Tom Aspinall

Według Toma Aspinalla, Ciryl Gane odrzucił ofertę walki na UFC 304 w Manchesterze. Anglik skomentował także zestawienie z Curtisem Blaydesem i ogólną sytuację w dywizji ciężkiej.

Wczoraj gruchnęły głośne wieści o składzie karty walk gali UFC 304 w Anglii. Główną walką wieczoru 27 lipca będzie pojedynek o pas wagi półśredniej pomiędzy Leonem Edwardsem a Belalem Muhammadem. Zaś drugą walką wieczoru będzie nietypowe starcie mistrzowskie – Tom Aspinall vs Curtis Blaydes. Nietypowe o tyle, że Aspinall będzie bronił tymczasowego tytułu mistrzowskiego.

Mistrzem od ponad roku pozostaje Jon Jones, który do tej pory nie stawił się do obrony swojego pasa. Na swoim kanale na YouTubie Tom Aspinall skomentował całą sytuację w dywizji ciężkiej:

Jestem w dosyć zagadkowej sytuacji w mojej dywizji. Zazwyczaj kiedy mistrz powraca do gry, staje do walki z tymczasowym mistrzem. Jon Jones wszystko wstrzymuje. Gra w swoje gierki. Zatem zmierzę się z Curtisem Blaydesem.

Aspinall podkreślił, że preferowanym przez UFC oponentem był Ciryl Gane – były tymczasowy mistrz tej dywizji – jednak Francuz odmówił z powodu roli w filmie:

UFC chciało, żebym walczył z Cirylem Ganem. Zgodziłem się. Czuję się jak mistrz świata. Jestem numerem 1 na świecie. Zawalczę z każdym. Nie musieli mnie namawiać. UFC to moi szefowie. Chcieli walki z Cirylem Ganem? Proszę bardzo, robimy to.

Ciryl z kolei nagrywa film. Ciryl próbuje być francuskim Arnoldem Schwarzeneggerem. No i niech mu będzie. Jeśli chce grać w filmach, być aktorem – bardzo proszę, dobrej zabawy, Cirylu. Rób swoje. Zarób trochę kasy. Rób jak uważasz. Ale – nie zaakceptował tej walki. Wolał nagrywać swój film.

Jeśli chodzi o Curtisa Blaydesa, Aspinall już raz stał naprzeciw niego w oktagonie – walka trwała jednak zaledwie 15 sekund, ponieważ Aspinall doznał kontuzji kolana. Teraz zamierza zrobić swoje i obronić tytuł:

Mamy historię. Walczyliśmy wcześniej – wprawdzie tylko 15 sekund, nie była to prawdziwa walka. Doznałem kontuzji. Curtisowi przyznano zwycięstwo. Teraz pora odebrać co moje, więc jestem bardzo, bardzo zmotywowany. Jeśli nie walczę z Jonem, co oczywiście jest w tej chwili niemożliwe, to ta walka jest idealna. Jestem bardzo, bardzo szczęśliwy.

W 17 zawodowych walkach w MMA Tom Aspinall do drugiej rundy wychodził jedynie trzykrotnie – wszystkie inne pojedynki kończyły się w rundzie pierwszej. Z rekordem 14-3 ma na koncie 11 zwycięstw przez nokaut i 3 przez poddanie. Tymczasowy tytuł mistrzowski zdobył w listopadzie 2023 roku na gali UFC 295 po znokautowaniu Sergeia Pavlovicha.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

8 komentarzy (poniżej pierwsze 30)

...wczytuję komentarze...

Avatar of jd0490
jd0490

UFC
Middleweight

11,999 komentarzy 27,645 polubień
Avatar of WaszkaOG
WaszkaOG

WSOF
Bantamweight

3,113 komentarzy 9,818 polubień

Fajnie jakby Curtisa poddał, trochę szkoda jakby go znokautował, bo Blaydes nawet jeśli nie najbardzie efektowny to jest aktywny i walczy absolutnie z każdym. Do tego typ się jąka j KO pewnie by z tym nie pomogło.

Potem mam nadzieję na brutalną deklasacje i KO na Jonesie bo typ strasznie wkurwia ostatnio tym blokowaniem dywizji.

Odpowiedz 6 polubień

Avatar of zielony666
zielony666

UFC
Heavyweight

17,942 komentarzy 75,117 polubień

No to dla Cyryla będzie "słabszy" Tybura i bardzo dobrze bo nie ma łatwiejszego zawodnika dla Polaka w całej topce. W końcu - jasny gwint - tak napisał Niski Krul na Twitterku.

Odpowiedz 2 polubień

Avatar of Ludwiczek
Ludwiczek

UFC
Welterweight

9,821 komentarzy 20,845 polubień

Co ma Cyryl takiego na Dane, że ciągle go pchają do pasa? Nie czaje tego :confused:

Odpowiedz polub

Avatar of Quairon
Quairon

Legacy FC
Welterweight

2,015 komentarzy 4,346 polubień

Rynek francuski, prócz BDSM nie ma nikogo kto by promował UFC we Francji nochyba że z cyrku:tiphatb:

Odpowiedz polub

R
Rafcio

Oplot Challenge
Welterweight

71 komentarzy 91 polubień

Fajnie jakby Curtisa poddał, trochę szkoda jakby go znokautował, bo Blaydes nawet jeśli nie najbardzie efektowny to jest aktywny i walczy absolutnie z każdym. Do tego typ się jąka j KO pewnie by z tym nie pomogło.

Potem mam nadzieję na brutalną deklasacje i KO na Jonesie bo typ strasznie wkurwia ostatnio tym blokowaniem dywizji.

Deklasacja j.jonsa :jjsmile:

Odpowiedz polub

Avatar of Cassius42
Cassius42

Vale Tudo
Open

20,757 komentarzy 34,537 polubień

"Ciryl z kolei nagrywa film. Ciryl próbuje być francuskim Arnoldem Schwarzeneggerem" :lol:
Screenshot_2024-05-17-17-06-42-743~2.jpg
Ma na to pewnie sporą szansę...

Odpowiedz 3 polubień

Avatar of J.K
J.K

Bellator
Heavyweight

4,838 komentarzy 17,027 polubień

Brawo Tom! Piękne sportowe podejście, a nie czekanie w nieskończoność.

Odpowiedz 5 polubień