fanów bo jakby to stracił to zostałby własciwie z niczym. do zyskania ma faktycznie dużo bo śmiem twierdzić ze jakby wygrał to by został ogłoszony najlepszym Polskim zawodnikiem P4P więc dla niego to walka o wszystko albo nic. gdyby na prawdę wierzył że pokona Mameda i nie miałby żadnych wątpliwości to by się na tą walke zgodził. zwłaszcza że te „nic” miałby jakby przegrał w słaby sposób bo jakby zremisował czy przegrał na pkt po zaciętym boju uznania hardkorów by nie stracił.
  Więc po prostu nie widze innej opcji niż obawy Drwala.
  Ale mi w sumie wszystko jedno ja Drwala za żadne wyzwanie dla Mameda nie uważam i wcale niechciałbym tej walki zwłaszcza że w perspektywie (podejrzewam ze nawet bardziej realnej) jest Slava czy choćby Fukuda bądź nawet w mało realnej perspektywie Okami no bo na Shlemenke nie ma co liczyc
  jakby miał walczyć z Materlą to jak najbardziej. wtedy bym nawet był „za” żeby to była droga do walki z Mamedem bo byłby wtedy tragarzem pasa do należytych rąk 😛 o ile by z Materlą wygrał bo tu bym stawiał 50/50 w przypadku walki z Mamedem 90/10 dla Mameda

 67.  "zapominasz że Mamed walczył z nie jednym byłym zawodnikiem UFC i dawał sobie rade więc i ja twierdzę z całą stanowczością że Tomek ma cykora i to nie małego !" 

  Jak slusznie zauwazyles rywale Mameda to  "byli" zawodnicy UFC i zaden z nich nie walczyl z Khalidovem dlatego, ze byl zbyt dobry na ta organizacje. Porownywanie, 25 letniego w momencie walki z Tomkiem, Thiago Silvy  do ponad 40 letniego, totalnie wyeksploatowanego Lindlanda jest, wybacz prosze, po prostu glupie.

 68. Jeszcze dwa lata temu, byłem pewny zwycięstwa Tomka, teraz może być różnie.

 69. kurde serio? Tomek miał by się bać Mameda?!?

  może czuć respekt, może kalkulować, ale nie się bać… on wychodził z Thiago do walki…. nosz kurwa Facepalm

 70. Orestos

  Akurat Drwal wie/wierzy że pokonałby Mameda więc proszę sprawdź może najlepiej z zainteresowanym następnym razem 🙂

  To czemu jeszcze nie ma Drwala na jedną walkę w KSW? Jeśli wie/wierzy, że wygra, to nie dość, że skosi potężny hajs, to zyska miano pierwszego P4P w Polsce i jego akcje poszybują o zyliard w górę. Pytam się dlaczego jeszcze w takim razie do tej walki nie doszło? Eh… To co Drwal mówi, a to co myśli w głębi serca to mogą być dwie różne sprawy, no chyba, że Def prześwietliłeś też jego emocje i odczucia: to pardon.

 71. "To czemu jeszcze nie ma Drwala na jedną walkę w KSW?"

  Moze dlatego, ze ta propozycja kontraktu na jedna walke i wielkie pieniadze za nia dla Tomka jest tak samo prawdziwa jak chocby to, ze KSW organizuje wiecej niz 4 gale w roku a system PPV i  transmisje w otwartm Polsacie przeplataja sie 🙂

   

   

 72. Fakt, jeżeli KSW blefuje to moje argumenty upadają. Czekamy więc na odpowiedź Drwala :). Zakładam jednak, że propozycja kontraktu na jedną walkę jest prawdziwa…

 73. Zamiarem szefa ksw było wywołanie na nowo dyskusji, nic poza tym na grudzień znów przyjdzie wypowiedzieć sławetne słowa "zesrał się"

 74. Drwal byl w UFC kiedy K&L jarali sie pierwszym polakiem w UFC. Jak widac nie potrzebowal ani Mameda ani KSW.

 75. znajac ksw kontrakt na jedną walkę, że w przypadku zwycięstwa automatycznie przedłuża się o ileś bo przecież nie strzelili by sobie w kolano dajac sobie zarżnąć kurę znoszącą złote jaja

 76. Lewandowski musiałby być niespełna rozumu żeby liczyć na to, że z tak jednoznacznego przekazu da się wykręcić a Lewy mówi: kasa jak i propozycja kontraktu jest na miarę wcześniej zgłaszanych przez Tomka oczekiwań.

  Wiemy, że Drwalowi do walki z Mamedem nie stoi na przeszkodzie foch organizatorów i jego własny co wcześniej zamykało temat, bo obie strony podjęły w końcu negocjacje. Kwesia kontraktu równie fundamentalna; proponowane rozwiązanie w/g życzenia zawodnika.   Przeszkody pomniejsze; jak hajs marny czy kwestie lojalnościowe są pomijalne, niadekwatne albo nie dotyczą sprawy.

