Poniżej oficjalne oświadczenie Strefy Walk w sprawie wycofania się Aleksa Emelianenko z gali:

Szanowni Państwo,

Z przykrością niestety musimy poinformować o fakcie zdjęcia z walki wieczoru na gali Strefa Walk „Starcie Polsko – Ruskie”, która miała się odbyć 28-go października 2011 roku w Warszawie, Aleksandra Emelianenko i jego zmiany na innego rosyjskiego zawodnika, którego nazwisko podamy jeszcze dziś. Powodem tej tej decyzji jest skandaliczne oszustwo jakiego dopuścił się Aleksander Emelianenko wobec organizatorów gali, polskich fanów, a nawet rosyjskiego Ambasadora, którego w zeszłym tygodniu zapewniał, że przyjedzie i będzie walczył.

Zgodnie z kontraktem jaki organizacja zawarła z Aleksandrem Emelianenko i jego AE Team, zawodnik otrzymał z góry połowę gaży za występ przed 25-tym sierpnia, co było kwotą 40 tysięcy dolarów z 80 tysięcy w kontrakcie. Pozostała kwota miała być uiszczona w terminie późniejszym. Aleksander podpisując kontrakt w rozmowach z organizatorami określił koszt każdego zawodnika rosyjskiego na 10 tysięcy dolarów, twierdząc, że tyle kosztują i takie są ceny rynkowe. Organizatorzy przystali na ówczesny skład. Po 25 sierpnia i przyjęciu pieniędzy Emelianenko i jego 23 letnia managerka Irina Staroverova, jednostronnie przysłali nowe nazwiska zawodników twierdząc, że trzej inni w jednym czasie doznali kontuzji.

Dodatkowo Aleksander w całą sytuację wmieszał swojego brata Fiodora informując na konferencji prasowej 25 sierpnia, że Fiodor przyleci z nim i jako gość honorowy będzie go wspierał podczas występu. Powiedział to polskim mediom i zapewnił organizatorów, że to pewna wiadomość i można ją dystrybuować. Po 25 sierpnia mailowo i telefonicznie managerka poinformowała, że za przylot Fiodora organizatorzy muszą im zapłacić dodatkowe 10 tysięcy dolarów oraz zapewnić przelot klasą biznesową i hotele oraz odpowiednią dla takiej gwiazdy obsługę.

Organizatorzy zapytali czy posiada uprawnienia do rozmów w imieniu Fiodora, na co Irina Staroverowa zapewniła, że: „jest to brat Aleksandra i Aleksander to załatwia, więc nie ma powodu do obaw”. Organizatorzy zaliczkowali to kwotą 2 tysięcy dolarów przekazanych managerce w dniu 21 października. W międzyczasie podczas negocjacji Aleksander i jego sztab zgodzili się mailowo na obniżkę stawki za nowo desygnowanych zawodników AE Team o 20 tysięcy dolarów ujawniając, że płacą im tylko po tysiąc dolarów! Pozostałą kwotę 22 tysiące, czyli razem 62 tysiące dolarów, Aleksander i Irina Staroverova chcieli odebrać jak najszybciej czyli w przeddzień konferencji prasowej w rosyjskiej ambasadzie (21 października), bo inaczej nie wystąpią na niej, i ją otrzymali w warszawskim hotelu „Novotel”, w godzinach wieczornych. Za przylot na konferencję do ambasady organizatorzy zapłacili tylko za same bilety 11 tysięcy złotych, ponieważ Aleksander leciał z Amsterdamu, a jego managerka z St. Petersburga, a dodatkowo zażądała swojego tłumacza, którym okazał się po przylocie jej partner życiowy, który nie znał języka polskiego i organizatorzy musieli ściągać swojego tłumacza. Po powrocie do St. Petersburga i Amsterdamu organizatorzy otrzymali mail z żądaniem dodatkowych 29 tysięcy dolarów i groźbą, że Aleksander nie wystąpi na gali, jeśli pieniądze nie zostaną przywiezione do Amsterdamu lub St. Petersburga. W dopisku mailowym Irina Staroverova określiła, że jest to kara za wcześniejsze twarde negocjacje w sprawie zawodników.

Na taki sposób rozmowy i takie warunki, które były szantażem, organizatorzy nie mogli się zgodzić i określili ostateczny czas najpierw na godzinę 14.00 dnia 24 października, a potem na godzinę 9.00 rano następnego dnia i jednoznaczną deklarację czy przyjeżdżają czy odmawiają występu. Dokładnie o 9.00 polskiego czasu na oficjalnej stronie www.emelyanenko.com ukazało się oświadczenie Aleksandra Emelianenko o tym, że nie weźmie udziału w gali z nieprawdziwymi informacjami o niespełnieniu jego żądań finansowych i serią bzdur.

Organizatorzy nie mają nic do ukrycia przed fanami w tej sprawie i posiadają korespondencję mailową z jego sztabem (p. Irina Staroverova) wraz informacjami i żądaniami o tym, że Aleksander przyjął pieniądze oraz faktem, że żądał wyłącznie gotówkowych rozliczeń, przewożenia pieniędzy przez granicę by uniknąć zapłacenia podatków w swoim kraju. O wszystkim organizatorzy poinformowali Ambasadora Rosji w Polsce, który był wstrząśnięty zachowaniem swojego rodaka i próbował dodzwonić się do niego tak jak i do jego managerki, ale nie udało mu się to mimo wielokrotnych prób do godziny 11.00. Tym nie mniej ambasada wsparła organizatorów w tej całej sytuacji i obiecała pomoc ze wszelkimi konsekwencjami dla rosyjskiego zawodnika.To co jest najbardziej przykre to fakt, że rosyjska ambasada zaangażowała się w promocję tego eventu, a Aleksander gorąco zapewniał Ambasadora o tym, że będzie walczył i wszystko jest zapięte na ostatni guzik. Jest to wystawienie na szwank reputacji swojego kraju, a o wielkim patriotyzmie zapewniał Emelianenko wszem i wobec. Niestety jest to człowiek nieodpowiedzialny, bazujący w większości na legendzie swojego brata, na którym stara się wulgarnie zarobić pieniądze, co jasno pokazuje ta sytuacja.

Organizatorzy informują, że mimo to gala się odbędzie i poza Aleksandrem Emelianenko cały skład rosyjskich zawodników pojawi się w Warszawie na hali „Torwar”. Rosyjscy zawodnicy są zbulwersowani zachowaniem Aleksandra oraz ujawnionymi szczegółami. Propozycję na walkę wieczoru organizatorzy poprzez kontakt z jednym z najbardziej znanych promotorów w Europie złożyli Sergeyovi Kharitonovowi, ale jeśli nie będzie on gotowy mają zawodnika, który zastąpi Aleksandra Emelianenko. W Rosji nie brakuje zawodników, którzy chcą ratować honor rosyjskiego MMA. Dodatkowo organizatorzy podtrzymali propozycję przyjazdu dla Fiodora Emelianenko i w tej sprawie trwają negocjacje.

Na koniec chcemy przeprosić za wynikłe perturbacje i naiwną wiarę w to, że Aleksander Emelianenko widzi cokolwiek innego niż pieniądze w swoim podejściu starając się zarobić na wszystkim, nawet na swoim bracie. Kilkakrotnie przestrzegano nas przed inwestowaniem w niego, jako twarzy naszego eventu i organizacji. Najlepszym dowodem jest fakt jego pobytu w Holandii, pokazywaniu się na meczach i treningach w tym kraju. Dwa miesiące wcześniej ta sama osoba twierdziła, że cyt: „Holandia to kraj prostytutek i pedałów a każdy kto tam ćwiczy jest taki sam”. Te słowa padły w odniesieniu do Sergeya Kharitonova, który z godnością reprezentuje Rosję na światowych arenach i za którym Aleksander powinien nosić torby. Właśnie Sergey był pierwszym, który ujawnił i miał odwagę powiedzieć to co dziś się potwierdziło. Będzie ogromną nobilitacją dla nas gdyby właśnie Sergey Kharitonov przyjął wyzwanie w obronie honoru rosyjskiego MMA i wystąpił w piątek. Dołożymy wszelkich starań by tak się stało. Aleksander Emelianenko dostał od nas szansę po kompromitacji jaką była przegrana z Peterem Grahamem w ubiegłym roku, wyrzuceniu go z organizacji ProFC i serii skandali w rosyjskiej prasie. Dziś możemy powiedzieć jedno: Aleksander Emelianenko to oszust i przeszłość w MMA. Mamy nadzieję że niezawisły Sąd to potwierdzi, a fanów prosimy o wsparcie i trwanie przy nas.

