W piątek 6 maja odbędzie się 15. etap Union Nation Cup. Kolejna gala federacji ProFC zostanie zorganizowana wspólnie z ukraińskim GM Fight w Symferopolu na Krymie. W walce wieczoru na hali Simferopolskij Cirk spotkają się zawodnicy wagi półśredniej: reprezentant rosyjskiego Peresvet FTMagomed Saadulaev (MMA 12-1) i mocny parterowiec z ArmfightingDavid Hachatryan (MMA 5-1). Oprócz tego odbędą się trzy extrafighty, w których na uwagę zasługuje występ czołowego lekkiego rostowiczanina Maratbeka Kalabekova (MMA 12-4). Oczywiście odbędzie się rywalizacja drużynowa. Dwa ukraińskie zespoły podejmą zagranicznych rywali. Chłopaki z Team MMA Rocks zmierzą się z Pro Team Peresvit. Jeśli Ukraińcy chcą znaleźć się w finale tegorocznej imprezy muszą wygrać wszystkie pięć walk z Polakami. Nasz zespół tanio skóry nie sprzeda, więc zapowiada się niesamowite widowisko! Trzymamy kciuki. W drugiej konfrontacji obejrzymy mecz miejscowego Combat-DOBRO z Ormianami z Armfighting. Pełna rozpiska i anons pojedynków Polaków znajdują się wewnątrz posta. Enjoy!

W wadze lekkiej solidnego Łukasza Bugarę (MMA 7-3) czeka na ringu nie lada przeprawa z perspektywicznym Czeczenem – Khazmatem Avkhadovem (MMA 1-0). Reprezentant Pro Team Peresvit na co dzień trenuje z Ramzanem Algerievem (MMA 3-0) w Volgograd Fight. W listopadzie na gali Mix Fight Cup Of Russia 2010 poddał w 33 sek. dagestańskiego zapaśnika Adama Bulacheva (MMA 0-1). Czeczen jest zawodnikiem przekrojowym – bardzo dynamiczny w stójce i równocześnie groźny w parterze. Ma na swoim koncie tytuł Wicemistrza Świata w Kick-Jitsu i Mistrza Świata w Shoot Boxingu. W ubiegłym roku zajął pierwsze miejsce na Mistrzostwach Rosji w Grapplingu w kategorii -70 kg.

Wracający po kontuzji do składu Team MMA Rocks – bytomianin Mariusz Radziszewski (MMA 5-8-1) skrzyżuje rękawice z Ivanem Zagubinogą (MMA 5-3). Styl źródłowy zawodnika z Komsomolska to po prostu Freefight. Ukrainiec jest medalistą Mistrzostw Świata, Europy oraz Ukrainy w tej dyscyplinie. Zagubinoga to weteran ProFC, wszystkie walki w ramach Union Nation Cup wygrywał przez poddanie.

W kategorii średniej zobaczymy walkę Artur Kadłubek (MMA 10-8) vs. Stanislav Molodtsov (MMA 2-1). Zawodnik pochodzący z Moskwy dysponuje solidnymi warunkami fizycznymi (185 cm wzrostu). Ostatnio na rozgrywającej się w Dagestanie M-1 Selection 2011 błyskawicznie zadusił przez mata leo Magomedsalama Kaynurova (MMA 0-1). Młodziutki sambista to Mistrz Rosji w Combat Sambo i Pankrationie, a także medalista Mistrzostw Rosji w Wushu-Sanda.

Marcin Elsner (MMA 3-3) zmierzy się ze strikerem – Igorem Slyusarchukem (MMA 4-1). Nasz Bimber prawdopodobnie będzie musiał szukać rozwiązania w parterze, bo zawodnik z Pro Team Peresvit to srebrny medalista Mistrzostw Europy w Karate Kyokushin i zdobywca Pucharu Ukrainy w Kickboxingu. Igor trenuje od dziesięciu lat. Jak sam mówi w wywiadach, stawia przede wszystkim na technikę w stójce i siłę własnych pięści. Tak więc swoje walki kończy przeważnie przez KO lub brutalne ground & pound. Na uwagę zasługuje piękny upkick w jego wykonaniu, którym wyłączył światło Azerowi – Byakhtiyarowi Abbasovowi (MMA 2-2)  na 13. etapie Union Nation Cup.

Dla pochodzącego z Rzeszowa Huberta Lecha (MMA 2-0) pojedynek z  Vitaliyem Yalovenko (MMA 0-4) będzie najpoważniejszym sprawdzianem w dotychczasowej karierze. Zawodnik z Wołgogradu to wbrew ujemnemu rekordowi bardzo solidny fighter i utytułowany judoka (Mistrz Rosji i Świata). W swoich walkach w formule MMA musiał uznać wyższość mocnych ciężkich: Shamila Abdurahimova (MMA 12-1), Alexandra Volkova (MMA 11-3), Vitaliya Minakova (MMA 5-0) i znanego dobrze polskiej publice Konstantina Gluhova (MMA 17-6).

Walka wieczoru:

76 kg.: Magomed Saadulaev (12-1) vs. David Hachatryan (5-1)

Pozostałe:

52 kg.: Risalat Mingbatyrova (0-0) vs. Elena Rassokhina (1-0)
70 kg.: Maratbek Kalabekov (12-4) vs. Ramil Veliev (1-0)
76 kg.: Gocha Smoyan (0-2) vs. Sergei Churilov (1-0)

Turniej Union Nation Cup:

Team MMA Rocks (Polska) vs. Pro Team Peresvit (Ukraina)

Open.: Hubert Lech (2-0) vs. Vitalii Yalovenko (0-4)
93 kg.: Marcin Elsner (3-3) vs. Igor Slyusarchuk (4-1)
84 kg.: Artur Kadłubek (10-8) vs. Stanislav Molodcov (2-1)
76 kg.: Mariusz Radziszewski (5-8-1) vs. Ivan Zagubinoga (5-3)
70 kg.: Łukasz Bugara (7-3) vs. Said Khazmat Avkhadov (1-0)

Armfighting (Armenia) vs. Combat-Dobro (Ukraina)

Open.: Pavel Saakyan (0-2) vs. Dmitry Poberezhets (5-2-1)
93 kg.: Vezgen Garibyan (0-1) vs. Pavel Singur (0-0)
84 kg.: Serob Melikyan (0-0) vs. Pavel Kusch (10-1)
76 kg.: Ashot Shahinyan (0-2) vs. Khabib Nurmagomedov (8-0)
70 kg.: Maritros Grigoryan (0-2) vs. Islam Makhachaev (2-0)

 

"Miłośnik" MMA. W roli publikującego na Rocksach od 2010 roku. Ogólnie rzecz ujmując Mieszane Sztuki Walki z regionu postsowieckiego. Tłumaczenia cyrylicy, kontrola dostaw gazu do Polski oraz pędzenie 90-cio procentowego bimbru. Na co dzień ponadnormatywny kołchoźnik, amator wódki, pierogów (niekoniecznie ruskich), kartofli, zsiadłego mleka i oddany fan Vyacheslava Datsika.

3 KOMENTARZE

  1. Jak dla mnie, rywale naszych są w zasiegu, spinamy sie i wygrywamy 5 – 0 😀 !

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.