  Dlatego jeśli Drwal nie zgodzi się na walkę klucząc w wyjaśnieniach a więc bez mocnego argumentu typu; mam już kontrakt UFC albo sorry ale tydzień temu przeszedłem na sportową emeryturę to znaczy, że wydygał przed Mamedem

 77. @ Aryman
  Ale co konkretnie Kawulski zaproponowal? Moze ten caly aplauz to nie byly oklaski tylko ludzie Drwala ze smiechu klepali sie po udach?
  „Przeszkody pomniejsze” maja znaczenie niemal kluczowe i jak najbardziej dotycza sprawy. Niby czemu Drwal mialby pompowac prestiz KSW za marne pieniadze? Spytaj Mameda czy poszedl by na jedna walke do innej organizacji zeby moc walczyc z Drwalem na polowe dotychczasowej stawki i nazwj tchorzem jak odmowi.

  I niech ktos mi powie kto faktycznie zyska na tej walce skoro to Mamed nie ma juz z kim walczyc, a KSW szuka na gwalt nosnego nazwiska? Drwal radzi sobie dobrze i jak wspomnialem juz raz dostal sie do UFC i jak kilku innym polakow, KSW do tego mu potrzebne nie bylo.

  Pozdrawiam

 78. Mamed jak przegra to zostanie w KSW i dalej będzie kosił grube hajsy,po kilku walkach pewnie zrobiliby rewanż

  A co da Tomkowi wygrana przy założeniu kontraktu na jedną walkę?Jedyne co zyska to prestiż,no i ten hajs za pojedynczą walkę,na nic więcej się to nie przełoży,Prommac dzięki takiemu zwycięstwu nie stanie się nagle bardziej znaną galą niż KSW,etc.

 79. Dziwne, że nie ma jeszcze informacji od drwala, jakiejś odpowiedzi. Co te mma-media tak się obijaja 🙂

 80. Przede wszystkim nalezy pamietac o fakcie, ze Tomek jest pewnie jednym z nielicznych, o ile nie jedynym w tej chwili, polskim zawodnikiem do ktorego UFC usmiecha sie pewnie bardziej niz sam Drwal do nich. Najbardziej doswiadczonemu w UFC po Gorilli Polakowi, Piorowi Hallmannowi po sobotnim  wystepie nadal brakuje 2 walk i conajmniej jednego zwyciestwa by ten bilans 3:3 wyrownac, badz poprawic. Tomasz Drwal udowodnil juz chyba wszystkim, ze poza umiejetnosciami sportowymi przywiozl tez ze Stanow zupelnie inne, nazwijmy je biznesowymi. Kazda wzmianka o kolejnym rywalu dla Khalidova bedzie juz teraz przez dlugi czas przywolywac rownoczesnie nazwisko Drwal, albo w formie porownan albo narzekan. Wizerunek Tomka w czolowce Punchera, ciagle pytania Mateusza Borka o te walke i wypowiedzi Mariana Kmity o tym, ze to wlasnie nazwisko Drwal otworzylo PROMMAC-owi drzwi Polsatu nie biora sie znikad. Kazda kolejna dyskusja czy informacja o tej walce dziala na korzysc Tomka bo Mamed to medialnie monstrum. Moze to nie najwlasciwsze cytowac przy tej okazji Pudziana, ale gdy nadejdzie dobry moment, Tomek zerwie dojrzale juz jablko. Ciagle mam nadzieje, ze bedzie nim walka z zawodnikiem Arrachionu. To jest MMA, wiec nie wiem czy wygra z olsztynianinem, ale gleboko wierze, ze obaj moga dac polskim fanom tego sportu walke jakiej jeszcze nigdy nie bylo w naszym kraju.  

  PROMMAC 4 : Held Drwal Tybura

 81. def, dostałeś odpowiedź od Drwala? Ja stawiam, że Martin blefuje, ale takim gadaniem i tak już swój cel osiągnął – KSW zrobiło wszystko by doprowadzić do tej walki, a Drwal się zesrał. Wystarczy poczytać komentarze w tym temacie.

  15 listopada PROMMAC planuje zorganizować gale i na pewno Drwal tam zawalczy.

 82. Nie odpisał, chciałem zadzwonić, prosił żebym wysłał pytania. Może były głupie i szkoda mu czasu na nie Laughing

 83. Pewnie odpowiedzi na nie sa juz w komentarzach i to dlatego, wystarczy wybrac sobie wlasciwe 🙂

 84. Drwal zawsze wydawał mi się konkretny i honorowy. Chyba że niewygodnie mu odpowiadać …. Zreszta jak oceniać kogoś znając go z kilku videoblogów/

 85. Zreszta jak oceniać kogoś znając go z kilku videoblogów/

  To może go nie oceniać?