Organizatorzy:
Paweł Wolski
Aleksander Mikołajczak

166 KOMENTARZE

 1. PRowy bełkot skoro „Organizatorzy nie mają nic do ukrycia przed fanami w tej sprawie i posiadają korespondencję mailową z jego sztabem” czemu te e-maile nie zostały opublikowane ?

 2. Na starcie, pomyślałem że Strefa Walk znowu dała dupy, ale po przeczytaniu tych wyjaśnień- po prostu im współczuje. Mam nadzieje, że mimo tego gala im się uda, ów oświadczenie pokazuje jedno, że nieźle przepłacili!! Zarówno za Aleksa jak i za resztę fighterów………

 3. Piękne oświadczenie.

  Perełka:

  Te słowa padły w odniesieniu do Sergeya Kharitonova, (…) za którym Aleksander powinien nosić torby.

 4. Zacznijmy od tego czy to jest w ogóle prawda. Tutaj piszą, że tylko Alex nie zawalczy, a Alex napisał w swoim oświadczeniu, że nie przyjedzie na gale jak i "jego" zawodnicy.

 5. Dla mnie Ci organizatorzy to jakaś porazka i tyle. Typy spod ciemnej gwiazdy, a tego bełkotu w oświadczeniu nie da się czytać.

  Większość ludzi kupując bilety na gale kupowało ze wzgledu na dwóch braci i zostali nabici w przysłowiowo w butelke.

 6. Uszol to ma niefart. Albo chory, albo lipny kontrakt, albo to. A to bardzo dobry i widowiskowy zawodnik.

 7. Jeśli to prawda to szkoda słów na ALEXA na miejscu orgaznizatorów rozesłałbym fakty,maile -całą historie innym organizacjom by rusek juz nie zawalczyl na szanującej/bylejakiej organizacji.

 8. W dopisku mailowym Irina Staroverova określiła, że jest to kara za wcześniejsze twarde negocjacje w sprawie zawodników.

  Masakra niestety, mam nadzieję że nikt już więcej nie wpadnie na pomysł kontraktowania Aleksa do walki. Widać że brał przykład ze starszego brata jeśli chodzi o negocjacje i sączenie kasy z promotorów którzy swoją drogą mieli tyle sygnałów ostrzegawczych że powinni dużo wcześniej sobie odpuścić kontraktowanie go. Szkoda jak zawsze fanów 

 9. „Niestety jest to człowiek nieodpowiedzialny, bazujący w większości na legendzie swojego brata, na którym stara się wulgarnie zarobić pieniądze, co jasno pokazuje ta sytuacja.” <– Na to wychodzi, chociaż za wcześnie żeby prawidłowo ocenić sytuacje.

 10. Kierwa, sam  nie wiem co o tej całej sytuacji myśleć. … Kto kogo tu robi w bambuko? Strefa – nas? Aleks – Strefę i nas? Aleks – nas? Troche sie pogubiłem..

  Podsumowując – jedna wielka kicha!
  Ulubieni: Jones, Mir, Werdum, Aldo, Nick Diaz

 11. Wiecie co 80 tys nie dał bym nawet Fedorowi za walke w Polsce. Przecież za tą kase plus 10k od każdego ruska mogli by zrobić fight card lepszy od MMAttak!

  A kontraktowanie Aleksa i tym bardziej wypłacenie mu połowej tej sumy było jednak wielkim błędem…

 12. jeśli to wszystko prawda to ładną kase od nich wyciągnął, oszołom 🙂

 13. A ja słyszałem o tym że źródeł zbliżonych do organizacji jak to tylko ogłosili. Ta organizacja to jeden wielki wałek

 14. nie profesjonalnym byłoby udostępnianie korespondencji, tak jak nie profesjonalnym jest podawanie konkretnych kwot i unoszenie się emocjami w powyższym oświadczeniu. Informacje te powinny zostać przedstawione jako powód w sądzie – i dziwi mnie oburzenie uzytkowników – ze „czemu te e-maile nie zostały opublikowane ?” śmiech… a jak zweryfikujesz czy mail jest prawdziwy czy napisali go organizatorzy Panie Rafano? Jeśli maile są – to dobrze: są daty, adresy, logi na serwerze i są biegli którzy mogą uznać je za wiarygodne – i tak niech się to odbędzie.

  na tym etapie nie da się stwierdzić kto ma racje więc nie oczerniałbym jeszcze Emelianenki jak i nie współczuł bym jeszcze Strefie Walk. Wszystko wyjdzie z czasem i biegiem spraw. Na tą chwile ciekawi mnie tylko czy faktycznie na gali zawalczą pozostali fighterzy z rosji jak mówią SW czy też nie jak podaje AE

 15. mnie najbardziej rozwalilo haslo, ze nie maja zadnych dowodow, ze zaplacili mu pieniadze oprocz maili, bo on je chcial w gotowce przewozic przez granice 😉 ahahahahaha

 16. Wiem że jeszcze nie można z całą pewnością stwierdzić po której stronie leży wina ale znając Crazy Russians i numery które już odwalali na 100% nie są bez winy.

  Wydaje mi się że gala się nie odbędzie przynajmniej nie w tym terminie…

 17. Strefa walk jak i KSW zrobili ten sam blad,polecieli na znane,niepewne,bez formy nazwisko ale wazne tylko dla nich bylo zeby bylo znane.Chcieli to maja.Najbardziej w tym wszystkim szkoda Uszola:(

 18. prawda jak zwykle leży po środku 🙂 szkoda że tak wyszło, kharitonov za aleksa? jak by im to wyszło to miód (ale wątpię)

 19. @Kumar
  A jaki błąd zrobiło KSW? Przecierz oni wycofali się z walki z Alexem i nawet nie ogłosili oficjalnie pojedynku Alexa na gali KSw kiedykolwiek.

 20. ja powiem krótko – jeżeli to prawda co napisali, to pewnie mają podpisy na jakichś wstępnych umowach, mają maile, etc. i skierują sprawę do sądu i ją wygrają… jeżeli sprawa do sądu nie trafi to będzie znaczyło że organizatorzy to banda typków spod ciemniej gwiazdy którzy chcieli rozreklamować event, sprzedać bilety a później wyruchać fanów i tyle…

 21.  nie wierze, zeby mu dali 80 000. za 1/4e to Boba mogli miec, a reszta starczylany na karte niezla. oni chyba razem kombinuja cos 🙁

 22. Chory jestem, mam gorączke dlatego tak. Sorryy, że nie załapałem, w sumie KSW też miało problemy z Alexem, dlatego tak pomyślałem, ale z Filho też w ładny gnój się wpakowało, żeby nie było jak z Alexem. 4 dni przed walką dostaną oświadczenie, że Paulo nie przyleci.

 23. P***ni amatorzy, dali się zrobić w babmbuko na sporą kasę.
  Ja akurat chciałem iść tam dla walki Morzyszka z Shemetovem. Ktoś się orientuje czy bracia Shemetov są blisko menagementu Alexa? Sądząc po tym co się wydarzyło w walce z Różalem to mają podobne podejście
  żal

 24. Roznica polega na tym ze Filho na 99% nie dostal zadnych pieniedzy przed wystepem, 80tys dolarow za goscia ktory ostatnio przegral z kickbokserem w MMA to na prawde ogromna kwota nawet za nazwisko ktore watpie zeby bylo az tyle warte na rynku polskim. 

 25. kur, wy się naprawdę dziwicie że się taki burdel zrobił? jak można w ogóle poważnie traktować tę organizację?? sw wałkiem stało i jak widać wałkiem stoi. 

