sean o'malley ufc

Sean O’Malley udanie powrócił do oktagonu po zeszłorocznej pierwszej porażce w karierze. Podczas gali UFC 260 Amerykanin okazał się lepszy od Thomasa Almeidy, który został znokautowany przez Seana w trzeciej rundzie starcia.

O’Malley od pierwszych sekund walki ruszył do ataku. Amerykanin trafił kilkoma niskimi kopnięciami i ciosami prostymi. Sean chętnie korzystał z rozmaitych kiwek, którymi starał się zmylić przeciwnika. Almeida pozostawał pasywny, Brazylijczyk nie wyprowadzał wielu uderzeń. O’Malley w dalszym ciągu rozbijał Thomasa z pełnego dystansu. W końcu O’Malley posłał przeciwnika na deski wysokim kopnięciem i ciosem na szczękę. „Sugar” chciał już odejść w celu świętowania zwycięstwa, ale sędzia nie przerwał walki i Almeida doszedł do siebie. Sean nie skończył tej walki w pierwszej rundzie, choć Almeida znajdował się już na skraju nokautu.

Pojedynek przebiegał w pełni pod dyktando O’Malleya, który prezentował swoje świetne umiejętności walki w stójce i górował w wymianach. W drugiej odsłonie Sean kontynuował deklasowanie Brazylijczyka w swojej ulubionej płaszczyźnie. Amerykanin regularnie trafiał kopnięciami na wykroczną nogę oraz korpus Thomasa. O’Malley podkręcił tempo w ostatniej minucie drugiej odsłony. Almeida został zepchnięty pod siatkę, ale nie pozwolił Seanowi na całkowite zdobycie inicjatywy. „Sugar” wylądował na plecach po niecelnym ataku i przyjął od Almeidy jeden mocny cios.

Przebieg walki nie ulegał zmianie także i w trzeciej rundzie. O’Malley kontrolował dystans i punktował Almeidę. Brazylijczyk starał się napierać do przodu, ale wywieranie presji nie przekładało się na wygrane wymiany w stójce. O’Malley w końcu ponownie posłał Almeidę na deski jednym ze swoich ciosów. Tym razem Sean doskoczył do leżącego przeciwnika i po kolejnym uderzeniu sędzia przerwał walkę.

135 lb: Sean O’Malley pok. Thomasa Almeidę przez KO, runda 3, 3:52

Pełne wyniki gali UFC 260

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.