 86. To może go nie oceniać?

  i z tym pytaniem radzę skierować się w stronę tych, którzy twierdzą, że "obsrał zbroję"…

 87. Zadziwia mnie jak niektórzy zawodnicy tutaj są bohaterami nie do dotknięcia, a po niektórych się jeździ jak po burych sukach :), ah ta moralność cohones hehe.
  Velasquez, Souza, Cormier, Rumble

 88. <blockquote style=”margin-top: 0px; margin-bottom: 0px; margin-left: 4ex; padding: 0px 0px 0px 1ex; border-left-width: 5px; border-top-style: dashed; border-right-style: dashed; border-bottom-style: dashed; border-color: rgb(204, 204, 204); color: rgb(85, 85, 85); font-family: Verdana, 'BitStream vera Sans’, Helvetica, sans-serif; font-size: 13px; line-height: 19.5px; background-image: url(http://cohones.mmarocks.pl/my-templates/inove/img/blockquote.gif); background-color: rgb(244, 245, 247); background-position: 3px 3px; background-repeat: no-repeat;”>

  To może go nie oceniać?

  i z tym pytaniem radzę skierować się w stronę tych, którzy twierdzą, że "obsrał zbroję"…

  Na wstępie zaznaczam, że Tomka w żaden sposób nie oceniam – nie wiem czy 'obsrał zbroję' czy nie, swoje zdanie będę mieć jak poznam stanowisko obu stron… ale skąd możesz wiedzieć, że z czasem podejście Drwala nie uległo zmianie? Chyba, że znasz go osobiście, wtedy nie mam pytań. 😉 
  Reasumując – jak już nie oceniać go w ogóle, to raczej brać pod uwagę wszystkie warianty. Laughing

 89. Zadziwia mnie jak niektórzy zawodnicy tutaj są bohaterami nie do dotknięcia, a po niektórych się jeździ jak po burych sukach :), ah ta moralność cohones hehe.

  Mam dokładnie takie same odczucia Smile

 90. Nie odpisał, chciałem zadzwonić, prosił żebym wysłał pytania. Może były głupie i szkoda mu czasu na nie Laughing

  nie przejmuj się, kaczce tez niektorzy zawodnicy czy ludzie ze swiata mma nie odpisuja na pytania 🙂

 91. ale do Mameda można mieć pretensje o sportowe ambicje, poniewaz sam powiedział, że chce do UFC a potem powiedział, ze jednak może nie… nie chce… Tomek powiedzial, ze polityka KSW nie bardzo mu sie podoba i ciężko żeby zawalczył dla nich i dodał że UFC już zna i też specjalnie mu się tam nie śpieszy… ale Lewy cos tam walnał w jakims programie, ze na jedną walkę i ze dobre hajsy, więc brak odpowiedzi Tomka może znaczyć dla niektórych tylko jedno… no boi się…

 92. @ PJB

  Nie wiem co konkretnie zaproponował Kawulski Tomkowi może lizmuzynę z szoferem w dniu walki a w szatni ręczniki w słoniki i którąś z ring girls?

  Skupiłem się na istocie a świetle dostychczasowych perturbacji związanych z próbami doprowadzenia do pojedynku Drwala z Mamedem żadnych istotnych barier nie widzę.

  Wcześniej owszem były ale już ich nie ma a te które możnaby potraktować dalej jako ważkie, w świetle wypowiedzi Drwala duetu K&L i sytuacji jaka się wytworzyła, przestały obowiązywać. Drwal miał walczyć z Mamedem już w 2007 roku obaj ponoć chętnie na tę walkę przystali będąc pewnymi swoich możliwości, były już nawet wydrukowane plakaty. Na przeszkodzie stanął kontrakt Tomka z UFC. Potem wiadomo jak było, Tomasz zza oceanu walnął kilka konkretnych pocisków w KSW, ci nie pozostali dłużni. Ciche dni żeby nie powiedzieć wrogość. Otrzeżwienie z jednej i drugiej strony, pojawia się grunt do rozmów. W wywiadzie po którejś gali MMA ATTACK Drwal przyznał że były zaawansowane rozmowy z KSW i zaproponowano mu atrakcyjną finansowo ofertę ale zdecydował się ostatecznie na organizację Cholewy. Ludzie złej woli sugerowali że się wystraszył konfrontacji z Mamedem, czy tam innymi z dywizji KSW, ja tego nie czynię. Kasę miał pewnie zacną ale przede wszystkim była szansa, że będzie współtworzył coś fajnego dla krajowego mma w opozycji do monopolisty. Jak deklarował to było dla niego bardzo istotne. Niestety MMA ATTAC poszło do zamrażarki.