 26. WTF kolejny raz uszol jest ofiara az mi go szkoda…
  Chcialbym zeby mmaattack dalo mu szanse sie pokazac skoro juz jest w treningu

 27. defthomas wysłałem wam coś jakby co na maila

   

  Déjà vu normalnie…Laughing

 28. Kurcze jak dłużej nad tym myślę to jest jakaś totalna abstrakcja:
  • Ćwierć miliona złotych dla Aleksa!!! Przecież Pudzian tyle nie dostaje. Mam nadzieje, że to da się zweryfikować.
  • Stawki pierwotnie zaproponowane i przyjęte przez SW dla pozostałych rosjan są zupełnie nie rynkowe, przecież to jakaś abstrakcja! Dobrze, że przy zmianie fighterów, udało im się zmienić stawki, ale to nie zmienia faktu, że pierwotnie ten fight card kosztował by więcej niż, jakakolwiek gala KSW!
  • Włodarze SW nie powinni wysyłać/płacić jakiejkolwiek kasy do Rosji w formie zaliczki: ). Przecież na Aleksa nie ma takiego popytu. Rozumiem ktoś na topie, ktoś kto ma wiele propozycji walk, a tu mówimy o Aleksie, który największy rynek, czyli Am. Płn ma zamknięty, a w Europie nie ma wielu organizacji, które stać na taką gaże- zważywszy na to, że Aleks nie bije się dla tych organizacji, które mają takie pieniądze, to może świadczyć tylko o tym, że nie są nim zainteresowane……. Więc chcieli zapłacić ćwierć miliona złotych za gościa, którego nikt nie chce??!! wtf

  Szkoda mi ich, choć z drugiej strony, popełnili szereg błędów- śmiem twierdzić, że nie odzyskają kasy od Aleksa……………..

 29. Może bał sie, że jednak będzie walczył ze znanym POLSKIM zawodnikiem Chrisem Mahle?? 😛
  Szkoda, że po raz kolejny okazuje się, że Alexander nie przyjedzie do Polski. Jeśli to wszystko prawda, to nieźle dali się oszukać- 60 tyś dolarów, kurcze wiedziałbym co zrobić z taką kasą. Pozdrawiam

 30. mam taki chujowy dzień a tu prosze SW doprowadziła mnie do śmiechu.

  HAHAHAHAHAHAHAHAH

 31. Szczerze, to oświadczenie jest trudnym do zrozumienia bełkotem, do tego naprawdę ktoś uwierzy, że na pierwszej gali stać właścicieli na zapłacenia 80 tys $ (!) zawodnikowi, który jest wart 10 razy mniej?
  Nie mówię, że Aleks jest bez winy, bo osobiście bym mu nie zaufał, ale promotorzy SW już przecież nie raz nas w wała robili – chociażby zdjęcie Uszola „podpisującego” pustą kartkę.

 32. Kaczka41- czasami jest tak, że ktoś ma jakieś informacje, ale nie ma upoważnienia żeby pisać o tym na forum. Sam czasem coś usłyszę na sali treningowej, natomiast nie będę o tym pisał, gdyż  nie mam wiedzy czy informacja jest pewna na 100%. Dwa, że nie będę wybiegał przed szereg, widocznie są powody, dla których jeszcze oficjalnie ktoś tego nie ogłosił.

  Rozumiem jednak, że pisanie o tym, że się posiada tajną informację, ale nic nie można zdradzić jest denerwujące:) mnie wtedy też ciekawość zżera:)

 33. Ja nie moge, to jakas patologia ze Strefa walki !! Nie wiem komu mam wierzyć…. ale wydaje mi sie ze pazerność na pieniadze Alexa bierze w tym wszystkim góre..

 34. @puczi a gdzies ty widzial uszola podpisujacego pusta kartke?

  @kingdante a jak zes zrobil te kropki 🙂

  @ all : a nie pudzian buzianocnik mial prowadzic ta gale? zadzwoncie do niego i dowiedzcie sie conieco…. moze go tez wysteruja

 35. No nie wiem jak SW w tym sadzie pojdzie,z UE jest cholernie ciezko kase od kontrahenta uzyskac,a co dopiero z Rosji!!!Mysle ze na 99,99 procent moga zapomniec o tej kasie

 36. Ale się porobiło. Czyżby polska organizacja była o krok ujawnienia wszystkich przekrętów Alexa? Chociaż Strefa Walka nigdy nie była dla mnie wiarygodna to wydaje mi się, że wtym sporze to oni mają racje.

 37. @puczi.. no ladnie

  hehhehe bez obrazy ale panowie z strefy walk wygladaja jak chlopki roztropki z dolnego slaska

 38. dajcie spokój, można by niezłą komedie nakręcić. Gala której nie ma, kontrakt którego nie ma, straszenie sądem mmarocks, szukanie ludzi do sprzedaży biletów, teraz to.

 39. Mysle, że p. Kawulski i Lewandowski w tej chwili mogą zacierać ręce. Sprawdza się to co wielokrotnie powtarzali o organizacjach pokroju Strefy Walk oby MMA Attack tak nie skończyli.

 40. noodles: mógłbyś rozwinąć "straszenie sądem mmarocks"? Z czystej ciekawości bo przegpiłem to chyba.

 41. troche inaczej Kaczka bylo.

  Cebeka aka Jebaka 2000 napisał coś  negatywnie o SW a potem rzecznik SW się wpisał, żeby moderatorzy usuwali takie komentarze bo spotkają się w sądzie

  btw. teraz przeczytalem ze juz niektorzy wiedzieli juz 2 tygodnie wcześniej iż Alex na gale nie przyjedzie ale SW dalej promowało swój ME zeby sprzedać bilety. ŻAL

 42. A za to ,że Jebaka podważył wiarygodność tej organizacji – a czas pokazał,że racje miał jebany

  Przecież ta organizacja od dawna było pośmiewiskiem więc nie wiem co wy z tą wiarygodnością? Przecież to nie pierwszy ich wałek.

 43. Niestety jest to człowiek nieodpowiedzialny, bazujący w większości na legendzie swojego brata, na którym stara się wulgarnie zarobić pieniądze, co jasno pokazuje ta sytuacja.

  Niestety to prawda. Fedor niech mu urządzi spara 😀

 44. Ciekawe czy jest to prawda. Jakoś obie strony wiarygodne dla mnie nie są, ale bardziej "wiarygodny" jest dla mnie Aleks. Mimo wszystko. SW nie po raz pierwszy jest na ustach wszystkich. nie wierze tez  żźe wszystko i wszyscy są przeciwko nim, a oni biedni są pokrzywdzeni.

 45. Za samo to 40 tys. dolarów które wtopili u Aleksa daliby radę stworzyć ciekawą rozpiskę, która przyciągnęłaby tyle samo ludzi. Co za amatorzy. Strasznie szkoda zawodników którzy włożyli serce w przygotowania i teraz tuż przed galą nie wiedzą czy nie na próżno.

 46. @noodels
  a kto to jest Ci „niektórzy”, rusz głową Alex był na konferencji prasowej w Ambasadzie własnego kraju, parę dni temu, swoją drogą będzie to nauczka dla nowo powstałych organizacji, żeby opłacać zawodników po wypełnieniu kontraktu z ich strony, czyli po walce, a nie ustępowaniu i uleganiu szantażom 🙂

 47. Można wiele błędów wytykać KSW ale w gruncie że czy wiem że dopóki Panowie K&L prowadzą tą organizacje to się nie boje o Polskie MMA bo Oni mają łeb na karku nie tak jak ta cała strefa walk.
  W tym Mo męcie ciężko stwierdzić po czyjej stronie leży wina ale nawet współczuje organizatorom SW bo trzymam kciuki a każdą nową organizacje MMA w Polsce. Im większa konkurencja tym lepsze warunki dla zawodników którym współczuje, no chyba że coś z tego jeszcze będzie ale jak dla mnie to cała SW to już Titanic

 48. Razor z boxingnews pisał w innym temacie ze juz dwa tygodnie temu wiedizal

 49. w gruncie że czy,  W tym Mo męcie

  kolego piszesz sensownie ale nie rób takich byków.

