Artykuł naszych kolegów z BoxingNews.pl na bazie Eurosport.ru:

Tego się chyba nikt nie spodziewał. Brat jednego z najbardziej popularnych zawodników MMA na świecie Fedora Emelianenki, Aleksander nie będzie miło wspominał współpracy z polską grupą MMA Strefą Walk. Przypomnijmy, że dziś oficjalnie Strefa Walk odwołała planowaną na jutro galę z udziałem Aleksandra Emelianenki. Rosjanin jest zły na organizatorów, którzy oskarżyli go o to, że nie wywiązał się z kontraktu i sam postanowił ostro zaatakować szefów Strefy Walk.

„Polacy szukają jakiejś wymówki i usprawiedliwienia dla tego, co zrobili. Oni nie zapłacili mi za udział na tej gali. Co mogę powiedzieć na wszystkie oskarżenia z ich strony? Mam umowę, którą niebawem opublikuję, jak tylko wrócę z Holandii do Rosji. Dla mnie śmieszne są te ich jęki i marudzenia.” – powiedział w wywiadzie dla rosyjskiego serwisu Eurosport Emelianenko.

Dla wielu kibiców szokiem było odwołanie walki, Rosjanina, ponieważ 22 października Emelianenko pojawił się na konferencji prasowej w ambasadzie rosyjskiej w Polsce promując nadal wydarzenie, które miało odbyć się za 6 dni. Rosjanin twierdzi, że pojawił się na konferencji tylko dlatego, że organizatorzy obiecali mu, iż przed konferencją rozliczą się z nim z pieniędzy jakie obiecali mu za walkę. Jak twierdzi Emelinenko do takowych rozliczeń jednak nie doszło i dlatego postanowił nie pojawiać się na gali w Polsce.

„Firma Tapout obiecała Polakom, że będzie sponsorować imprezę. To ta firma miała zadbać o sprzęt oraz stroje dla zawodników i im zapłacić. Początkowo Polacy obiecali mi, że pieniądze dostanę 22 października po konferencji prasowej. Jednak po konferencji zaczęli prosić mnie o odroczenie terminu zapłaty, ponieważ zapłacą mi po turnieju. Zapytałem ich: „Dlaczego nie teraz?”. Ktoś z nich powiedział mi, że umowa z Tapout nie doszła jednak do skutku i firma nie będzie sponsorem gali Strefa Walk. W związku z tym nie mają teraz pieniędzy. Dostałem informację, że Tapout daje tylko klatkę i wyposażenie dla 5 zawodników. Po konferencji ambasador powiedział mi, że otrzymał list od mojego brata Fedora. Byłem zaskoczony, bo nic o tym nie wiedziałem. Gdy przyleciałem do Holandii zapytałem brata czy coś o tym liście wie. Powiedział, że nie ma pojęcia o czym mówię.” – powiedział Emelianenko.

Alexander Emelianenko twierdzi, że Polacy chcieli kosztem jego brata zrobić sobie promocję i bez jego zgody używali jego wizerunku na plakatach i zapowiadali jego przyjazd na galę.

„Wydaje mi się, że oni chcieli dzięki umieszczeniu wizerunku mojego brata na plakatach otrzymać większe pieniądze od reklamodawców i podnieść status gali. Kiedy zapytałem go o to, czy wie, że ma przyjechać do Polski to nie otrzymałem jednoznacznej odpowiedzi. Oszukują mnie, więc także trzech innych zawodników. Potem zapytałem wprost, dlaczego to wszystko robią, po co historie ambasadora o liście i zdjęcia Fedora na wszystkich afiszach. Wtedy oni wskazali na Donatasa, jest taki menadżer. Gdy zapytałem o to wszystko Donatasa Simanaytisa ten powiedział, że nic o tym nie wie i, że został zaproszony tylko po to, aby pomóc w organizacji tego spotkania. Wtedy zdałem sobie sprawę, że nie mam ochoty z nimi (Strefą Walk) współpracować” – mówi Emelinanenko.

Rosjanin twierdzi, że organizatorzy gali nie zdawali sobie sprawy za co się biorą i dlatego cały projekt musiał upaść.

„Organizatorzy myśleli pewnie, że wszystko jest takie proste. Wezmą znane nazwisko 'Emelianenko’ i dzięki temu przyciągną na galę sponsorów. W końcu okazało się, że z nimi nikt nie chce współpracować. Oni biją się w piersi, bo stanęli przy rozbitym korycie. Gdy powiedziałem im, że nie wystąpię na gali zadzwonił do mnie ktoś z Tapout i twierdził, że na pewno dostanę wszystkie pieniądze, tylko muszę zawalczyć. Ja powiedziałem, że tu nie chodzi już o pieniądze. Oni mnie po prostu oszukali, tak samo jak innych sportowców. Wiele razy z nimi rozmawiałem, ale gdy w całą sprawę wplątywany jest ambasador i Fedor to stwierdziłem, że nie ma sensu z nimi dalej współpracować.” – powiedział Emelianenko.

Zawodnik MMA zapytany o kwoty jakie organizatorzy proponowali mu za walkę twierdzi, że za pojedynek miał otrzymać nie jak się mówiło 80 tyś dolarów, ale, aż 115 tys. dolarów. Tych pieniędzy jednak jak twierdzi nigdy na oczy nie zobaczył.

„Tak, to prawda, tylko, że nie 80 tysięcy, a 115 tysięcy i dodatkowo dawali 20 tysięcy na tych zawodników, którzy mieli przyjechać ze mną. W kontrakcie był zapis, że jeśli organizator nie wywiąże się z płatności i transferów, to się rozstajemy. Ja na samym początku postawiłem warunek – jeśli do 25 października nie będzie żadnych wypłat, to ja do nich nie przyjadę i nie przywiozę ze sobą żadnych zawodników. Nie mam możliwości opłacać ludzi z własnej kieszeni, więc podałem organizatorom numer konta bankowego do przelewu, ale do 24 października nic nie otrzymałem. Oni zadzwonili i powiedzieli, że rozliczą się 27-ego, ale ja już nie chciałem ich słuchać. Dwa dni niczego by nie zmieniły, a oni po prostu mogliby mnie przekręcić po tym terminie.” – powiedział Emelianenko.

Aleksander był tak rozgoryczony postawą polskich grup MMA, że ostro skrytykował polskie organizacje MMA. Wprost stwierdził, że dwukrotnie podejmował rozmowy z Polakami, ale więcej nie ma zamiaru już z nimi dyskutować. Wiele miesięcy temu Emelinenko prowadził rozmowy także z federacją największą federacją MMA w Polsce federacją KSW. Szefowie federacji nie zdecydowali się jednak podpisać z nim kontraktu, ponieważ istniało podejrzenie, że pięściarz nie jest w pełni zdrowy. Zawodnik do dziś ma o to pretensje do właśicieleli KSW. (Mówiło się, że zawodnik jest chory na żółtaczkę)

„Strefa Walk i KSW to dwie grupy, z którymi nie chciałbym nigdy więcej współpracować. Oni mają do nas (Rosjan) jakąś awersję na poziomie genetycznym. Nie tylko uważają, że Rosjanie są ograniczeni umysłowo jako sportowcy, ale także jako ludzie.” – powiedział Emelinaneko.

294 KOMENTARZE

 1. Aleks może smiało konkurować z Ibiszem jeśli chodzi o wyjsciową facjate.

 2. To jak to było Aleks na konferencji ogłosił przyjazd swojego brata, czy nie?

 3. KSW go wyczulo na mile i sobie odpuscilo ruskiego pionka. SW pewnie jakis walek. 115 tys? powalilo?

 4. oj aleks, idź dalej ćpać, pić i promowac się na plecach brata który rozdrabnia się teraz i dostaje jak dziecko w piaskownicy. Żal ci poprostu dupe sciska ” rusku” że nie chcą cię na żadnych większych galach na świecie i bredzisz. Weź fiodora za ręke i idźcie obijać ogórki na M-1

 5. Z tego co kojarze to przeciez na konferencji przy Aleksie wlasciciel SW mowil o Fedorze,ze przyjedzie.

 6. 115 koła mnie rozwaliło. Widać i BN się przydaje, bo newsa ogarnęliśmy o MMA 🙂

  Dla mnie już kwota za walkę była nierealna. Jak oni mieli 115 tysięcy na niego i na całą kartę kolejne 200 to nie lepiej było zrobić coś na miarę KSW za tę kasę?

  Ciekawe kto tu w ciula poleciał.

  Ja nie znam tego środowiska, ale jakby mi płacili po gali to też bym olał galę. Tylko wiadome, że on tu może w ciula walić. Broni się i tyle. Jakby ten kontrakt pokazał to mamy jasność. Jak mu Strefa nie płaciła z łapy do łapy to ma potwierdzenia przelewu czy coś więc każdy może wyjaśnić wszystko.

