(fot. FightFan Australia)

Relacja, wyniki i bonusy.

Martin Kampmann (MMA 19-5) w wydawało się przegranym pojedynku poddał na 50 sekund przed ostatnią syreną Thiago Alvesa (MMA 19-9) w walce wieczoru gali UFC on FX w Sydney w Australii.

Duńczyk dobrze rozpoczął pojedynek naruszając rywala prostym kopnięciem na szczękę. Alves szybko jednak doszedł do siebie i jeszcze w pierwszej rundzie zdobył obalenie, przeszedł Kampmannowi gardę i kontrolował go w dosiadzie. W kolejnych rundach Brazylijczyk zbierał punkty trafiając przeciwnika kombinacjami bokserskimi i niskimi kopnięciami. W trzeciej rundzie udało mu się nawet lekko zamroczyć zawodnik Xtreme Couture pod siatką, ale wtedy zamiast dalej atakować ciosami Alves bezmyślne spróbował obalenia. Kampmann wykorzystał okazję, przetoczył go do dosiadu i na 48 sekund przed końcem odklepał gilotyną.

Emocji nie brakowało w inaugurujących wagę muszą pojedynkach turniejowych. Joseph Benavidez (MMA 16-2) zgodnie z przewidywaniami zdominował byłego mistrza Shooto Yasuhiro Urushitaniego (MMA 19-5-6) w pierwszej odsłonie, by w drugiej posłać Japończyka na deski obszernym prawym i dokończyć dzieła w parterze. Kontrowersyjnym werdyktem zakończył się drugi półfinał, Ian McCall (MMA 11-2-1) ostatecznie zremisował z Demetriousem Johnsonem (MMA 14-2-1), chociaż początkowo ogłoszono zwycięstwo tego drugiego. Pierwsze dwie rundy starcia były bardzo wyrównane, McCall co prawda obalał rywala, ale nie potrafił go skontrolować w parterze, w stójce nieznaczną przewagą miał zeszłoroczny pretendent do tytułu UFC w wadze koguciej. Uncle Creepy zaznaczały swoją przewagę w trzeciej odsłonie, dwukrotnie obalając i zdobywając plecy rywala, skąd atakował go mocnymi ciosami. Niestety błąd dyrektora komisji w Nowej Południowej Walii nie pozwolił zawodnikom wyłonić zwycięzcy w tej walce. Według przepisów tego mini-turnieju w razie remisu, miała być zarządzona dogrywka. Jednak w wyniku błędu przy przepisywaniu kart sędziowskim, zwycięzcą walki ogłoszono Johnsona. Dopiero po gali okazało się, że sędziowie wypunktowali remis, ale wtedy było już za późno by zarządzić dogrywkę.

W pojedynku, który otworzył główną kartę gali Consantinos Phillippou (MMA 10-2) wypunktował Courta McGee (MMA 13-2), pokazując solidne obrony przed obaleniami i skuteczny boks. Zwycięstwa przed czasem, ku uciesze miejscowej publiczności, zanotowali James Te Huna (MMA 14-5) i weteran Anthony Perosh (MMA 13-6). Pierwszy zdemolował w dwie minuty Aarona Rosę (MMA 17-4), drugi pod koniec pierwszej rundy zastopował Nicka Pennera (MMA 11-2). Mniej szczęścia miał inny Australijczyk Kyle Noke (MMA 19-6-1), który po dobrej pierwszej rundzie, w kolejnych uległ debiutantowi Andrew Craigowi (MMA 7-0), by przegrać całą walkę jednogłośnie u sędziów. Szybkie zwycięstwa przez poddanie zanotowali T.J Walburger (MMA 15-6), który w 55 sekund odklepał balachą Jake’a Hechta (MMA 11-3) oraz Daniel Pineda (MMA 17-7), który balachą z trójkąta pokonał Mackensa Semerziera (MMA 6-4). W pozostałych pojedynkach: uczestnik ostatniego sezonu TUFa Steven Siler (MMA 20-9) nieoczekiwanie wypunktował Cole’a Millera (MMA 18-6), a w starciu debiutujących ciężkich Shawn Jordan (MMA 13-3) zatrzymał w drugiej rundzie Oliego Thompsona (MMA 9-3).

Walka wieczoru:

170 lbs.: Martin Kampmann pok. Thiago Alvesa przez poddanie (gilotyna), 4:12 runda 3

Główna karta:

125 lbs.: Joseph Benavidez pok. Yasuhiro Urushitaniego przez TKO (uderzenia w parterze), 0:11 runda 2
125 lbs.: Ian McCall większościowo zremisował z Demetriousem Johnsonem, 28-28; 29-29; 28-29 ^
185 lbs.: Constantinos Philippou pok. Courta McGee przez jednogłośną decyzję, 3 x 29-28

Walki na UFC.tv

205 lbs.: James Te Huna pok. Aarona Rosę przez TKO (uderzenia w parterze), 2:08 runda 1
205 lbs.: Anthony Perosh pok. Nicka Pennera przez TKO (uderzenia w parterze), 4:59 runda 1
145 lbs.: Steven Siler pokonał Cole’a Millera przez jednogłośną decyzję, 3 x 29-28
185 lbs.: Andrew Craig pokonał Kyle’a Noke’a przez jednogłośną decyzję, 3 x 29-28
170 lbs.: T.J. Waldburger pokonał Jake’a Hechta przez poddanie (balacha), 0:55 runda 1
145 lbs.: Daniel Pineda pokonał Mackensa Semerziera przez poddanie (trójkąt/balacha), 2:05 runda 1

Pozostałe:

265 lbs.: Shawn Jordan pokonał Oliego Thompsona przez TKO (uderzenia), 3:53 runda 2

^ Błąd w dodawaniu oficjela komisji w Nowej Południowej Walii spowodował, że oryginalnie ogłoszono wynik pojedynku jako zwycięstwo Demetriousa Johnsona i dlatego nie zarządzono obowiązującej w przypadku remisu rundy dodatkowej.

Bonusy po 50 tys. $

Walki wieczoru: Ian McCall vs. Demetrious Johnson
Nokaut wieczoru: Joseph Benavidez
Poddanie wieczoru: Martin Kampmann

Jedyny człowiek na świecie, który wkręcił się w MMA walką Arlovski vs. Eilers. Poliglota. Entuzjasta i propagator indonezyjskiego przemysłu tekstylnego. Warszawiak od kilku pokoleń i dumny z tego faktu. Nie zawsze pisze o sobie w trzeciej osobie ale kiedy to robi jest to w polu biografia na MMARocks.pl

1 KOMENTARZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.