 50. malinowsky, ciesz sie, ze pan roy jones junior wogole zabral glos w tej dyskusji! ciekaw jestem jak ty piszesz po angielsku…

 51. Jakoś mnie cała ta sytuacja nie dziwi, ciekaw jestem czy odbędzie się ta gala, bo jedynie kogo mi szkoda to ludzi co już kupili bilety i zaplanowali sobie ten czas, a tu zonk 😛

 52. Sorry dobra już się nie wypowiadam nawet najlepszym zdarzają się błędy…
  ( w końcu z Lebiedieviem sparowałem On sparował z Fedore,m a Fedor sparwał z bratem i tak poznałem sprawe Aleksa… kontakty):P

 53. „Te słowa padły w odniesieniu do Sergeya Kharitonova, (…) za którym Aleksander powinien nosić torby.”

  Zapomnieli już chyba, że Aleks wygrał z Kharitonovem?

 54. Spokojnie, jak mówią prawdę i mają na wszystko papier to w sądzie będą sporo do przodu i może znowu usłyszymy o wielkiej gali SW 🙂

 55. no coz.. zaskoczenia nie ma.. chcial”wyr***ac” polaczkow i tyle …

 56. HANG – ja bym nie podchodził tak optymistycznie do kwestii „wychodzenia do przodu” na tym. Już widzę jak ściągają taką kasę od Aleksa w Rosji: ). Setki polskich firm ma dłużników w Rosji(udokumentowanych) i nie mogą odzyskać, ani centa : ) czy też kopiejki: )
  Ja obstawiam, że nieodzyskaną tej kasy.
  Panowie z SW spokojnie, to tylko pieniądze : ) ))))

 57. Mam pytanie. Czy Ci panowie, którzy „wiedzą więcej” mogą powiedzieć coś o tej zamianie Aleksa na Sergeya Kharitonova? Czy są jakieś szanse na to czy po prostu organizatorzy SW rzucili nazwisko, żeby zachować twarz?

 58. Ha, można było się spodziewać, że coś będzie nie tak. Troszkę się uśmiałem, aż przypomniał mi się tekst piosenki SnL „Żyje w kraju w którym wszyscy chcą mnie zrobić w chuja…Za moją kase!” Z dedykacją dla SW.

  Szkoda tylko Pana Uszola.

 59. panie uszol jak pan czytasz to dzwon pan do MMA Attack ! ! ! napewno jakiegos przeciwnika wyskrobia !

 60. Jak dla mnie to cholerny brak profesjonalizmu ze strony szefostwa Strefy Walk…jestem przekonany , że KSW nie dało by się tak wydymać…generalnie sprawa śmierdzi faktycznie jak już było to pisane na kilometr…przewożenie pieniędzy przez granice, płacenie pod stołem, dziwaczne negocjacje …co to ku**a jest jakaś szemrana organizacja i „nielegalne walki w klatkach” ?!?!? To jakaś strefa absurdu i ściemy, gdzie są prawnicy gdzie są umowy gdzie jest prawo, gdzie profesjonalizm?!? Dla mnie żenada…

 61. jakoś nie wierze że można dać komuś tyle hajsu bez potwierdzenia przyjęcia po prostu do łapy, chyba ze potwierdzenia mają a jak mają to niech opublikują i sprawa będzie czysta, korespondencja mejlowa na pewno nie jest poświadczeniem przyjecia zapłaty na pewno z prawnego ujęcia

 62. apropo 'pustej kartki' Uszola: na pierwszym zdjęciu widać gołym okiem po zoomie, ze treść kartki została wymazana (jak ktoś nie jest pewien niech zmniejszy jasność przy zwiększeniu kontrastu w photoshopie i wtedy już nie ma wątpliwości). Byćmoże zrobiono to po to, żeby nie wyciekła treść umowy – tak na wszelki wypadek. Na logikę: skoro Uszol nie zdementował tego faktu po opublikowaniu zdjęć, to na pewno dlatego, że umowę podpisał. 

  Tak jak od początku nie wiązałem żadnych nadziei z federacją SW – tak, to co niektórzy użytkownicy insynuują na tym forum przyprawia mnie o zawrót głowy. Odrobinę jakiegoś sceptyzmu, trzeźwego spojrzenia na sprawę, dystansu czy jak to nazwać… uprzejmie proszę 😉

 63. „promotorzy SW już przecież nie raz nas w wała robili – chociażby zdjęcie Uszola “podpisującego” pustą kartkę.”? Źródło?

  Niech go Mamed pośle na glebę. Fedor już przedtem był skonfliktowany z bratem po tym, jak ten napadł na sklep z bronią, twierdził też, że jemu nie chce się trenować. No teraz to się trochę wstydu naje. Może dzięki temu wystąpi u nas, ze względu na tą ambasadę?

 64. Zaraz, co ma Mamed walczący w średniej na KSW do Aleksandra walczącego w ciężkiej, który miał walczyć w SW, a który już pewnie nigdy nie zawalczy w Polsce?
  danny, może i została wymazana, ale równie dobrze przecież mogło tam być nabazgrane byle co.
  dzięki Tar 🙂

 65. Ciezko okreslic po czyjej stronie lezy prawda, ale jakos wydaje mi sie, ze to Aleks wyruchal SW, pomimo iz juz wczesniej pisalem o braku rzetelnosci SW. Jezeli tak rzeczywiscie jest to szkoda mi organizatorow, bo teraz czeka ich uzertanie sie z Aleksem i jego prawnikami. Szkoda mi rowniez Uszola, choc poczekajmy i zobaczmy jak to sie wszystko skonczy. Nie wierze oczywiscie w opcje przyjazdu Kharitanova, choc z drugiej strony walka z Uszolem szybko by sie skonczyla

 66. Szkoda Rafała bo naprawdę przyklada się do treningów w Gamnesie no i raczej nie przebiera i nie glowkuje z kim można walczyć(typowy ulicznik),z Overemem wyszedł na ring chory a i tak dał rade.Niestety na tych naszych galach tak jak w sejmie-za dużo gadania i chorej polityki.Chłopak powinien się wybić ale nie od niego to niestety zależy.

 67. Mysle,ze Kimbo wygralby z Uszolem,w takim mordobiciu to on jest lepszy ,tak mi sie wydaje.

 68. Kiedy przeczytałem tego posta, chciałem napisać, że problemy ze Strefą Walk były do przewidzenia, ale po chwili zdałem sobie sprawę, że p. Miśko może mnie za to pozwać, więc tego nie napiszę.

 69. No mysle,ze mozna sie wkurwic,jak ktos walke odwaoluje na 3 dni przed terminem.

 70. Heh,właśnie przed chwilą sięgnąłem do wątku, w którym rzecznik prasowy grozi bliską drogą do sądu redakcji…Masakra,uciekł mi ten wątek całkowicie!Ale sie pan popisałeś,panie m.m.Na odległość śmierdzi cwaniactwem i brakiem profesjonalizmu…o "buraczanych" zapędach nie wspominając…Sami sobie panowie z sw wystawiacie świadectwo względem fanów..a oni/my naprawdę nie tacy zawsze prości i głupiutcy,jak sądzicie.Oj nie.

 71. te kwoty sa kosmiczne. nie dziwie sie ze tu wyjebka pachnie ) skad takie kwoty??

 72. Wiadomo nazwisko to on ma i naprawdę umię się ruszać ale to jest waga ciężka,a zapasy i Bjj nigdy nie były mocną stroną Kimbo więc jakiś ground&pound w wykonaniu Uszola mógłby wypalić.Ale co tu gadać-DROGA REDAKCJO dowiedzcie się co tam slychać u Kevina Fergusona,może odpuści ten boks i przyjedzie na następną galę MMA ATACK(myslę,że ten organizator ma przyszlość sądząc po zawodnikach jakich ściągneli)albo inną.Co do Strefy Walk myślę,że prawda leży gdzieś w połowie(jak gala nie wypali to raczej nikt następnym razem biletów nie kupi)
  .