  Najgorzej i tak wyszła na tym Strefa. Nie wiem czy czytaliście, ale tu cytat:

  trwają trójstronne rozmowy Strefa Walk – MMA Attack – Eventim na temat ratowania sytuacji z ludźmi, którzy kupili bilety. Organizator konkurencyjnej MMA Attack, pan Dariusz Cholewa obecny na „Torwarze” rozumiejąc trudną sytuację nie tylko konkurencji ale i polskiego MMA – wstępnie przystał na propozycję rozmów o przejęciu zawiedzionych fanów na swoją galę. Jeśli rozmowy się powiodą a obie strony (Strefa Walk – MMA Attack) uzyskają consensus i akceptację dystrybutora biletów firmę Eventim, kibice tydzień później (5-ty listopada) będą mogli wejść na galę MMA Attack.

  Propozycja tego rozwiązania wyszła od Strefy Walk, co podkreślamy bardzo wyraźnie i organizator gali p. Dariusz Cholewa pokazał klasę podejmując rozmowy choć nie musiał tego robić w tak trudnej sytuacji konkurencji organizującej galę w obrębie jednego tygodnia. Pomysłodawcą tego rozwiązania był nie tracący zimnej krwi Mirosław Okniński, którego kilku zawodników miało walczyć na gali Strefa Walk. Wkrótce materiały filmowe z konferencji i komentarz Redakcji.

  Czyli MMA Attack zyska pełną halę? Czy jak? ci co kupili na podłodze będą siedzieli na trybunach bo inne ceny były?

 7. @Razor
  Dobrze zrozumiałem, kase z biletów na Strefe Walk z tych co przyjdą na MMA Attack dostanie p. Cholewa?

 8. Właściciele Strefy Walk powiedzieli, że idą z tym do sądu. No i tam będzie dopiero walka. Jeżeli faktycznie będzie sprawa w sądzie, bo Strefa twierdzi, że oni mu całą kasę zapłacili.

 9. jest to przykre. a zachowanie MMA Attack zalosne. nie potrafia sprzedac swoich biletow, wiec chca przejac SW. fani maja prawo do zwrotu!!!

 10. @Zimin
  możesz mi kogoś polecić skoro sam sie leczysz? Bo ja nie bardzo się orientuje, ale skoro jestes zorientowany to miło by było z twojej strony 😀

 11. kokos80 ogarnij się, to nie MMA Attack wyszło z tą propozycją. Jak ktoś będzie chciał zwrócić bilet to go zapewne zwróci, ale będzie wielu którzy chętnie na tym samym bilecie pójdą na inną galę,co podleczy budżet SW – ja tak to widzę

 12. Kokos80- człowieku gdzie Ty tutaj widzisz żałosną zagrywkę? Ja sam od razu o tym pomyślałem, ale wydawało mi się, że logistycznie to będzie zbyt duży problem. Jeszcze jakby Uszol zawalczył na Mma Attack to byłoby super. Może wskoczy za jakiegoś kontuzjowanego zawodnika?

 13. niech zwracaja, a jak ktos chce, to sam sobie kupi. tym bardziej, ze MMA Attack ma jeszcze kupe wolnych miejsc. co to w ogole za zalosna zagrywka.

 14. Z tego wynika, że z KSW też się nie dogadali, tylko do kogo on ma pretensję, że ma żółtaczkę

 15. ale nie wychodzi mu juz na testach. zaleczona. zarazic jednak moze, wiec pewnie wiedzieli o tym. moze walczyc, ale zawodnik przyciwny musi wziasc jakies srodki antywirusowe? podpisac zgode? przeciez ten czlowiek to czolowka wciac. widowiskowy styl, dobry rekord. nie na takie gale.

 16. kokos80 za dużo kombinujesz, na tę chwilę wiemy, że Aleks nie ma żółtaczki typu C, pytanie czy nie ma przypadkiem B. Od lat nie jest też w żadnej czołówce.

 17. Świetny ruch gdyby była możliwość transferu biletów. Wielu rozczarowanych kibiców będzie miało szanse na 100 razy lepszy event a żałosny to jesteś ty kokos. czekam na kolejny szokujący atykÓł –
  „MMA Attack tonie zanim wypłynął? – żałosne napełnianie sali. redaktor kokos na tropie. „

 18. News od nas. Zdaniem organizatorów:

  Organizatorzy Strefy Walk: Emelianenko dostał pieniądze!

  Organizatorzy gali Strefa Walk byli całkowicie załamani podczas dzisiejszej konferencji prasowej, na której wyjaśniali powody odwołania gali z udziałem Aleksandra Emelianenko.

  „Wycofał się Rafał Dąbrowski. Osobiście nie rozumiem jego decyzji, bo mówił, że może walczyć z każdym. On miał zapłacone z góry za walkę, ale się wycofał. Zrezygnował Alex, nie ma Fedora, Rafał Dąbrowski się wycofał, czyli rozpadła nam się praktycznie cała gala. Staraliśmy się ratować event, ale w ciągu dwóch dni sprowadzenie do Polski tylu zawodników z Rosji nie jest to możliwe. Dodatkowo poniesiecie kosztów wizowych dla Rosjan nie jest tanie i proste. Co mogę powiedzieć?” – powiedział jeden z organizatorów gali Strefa Walk podczas konferencji prasowej.

  Co ciekawe organizatorzy twierdzą, że Rosjanin wziął od nich ogromne pieniądze za udział w gali, ale mimo tego nie wywiązał się z kontraktu. Tym samym całkowicie zaprzeczają oni temu co na łamach prasy twierdził zawodnik MMA, który utrzymuje, że od organizatorów polskiej gali nie otrzymał ani grosza. Organizatorzy twierdzą, że w sumie Emelianenko wziął od nich 62 tysiące dolarów.

  „Aleksander przyjechał do Polski wziął pieniądze i pojechał. Na dzień dzisiejszy robienie tego pojedynku byłoby bez jakiekolwiek sensu. (..) Straciliśmy ogromne pieniądze na tej gali. Koszty takiego eventu, gdybyśmy go zorganizowali to koszt 700 tysięcy. Aleksander dostał od nas 62 tysięcy dolarów.” – twierdzi organizator.

  Organizatorzy twierdzą, że większość zawodników otrzymało cześć pieniędzy lub całość kwot obiecanych za walki jeszcze przed galą, dlatego też straty poniesione przez organizację są ogromne.

  „Zawodnicy otrzymali pieniądze przed galą. Ci, którzy byli z Warszawy otrzymali cześć pieniędzy, a Rafał Dąbrowski dostał pełną wpłatę. Emelianenko dostał pełną wpłatę z całym teamem Rosjan, czyli 5 zawodników i on byli opłaceni. Strefa walk wszystkie plagi egipskie chwyciła. Chyba musi być w Polsce taka organizacja dzięki, której te wszystkie brudy związane z MMA wychodzą. Z mojej strony mogę powiedzieć, że mam niedosyt. Musimy sprawę z Aleksem podać do sądu i będziemy walczyć. Nie jest to nasza wina. Chcieliśmy pokazać fajny event. Nie jest to nasza wina. Aleksander przyjeżdżał na każdą konferencję i brał od nas pieniądze. Sami widzieliście, że był na każdej konferencji. Nie jest to nasza wina, a Państwo sami to ocenią.” – mówił załamany całą sytuacją organizator gali.

  Organizatorzy zapytani o to, dlaczego płacili zawodnikom przed galą mówią krotko: „Nasza uczciwość okazała się naszą głupotą. Jak inni organizatorzy będą brali się za nasze MMA to chciałbym przestrzec, żeby się dwa razy zastanowili.”

  „Przepraszamy wszystkich kibiców. Chcieliśmy dobrze, ale nie wyszło.” – zakończyli organizatorzy.

 19. belmondo – Z tego wynika, że z KSW też się nie dogadali, tylko do kogo on ma pretensję, że ma żółtaczkę

  hahah 10/10 🙂

 20. zwroccie uwage jakim tonem on to mowi i jak uzywa słowa polacy //Strafa walke to nie jakas panstwowa/krajowa agencja walk ,a on ma pretensje do całego narodu//Widac to on jest gburem ktory ma awersje do czego kolwiek co nie jest rosyjskie

  Ps. wmieszal w to KSW bo jest na wyzszym poziomie niz M1 (nie ma to jak zrobic zły PR polskim organizacja) Polskie organizacje sa be a M1 idealne .Wiec dlaczego kulturysta odszedł z M1 do KSW ?

 21. Z tego co sie orientuje to MMARocks nie ma problemów jeśli chodzi o materiały z konkurencyjnych stron oprócz portalu pracującego dla Najman bodajże STS****(nie chce sie narażać, cenzura musi być) ale mogę się mylić, wrazie co ktoś z szanownych Adminów usunie;)

   

  @Jason

  Też to zauważyłem, że zamiast mieć pretensje do organizatorów troche za bardzo generalizuje i z jego wypowiedzi można odnieść wrażeni, że za całą sytuację wyni społeczeństwo

 22. Sebbeks – moim zdaniem MMA Attack weźmie część kasy nie wyobrażam sobie inaczej

  Raczej napewno MMA Attack będzie miało z tego jakiś procent bo nie wyobrażam sobie sytuacji, że fani którzy posiadają bilet na SW wchodzili za darmo na MMAttack, ktorzy nie będą mieli z tego żadnego interesu (no może prócz paru sprzedanych koszulek, czy plakatów).

