mizugaki

(Fot. Sherdog.com) Dwa ciekawe zestawienia zostały dodane do karty walk UFC 173, które dobędzie się w maju w Las Vegas. W wadze lekkiej naprzeciw siebie staną Al Iaquinta (MMA 8-2-1) i Mitch Clarke (MMA 10-2), a w kategorii koguciej Takeya Mizugaki (MMA 19-7-2, 12. w rankingu MMARocks) podejmie T.J. Dillashawa (MMA 9-2, 10. w rankingu MMARocks).

Iaquinta i Clarke przystąpią do pojedynku z zupełnie innej pozycji. Amerykanin po przegranej w debiucie w UFC z Michaelem Chiesą, wygrał trzy kolejne walki, wszystkie przez jednogłośną decyzję. Zawodnik z Nowego Yorku pokonał Ryana Couture’a i naszego rodaka, Piotra Hallmanna w 2013, a na początku tego roku – Kevina Lee, choć był bliski przegranej w pierwszej rundzie.

Clarke natomiast w ostatnich trzech starciach zwyciężył tylko raz. Po porażkach z Johnem Cholishem przez TKO i Antonem Kuivanenem przez niejednogłośną decyzję – już jednogłośnie wypunktował Johna Maguire’a na UFC 161.

Starcie pomiędzy Mizugakim i Dillashawem będzie walką o wejście do ścisłej czołówki kategorii koguciej. Amerykanin wygrał pięć z sześciu ostatnich pojedynków. Jego passę czterech zwycięstw przerwał niejednogłośną decyzją Raphael Assuncao w październiku na gali UFC Fight Night 29. Następnie Dillashaw 15 stycznia wypunktował Mike’a Eastona i powrócił na zwycięską ścieżkę.

Takeya Mizugaki ma za sobą bardzo udany rok 2013. Japończyk zwyciężył wszystkie trzy walki, w których przyszło mu występować. Reprezentant Hakkei Gym pokonał kolejno Bryana Carawaya, Erika Pereza i Nama Phana – wszystkich przez decyzję, z czego dwóch pierwszych przez niejednogłośną.

Gala UFC 173: Weidman vs. Belfort odbędzie się 24 maja w MGM Grand Arena w Las Vegas. Pełna rozpiska tej gali dostępna jest tutaj.

1 KOMENTARZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.