Podsumowanie Bellatora 78 i Night of Champions w Paczkowie plus zapowiedź weekendowych gal.

[podcast]http://www.mmarocks.pl/audio/Szklana Szczeka ep.167%20-%2029.10.2012.mp3[/podcast]

Link MP3

18 KOMENTARZE

 1. Co do turniejów to zgodzę się z Venomem, że faktycznie turnieje ośmioosobowe z powodu niemal pewnych spowodowanych kontuzjami są średnim pomysłem.

  Myślę, że lepszym pomysłem byłoby zestawienie na takiej gali dwóch turniejów czteroosobowych,

  Cieszy fakt, że jest szansa za undercard na KSW, choć w pełni rozumiem opory właścicieli tejże federacji.

  Bjorn Rebney powinien starać się organizować galę wtedy kiedy nie ma UFC i KSW bo wtedy w Szczenie więcej jest poświęcone BFC, a jak świetną reklamą dla federacji jest pojawienie się w SSS to chyba nie muszę mówić 🙂

 2. a jak świetną reklamą dla federacji jest pojawienie się w SSS to chyba nie muszę mówić :)

  Nie podlizuj się xDDD

 3. Cieszy fakt, że jest szansa za undercard na KSW, choć w pełni rozumiem opory właścicieli tejże federacji.

  No ja właśnie tych oporów nie jestem w stanie zrozumieć. Mógłbyś mi to wyjaśnić?

 4. Wy już jesteście za bardzo rozpasani, nie wspomnieć o main evencie WSOF i o „patronie” SZSZ ? Wstyd.

  „Cieszy fakt, że jest szansa za undercard na KSW, choć w pełni rozumiem opory właścicieli tejże federacji. ”
  Undercard to same plusy, niby jakie są te opory które rozumiesz ? Najgorsze jest to, że KSW rozwija się tak opornie, ile było gadania o 3×5, teraz będzie drugie tyle o klatce i undercardzie…zaskakujące, że do PPV nie trzeba było długo przekonywać 😀

 5. Akurat KSW dość długo broniło się przed PPV. Do tego systemu Macieja i Martina przekonały dopiero wyniki sprzedaży i wpływy z tego tytułu. Polsat naciskał na to od dawna. 

  Undercard to raczej same plusy.

 6. Żeby nie było też jestem za undercardem, ale rozumiem, że to są dodatkowe koszta dla KSW. Na dobrą sprawę skoro stać ich byłoby na undercard to czemu nie na dodatkowe walki na gali na maincardzie. Argumentów o braku czasu podczas gali nie kupię, bo wystarczyłoby tylko ograniczyć do minimum studio prowadzone przez Borka, a przecież te studia są robione na galach tylko po to, żeby oglądający nie zmienił kanału w trakcie przerwy między walkami.

 7. Koszt jest niewielki. Liczę, że koszt takiego undercardu:

  Mateusz Gamrot – Marcin Wrzosek

  Krystian Kopytowski – Michał Andryszak

  Rafał Błachuta – Mateusz Strzelczyk

  byłby porównywalny lub możliwe, że niższy niż koszt walki Silva – Horwich.

 8. Może ktoś przypomnieć jakie rozwiązanie do tego turnieju w Paczkowie zaproponował Venom, które T.J uznał za lepsze? Bo nie pamiętam, a teraz przekopywać multum nie mam za bardzo jak

 9. Wszyscy są mądrzejsi od Kawula i Lewandowskiego w organizowaniu gali KSW. Dziwić się tylko czemu to oni są właścicielami, a nie Wy, skoro przewyższacie ich swoim wizjonerstwem? Trochę pokory panowie…

  Choć sam nie rozumiem dlaczego undercardu nie ma. Lewandowski powiedział, że rozchodzi się o finanse. Ale jak zauważył Paweł takim zawodnikom się dużo nie płaci. Mniej niż zagranicznym Silvom i Horwichom. Pamiętać też trzeba, że koszt dodatkowych walk to nie tylko zawodnicy ale sprawy związane z wydłużeniem gali – wszyscy, którzy są na takiej hali też swoje zarabiają. Będą dłużej to będa zarabiać więcej. Dziewczyny, sędziowie, ochroniarze…

  Z drugiej strony gala z 2-3 dodatkowymi walkami mogłaby być rzeczywiście nieco za długo. Puszczać je gdzieś w internet na oficjalnej stronie KSW… w sumie można by było. Tylko czy to się zwróci?

  Sprawa jest chyba nieco bardziej skomplikowana niż „undercard ma same plusy”.

 10. Zarzucasz innym brak pokory, a sam rozwodzisz się na dokładnie te same tematy. Brawo.

 11. Venom, tylko, że kurekq zarzucił brak pokory nie osobom które się rozwodzą na ten temat, tylko osobom które uważają się za mądrzejszych od K&L w tworzeniu gal MMA.

 12. ja zamiast undercardu widziałbym koncepcje powstania tzw. małych gal, w otwartej telewizji, na których ci młodsi utalentowani zawodnicy mogliby się pokazać. Na pewno oglądałoby to wtedy więcej osób niż 2-4 walki przed galą puszczane np. na stronie KSW. Ale jak to mówią ,,o forse sie rozchodzi"

 13. Wojsław, zapomniałeś o jednej sprawie. Ja nie krytykuję analizy danego tematu i „rozwodzenie się” nad nim. Krytykuję tylko pisanie z pełnym przekonaniem o tym, że coś jest wielkim błędem KSW, bo „nie ma wad” bez tak naprawdę pełnej wiedzy organizacyjnej, bez wiedzy o umowach między KSW i Polsatem itp itd.

  Samo powiedzenie „uważam, że ring w KSW to nie do końca trafiony pomysł” a powiedzenie „czy on nie widzi, że ring to głupota, powinna być klatka, klatka ma same zalety, a ten dalej przy tych ringach – głupota”. Widzisz różnicę?

 14. Jasne. Napisz jeszcze, że swego czasu brakowało nam pokory jak pisaliśmy, że sędzia Kostecki nie powinien nawet zbliżać się do ringu KSW. Powinniśmy przecież pisać, że jego sędziowanie "to nie do końca trafiony pomysł".

 15. Nie kierowałem tego do Was, redaktorów tylko ogólnie oceniłem tego typu komentarze.

  Macie prawo komentować i krytykować. Ale chłopaki, bez obrazy – Paweł Kowalik czy jakikolwiek fan MMA i polskiej sceny gówno wie o kosztach danych przedsięwzięć w porównaniu do właścicieli KSW. Jesteście kotami ze sportowego punktu widzenia, ale na organizacji się nie znacie tak dobrze jak Martin i Kawul. A czasami się wypowiadacie w tonie, jakbyście się jednak lepiej znali.

  I o to mi chodzi.

 16. Akurat Paweł zna dość dokładnie koszt sprowadzenia do Polski dwóch Amerykanów z Kalifornii i może to w prosty sposób odnieść do sumy potrzebnej na zakontraktowanie sześciu młodych Polaków.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.