 23. Gala przekręt te dogadywanie się między konkurencyjnymi organizacjami,rozżalony Alexander Q###a jak w jakimś dramacie  Po prostu 

 24. Ale jak dowalił z tymi plagami egipskimi łoooo

  A pisałem wam, że odwołają galę i Pudziana nie będzie co nie KACZKA41??

 25. "Tego się chyba nikt nie spodziewał"

  No przepraszam, to już o użytkowniku Jebaka2000 zapomnieliście Laughing? Aż taki szok to nie jest, chłopaki zawalali sprawę w przeszłości, zawalili i teraz.
  Chciałbym wierzyć SW, ale już kiedyś kłamali i rozum niestety podpowiada, że robią to znowu.

 26. Teraz będzie oświadczenie za oświadczenie. Oby wszystko ucichło i – jeżeli są ku temu podstawy – sprawa trafiła do sądu.

  Zresztą, czy Aleks jest winny czy nie to nie zmienia faktu, że panowie od SW wykazali się strasznym nieprofesjonalizmem.

 27. Mnie zastanawia to, że oraganizatorzy cały czas podreślają że gala posypała sie przez ich naiwność i łatwowierność, a zapowiadają nową galę, która umówmy sie po tym co odwalili teraz poprostu wyjść nie może, chociażby poprzez utrate zaufania fanów(o ile ktoś im jeszcze ufał po tych poprzednich wpadkach), czyż to nie jest wizja szklanych domow i dalej brnięcie w tą swoją naiwność. Powiedzenie, że człowiek uczy się na błędach nie ma tutaj racji bytu;)

 28. Przecież nikt o zdrowych zmysłach nie zapłaci takiej sumy Alexowi!! 115 tys dolarów to za dużo I łączny koszt gali to 700-800 tys PLN!! Tyle to może kosztować KSW17. Poza tym to mi wszystko śmierdzi. Jakis przekręt czy coś a może jakieś pranie kasy czy coś bo Ci „organizatorzy” to jacys biznesmeni z tego co się orientuję, ale to tylko moja myśl.
  Następne gale też nie wyjdą to pewniak. Jeszcze nie mają daty a wiedzą kto już będzie walczył.
  I ta gadka z wizami.
  Skoro ambasada wspiera galę to pomaga również z wizami więc załatwienie kilku wiz dla zawodników w ciągu 2 dni to nie problem. I oni byli jeszcze na rozmowach z KSW żeby im jakieś konkurencji nie robić!! Obciach do samego końca.

 29. Faktycznie jest to dla mnie wielka zagadka jak wlasciciele SW z tak naiwnym podejsciem do biznesu zarobili gruba kase w Polsce.Przeciez tu  prawie kazdy kazdego chce w biznesie wydymac

 30. oni chcieli ta kase stracic, i tyle. a Alex to tam dostal jakies grosze, bo nikt go nie chce. ze wzgledu na, wiadomo co.

 31. Rozbawiła mnie również odpowiedz właściciela SW wypowiadającego sie( bo chyba tylko jeden z nich mowi) na pytanie bodajże: Czy organizowanie gal w Polsce jest nieopłacalne? Padła odpowiedż, że najwidoczniej tak jest, po czym w natępnym pytaniu mówi, że robia kolejny event w przyszłym roku.

  Panowie właściciele SW, jeśli nie macie co robić z pieniędzmi to ja chętnie przyjmę(mogę podać nr konta jak coś)Laughing

 32. Ja to mam nadzieję, że oni mu do ręki nie płacili tylko mają jakiś papier. Bo jak dostał kasę do łapy to mogą jej nigdy więcej nie zobaczyć.

  W sumie to strasznie sprzeczne informacje idą, bo tu wtopili tyle forsy a planują kolejną galę?

  Nic z tego nie rozumiem.

  Zastanawia mnie jeszcze jedno. Pisałem wam od razu, że gali nie będzie, a organizatorzy do wczoraj jeszcze twierdzili, że mają nową kartę gali. Czy ktoś coś z tego rozumie? Przecież tam się pojawiły konkretne nazwiska ska one? Czy Uszol i reszta oddadzą kasę organizatorom?

 33. Wzruszyła mnie ta ckliwa historia. Jestem przeciwnikiem twierdzenia, że jeżeli Cię ktoś oszukał/okradł to jesteś współwinny, że się dałeś. Winny jest zawsze złodziej/oszust. Ale tak przy okazji – ekipa SW to amatorzy jakich mało. A co do Aleksa – śmieszne są dla mnie te jego jęki i marudzenia.

 34. W sumie najwięcej zyskał Martin z Kawulem, bo szef SW im rację przyznał zagryzając język . Dla niego to musiało być naprawdę trudne.

 35. maniek-mankowy

  Już pisałem w tym czy innym temacie. Nie wiem czy tak jest w tym przypadku, ale zdarzają się i to całkiem często, takie sytuacje, że prawda wcale nie leży pośrodku. Zdarza się, że winna jest 1 strona (czy to w sytuacji nieporozumień w szkole/osiedlu itp czy w sprawie wywiązania się z umowy) i takie stwierdzenie, że "zawsze po środku", które niestety ma się dobrze, może komuś wyrządzić krzywdę/szkodę, albo jedno i drugie.

 36. Jedni i drudzy krącą, takie jest moje zdanie. Ponad 100 tysi dla Alexa za walkę z Uszolem? Astronomiczna kwota jak na nasze realia. Z kilometra śmierdzi wałkiem.
  Alexowi ponad sto tysi $, Fiedzi bodajże 10 tyś $ a naszym zawodnikom dają deputat w postaci biletów na galę ?

 37. Trudno się wypowiedzieć o tej sprawie, posiadając tylko takie szczątkowe dane.

  Jednak biorąc pod uwagę wszystkie dotychczasowe oświadczenia i zawarte w nich stwierdzenia, którym nie zaprzeczyła druga strona:

  Aleks:

  "Rosjanin twierdzi, że pojawił się na konferencji tylko dlatego, że organizatorzy obiecali mu, iż przed konferencją rozliczą się z nim z pieniędzy jakie obiecali mu za walkę. Jak twierdzi Emelinenko do takowych rozliczeń jednak nie doszło i dlatego postanowił nie pojawiać się na gali w Polsce."

  oraz

  "Zawodnik MMA zapytany o kwoty jakie organizatorzy proponowali mu za walkę twierdzi, że za pojedynek miał otrzymać nie jak się mówiło 80 tyś dolarów, ale, aż 115 tys. dolarów. Tych pieniędzy jednak jak twierdzi nigdy na oczy nie zobaczył."

  SW:

  "Co ciekawe organizatorzy twierdzą, że Rosjanin wziął od nich ogromne pieniądze za udział w gali, ale mimo tego nie wywiązał się z kontraktu."

  oraz

  "Organizatorzy twierdzą, że w sumie Emelianenko wziął od nich 62 tysiące dolarów."

  Nawet jeśli przyjmiemy sumę 80 tys dolarów, to 62 tysiące to wciąż mniej niż ustalenia kontraktu, zgodnie z którym Aleks miał otrzymać wszystko przed walką.

  Oczywiście podchodzić do powyższego ze sporym dystansem!

 38. @endriu akurat kwota 115 tysi papierow jest bezsporna,bo mowia o niej obie strony,tylko Alex zaprzecza,ze wzial zaliczke.

  edit:sorry faktycznie SW mowi o 80 tysiacach

 39. dokladnie fakty sie nie trzymaja kupy. sumy! to wyglada jakby sie tego spodziewali. zaplanowali.

 40. @ allladino tyle wiemy, tym samym chcę powiedzieć że BYĆ MOŻE organizatorzy wabiąc znane nazwiska chcieli zapełnić halę a później jednak wycofać walkę Alexa z ME.
  Sam już nie wiem, nie chcę snuc domysłów, ale i organizatorzy strefy walk i Alex mają już w swoim życiu podobne epizody.

 41. Patrząc logicznie podana tutaj stawka dla Aleksa, to honorarium za walkę wieczoru w niejednej numerowanej gali UFC. Nawet jakby to miało być 80 tyś to jest to 4-5 krotnie za dużo względem tego co Alex może dostać, a biorąc pod uwagę tylko jego umiejętności bez nazwiska to 10 krotnie za dużo.
  Jeśli zabiorą się za kolejną galę, to już będzie ubaw….

 42. Bo do Tanga trzeba dwojga….No to jest faktycznie wojna polsko-ruska-pytanie czy to się wyjaśni-a może Aleks dogadał się z SW i ten cały cyrk jest pod publike(w tą sobote Aleks będzie na imprezce z wlaścicielami SW I razem będą obrabiać panienki).
  Jedno jest pewne-zawodnicy są wpuszczeni na mine i publika też.
  Jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze tylko szkoda MMA,bo im staje się bardziej popularne tym więcej będzie przekrętów.
  Nie mam kasy na wakacje więc chyba za miesiąc zrobie gale z Andersonem Silvą,GSP,Edgarem itp.
  Bilety 200 euro-jutro podam numer konta,bo zaraz ide spać

 43. Tak odbiegając od tematu,luźno,bo ostatnio za dużo sie emocjonowałem tu-Alex wygąda na foto jak A.Lepper w latach "świetności"(świeć Panie nad jego duszą,źle o zmarłych nie mówimy…)

 44. Astronomiczne sumy .. nie no to tak wyglada jakby ci organizatorzy urwali sie po prostu z choinki .. bez swiadomosci tego jakie ceny panuja na europejskich rynkach…

  na morde Emalianenki az nie chce sie patrzec .. a Dabrowski jakby chcial koniecznie zawalczyc to by zawalczyl tym bardziej jak dostal kase ..