 73. Jestem zszokowany! Jakkolwiek same przygody z panem E. mnie jakoś nie dziwią, to zarówno stawki dla zawodników z Rosji jak i szeroko rozumiana obsługa prawna kopnęły mnie w głowę, dlatego piszę ze 2 godziny po pierwszym przeczytaniu.

  Żeby nie zanudzać. Tjo i Bosy, jesteście ekspertami od Wschodu. Proszę o jakąś wypowiedź odnośnie podanych, gigantycznych kwot.

  KingDante opisał już mniej więcej to, pod czym mógłbym się podpisać.

  Fusel, w tym albo pokrewnym temacie, odpowiedział na moje pytanie (dziękuję). Jednakże ja chyba do piątkowego południa będę czekał na jakiś znak-sygnał, że można jechać.

  Pytanie do kogoś z redakcji. Czy, jakże profesjonalny, rzecznik prasowy SW logował się na forum od czasu podania newsa?

  Na koniec taka refleksja. Szkoda, że panowie nie poszli z tymi walizkami dolarów do KSW. Już od dawna myślałem, jakby to fajnie bylo, gdyby ktoś dokapitalizował tę galę.

 74. mysle ze sw znalazla jakiegos sponsora i wcisla mu kit z takimi kwotami i patronatem ambasady ) a tu nagle nie ma kasy i aleks pisze ze jego wykrecili i w dodatku za plecami pisali do ambasady rosji ) ogolnie kino ))) ale strefa walk juz nigdy zadnej gali nie zrobi!! panowie wstyd!

 75. aha zapomnialem dodac szkoda tego kto wylozyl kase jesli to prawda! kurwa przez glowe nie przchodzi mi taka kwota dla aleksa i zawodnikow z rosji ) chyba za wszystkich 10tys dol a dla aleksa max 5tys dol. innej opcji nie ma!

 76. Mega lol. Co z SW poważni są ? Jak można pisać ,ze chciało się Aleksowi dać 80k DOLARÓW ?!? NO ok znaleźli sponsora i zdecydowali się to dać … jaki sponsor by się zgodził by dawać pieniądze Ruskim do łapy? Może jeszcze potwierdzeń tego nie brali ,ze Ruskim siano dawali ? 😉 Jak ktoś taki zabiera się do organizowania czegoś więcej niż urodzin to 100% ,że to nie wypali. Żalosne.

 77. Panowie z SW zapowiedzieli, że jeszcze dzisiaj przedstawią nam zmiennika Alexa. A wiec czekamy do połnocy.

 78. Nie rozumiem dlaczego polscy promotorzy pakują się w umowy z niepewnymi zawodnikami. To jakaś tradycja ostatnio. Konsekwencje są jakie są.

  Ciekawe jak będzie z listopadowym KSW.

 79. ostatnio same takie hity a teraz Lewandowski na BN o Filho:

  „Mamy dylematy, bo te wszystkie doniesienia zza oceanu psują wizerunek rywala Mameda. Nie wiemy, w jakiej kondycji fizycznej i psychicznej jest Paulo i czy w ogóle będzie mu się chciało walczyć, czy tylko „odwali” chałture”

  a potem…:

  Wierzy on (Lewandowski) w uczciwość Filho, a poza tym nie potrafi sobie wyobrazić, aby tak wielki fighter chciał w słabym stylu pożegnać się z kibicami MMA.”Zawodnicy jego pokroju chcą kończyć na szczycie, jak bohaterzy – zapewnia.”

  WIEC PYTAM JA :

  to jak z tym Filho bohater wielkiego pokroju czy ktos kto odwala chalture i nie che mu sie walczyc ?

 80. @up

  Bohater(czyt.Martin Lewandowski)ma dylematy,dywaguje,stawia sobie trudne,egzystencjalne niemal pytania…ostatecznie jednak dochodzi do optymistycznych przemyśleń i pełen nadziei i wewnętrznego przekonania zmierza ku happy endowi!Będzie walczył,spełni pokładane nadzieje,przygotuje się sumiennie, by pożegnać się z mma,gdzieś w odległej Polsce, o której pewnie wcześniej nie słyszał- z honorem i pazurem godnym prawdziwego wojownika!

  A jak będzie-dowiemy się tak naprawdę niebawem!Oglądaj kolejny odcinek KSW 17!Już w listopadzie!

  A tak poważniej nieco,ja im naprawdę nie zazdroszczę.Mały prezencik od losu i pewnie powód do uśmiechu na twarzy dała im dzis SW…mimo to,są na tyle dużymi profesjonalistami poważnie traktującymi marke KSW,że akcje z Filho z pewnościa spędzaja im sen z powiek…

 81. no tak.. z stanem Filho i jak mysle o jego pojedynku z Mamedem to juz wole obejrzec:

  Maciej „El KaEsWu” Kawulski vs Dariusz „Das Attack” Cholewa
  na gali „MMA pod Nocnym”

 82. @up-pisałem to juz wcześniej,pisali też inni-ten pojedynek nie ma racji bytu wobec stanu zdrowia,który obecnie przedstawia Filho.Traci wartość sportową,trąci o zdrowy rozsądek.To jest ciężko chory,uzależniony i zniszczony psychicznie człowiek,bo juz raczej nie zawodnik.Jego wywiad tłumaczony na stronie przez jednego z życzliwych kolegów dopełnił reszty obrazu Filho.On nie chce już walczyć,nie ma motywacji,chęci,planów związanych z mma.I jak pisałem szkoda wielka,ale nie ma ta walka żadnego sensu a wręcz jest szalenie ryzykowna dla KSW,dlatego też nie zazdroszczę K&L bo nie taki mieli cel kontraktując ta walkę.To pewne,a wyszło teraz jak wyszło-realizuje się czarny scenariusz wobec niepewnego zawodnika.Myślisz,że był im na rękę taki przebieg wydarzeń,że nie drżeli o to,czy czegoś nie odwali przed walką?

 83. poraz kolejny Mamed dostanie zwloki do obicia w postaci Filho (Lindland dziadek ,Irvin uzaleznieniec) i zostanie okrzykniety najlepszym zawodnikiem w PL. pffff :/
  Pudzian dostanie becki, i Janek tez, karte ratuje Szczecin Jewtuszko, Moks i Materla

  chyba karta mma attack wydaje mi sie bardziej atrakcyjna grabowski, kita,drwal i nasz „polski Machida bez zeba” czyli Gorski ktorego mimo wszystko lubie i zycze mu zwyciestwa ! ! !

 84. Ferbiao-nie zgodzę się z Tobą…brzmisz tak,jakby KSW kontraktowało Mamedowi jakichś ogórków.Znów zwłoki?To Twoje zdanie…Janek dostanie bęcki?Zobaczymy-szybciutko go widzę skreśliłeś.Materla,Jewtuszko,Moks-owszem-mocna strona karty,ale na pewno nie są na niej od "ratowania".MMAAttack ma także mocną rozpiskę,ale konfrontowanie obu ze sobą nie ma żadnego logicznego sensu.Po co?Były juz zestawienia,statystyki etc.Oba fc maja mocne po prostu najmocniejsze nazwiska polskich rankingów i nie rozumiem dlaczego nie można kibicować obu eventom równocześnie,równomiernie.Może po prostu masz swoje subiektywne sympatie,np Drwala-skoro na Mameda parskasz swoim "pffff"

  Przemys_law-nie wierzę,że jutro go nawet poznamy,myslę,że odliczasz im wiedząc tak naprawdę,jak wywiążą się ze swej deklaracji.

 85. Za Janem calym sercem.
  Mamedowi KSW kontraktuja takich zeby przypadkiem mu sie noga nie potknela – takie moje zdanie.

 86. Chyba nici z poznania rywala :/

  W czwartek konferencja, wybiera się ktoś?

