Foto Jeff Sherwood / Sherdog.com

Komisja w Kalifornii podała do publicznej wiadomości zarobki z piątkowej gali Strikeforce Challengers w Stockton.

Widzowie: ?
Wpływy z bramki: ?
Zarobki łącznie: 68,5 tys. $

Walka wieczoru:

155 lbs.: Justin Wilcox (8+8 tys. $) pok. Rodrigo Damma (15 tys. $)

Główna karta:

155 lbs.: Caros Fodor (5+5 tys. $) pok. Davida Douglasa (2,5 tys. $)
205 lbs.: Lorenz Larkin (2+2 tys. $) pok. Scotta Lighty’ego (2 tys. $)
155 lbs.: James Terry (3+3 tys. $) pok. Josha Thornburga (2 tys. $)
170 lbs.: Damian Douglas (1+1 tys. $) pok. Wayne’a Phillipsa (1 tys. $)

Pozostałe:

150 lbs.: Anthony Avila (1 tys. $) pok. Rafaela Riosa (1 tys. $)
130 lbs.: Robert Escalante (1 tys. $) pok. Raula Sandovala (1 tys. $)
155 lbs.: Tristan Arenal (1 tys. $) pok. Toma Petersona (1 tys. $)
125 lbs.: Ronald Carillo (1 tys. $) pok. Adama Antolina (1 tys. $)

W przypadku większości zwycięzców zarobki w nawiasie to suma gwarantowana + bonus za wygraną.

W powyżej podanych kwotach nie są brane pod uwagę koszty ubezpieczenia, przyznania licencji oraz podatki, jednocześnie liczby te nie zawierają pieniędzy płaconych przez sponsorów, które często stanowią znaczącą część zarobków zawodnika. Kwoty nie uwzględniają też specjalnych bonusów, które organizacje często płacą swoim zawodnikom.

14 KOMENTARZE

 1. Niech Maciej Górski przeczyta a nie sądzę, że na poziomie Strickeforce jest.

 2. … Nie wiem co powiedzieć.

  w KSW pudzilla bierze 350 tys zł co daje jakieś 115 tys $…
  To oznacza, że KSW, śmiało mogłoby zrobić galę z takimi zawodnikami jak w strikeforce 😀 i to 2 razy.

 3. Argue nie bardzo rozumiem twój komentarz. Owszem KSW mogłoby zrobić galę, gdzie jedynym w miarę znanym zawodnikiem jest Justin Wilcox, to żadna filozofia. Sztuka to na takiej gali zarobić.

 4. To ( zarobki ) i tak jest mało ważne, ponieważ w USA, MMA jest bardzo popularne i rozpoznawalne, a co za tym idzie, niezłe pieniądze mają zawodnicy ze sposoringu. Za każdym z fighterów przed rozpoczęciem walki widniała wielka mata z conajmniej 10 sponsorami, poza tym walczyli oni z takich campów jak AKA czy Cesar Gracie JJ, a to też nie przeszkadza w załatwieniu sponsora. Tak więc porównywanie tego z KSW jest trochę nie na miejscu.

 5. Ok, ja tam rozumiem zarobek od sponsorow itp. rozumiem ze oprocz tego jakies ubezpieczenie ktore pewnie nie jest tanie, rozumiem ze mniejsza gala SF ale 1 tys $ za walke to chyba troche malo naprawde trzeba to kochac.

 6. Venom, chodzi o to, że Polskie MMA ma się całkiem nieźle podejrzewam, że wszyscy z KSW Team dostają +5000 zł za walkę, a czy poziomem są ponad tymi zawodnikami? Nie wiem, doceniam po prostu pracę ludzi związanych z polskim MMA, zarówno FAŁ jak i KSW.
  Tu na małej gali strikeforce dostają 2800 zł, czyli kiepsko nawet na polskie warunki. W Polsce też są sponsorzy, fakt, że rozpoznawalność i popularność tej dyscypliny jest u nas mniejsza, to mimo wszystko słyszymy, jak po każdym wywiadzie, każdy polski zawodnik MMA, dziękuje swoim sponsorom za wsparcie, i jest to z reguły lista pięciu firm.

 7. Myślę, że akurat wszyscy zawodnicy walczący na KSW 15 są lepsi od tych z undercardu gali Strikeforce Challengers i nie spodziewałbym się by którykolwiek z nich był na stałym kontrakcie. Jak zawsze w przypadku mniejszych gal Strikeforce (a czasem i większych), potrzebowano czymś zapełnić kartę walk. Warto pamiętać, że wcześniej na undercardach gal Challengers walczyli amatorzy za darmo.

  Po za tym jak zawsze w takich przypadkach, zapominacie, że to są tylko oficjalne zarobki. Być może każdy z tych zawodników miał tzw. ticket deal, czyli procent od liczby biletów które rozprowadził wśród znajomych.

 8. Myślisz, że taki Różal, Bartkiewicz, Górski, Juras, są lepsi od douglasa i phillipsa którzy walcząc w głównej karcie równiez dostali po 1tys $?

  Venom co do tego czy mieli coś gratis to nie mamy pojęcia, ale o oficjalnych zarobkach można porozmawiać i tyle,
  W Polsce też nie znasz szczegółów, czy mają jakieś ticket deals, czy jakiś % z bramek, z oglądalności.
  Chyba, że znasz? To podziel się tymi info 🙂

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.