 45. faktycznie-spojrzenie jakies znajome,a swoją drogą jak z PUTINEM nie wypali to moze wejdzie w kręgi samoobrony i reaktywuje partie jako nowy lider-chociaż chyba ma już uraz do narodu polskiego-najpierw Kawul i Lewandowski a teraz wlaściciele SW.
  TAPOUT czyli oficjalny sponsor ma od dzisiaj reklame na MMA ROCKS,mozna zapytać jak było naprawde,bo alex mówi,ze się wycofali ze sponsoringu ale podejrzewam,ze czynnikow na to wplywających było wiele i każdy ma swoje racje.

 46. Ciekaw jestem czy po prostu nie zmówiły się dwie strony (SW i Alex) aby wymyślić historię z dwoma wersjami aby narobić szumu wokół siebie, sprzedać bilety, zgarnąć trochę kasy, troszkę dla siebie, troszkę dla Alexa, kazali Alexowi wymyślić historię taką aby obraził cały naród (odwołując się do słów „polacy” a nie jakby to przystało „SW”) aby kibice bardziej znienawidzili go i ufali SW przy czym zrobią kolejną galę z kolejnym wałem. Ciekawe jak to z tymi biletami wyjdzie, jeśli nie zwrócą kibicom pieniędzy za bilety to już wiadomo co jest grane.

 47. Szkoda,bo byłem ciekaw konfrontacji chłopaka trenującego pod skrzydłami Jurasa z tym Sikońskim.Wiadomo kto za Malinowskiego?

 48. Z muay thay też się wywodzi- zresztą trzeba poczekać na oficjalne info

 49. No to czekamy na odpowiedź Strefy Walk. A Aleks chyba zapomniał że nie wszystko polskie co w Polsce 😛

 50. "będziemy robić kolejne eventy" – znaczy się jakieś zrobili? 😉

  fachowcy z firmy tapout.pl. Ci co doklejają sitodrukiem białe prostokąty do koszulek? sama profeska 🙂
  tough ain’t enough
  [IMG][/IMG]

 51. httpv://youtube.com/watch?v=4jR-GXdozI0 panowie K&L (KSW) jara sie teraz)))

 52. Wstrzymam się z komentarzami do momentu aż się wszystko wyjaśni – dużo teraz nieścisłości i jako zwolennik sprawiedliwych roztrzygnięć, mam nadzieję że to sąd zadecyduje kto miał rację. Aż się boję tu zaglądać – takie ostatnio wieści… 🙂 już to widzę: mmaatack odwołane – Saleta na swoim motorze uciekł do stanów z kasą, fani są zawiedzeni, najman pyskuje i dostaje od Grabowskiego, gala odwołana. Fani z SW oraz MMAAttack idą na galę ksw. K&L dogadują się i łączą wszystkie eventy. Teraz nazwa gali to „zemsta za nieobytą wojnę polsko-ruską + atak na mma”. Z racji tego, że hala wynajęta jest tylko do godziny 24 zobaczymy 3 zawodników naraz na ringu. Grabowski Niestety obrażeni K&L nie wpuszczają na galę Highlandera Górskiego i gala się nie odbywa…

 53. Wstępnie za Malinowskiego miał walczyć Jotko, więc wietrzę iż to on się znajdzie w zastępstwie. Wiadomo, czemu Malinowski wypadł?

 54. Na bank nie Jotko, on walczy do 84kg… Malinowski złapał kontuzje kolana chyba.

 55. Jotko teraz schodzi do półśredniej czyli 77kg, a to i tak nie miał walczyć za Malinowskiego

 56. Okniński w wywiadzie wspominał, że Jotko miał walczyć na MMA Attack lecz pojawił się Juras i wstawił tam swojego zawodnika.

 57. Ale Juras był od układania zagranicznych zawodników, ale nie od polskich. Od polskich był p.Cholewa.

 58. Jeżeli dali te pieniądze dla Emalianenko to powinni miec chyba jakieś dowody, potwierdzenie przelewy albo jakies „pokwitowanie” jezeli bral od nich pieniadze gotowka, jezeli by tak bylo to mogli by jego oraz innych zawodnikow pociagnac do odpowiedzialnosci i nie musieli by martwic sie o strate pieniedzy, oni cos kreca. Dawali zawodnika pieniadze od tak na slowo honoru?!?! przed walka nie zabezpieczajac sie wogole, przeciez to smieszne jest.

 59. Yagiel gwarantuje Ci , że to nie będzie Jotko  – na marginesie tydzień do walki więc kto normalny zgodziłby się na walkę z zawodnikiem o 2 kategorie wagowe cięższym i bardziej doświadczonym w mma.

  sorki , Jotko miał walczyć teraz w 77 , a nie 84, ale mimo wszystko Sikoński zbijał do 70.

 60. Rosjanom nie należy pod żadnym pozorem ufać po tym co zrobili w Smoleńsku.

 61. Ile mu mieli zapłacić??! Ponad 100 koło dolarów??  Kto ma info ile Pudzian dostaje za galę?  Kolargol: nie wiesz ile ? Ty przeciez z szołbiznesu. Chcem wiedzieć czy gogusie ze Strefy nie ocipieli po prostu.

 62. Nie rozumiem tego odgórnego obwiniania ludzi ze Strefy Walk, tym bardziej, że były już podobne przypadki z braćmi E. w innych europejskich krajach. Uważam, że potępiać się powinno oszukującego, a nie oszukanego.

 63. Po KSW 12 bodajże, byly komentarze, że Pudzian wyciagnął 300tys zł, ale ile w tym prawdy? nie mam pojęcia

  @KubaBalucki

  A skąd wiesz po czyjej stronie leży wina? no chyba, że masz jakieś potwierdzone, nieoficjalne informacje to możesz się z nami podzielić. Jak narazie to wypowiedzi Alexa jak i SW wogóle sie nie kleją i sa bardzo rozbieżne, także ferowanie wyroków jest tutaj nie na miejscu;)

 64. @KubaBalucki – problem w tym, że tu nie wiadomo kto jest oszukującym a kto oszukanym…

 65. @pawel_mack
  Najbardziej prawdopodobne, bo za walke z Thompsonem miał dostać 350 tysięcy i co najważniejsze Lewandowski nie zaprzeczył.

 66. Sorry, ale ciężko jest mi brać słowa Aleksa na poważnie. On miał tutaj o wiele mniej do stracenia niż organizatorzy. Dodając do tego wszystkiego małe doświadczenie i naiwność ludzi tworzących tę galę takie coś po prostu musiało wyjść.

 67. Sorry, ale ciężko również brać na poważnie sw, której kolejny event nie wypala ( przecież wcześniej miał sie u nich bić Alistair,a ostatnio coś przebąkiwano o Sappie)

  Gwoli ścisłości – nie wiem kto zawinił. Może sw, może Alex, jeżeli rzeczywiście zapłacili mu taką ogromną kasiorę – to chyba mają jakieś na to dowody, chociażby umowy – do sądu z nim

 68. @Sebbeks

  Aha czyli dobrze myślałem;). Co nie zmniena faktu, że 115tys dolarów=345tys zl za nazwisko, które umówmy sie w Polsce nie jest tak znane(no może poza środowiskiem) jak nazwisko Pudziana, który przyciąga masę zwykłych kowalskich przed telewizory jest wielka nadpłatą. Nie wiem jakie kontrakty mają Polscy zawodnicy ale strzelam, że ok 400tys kosztował CAŁY fightcard MMA Attack,a tu za te pieniadze mamy tylko jedno nazwisko.

 69. @pawel_mack
  Jak to jedno? Dla osób oglądających KSW są 4 nazwiska znane.
  EDIT: Dobra załapałem, chodziło o jedną osobe na całej gali za tą kwote.

 70. Chodzi mi o to ze sam Alex Stefę Walk kosztował ok. 350tys zl, a za te pieniądze można zrobić pełny fightcard całkiem dobrej gali;)

 71. Dorzućcie sobie jeszcze do 115 tyś dol. dodatkowe wymagania, zachcianki Aleksa … biznes klasa itp itd.

 72. Swoją drogą ( abstrahując już od tego czy to prawda czy nie) jak można zapłacić 115 tys. $ dość przeciętnemu zawodnikowi jakim jest Alex? Czy ci goście mieli w ogóle jakiś biznes plan? To nie może być prawda, albo są największymi frajerami pod słońcem…

 73. ehhhhhhhhh gdzie są komentarze ludzi którzy wiedza co sie dzieje za kuluarami ?

 74. nie wiem ale z tego co widze to ten plakat na filmiku jest chyba troche inny niz ten ktory byl pokazany na stronie i Fedora nigdzie tam nie widze, tylko Uszola i Alexa.

 75. Jest na Nim Fedor, ale w oświadczeniu Alexa jest o tym, że gadał z bratem o tym dopiero po powrocie do Holandii.

 76. albo Mark Collie z „Punishera”…. btw moje zdanie jest takie samo, jak to wyrażone w drugim poście.