 87. @Kalogero
  „Ferbiao-nie zgodzę się z Tobą…brzmisz tak,jakby KSW kontraktowało Mamedowi jakichś ogórków.Znów zwłoki?To Twoje zdanie…”

  tak moje zdanie:

  „poraz kolejny Mamed dostanie zwloki do obicia w postaci Filho (Lindland dziadek ,Irvin uzaleznieniec) i zostanie okrzykniety najlepszym zawodnikiem w PL. pffff :/”

  i thor”a n po czesci rowniez

 88. Kalogero, ciężko nazwać Irvina, Lindlanda czy Filho inaczej niż zawodnikami dalekimi od swej szczytowej, tudzież jakiejkolwiek formy.

 89. Widzę,że się wspierasz zdaniem np Thor_n'a,który jednak powiedział coś zupełnie innego niż Ty o Mamedzie,a przede wszystkim nie parska na niego.Tak,Mamed jest prowadzony sensownie i konsekwentnie.Tak budują dobrzy menagerowie pozycję zawodnika,który tym sposobem nie tylko w rankingu mmarocks ale i w opinii zagranicznych portali jest zawodnikiem wyżej notowanym niż np Tomek Drwal.Bodajże na 14 m.Oni więc też nie widzą ogórków i zwłok,które Ty widzisz?

  Thor_n -i ja całym sercem za Jankiem,bo nie tylko świetny z niego zawodnik ale i świetny gość,który skromnościa i pokora obdarowac mógłby niejednego krzykacza.

  Edit:Pervert-na pewno nazwałbyś Lindlanda zwłokami?A gdzie ja powiedziałem,że walczył z czołówką w szczytowej formie?Albo spytam inaczej,kto z naszych walczył z takową poza Nastulą rzecz jasna w Pride?Filho-wiadomo-w obecnym stanie zdrowia jest zawodnikiem nie do przyjęcia dla Mameda,ale Lindland,Irwin,Jorge Santiago to jednak są nazwiska.

 90. @Kalogero
  parskam parskam..lindland jest dawno po swoich latach swietlnosci , irwin to juz w ogole uzalezniony od painkillerow i innych a filho ma aktualny problem ze soba i tabsami, to dlaczego mam klaskac mamedowi? skoro walki sa aranzowane z zawodnikami z ktorymi mamed ma 80% szans na wygrana i sluzy KSW za maszynke do krecenia ogladalnosci.

  dlaczego K&L nie chca pojedynku mamed vs drwal (ktory wyrazil gotowosc nawet jutro) ? dlatego ze mamed by dostal solidnego rywala i jest ryzyko ze by przegral i to wg mnie bardzo duze

  @Speedeyes
  „czemu strona strefy walk została zawieszona ?”
  Bo aleksander hakuje z russlandu 😀
  a Thor n napisal:
  „Mamedowi KSW kontraktuja takich zeby przypadkiem mu sie noga nie potknela – takie moje zdanie.”

 91. A pewnie,że maja juz swoje lata "świetlności" za sobą,powtórze po raz kolejny-konsekwetnie i powoli budowano pozycję Mameda na światowym rynku mma,a to też jest sztuką, by zawodnik był tak prowadzony,aby jego umiejętności,forma i dyspozycja ale i pozycja/notowania zbiegły się w czasie na tyle,by można było kontraktować go z czołówką i to za dobre pieniądze.Wiesz ile zarabia Mamed za walkę(lub inaczej-orientujesz sie ile mniej więcej?)Tomek Drwal,mimo,że walczył już w UFC nie zarabiał i nie zarobi już połowy z tego,domyślasz się dlaczego?I żeby była jasność,również uważam,że mógłby Mamedowi zagrozić choć faworyta widzę zdecydowanie w Mamedzie, a także dla jasności- lubię Drwala i szanuję,jestem więc w swojej opinii obiektywny

 92. Nie przesadzajcie…Irvine 13 miesięcy przed walką był jeszcze w UFC, czego Wy się spodziewacie od KSW?A i tak gość był ratunkiem, bo rywal miał być początkowo przecież inni.
  Lindland?Przegrał z Jacare, Belfortem i ciężki nokaut po walce z Lawlerem. Bezposrednio po wystepie w Strikeforce byl w KSW, Wypowiadacie się o nich jak o fighterach, którzy od 3/4 lat włóczą się niczym Ken Shamrock conajmniej po mniejszych galach. przegrywając również z animowymi rywalami, a tak nie jest.
  Lata swoje robią, uzależnienia też (choć chyba to eliminują pewne badania…?), ale pewna wartość zawodnika wciąż pozostaje i nie zanika od tego tak po prostu. Wyciągnięcie gilotyny wraz z zaśnięciem gościa, który pół życia obalał, kolejną ponad dekadę obalał w MMA, gdzie gilotyna mu groziła na każdym kroku to jednak spore osiągnięcie, a patrząc na liczby to może faktycznie Lindland nie wygląda obecnie najlepiej, ale diabeł tkwi w szczegółach. Dla mnie wygrana kogoś z Polski z solidnym zapaśnikiem po ostatnich występach naszych za Atlantykiem było bardziej wartościowe niż jakby Mamed wyboksował czy nawet poddał Thalesa. Mierzcie nasz kraj naszą miarą. Na MMA na najwyższym poziomie Zuffa ma monopol, trzeba być ślepym by tego nie widzieć, a głupim by nie rozumieć co się tym wiąże dla choćby KSW.

 93. Kalogero, może za bardzo zapatrzony jesteś w Mameda, dlatego nie dostrzegasz, że budowany był na ogórkach, a jego jedynym wartościowym zwycięstwem jest lucky punch na Santiago. Widziałeś co z Lindlandem zrobił przeciętny Lawler? Więc tak, "the Law" jest po prostu kolejnym przebrzmiałym nazwiskiem w rekordzie czeczena.

  btw, nie nie wspieram się niczymim zdaniem, opinię o zbyt wysokiej ocenie umiejętności i braku ambicji Mameda powtarzam od dawna.

  Na MMA na najwyższym poziomie Zuffa ma monopol, trzeba być ślepym by tego nie widzieć, a głupim by nie rozumieć co się tym wiąże dla choćby KSW.

  trzeba być głupim by nie chcieć walczyć z najlepszymi, albo inaczej trzeba być bardzo głupim, by liczyć, że najlepsi przyjadą do nas. Nie mamy (Polska, KSW) monopolu na MMA, najlepsi zawodnicy (jak sam piszesz) są pod skrzydłami Zuffy, więc pozostaje obijanie ogórków nieprawdaż?
  tough ain’t enough
  [IMG][/IMG]

 94. Dziś to mi chyba wystarczy żeby organizacja nie straciła własnej strony (STC / Strefa Walk) i na kilka dni przed galą nie traciła main eventu w takich okolicznościach 🙂

 95. Nie nazwalbym nikogo kto jest w top50 wagi ogórkiem ( NAJWYŻEJ – rankingowo niżej notowanym, ale czy ktoś jest lepszy lub gorszy pokazuje dopiero walka). Dla mnie ogorkiem na 1 rzut oka jest ktos z rekordem 0-3 lub 2-11, nie legenda sportu, bądź ktoś komu dano szansę walki w tej organizacji, zrzeszającej czołówkę światową.

  Co do tego, że najlepsi przyjadą do Polski…no to oczywiście tak nie będzie, był to tekst pod publiczkę polsatowską i nawet Mamed mi nie wmówi inaczej. To, że nie chce jechać było obgadywane wiele razy, nie chce z pewnych powodów to nie, zarabia dobrze, tam by tak nie było, a jeszcze byłby z dala od rodziny. Nie każdy kieruje się ambicją, niektórzy kierują się głową, niektórzy sercem. Kierowanie się głową i sercem to i tak "mądre podejście".

  A budowanie pierwszych walk na ogórkach to raczej norma, w końcu wówczas taki debiutant sam jest ogórkiem. Są inne przypadki, ale …są to przypadki, dalekie od "normy."

