Tatsuro Taira

Zwycięski w miniony weekend Tatsuro Taira ma ambitne plany na najbliższe miesiące i jeszcze w tym roku chce zostać pierwszym mistrzem UFC z Japonii w historii organizacji.

Na gali UFC on ESPN 58 Tatsuro Taira odniósł zwycięstwo w walce wieczoru w wadze muszej przeciw Alexowi Perezowi. Po wyrównanej pierwszej rundzie, Japończyk wspiął się na plecy swojego rywala, aż w ferworze walki urazu kolana doznał Perez. Tairę ogłoszono zwycięzcą przez TKO.

Na konferencji prasowej po gali Japończyk wyraził ubolewanie nad urazem Alexa Pereza:

Przybyłem tutaj przewalczyć wszystkie pięć rund. Wielka szkoda, że doznał kontuzji, ale też cieszę się, że wyszedłem ze zwycięstwem.

Teraz Taira nawołuje o walkę o mistrzowski pas przeciw Alexandre Pantoji w Japonii – byłoby to bezprecedensowym wydarzeniem w historii japońskich zawodników w UFC:

Chcę zmierzyć się z Pantoją w tym roku, ale również uważnie przyglądam się temu, kto wygra walkę pomiędzy [Manelem] Kape a [Muhammadem] Mokaevem.

Byłbym bardzo szczęśliwy, gdybym mógł zmierzyć się o mistrzowski pas przeciw Pantoji na gali w Japonii i zostałbym pierwszym japońskim mistrzem UFC.

Japończyk Tatsuro Taira jest niepokonany z rekordem 16-0. W UFC zadebiutował w maju 2022 roku i od tego czasu w sześciu walkach zdobył trzy bonusy za Występ Wieczoru (Performance of the Night). W 16 wygranych walkach w karierze siedmiokrotnie poddawał swoich rywali. Ma na koncie także pięć nokautów.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

...wczytuję komentarze...

Avatar of Siedem
Siedem

Kapitan Ulicy

18,708 komentarzy 49,415 polubień

Są na to nie małe szanse, jednak napewno flaga Japonii nie pojawi się na pasie UFC :werdum:
Patrzcie jakie mamy szczęście że akurat jak Joanna odnosiła sukcesy to tworzyli nowy pas i naszą flagą na zawsze w nim zostanie :smile:

Odpowiedz 4 polubień