 77. antku emigrancie – lewy dolny róg plakatu,taki sympatyczny łysy pan w białym sweterku to Fiodor, poznajcie sie ;D

 78. Ja tam nie widzę że to Fiodor, jakaś rozmyta twarz. Fakt łysawa. Może Pudzian? Może Dana White? Ale to może tylko mój słaby wzrok, nadpsuty przez ślęczenie nad kompem w czasie wpisywania komentarzy na onecie.

  I jeszcze jedno, Uszol podpisuje inny plakat niż Alex! Ba wrzuciłem w google w wyszukiwarkę grafiki co by znalazło plakaty z Strefa Walk Starcie Polsko-Ruskie. No i znalazło parę plakatów (również ten podpisywany przez Uszola), jest na nich Fedor. ale nie znalazło tego plakatu który podpisywał Alex. No ale to może mój słaby wzrok, nadpsuty… itd. itd.

 79. Antek lepiej faktycznie idź do okulisty. Nawet jak twarzy nie poznajesz, to dosyć wyraźnie widać napis
  Fedor
  Emelianenko

 80. hohohoh so funny!

  NOT.

  precyzując:

  -zdjęcie zajebiste

  -temat idiotyczny

  Kaczka, powiedz mi po kiego wdajesz się w jakieś zbędne utarczki i osobiste wycieczki? Niby jesteś dorosły, niby ponad to, a zachowujesz się jak jakiś [strike]Mir [/strike]dzieciak. Zdjęcie było wrzucić do skóry, a nie zaśmiecać forum w oczekiwaniu na propsy i tysiące śmiesznych emotek. (tak wiem, mam ciążowy nastrój)

 81. Zgadzam się z Pervertem, post ze zdjęciem można było podlinkować w odpowiednim dziale, a nie od razu osobny topic.

 82. Pervert, prawie całkowita zgoda. Zdjęcie nie jest zajebiste. Po raz n-ty zabawił się w przyklejanie głowy. To już było nudne 5 jego prac temu.

 83. Pervert : )

  Nie wiem jak mam to ocenić, z początku wydawało się to śmieszne, ale … Ciężko mi siebie określić .

 84. Zgadzam się z Pervertem i niech się nikt nie dziwi, jeśli ataki na kaczkę się powtarzają, bo – jak widać- chłopak nie wyciągnął zbyt wielu wniosków. A obrazek bardzo fajny i śmieszny, ale spokojnie wystarczył do "Tanio…".

 85. GLF ur right, na zmęczeniu wydawał się dość zabawny, drugie spojrzenie niestety już się nie obroniło, ale nie dało rady wyedytować tego "zajebiste". "Niezłe/zabawne" byłoby odpowiedniejsze (bez tego napisu na koszulce ofc)

  btw, jeśli sami użytkownicy nie będą dawać odporu śmieceniu na forum, to non stop będą się pokazywały tak idiotyczne tematy, albo jakieś inne testy…

 86. GLF ur right, na zmęczeniu wydawał się dość zabawny, drugie spojrzenie niestety już się nie obroniło, ale nie dało rady wyedytować tego "zajebiste". "Niezłe/zabawne" byłoby odpowiedniejsze (bez tego napisu na koszulce ofc)

  btw, jeśli sami użytkownicy nie będą dawać odporu śmieceniu na forum, to non stop będą się pokazywały tak idiotyczne tematy, albo jakieś inne testy…

 87. kaczka w ankiecie dał swój wiek i prawidłową odpowiedź 30-35. Jak ja mam to ocenić. Po zachowaniu na forum daje mu max 15

 88. kaczka w ankiecie dał swój wiek i prawidłową odpowiedź 30-35. Jak ja mam to ocenić. Po zachowaniu na forum daje mu max 15

 89. Haha kaczy shejtowany. Teraz, juz sie nie pokazuje.

  @kaczka41 Możesz podesłać oryginalny obrazek (z murzyńską twarzą)? Spodobało mi się zdjęcie.

  Zapytam wprost, jestes prowokacja?

 90. Haha kaczy shejtowany. Teraz, juz sie nie pokazuje.

  @kaczka41 Możesz podesłać oryginalny obrazek (z murzyńską twarzą)? Spodobało mi się zdjęcie.

  Zapytam wprost, jestes prowokacja?

 91. @Shoocker Ależ skąd. Najnormalniej w świecie zdjęcie mi się podoba, ale wolałbym aby twarz była tak samo murzyńska jak ręce. Być może zapodam je na jakimś forum (nie na tym). Oczywiście zgadzam się z opinią że skóra byłaby lepszym miejscem na to zdjęcie, ale na to nie jestem w stanie nic poradzić.

 92. @Shoocker Ależ skąd. Najnormalniej w świecie zdjęcie mi się podoba, ale wolałbym aby twarz była tak samo murzyńska jak ręce. Być może zapodam je na jakimś forum (nie na tym). Oczywiście zgadzam się z opinią że skóra byłaby lepszym miejscem na to zdjęcie, ale na to nie jestem w stanie nic poradzić.

 93. Ale macie kierwa problem 🙂 Z Papayem na czele.

  Spoko, nie będe wrzucał przerabianych fotek, bo jak widać się nie przyjęło. Szkoda – tyle w temacie. Narka

 94. Ale macie kierwa problem 🙂 Z Papayem na czele.

  Spoko, nie będe wrzucał przerabianych fotek, bo jak widać się nie przyjęło. Szkoda – tyle w temacie. Narka

 95. @kaczka41 Jeżeli nie chcesz podawać tutaj linku lub oryginału z murzyńską twarzą to prześlij prosze na priva:

  cezaryzwirko [małpka] gmail {kropeczka] com

 96. @kaczka41 Jeżeli nie chcesz podawać tutaj linku lub oryginału z murzyńską twarzą to prześlij prosze na priva:

  cezaryzwirko [małpka] gmail {kropeczka] com

 97. Spoko, nie będe wrzucał przerabianych fotek, bo jak widać się nie przyjęło. Szkoda – tyle w temacie. Narka

  Foch. Foch i chuj.

 98. Spoko, nie będe wrzucał przerabianych fotek, bo jak widać się nie przyjęło. Szkoda – tyle w temacie. Narka

  Foch. Foch i chuj.

 99. Kaczka, powiedz mi po kiego wdajesz się w jakieś zbędne utarczki i osobiste wycieczki? Niby jesteś dorosły, niby ponad to, a zachowujesz się jak jakiś Mir dzieciak. Zdjęcie było wrzucić do skóry, a nie zaśmiecać forum w oczekiwaniu na propsy i tysiące śmiesznych emotek. (tak wiem, mam ciążowy nastrój)

  Dokladnie. Przez takie akcje Kaczka tylko sprawia, ze to co pisze Egzekutor ma sens.

  wole takie tematy Kaczki niż każdy inny Kokosa czy wspomnianego w temacie ;]

  To akurat usprawiedliwianie jednej zenady druga…

  ——–

  Gdy zaczalem czytac MMARocks, tudziez pisac pozniej na forum, to byla dyskusja o MMA i rozmaitych pierdolach, a teraz coraz wieksza czesc tematow/postow, to tresci o innych uzytkownikach/forum samym w sobie. Wot ewolucja.

 100. Kaczka, powiedz mi po kiego wdajesz się w jakieś zbędne utarczki i osobiste wycieczki? Niby jesteś dorosły, niby ponad to, a zachowujesz się jak jakiś Mir dzieciak. Zdjęcie było wrzucić do skóry, a nie zaśmiecać forum w oczekiwaniu na propsy i tysiące śmiesznych emotek. (tak wiem, mam ciążowy nastrój)

  Dokladnie. Przez takie akcje Kaczka tylko sprawia, ze to co pisze Egzekutor ma sens.

  wole takie tematy Kaczki niż każdy inny Kokosa czy wspomnianego w temacie ;]

  To akurat usprawiedliwianie jednej zenady druga…

  ——–

  Gdy zaczalem czytac MMARocks, tudziez pisac pozniej na forum, to byla dyskusja o MMA i rozmaitych pierdolach, a teraz coraz wieksza czesc tematow/postow, to tresci o innych uzytkownikach/forum samym w sobie. Wot ewolucja.

 101. Gdy zaczalem czytac MMARocks, tudziez pisac pozniej na forum, to byla dyskusja o MMA i rozmaitych pierdolach, a teraz coraz wieksza czesc tematow/postow, to tresci o innych uzytkownikach/forum samym w sobie. Wot ewolucja.

  To dział cohones – mogę zakładać temat o dupie Maryny..o ile redakcja nie zamknie/usunie

  @Pervert – Papay – marynarz – czyli Mr. GLF

  Ps. Foch i chuj – idę pić dalej

 102. Gdy zaczalem czytac MMARocks, tudziez pisac pozniej na forum, to byla dyskusja o MMA i rozmaitych pierdolach, a teraz coraz wieksza czesc tematow/postow, to tresci o innych uzytkownikach/forum samym w sobie. Wot ewolucja.