 96. Pervert…a ja widzę,że Ty z kolei nie tylko Mameda nie lubisz ale i nie cenisz jako zawodnika.Wiadomo,Twoja opinia,masz do niej prawo,ja jednak upierać się będę,że Mamed jest cholernie niebezpiecznym zawodnikiem dla większości zawodników,co nieraz udowodnił.Miał słabsze walki,męczył się z Sakurajem np,ale Lindlanda poskładał jak amatora,gilotyną,której zapaśnik tej klasy i tego doswiadczenia nie powinien dać sobie założyć jeszcze przez kilka dobrych lat.Skąd wiesz tak naprawdę w jakiej formie i mozliwościach jest dziś Mamed?Bo ja mam wrażenie,że on wciąż sie rozwija i obecnie jest albo w swym najlepszym czasie,albo tuż przed nim.Teraz jest zatem czas na walke chociażby z Hectorem i dlatego teraz będzie miała ona miejsce,nie rok czy dwa lata temu.Mówisz,że trzeba być głupcem by nie bić się dla najlepszych(ufc),a ja Ci powiem,że Mamed nie miał w ogóle ze strony ufc żadnej konkretnej propozycji.Zadnej,możesz mi w tej materii zaufać,co miał więc zrobić,by go zechcieli?Kolejny mój argument-pieniądze.Nie wiem,może się orientujesz ile Mamed dostaje za walkę,jeśli nie to powiem Ci,że zmieniłbyś sądzę punkt widzenia dostając takie gloryfikacje finansowe jak on.Pomiędzy nim a resztą jest przepaść ogromna.(nie mówie rzecz jasna o Mańku P.)To takie głupie zatem bić sie u siebie,przed swoimi fanami,za duże pieniądze,w organizacji,którą swoją osobą współtworzył niemal od początku,której właścicielami sa dobrzy kumple?Pervert…dlaczego on ma spełniać nasze oczekiwania,aspiracje tych,którzy chcą oglądac go w octagonie ufc,jeśli a)nie zabiegaja tam o niego, b)nie zarobi połowy z tych pieniędzy,które tu zarabia?Ty byś to odrzucił?

  @Born2kill-zgadzam się z Toba w ocenie przeciwników Mameda,wiadomo,ilu fanów tyle opinii,uważam jednak konsekwetnie,że kariera Mameda jest rozsądnie prowadzona i budowana na waznych nazwiskach,nawet jeśli tendencje formy mają już zniżkową,to mają jednak często doświadczenie zbierane w walkach  z zawodnikami,których Mamed na oczy nie widział.A to zawsze jest bezcenny bagaż ich doświadczeń i niewątpliwie atut.

  @Defthomas-jak niewiele czasem trzeba do "szczęścia",eh…

 97. może myślę innymi kategoriami, ale by być najlepszym walczysz z najlepszymi. Nie rozwijasz się walcząc z emerytami i lekomanami. Czy to tak trudno zrozumieć? Doceniam go, a nie przeceniam jak większość, a to ogromna różnica. Kiedy Mamed zacznie walczyć przynajmniej z zawodnikami w formie, wtedy będę mógł zmienić zdanie, nie wtedy gdy siedzi na dupie w Olsztynie i nie rozwija się (chyba, że dla Ciebie jest to najlepsza akademia na świecie, gdzie progress robi się każdego dnia). Zresztą mówisz o UFC, jak ciężko tam się dostać. Jewtuszko dał radę, Drwal dał radę, Mamedowi się nie chce. Dla mnie ta sytuacja jest jednoznaczna. no chyba, że podąża ścieżką kasy, wtedy jest usprawiedliwiony.

  b2k, może ogórek to za mocne słowo, po prostu Mamed 3 ostatnie walki stoczył z zwodnikami z którymi walczyć nie powinien, jeśli ma jakiekolwiek ambicje na walkę z najlepszymi.

  jeszcze jedno, chciałbym zobaczyć jak gilotyna wychodzi mu na zawodnikach – przynajmniej w formie… a nie przecież próbował na Sakuraiu…
  tough ain’t enough
  [IMG][/IMG]

 98. No właśnie, te próby kilkukrotne na Sakuraiu zapewne męczyły po walce Mameda nonstop, podszkolił i pierwsza przeciw zdecydowanie większemu nazwisku była skrajnie udana 🙂

  Ja nie twierdzę, że Mamed jest najlepszy na świecie, ale lubi walczyć, walczy efektownie, jest niesamowicie utalentowany i na pewno POWINIEN się mierzyć z najlepszymi (Z resztą wizualnie Mamed bardzo pasował mi do walk w klatce podczas jego debiutu w Stanach). Jednak pogodziłem się z tym, że będą to jedynie odpady z UFC, chyba, że KSW wzmocni scouting. Rostery UFC przepełnione, więc trzeba szperać, węszyć i wydobywać talenty, nie tylko w Polsce, choć Polacy lubią oglądać Polaków…

  Wydaje mi się, że gdzieś było mówione, że jeśli mógłby walczyć w UFC, ale i choć raz w roku w Polsce, dla swoich ludzi to by się zgodził, ale wiadomo jakie są kontrakty Zuffy. Wina leży po obu stronach, a jeśli mam bić brawo Zuffie, która boi się zachwiania wizerunku bądź kontuzji więc = straty kasy i stąd te restrykcyjne kontrakty, a mam gardzić zawodnikiem, który chce walczyć dla swych ludzi ….to coś nie jest jak należy. Nie można wszystkiego traktować tak subiektywnie, punkt widzenia zależy od punktu siedzenia, a kto wie czy taka postawa w szerszym gronie ni spowodowałaby pewnych przemyśleń u włodarzy UFC, gdy nagle mieliby drugoligowych fighterów, ponieważ ci najlepsi chcieliby czasem zawalczyć w swym kraju, gdzie są bogami…

 99. Eh,nie wszedł mi długi post,cos ostatnio gdy sie rozpisuję to jest problem z zamieszczeniem.No nic,widocznie tak miało być.Powtórzę tylko ostatnie zdanie-ja Mameda rozumiem doskonale.MMA to jego zawód Pervert.Robi to co kocha za duże pieniądze,w otoczeniu kumpli,dla pracodawców kumpli i ku uciesze wielu fanów,lokalnych fanów.Zmieniłbys taka pracę idąc do obych ludzi,na obcy teren,za znacznie gorszą wypłatę za ocean, tam,gdzie nikt nie faworyzuje zwodników ze wschodu,jak zresztą wszystkich spoza usa(nie wiem,czy wiesz,ale tam nawet czarny amerykanin to juz nie to samo co biały rodowity amerykanin i takich ufc wita z otwartymi rękoma,popytaj,poczytaj jesli mi nie wierzysz)tylko po to,by anonimowi Ci ludzie,obcy byli z Ciebie bardziej dumni niż rodzina,której dajesz godziwe warunki i dom,przyjaciele,którzy Ci kibicuja na miejscu.Nie wiem czemu masz wobec Mameda takie oczekiwania Pervert i nie wiem jak możesz oczekiwać,że on patrzeć będzie na to co mówią ci bardziej ambitni fani,którzy chcieliby go widziec gdzieś wyzej,dalej.

  Tu jest jego dom,jego żona,syn,tu ma kolegów po fachu,szefostwo zaprzyjaźnione z nim i życzliwe i największe z oferowanych wynagrodzenie.Nie rozumiem Cię,naprawdę.Myślę,że szczytem ambicji sportowych dla każdego z nas( a wiem,że i dla Mameda) byłoby pokonanie Hectora i do tej walki konsekwetnie dażyło KSW.Tak prowadziło jego karierę,że dopięli swego,z korzyścia dla wszystkich.A Tobie w niezrozumiały dla mnie sposób-jednak mało.No nic,pozostańmy przy swych opiniach,racjach,przeciez jak mówią-każdy ma swoją-dokładnie tak samo jak dupę:) Pozdrawiam Cię i dzięki za wieczorną/nocna polemikę.

 100. Tak prowadziło jego karierę,że dopięli swego,z korzyścia dla wszystkich.

   

  Czyżby to był Twój tajny news do Venoma…? Pewnie źle interpretuję (jak zwykle zresztą) ale tzn. że KSW 18/19 zobaczymy Lombarda w Polsce? 

  Pervert sam opuścił ojczyznę udajac się do lepszego gymu, więc nie rozumie do końca Mameda, który ma teraz w Polsce jak w przysłowiowym raju. Dostając za galę gdzieś koło 80…90 tysiaków na łapę (zgaduję ,że gdzieś tyle wyciąga)  – czego chcieć więcej..? 

