(fot. Splash News)

Dyrektor Strikeforce Scott Coker ogłosił dziś, że na gali 4 grudnia w St. Louis swój drugi pojedynek MMA stoczy 48-letni były futbolista Herschel Walker (1-0). Walker debiutował w klatce 30 stycznia tego roku gdy pokonał Grega Nagy’ego przez TKO w trzeciej rundzie. W grudniu jego rywalem będzie Scott Carson (4-1), nie mylić z obecnym bramkarzem West Bromwich Albion. Carson, choć legitymuje się dodatnim bilansem wszystkie swoje wygrane zanotował w latach 1999-2001. W tym roku powrócił do zawodowego MMA i przegrał przez nokaut w trzy minuty z Lorenzem Larkinem.

W wieściach z UFC kolejni piórkowi i koguci powoli poznają daty swoich debiutów w szarym oktagonie. Jak donosi Portal do Vale Tudo cytując słowa Wallida Ismaila, popularny „Koreański Zombie”, Chan Sung Jung (10-3, WEC 0-2) spróbuje odnieść swoje pierwsze zwycięstwo w Stanach walcząc z Ranim Yahyą (15-6, WEC 4-3, #13 w rankingu MMARocks) na gali Fight For the Troops 2, 22 stycznia. Jung, który zachwycił fanów trzyrundową wojną z Leonardem Garcią został znokautowany wysokim kopnięciem przez George’a Roopa w swojej ostatniej walce. Yahya, który skacze dywizje do góry, również przegrał dwie walki z rzędu – został znokautowany przez Benavideza i przegrał na punkty z Mizugakim.

MMAjunkie.com podaje z kolei informacje o walce w dywizji koguciej między Willem Campuzano (8-2, WEC 1-2) a Nickiem Pace’m (5-1, WEC 0-1) planowanej na gale wieńczącą 12 sezon The Ultimate Fighter 4 grudnia. Campuzano, po średnio udanym pobycie w WEC gdzie ulegał Page’owi i Winelandowi, w sierpniu wygrał walkę w Teksasie pokonując Steve’a Garcię niejednogłośnie na punkty. Nick Pace, znany z sensacyjnego nokautu Collina Tebo latającym kolanem na gali Bellatora w 2009 r. przegrał swój debiut w WEC odnosząc porażkę na punkty z Demetriousem Johnsonem 30 września.

Tomasz Marciniak
Jedyny człowiek na świecie, który wkręcił się w MMA walką Arlovski vs. Eilers. Poliglota. Entuzjasta i propagator indonezyjskiego przemysłu tekstylnego. Warszawiak od kilku pokoleń i dumny z tego faktu. Nie zawsze pisze o sobie w trzeciej osobie ale kiedy to robi jest to w polu biografia na MMARocks.pl

3 KOMENTARZE

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.