  To dział cohones – mogę zakładać temat o dupie Maryny..o ile redakcja nie zamknie/usunie

  @Pervert – Papay – marynarz – czyli Mr. GLF

  Ps. Foch i chuj – idę pić dalej

 103. To dział cohones – mogę zakładać temat o dupie Maryny

  nie cwaniaczku nie możesz. dopiero co mnie upominałeś, że od takiego gówna jest dział hyde park. no chyba, że z wiekiem zaczynają się jakieś problemy typu demencja…

 104. To dział cohones – mogę zakładać temat o dupie Maryny

  nie cwaniaczku nie możesz. dopiero co mnie upominałeś, że od takiego gówna jest dział hyde park. no chyba, że z wiekiem zaczynają się jakieś problemy typu demencja…

 105. @bobyflex "…@Antek – Ty tak na serio z tym Pudzianem i hieną?…"

  Tak. Poważnie. Chciałbym poznać Wasze zdanie. Oczywiście mam świadomość że będzie to science-fiction i nigdy nie zweryfikujemy kto miał rację. Od taka zabawa.

 106. @bobyflex "…@Antek – Ty tak na serio z tym Pudzianem i hieną?…"

  Tak. Poważnie. Chciałbym poznać Wasze zdanie. Oczywiście mam świadomość że będzie to science-fiction i nigdy nie zweryfikujemy kto miał rację. Od taka zabawa.

 107. No to jeśli o mnie chodzi, to zawodnik MMA jest bez szans, hiena to duży drapieżnik z chyba najsilniejszym uściskiem szczęk u zwierząt lądowych na ziemi – to by była jakaś masakra:-)

  I choćby to był gościu o posturze Alie'go, agresywny jak Shogun, Wand czy Fiedzia za najlepszych lat i wszechstronny jak GSP to nie, kurwa, nie ma szans:-)

 108. "…hiena to duży drapieżnik z chyba najsilniejszym uściskiem szczęk u zwierząt lądowych na ziemi – to by była jakaś masakra[​IMG]…"

  Nie zupełnie. Najsilniejszy uścisk w stosunku do wagi. Lew i tygrys w wartościach bezwzględnych mają lepszy wynik. Choć pewnie i tak wystarczy jedno solidne ugryzienie aby złamać kość człowiekowi.

 109. To dział cohones – mogę zakładać temat o dupie Maryny..o ile redakcja nie zamknie/usunie

  Czy ja Ci mowie, ze nie mozesz?

  Po prostu nie bardzo rozumiem sens x testow o tym, jakie kto ma ksywy na forum i tematow rodem z piaskownicy cisnacych jakiegos innego fredzla z forum. W zadnym wypadku nikomu nie zamierzam przekszadzac Ci w taplaniu sie w tym, jesli masz taka fantazje :]

 110. I choćby to był gościu o posturze Alie'go, agresywny jak Shogun, Wand czy Fiedzia za najlepszych lat i wszechstronny jak GSP to nie, kurwa, nie ma szans[​IMG]

  moim zdaniem mocne jiu jitsu i hiena czy inny jej podobny kocur konczy bez glowy 🙂

 111. Kaczka chyba miał na myśli Popeye'a

  nie cwaniaczku nie możesz. dopiero co mnie upominałeś, że od takiego gówna jest dział hyde park. no chyba, że z wiekiem zaczynają się jakieś problemy typu demencja…

  to nie demencja to procenty wylewające się na klawiaturę 🙂

  [​IMG]

 112. Antek musielibyśmy chyba się przenieść na jakieś forum poświęcone zwierzętom, jestem trochę zjarany, ale nie aż tak. Albo innym razem ci odpowiem bo już się za bardzo zmęczyłem pisaniem:-)

 113. Kaczka umówmy się, że wszystkie photoshopy, emotki i inne pierdoły zamieszczasz w "tanio skóry nie sprzedam". Nie chcę więcej widzieć, że tworzysz osobne tematy do takich rzeczy, denerwuje to innych userów i tworzy niepotrzebny burdel na forum.

 114. "…Antek musielibyśmy chyba się przenieść na jakieś forum poświęcone zwierzęto…"

  Próbowałem kiedyś, ale za założenie wątku w którym pytałem czy ktoś wie jakim wynikiem kończyły się na igrzyskach w starożytnym Rzymie starcia niedźwiedzia z lwem lub słoniem (to były takie, dziś już wymarłe, małe słonie z gór Atlas) dostałem bana. Na priva wyjaśniono mi że jest to zachęcanie do znęcania się nad zwierzętami. Na szczęście tutaj mamy wyższy poziom tolerancji i inteligencji.

 115. UFC organizuje im tą walkę, a żaden zawodnik nie odważył się jeszcze odmówić, jeśli odmowa nie była spowodowana kontuzją bądź innym czynnikiem losowym.

  Zdanie nie jest prawdziwe. Takie sytuacje w UFC się zdarzają.

 116. Fajna analiza, trochę zwiększyliście moje wątpliwośc co do Bagoutinova. Nie ulegałem jego "hype" w zakładach bukmacherskich na forum, jednak postanowiłem dzisiaj zagrać to za 75% stawki standardowej… i po tej analizie mam więcej wątpliwości.

  Szkoda,że nazwaliście to Czynnikiem X, bo to trochę pachnie kopiowaniem Slipmycha.

  I dlaczego pominęliscie Koscheck vs Woodley? Według Was walka nie warta obstawiania?

 117. Fajna analiza, trochę zwiększyliście moje wątpliwośc co do Bagoutinova. Nie ulegałem jego "hype" w zakładach bukmacherskich na forum, jednak postanowiłem dzisiaj zagrać to za 75% stawki standardowej… i po tej analizie mam więcej wątpliwości.

  Szkoda,że nazwaliście to Czynnikiem X, bo to trochę pachnie kopiowaniem Slipmycha.

  I dlaczego pominęliscie Koscheck vs Woodley? Według Was walka nie warta obstawiania?

 118. Nie postawię tym razem na Ruska, może i wariat z niego, ale za mały. Kasa poszła (w dużej ilości) jedynie na GSP :].

 119. Nie postawię tym razem na Ruska, może i wariat z niego, ale za mały. Kasa poszła (w dużej ilości) jedynie na GSP :].

 120. I dlaczego pominęliscie Koscheck vs Woodley? Według Was walka nie warta obstawiania?

  bo to rzut monetą?

 121. I dlaczego pominęliscie Koscheck vs Woodley? Według Was walka nie warta obstawiania?

  bo to rzut monetą?

 122. BetSafe to jakiś wasz sponsor? Nie pytam ze złośliwości tylko z ciekawości, bo już któys raz widze rózne tematy z nim związane.

 123. BetSafe to jakiś wasz sponsor? Nie pytam ze złośliwości tylko z ciekawości, bo już któys raz widze rózne tematy z nim związane.

 124. Szkoda,że nazwaliście to Czynnikiem X, bo to trochę pachnie kopiowaniem Slipmycha.

  Wy wstydu nie macie czy jak? My nazwaliśmy? Wyrażenie "Czynnik X" w tego typu analizie (dokładnie tego typu) pojawiło się na MMARocks już w 2009 roku. http://www.mmarocks.pl/lyoto-machida/pod-lupa-evans-vs-machida/ – jeżeli już kopiuję kogoś to Jakuba Bijana. Czy Drogi Hubercie teraz mam iść do analiz Slipmycha i nazwać go kserobojem wyrażeń zakorzenionych w 40 edycjach "Pod Lupą"? Nie pomyliło się Wam coś?

 125. Szkoda,że nazwaliście to Czynnikiem X, bo to trochę pachnie kopiowaniem Slipmycha.

  Wy wstydu nie macie czy jak? My nazwaliśmy? Wyrażenie "Czynnik X" w tego typu analizie (dokładnie tego typu) pojawiło się na MMARocks już w 2009 roku. http://www.mmarocks.pl/lyoto-machida/pod-lupa-evans-vs-machida/ – jeżeli już kopiuję kogoś to Jakuba Bijana. Czy Drogi Hubercie teraz mam iść do analiz Slipmycha i nazwać go kserobojem wyrażeń zakorzenionych w 40 edycjach "Pod Lupą"? Nie pomyliło się Wam coś?

 126. Ja zawsze typuję tak, że wciskam tam gdzie jest dużo PINIENDZY do wygrania i nie bardzo nawet pamiętam co obstawiłem. Potem rano wstaje i patrzę czy coś wygrałem. Zwykle nie wygrywam.

  Dżizas przecież ten Czynnik X, pochodzi od X-Factor, czyli coś eXtra. Ciężko tu mówić o zgapianiu

 127. Ja zawsze typuję tak, że wciskam tam gdzie jest dużo PINIENDZY do wygrania i nie bardzo nawet pamiętam co obstawiłem. Potem rano wstaje i patrzę czy coś wygrałem. Zwykle nie wygrywam.

  Dżizas przecież ten Czynnik X, pochodzi od X-Factor, czyli coś eXtra. Ciężko tu mówić o zgapianiu

 128. Z tym czynnkiem X – true, ktoś tu nieuważnie spoglądał na stare odcinki z serii"pod lupą", której już dawno nie widzieliśmy…

 129. Z tym czynnkiem X – true, ktoś tu nieuważnie spoglądał na stare odcinki z serii"pod lupą", której już dawno nie widzieliśmy…

 130. dlaczego pominęliscie Koscheck vs Woodley?