  Dodatkowo jak kalogero pisał, nie wszyscy marzą o detronizacji Spidera z tronu, ba, nawet pięść Stanna ma inny przekaz niż sierp od zaproszonego gościa na KSW 
  Ulubieni: Jones, Mir, Werdum, Aldo, Nick Diaz

 101. Jak się ogarnę z tym, co przynosi mi pieniądze wrzucę tu skany 2 mądrych rzeczy nt. obrażania się w internecie i konsekwencji/braku konsekwencji. Przy okazji "znajomy prawnik" się podszkoli :).

  Przy okazji, wracając do tematu. Czy któryś z adminów jest z W-wy i oprócz znajomości MMA ma pojęcie o całoksztalcie sytuacji.

  Odbędzie się ta gala?

 102. Organizatorzy dalej twierdzą, że się odbędzie. Jutro o 13 jest ważenie i konferencja.

 103. To męcząc Was dalej.

  Na pewno są tu osoby, które trenując u p. Igora Kołacina, M. Oknińskiego, muszą wiedzieć więcej niż my.

  Patrząc na kwoty jakie zostały przeznaczone na gaże zawodników, słaba sprzedaż biletów nie powinna mieć wpływu na odwołanie imprezy. Nawet gdyby był komplet, przy takich wydatkach, kasa za bilety to tylko dodatek.

  Strona fightsport miała b. dobry konktat ze Strefą Walka. Pisali o nich poematy. Niestety, oprócz newsa o Aleksie, nie wrzucili niczego innego.

 104. Przemys law- Strona Strefy Walk już działa, a na fb jest informacja, że gala się odbędzie. Myślę, że jeżeli jutro będzie ważenie to gala się odbędzie. Z biletami nie ma problemów więc warto jeszcze poczekać.

 105. Rafał “Uszol” Dąbrowski nie będzie walczył na gali Strefa Walk!

  Jak udało nam się ustalić przed momentem, Rafał Dąbrowski nie będzie walczył na gali Strefa Walk. Są to potwierdzone informacje, które zaczerpnęliśmy w godzinach porannych od samego zawodnika. Zdenerwowany i zniesmaczony całą sytuacją Uszol mówi wprost dlaczego nie będzie walczył na piątkowej gali: cytuję "Organizatorzy nie wywiązali się z warunków umowy". 

  http://mmatv.pl/aktualnosci/walka-rafaa-uszola-dabrowskiego-odwoana

   

 106. @Przemys_law: tylko nie zapomnij zdjąć ubrania roboczego jak sie w końcu na Strefę zdecydujesz Laughing

 107. Właśnie miałem zapytać, czy ogłoszą w końcu przeciwnika dla Uszola. Ja pierdole, ale żenada. Teraz, nawet jakbym miał bilet, to bym nie poszedł na tą żałosną galę. Co za amatorka…

 108. heh jezeli Uszol tez mowi, ze SW sie nie wywiazala z umowy to wiadomo kto nie jest wiarygodny.

  Życze Dąbrowskiemu szczęścia bo mu ostatino sporo go brakuje

 109. odwołają ?? na stronie piszą co innego

  Informujemy, że konferencja prasowa Strefy Walk odbędzie się w czwartek, 27 października, w sali konferencyjnej Torwaru. tematem konferencji będą oczywiście ostatnie wydarzenia, które sprawiły, że z gali zdjęty został pojedynek wieczoru pomiędzy Alexem Emelianenko a Rafałem Dąbrowskim. Podczas spotkania organizatorzy poinformują także o zestawieniu nowego main eventu gali, odpowiedzą także na Państwa pytania. Konferencja prasowa połączona będzie z ważeniem polskich zawodników przed galą, która niezmiennie zaplanowana jest na 28 października.

 110. Prawie pękłem ze śmiechu. Czy ktoś jeszcze ma wątpliwości, że SW to cyrk? Na podstawie ich dotychczasowej działalności można by napisać scenariusz filmu gangsterskiego. Niestety byłby to kompletny gniot.

  Jestem prawie pewien, że ta gala się nie odbędzie…

  I jeszcze Charitonowa w to mieszają.

 111. żenada, obiach i wstyd. oświadczenie to jedno wielkie kłamstwo,stek bzdur, nie popartych żadnymi dowodami, a stawki dla zawodników? ahaha… tłumaczą się winni. brak profesjonalizmu pod każdym względem, współczuję tylko polskim zawodnikom, że pokładali w tej gali jakiekolwiek nadzieje. powinni wszyscy solidarnie odmówić udziału w tej szopce. wszystko na temat

 112. Po co było w to mieszać Ambasadę Rosyjską? Jak nam teraz zakręcą gaz albo zatrzymają TiR-y na granicy, to żadne oświadczenia nie pomogą.

   

  PS Kaczka, do takich strojów i wąsów to jeszcze "trochę" mi brakuje.

   

  PS 2. Obejrzałem wywiad zrobiony przez medium niepokonanego zawodnika w MMA, boksie i wrestlingu.

  Sam już nie wiem. Moje domysły (związane z końcem roku podatkowego) trochę osłabły, bo pan ze Strefy Walk wygląda na takiego, który wierzy w to co mówi.

 113. Kogo Uszol tam wymienił w tej rozmowie? Bo nie zrozumiałem.

  Co do KSW, to troszke przesadził z tym poziomem, ale jak sam mowił, nie interesuje się MMA aż tak bardzo ta dyscypliną…

 114. Fusel,domyslam się,że odwołujesz sie do historii USA pytając mnie czy są takowi.Znam ją,dzięki za skrupulatność słowną,myślę,że wiesz co miałem na myśli.Nie słyszałeś nigdy, by największe ciśnienie w ufc było na białych amerykanów,a zawodnicy zza wschodniej kurtyny mieli już w ogóle odczuwalnie pod górkę?Ja czytałem wielokroć o tym,słyszałem opinie,które sie pokrywały.Mnie tam nie było,nie odczułem zatem na własnej skórze,sugerowałem trend,który zdaniem tych co wiedzą i widzieli tam więcej-jest wyczuwalny,choć wiadomo-nie namacalny i nieoficjalny.Nie dziwny to kraj,w którym prezydenta mają czarnoskórego,a nadal istnieją w kilku stanach lokale,restauracje,gdzie czarni mają zakaz wstępu?Nie dziwny to kraj,gdzie jeszcze parę lat temu,jak relacjonowała mi koleżanka będąca na półrocznej wymianie w usa,rodzina u której była,mimo zapewne niemałej weryfikacji przed zakwalifikowaniem jej jako rodziny spełniającej warunki wymian-przełączała małym dzieciakom telewizor,gdy wypowiadał się murzyn,a filmy czy programy z czarnoskórymi były w domu zakazane?

  @kaczka-główkuj,główkuj i cierpliwie czekaj na 18..19..;)

 115. Wiem,może śmiesznie,ale byłem nieco zaangażowany emocjonalnie w polemikę a i godzina była niemłoda 😉

 116. Ale jajcuny! 😀 No ale i tak nie wierzyłem, że zobaczymy tego wydygańca na gali. Może oświadczenie to jeden wielki bełkot, ale sam Aleks jest mało wiarygodny – szkoda.

 117. Nigdy i to nigdy nie róbcie z nimi interesu.Taka naiwność z waszej strony nam wszystkim szkodzi.Myśmy się z tą nacją nigdy nie lubili .Oni muszą być traktowani z buta , tak dowodzi historia .A strata jest wasza i nie liczcie że rosyjskie władze wam pomogą.

 118. Może ktoś kiedyś odkopie jeden z pierwszych tematów jaki pojawił się na MMARocks

 119. Teraz panowie ze strefy walk zobaczą, że jest jakieś nowe zainteresowanie tematem i pomyślą, że może jednak uda im się zrobić kokosy na mma:P

 120. @1bart1 jest pewien zawód/profesja na świecie. myślę, że ogarniesz temat migiem i sianko też bedzie dobre…

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.