Thomas Almeida

Wyrastający na supergwiazdę z Brazylii Thomas Almeida, w kolejnym pojedynku zmierzy się z Anthonym Birchakiem.

Thomas Almedia to jeden z niewielu niepokonanych zawodników, którzy są dziś w UFC. Zawodnik ten ma aż 19 zwycięstw, z czego 15 zdobył przez TKO/KO. W ostatnim boju odprawił Brada Picketta najpiękniejszym latającym kolanem w historii UFC. Wcześniej w największej organizacji MMA na świecie, udało mu się wygrać, kolejno z Jabouinem oraz Gormanem. Ten zaledwie 24-letni Brazylijczyk, został już nawet określony przez Danę White’a jako przyszły pretendent, a może nawet i mistrz.

Birchak w przeciwieństwie do Almeidy, jest zapaśnikiem. Trenował zapasy od wieku dziecięcego do uniwersyteckich lat, zarówno styl Greco-Roman jak i Freestyle. Wygrał 140 ze 170 starć w walkach w szkole średniej. Dwukrotnie zdobył tytuł AAU (Amateur Athletic Union) All-American. Trzeba też dodać, że zdobył wiele tytułów mistrza stanu Arizona w obu stylach. Był również srebrnym medalistą mistrzostw świata północnoamerykańskiej federacji brazylijskiego jiu-jitsu. W 2013 roku zdobył tytuł mistrza dywizji koguciej organizacji MFC, gdy pokonał Ryana Benoita. W debiucie w UFC przegrał w pierwszej rundzie przez poddanie z Ianem Entwistlem, lecz już w drugiej walce to on był górą, nokautując Joego Soto, również w pierwszej odsłonie pojedynku.

Gala UFC Fight Night: Belfort vs. Henderson 3 odbędzie się 7 listopada w Sao Paulo, Brazylii.

Sztuki walki od 2004 roku. Pierwsza gala MMA - 2007. Instruktor Sportu, czarny pas w nunchaku jutsu. Pasy w Kenpo Jiu Jitsu i Sandzie.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.