Jak informuje MMAWeekly trzecim pojedynkiem na gali Strikeforce: Fedor vs Rogers, 7 listopada w Chicago będzie starcie w wadze ciężkiej pomiędzy niedawno koronowany mistrzem ADCC Fabricio Werdumem (MMA 12-4-1), a jego rodakiem z American Top Team Antonio Silvą (MMA 13-1). Big Foot będzie bardzo wartościowym dodatkiem do królewskiej kategorii w kalifornijskiej organizacji, zawodnik walczący również w Sengoku podpisał kilku-pojedynkową umowę ze Strikeforce.

Werdum od czasu niespodziewanej porażki z Juniorem Dos Santosem na UFC 90 w ubiegłym roku walczył tylko raz. Na gali Strikeforce: Carano vs Santos w sierpniu bardzo szybko poddał półciężkiego Mike’a Kyle’a. Pod koniec września Fabricio w ładnym stylu obronił tytuł najlepszego grapplera na świecie w wadze ciężkiej wygrywając po raz drugiej prestiżowe zawody ADCC w Barcelonie.

Silva, po tym jak w zeszłym roku wykryto u niego Boldenon po pojedynki z Justinem Eilersem w EliteXC, wyjechał walczyć do Japonii w organizacji Sengoku. W dwóch tegorocznych starciach Wielka Stopa nie miał problemów z Yoshiro Nakao i Jimem Yorkem. Mimo złamania postanowień komisji w Kalifornii o rocznej dyskwalifikacji, zawodnikowi nie odebrano licencji na starty w USA, więc Antonio nie powinien mieć problemów z występem w Chicago.

Do wypełnienia cztero-pojedynkowej głównej karty gali, która zostanie pokazana w CBS brakuje już tylko przeciwnika dla Gegarda Mousasiego. Rozpiska.

1 KOMENTARZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.