Pierwszy poinformował o tym mało wiarygodny portal TMZ a później niestety potwierdził znany dziennikarz Kevin Iole. Brazylijczyk Thiago Alves (MMA 16-6, 3 w rankingu MMARocks) z powodu urazu mózgu wypadł z rozpiski gali UFC 111 gdzie miał zmierzyć się w rewanżowej walce z Jonem Fitchem (MMA 21-3, 2 w rankingu MMARocks). Pojedynek tych dwóch najlepszych półśrednich na świecie poza GSP, miał być eliminatorem do walki o pas mistrza UFC ze zwycięzcą starcia Hardy – St. Pierre do której dojdzie na tej samej gali.

Wg TMZ powodem wycofania się z walki jest wyniki tomografii Thiago Alvesa która wykazała nieprawidłowości w mózgu zawodnika. Źródło TMZ powiedziało że Dana White już zorganizował „Pitbullowi” wizytę u specjalisty w celu dalszego badania. White podobno powiedział „Jeśli to jest prawda, może to oznaczać koniec kariery dla Thiago”

Z powodu krótkiego czasu do walki, nikt nie wejdzie w zastępstwie kontuzjowanego Alvesa i z tego powodu walka została odwołana.

UDPATE: Jak poinformował Jon Fitch na swoim twitterze miejsce Alvesa zajmie inny zawodnik ATT Ben Saunders (MMA 8-1-2). Oryginalnie Saunders miał się zmierzyć na głównej karcie z Jake’iem Ellenbergerem, który w ramach rekompensaty za nieodbyty pojedynek dostanie swoją gwarantowaną wypłatę i bonus za zwycięstwo.

1 KOMENTARZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.