  Tak jak omijam szerokim łukiem kolektury Lotto, tak nie mam zamiaru inwestować swoich pieniędzy w walkę, której wynik można typować na zasadzie "chybił-trafił". Kto ma szczęście i dobrze trafi, ten będzie szczęśliwy, bo kursy na obu zawodników są dosyć ciekawe.

  Co przemawia na korzyść Woodleya?
  – świetnie wyglądał na ważeniu,
  – jest młodszy i teoretycznie powinien mieć większy głód walki,
  – powinien być minimalnie szybszy i bardziej eksplozywny.

  Atuty "Kosa":
  – lepsza kondycja,
  – większe doświadczenie.

  Obaj są zapaśnikami i obaj walczą w podobnym stylu. Prawdopodobnie skończy się decyzją po nudnej walce. Współczuje sędziom punktowym, bo niuanse mogą mieć spory wpływ na końcowy werdykt.

 131. dlaczego pominęliscie Koscheck vs Woodley?

  Tak jak omijam szerokim łukiem kolektury Lotto, tak nie mam zamiaru inwestować swoich pieniędzy w walkę, której wynik można typować na zasadzie "chybił-trafił". Kto ma szczęście i dobrze trafi, ten będzie szczęśliwy, bo kursy na obu zawodników są dosyć ciekawe.

  Co przemawia na korzyść Woodleya?
  – świetnie wyglądał na ważeniu,
  – jest młodszy i teoretycznie powinien mieć większy głód walki,
  – powinien być minimalnie szybszy i bardziej eksplozywny.

  Atuty "Kosa":
  – lepsza kondycja,
  – większe doświadczenie.

  Obaj są zapaśnikami i obaj walczą w podobnym stylu. Prawdopodobnie skończy się decyzją po nudnej walce. Współczuje sędziom punktowym, bo niuanse mogą mieć spory wpływ na końcowy werdykt.

 132. Dunham – Cerrone.

  w Cerrone wystarczy wejść niczym dzik w żołędzie, po czym zebrać krwawe żniwo

  I ja dokładnie tak uważam. Nie zgadzam się, że Guillard nie ma szklankej szczęki. Gdyby był odrobinę bardziej wytrzymały, to Cowboy leżałby nieprzytomny. Ktoś, kto tańczy po 1 ciosie od Joe Lauzona nie może mieć twardego łba. Ogólnie największym problemem Cerrone jest jego tragiczna obrona. Jeśli Dunham ruszy do ataku, bijąc w różnych płaszczyznach, to Cowboy się pogubi, poplącze i tyle z tego wyjdzie. Moim faworytem 60-40 jest Dunham. Obawiam się tego, czy sędziowie nie będą ślepi po raz kolejny (Dunham – Grant/dos Anjos), jednak uważam, że gra jest warta świeczki po takim kursie.

  A ja postawiłem na Kosa. Mam wrażenie, że Woodley jest przereklamowany przez ten knockout na Hieronie.

 133. Dunham – Cerrone.

  w Cerrone wystarczy wejść niczym dzik w żołędzie, po czym zebrać krwawe żniwo

  I ja dokładnie tak uważam. Nie zgadzam się, że Guillard nie ma szklankej szczęki. Gdyby był odrobinę bardziej wytrzymały, to Cowboy leżałby nieprzytomny. Ktoś, kto tańczy po 1 ciosie od Joe Lauzona nie może mieć twardego łba. Ogólnie największym problemem Cerrone jest jego tragiczna obrona. Jeśli Dunham ruszy do ataku, bijąc w różnych płaszczyznach, to Cowboy się pogubi, poplącze i tyle z tego wyjdzie. Moim faworytem 60-40 jest Dunham. Obawiam się tego, czy sędziowie nie będą ślepi po raz kolejny (Dunham – Grant/dos Anjos), jednak uważam, że gra jest warta świeczki po takim kursie.

  A ja postawiłem na Kosa. Mam wrażenie, że Woodley jest przereklamowany przez ten knockout na Hieronie.

 134. @Puczi

  Zgadzam się, ze "Kowboj" ma dziurawą gardę, ale… Dunham w tej materii dużo gorszy nie jest, o czym świadczy między innymi jego walka z, nomen omen, Guillardem. Evan daje się trafiać, co w połączeniu ze ślamazarnym tempem, w którym zaczyna walki może mieć spory wpływ na przebieg pojedynku. Jak ja to widzę? Walka zaczyna się cios za cios, jednak to lepszy technicznie Cerrone częściej i czyściej trafia (mam nadzieję, ze nie zapomni o swoich highkickach, bo są na prawdę wyborne). To sprawia, że rozluźnia się i bez skrępowania walczy dalej, także przyspieszenie i zwiększenie presji przez Dunhama nie będzie mu straszne. Liczę, że Donaldowi uda się urwać dwie rundy. Najbardziej obawiam się, że Evan, wbrew temu co do tej pory robił, zacznie walkę "z przytupem" od samego początku, ale jestem dobrej wiary.

 135. @Puczi

  Zgadzam się, ze "Kowboj" ma dziurawą gardę, ale… Dunham w tej materii dużo gorszy nie jest, o czym świadczy między innymi jego walka z, nomen omen, Guillardem. Evan daje się trafiać, co w połączeniu ze ślamazarnym tempem, w którym zaczyna walki może mieć spory wpływ na przebieg pojedynku. Jak ja to widzę? Walka zaczyna się cios za cios, jednak to lepszy technicznie Cerrone częściej i czyściej trafia (mam nadzieję, ze nie zapomni o swoich highkickach, bo są na prawdę wyborne). To sprawia, że rozluźnia się i bez skrępowania walczy dalej, także przyspieszenie i zwiększenie presji przez Dunhama nie będzie mu straszne. Liczę, że Donaldowi uda się urwać dwie rundy. Najbardziej obawiam się, że Evan, wbrew temu co do tej pory robił, zacznie walkę "z przytupem" od samego początku, ale jestem dobrej wiary.

 136. Nie chce się gifów szukać to trzeba po gmoszemu analizy robić robić : D Jeszcze tyle prognoz przed galą nie czytałem, nigdy : ) nie wiem czy w końcu coś w ogólę dzisiaj zagram, bo już mam mętlik w głowie absolutny:-)

 137. Nie chce się gifów szukać to trzeba po gmoszemu analizy robić robić : D Jeszcze tyle prognoz przed galą nie czytałem, nigdy : ) nie wiem czy w końcu coś w ogólę dzisiaj zagram, bo już mam mętlik w głowie absolutny:-)

 138. midern – będzie typowanie redakcji jak zawsze

  maryjan – gify dojdą, przed tym typowaniem nie starczyło już czasu no i to nowy cykl u nas więc będzie się rozwijał:)

 139. midern – będzie typowanie redakcji jak zawsze

  maryjan – gify dojdą, przed tym typowaniem nie starczyło już czasu no i to nowy cykl u nas więc będzie się rozwijał:)

 140. maryjan to tak jak ja ,niby juz zagralem ale mam chec dorzucic rorego przez dec ,ale sie zastanawiam bo mam w grze juz kupon z rorym rampage + minakov + rory do wygrania 50 moze zagrac za 50 przez dec jak wygra przez cokolwiek to maly minus a jak przez dec to spory plus :Pa jak przegra to juz dupa:):-)

  te anazlizy beda tylko UFC czy tez innych gal?

 141. maryjan to tak jak ja ,niby juz zagralem ale mam chec dorzucic rorego przez dec ,ale sie zastanawiam bo mam w grze juz kupon z rorym rampage + minakov + rory do wygrania 50 moze zagrac za 50 przez dec jak wygra przez cokolwiek to maly minus a jak przez dec to spory plus :Pa jak przegra to juz dupa:):-)

  te anazlizy beda tylko UFC czy tez innych gal?