  Nie wiem czy w tym interwale pomiedzy załapaniem zadyszki przez MMa ATTAC a podpisaniem kontraktu z PROMMAC były jakieś rozmowy z KSW ostatecznie jednak Drwal stał się najważniejszą twarzą PROMMAC. Nie chcę wróżyć z fusów ale istnieje ryzyko, że podzielą los MMA ATTAC. Niezależnie od tego ta propozycja na jedną walkę diametralnie zmienia sytuację, bo jest oczywistym chyba dla wsyztskich, że jednorazowa obecność Drwala na KSW w żaden sposób nie może być odbierana jako sprzeniewierzenie się MMA ATTAC, PROMMAC czy samemu sobie. Wręcz przeciwnie nie doznając uszczerbku na lojalności pomaga sobie (grouppies dotychczasowe Mameda przechodzą do jego fanklubu i na bank UFC się zgłasza) pomaga PROMMAC . Z czego myślę Drwal zdaje sobie sprawę ale przede wszystkim zdaje sobie sprawę z tego, ze podjęcie tego wyzwania to gra vabanque. Zwycięzca może wziąść wszystko łącznie z legendą a przynajmniej znacznie ją pomniejsza rywalowi i o to tak naprawdę toczy się gra.

 93. @ aryman
  Ale my wciaz nie wiemy jakie sa szczegoly tej propozycji jednej walki, a KSW jest uzaleznione od rewanzow gdy przegrywa ich ulubieniec.

  No i powtorze to co napisalem wczesniej. Przy takim sedziowaniu jakie serwuje KSW pokonanie Mameda moze sie odbyc tylko na trzy sposoby: poddanie, nokaut, smierc kliniczna. Do tej pory walki Mameda nie mialy tego problemu – gorzej jak pojawi sie w koncu ktos kto przetrzyma Mameda 2-3 rundy.

 94. @PBJ

  Dla mnie po słowach Lewandowskiego 1 walka oznacza kontrakt na 1 walkę (najlepiej na 5 rd) + klauzule które zabezpieczałyby symetrycznie interes obu stron czyli np. rewanż w sytuacji w której pojedynek kończy się niejednogłośną decyzją sędziów, akceptacja składu sędziowskiego to na wypadek obaw o gospodarskie sędziowanie, etc

  Pozostaje czekać na reakcję Drwala, jeśli to co powie rażąco będzie odmienne od mojej interpretacji słów i intencji Levego to wtedy będę się zastanawiał kto mnie robi w konia, koninę, walusia.

 95. To się nie odbędzie, a Lewandowski niepotrzebnie pobudza nasze nadzieje. Teraz jeszcze ciężej będzie mu zaspokoić nasze apetyty. Jak dla mnie, to Martin chce tylko doprowadzić do sytuacji, w której to nie KSW jest obwiniane za brak tej walki, a Drwalu. Efekt będzie taki, że jak ogłoszą rywala na grudzień i to nie będzie Drwal ani Slavy, a jakiś podstarzały Brazylijczyk półkę niżej niż Falcao i raz, że będą go budować na super zawodnika, a dwa, że będą przębokiwać, że nie chcą się bić z Mamedem i standardowo, że to UFC blokuje swoich zawodników bla, ba, bla. Niedobrze mi czasem od ich wymówek i gierek.

 96. Wyobraźcie sobie co by się stało gdyby Mamed pokonał Tomka w pierwszej rundzie, tak jak kilku poprzednich przeciwników…

  Pustka i koniec świata na Cohones. Z kim jeszcze miałby walczyć?

 97. Mysle, ze cohones poradzi sobie z porazka Tomka znacznie lepiej niz fani KSW z ewentualna przegrana Mameda Laughing

 98. Pewnie czeka na potwierdzenie daty kolejnej gali zeby poinformowac o … swojej walce na PROMMAC. Taka mam przynajmniej nadzieje. 

 99. Ja osobiście z jednej strony oczywiście chciałbym tej walki. Ale z drugiej wolałbym żeby to organizacja PROMMAC zaczęła rozwijać się prężniej, Drwal jest jednak twarzą tej organizacji i czy występ na KSW nie odbiłby się im czkawką. Zastanawiam się jak wpłynęłoby to starcie na medialność PROMMAC i czy w ogóle miałoby jakiś wpływ. Tak czy siak można sobie gdybać, ale ja już nie mogę doczekać się stanowiska Tomka w tej sprawie Smile

 100. Mysle, ze cohones poradzi sobie z porazka Tomka znacznie lepiej niz fani KSW z ewentualna przegrana Mameda Laughing

  Czyli nie może dojść tej walki, to tak jakby rozwiązać zagadkę kręgów w zbożu, nic już nie będzie takie same.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.