 142. Już teraz wiem, dlaczego Szady siedziałeś cicho przez ostatnie dni. Propsy za wkład 🙂

  Dobry materiał panowie. Mam nadzieję, że będzie cykliczny. Dobrze by też było, jeśli udałoby się Wam wstawiać go trochę wcześniej, niż na kilka godzin przed galą, bo wiele ludzi, ( zaliczam się do nich i ja ) nie czeka do ostatniej chwili ze względu na częste wahania kursów, co mieli postawić – postawili i tekst ten traktują bardziej jako porównanie typowań własnych z typowaniami redakcji (bądź Szadego ) niż analityczną pomoc w obstawianiu. 😉

 143. Już teraz wiem, dlaczego Szady siedziałeś cicho przez ostatnie dni. Propsy za wkład 🙂

  Dobry materiał panowie. Mam nadzieję, że będzie cykliczny. Dobrze by też było, jeśli udałoby się Wam wstawiać go trochę wcześniej, niż na kilka godzin przed galą, bo wiele ludzi, ( zaliczam się do nich i ja ) nie czeka do ostatniej chwili ze względu na częste wahania kursów, co mieli postawić – postawili i tekst ten traktują bardziej jako porównanie typowań własnych z typowaniami redakcji (bądź Szadego ) niż analityczną pomoc w obstawianiu. 😉

 144. @Zychal

  Głównie UFC. Myślę, że wobec KSW też nie będziemy obojętni. 🙂

  @Pietagoras

  Ja bym wolał "wypuszczać" analizy dopiero po tym jak Betsafe poda pełną ofertę kursów na całą galę. Mamy zamiar analizować nie tylko kursy na zwycięstwo konkretnego zawodnika, ale i zakłady specjalne typu: "Rundy powyżej/poniżej" czy metody zwycięstw, a te pojawiają się na kilka dni przed galą. Przyznaję, że sobota to trochę późno, ale nieraz może się nie udać szybciej. Projekt dopiero startuje, wszystko się może pozmieniać, także wszelkie sugestie mile widziane. 🙂

 145. @Zychal

  Głównie UFC. Myślę, że wobec KSW też nie będziemy obojętni. 🙂

  @Pietagoras

  Ja bym wolał "wypuszczać" analizy dopiero po tym jak Betsafe poda pełną ofertę kursów na całą galę. Mamy zamiar analizować nie tylko kursy na zwycięstwo konkretnego zawodnika, ale i zakłady specjalne typu: "Rundy powyżej/poniżej" czy metody zwycięstw, a te pojawiają się na kilka dni przed galą. Przyznaję, że sobota to trochę późno, ale nieraz może się nie udać szybciej. Projekt dopiero startuje, wszystko się może pozmieniać, także wszelkie sugestie mile widziane. 🙂

 146. @Tomasz Chmura

  Spokojnie. Faktycznie, zapomniałem,że Yoshi używał tego sformułowania. Dawno nie czytałem żadnego pod lupą i to mi sie bardziej kojarzyło z analizami Slipmycha. Najmocniej przepraszam, bez zbędnych nerwów 🙂

 147. @Tomasz Chmura

  Spokojnie. Faktycznie, zapomniałem,że Yoshi używał tego sformułowania. Dawno nie czytałem żadnego pod lupą i to mi sie bardziej kojarzyło z analizami Slipmycha. Najmocniej przepraszam, bez zbędnych nerwów 🙂

 148. Zamiast się wykłócać, kto i co zrobił pierwszy (czy kto stoi tam, gdzie stało ZOMO), może lepiej podyskutować o najbliższej gali? 🙂

  Jest wśród czytających ktoś, kto postawił na Chaela Sonnena? Kurs 2.50 kuszący. Ja się do samego końca zastanawiałem, jednak ciągle mnie coś odciągało od tego pomysłu, a to jak Rashad wyglądał dobrze na ważeniu postawiło kropkę nad i.

 149. Zamiast się wykłócać, kto i co zrobił pierwszy (czy kto stoi tam, gdzie stało ZOMO), może lepiej podyskutować o najbliższej gali? 🙂

  Jest wśród czytających ktoś, kto postawił na Chaela Sonnena? Kurs 2.50 kuszący. Ja się do samego końca zastanawiałem, jednak ciągle mnie coś odciągało od tego pomysłu, a to jak Rashad wyglądał dobrze na ważeniu postawiło kropkę nad i.

 150. Ja stawiałem na Evansa, będzie górował nad Sonnenem warunkami fizycznymi, jednak to nie jest waga naszego ulubieńca, można porównać walkę JJ vs Evans i JJ vs Sonnen. Moim zdaniem Evans ma w tej walce 75% szanse na zwycięstwo.

 151. Ja stawiałem na Evansa, będzie górował nad Sonnenem warunkami fizycznymi, jednak to nie jest waga naszego ulubieńca, można porównać walkę JJ vs Evans i JJ vs Sonnen. Moim zdaniem Evans ma w tej walce 75% szanse na zwycięstwo.

 152. Postawiłem na wygraną Lawlera przez cokolwiek, bo wtedy nie było jeszcze kursu wygranej przez KO, gdyby był obstawiłbym go, ponieważ i moim zdaniem the Ruthless może wygrać tylko przez KO.

 153. Postawiłem na wygraną Lawlera przez cokolwiek, bo wtedy nie było jeszcze kursu wygranej przez KO, gdyby był obstawiłbym go, ponieważ i moim zdaniem the Ruthless może wygrać tylko przez KO.

 154. Jeżeli to ma być początek takiej bet-miesiączki to fajna inicjatywa. Nawet z rysowaniem strzałek ala treneiro Gmoch : D No i fajnie że coraz więcej ludzi bierze się do roboty wespół, ja czasami nie dowierzam w ludzi ale tutaj zostałem nie raz zadziwony:-)

 155. Jeżeli to ma być początek takiej bet-miesiączki to fajna inicjatywa. Nawet z rysowaniem strzałek ala treneiro Gmoch : D No i fajnie że coraz więcej ludzi bierze się do roboty wespół, ja czasami nie dowierzam w ludzi ale tutaj zostałem nie raz zadziwony:-)

 156. Z tej gali zagrałem 3 kupny: Bagautinov – wygrana, Cerrone – wygrana, MacDonald – wygrana przez decyzję, także gala na małym plusie. Paradoksalnie, tego ostatniego kuponu byłem najbardziej pewny.

  Nie zawiodła mnie intuicja – "Kowboj" powrócił i to w świetnym stylu. Był ogień. 🙂 Mam nadzieję, że porzuci zamiary zejścia do niższej kategorii, bo w wadze lekkiej może jeszcze trochę namieszać.

  @Pietagoras

  Gratuluję trafionego Lawlera. 🙂 Kurs 4.00 – kosmos.

 157. Z tej gali zagrałem 3 kupny: Bagautinov – wygrana, Cerrone – wygrana, MacDonald – wygrana przez decyzję, także gala na małym plusie. Paradoksalnie, tego ostatniego kuponu byłem najbardziej pewny.

  Nie zawiodła mnie intuicja – "Kowboj" powrócił i to w świetnym stylu. Był ogień. 🙂 Mam nadzieję, że porzuci zamiary zejścia do niższej kategorii, bo w wadze lekkiej może jeszcze trochę namieszać.

  @Pietagoras

  Gratuluję trafionego Lawlera. 🙂 Kurs 4.00 – kosmos.

 158. ja gralem bagutinova na singlu

  cerone + woodley ( Szady dzieki bo mialem stawiac na dunhama)

  gsp + evans

  175 do przodu

  nie weszlo tylko rory + minakov + jaskosn z belatora

 159. ja gralem bagutinova na singlu

  cerone + woodley ( Szady dzieki bo mialem stawiac na dunhama)

  gsp + evans

  175 do przodu

  nie weszlo tylko rory + minakov + jaskosn z belatora

 160. Harris obstawiony mam nadzieje za Rani wygra z finem 😛

  a co do Strusa to chyba sie zgodze i postawie ta dniowke :-)kurs na matta za slaby zeby grac

 161. Harris obstawiony mam nadzieje za Rani wygra z finem 😛

  a co do Strusa to chyba sie zgodze i postawie ta dniowke :-)kurs na matta za slaby zeby grac

 162. mysle, ze Strus zostanie zameczony na glebie

  Jest takie prawdopodobieństwo, dlatego odradzam wchodzenie w to "grubo".

  Moje kupony, które mam aktualnie w grze (wszystkie za tą samą standardową stawkę):

  Nate Diaz, kurs 2.37

  Tom Niinimaki, 2.15

  Maximo Blanco 1.58 + Abu Azaitar 1.57 = AKO 2.48

  Walter Harris, 2.75

  Piotr Strus, 2.50

 163. mysle, ze Strus zostanie zameczony na glebie

  Jest takie prawdopodobieństwo, dlatego odradzam wchodzenie w to "grubo".

  Moje kupony, które mam aktualnie w grze (wszystkie za tą samą standardową stawkę):

  Nate Diaz, kurs 2.37

  Tom Niinimaki, 2.15

  Maximo Blanco 1.58 + Abu Azaitar 1.57 = AKO 2.48

  Walter Harris, 2.75

  Piotr Strus, 2.50

 164. Moje kupony, które mam aktualnie w grze (wszystkie za tą samą standardową stawkę):

  Nate Diaz, kurs 2.37

  Tom Niinimaki, 2.15

  Maximo Blanco 1.58 + Abu Azaitar 1.57 = AKO 2.48

  Walter Harris, 2.75

  Piotr Strus, 2.50

  Cześć, dobra robota panowie, ale ogólnie znacznie bardziej podobało mi się jakbyście wrzucali typy razem ze wszystkimi w dziale zakłady bukmacherskie, jak to Szady robił wcześniej, bo niestety z kursów, które tu Szady podałeś można zagrać tak na prawdę tylko Harrisa po lepszym, reszta już gorsze. Ja jestem dopiero początkujący jeśli chodzi o mma i się nie wychylam, ale z czasem też będę próbował coś grać samodzielnie, ale na razie próbuję to co tutaj na forum wyłapie 🙂

  Nie twierdzę, że ta inicjatywa jest zła, ale wolałbym nawet krótkie opisy kilka zdań, bądź nawet bez, w dziale o zakładach, a później na przykład tak jak tu lub poprzednio przed galą, dłuższy opis, no ale pewnie traci to klimat wyczekiwania na artykuł jak byście te kilka zdań napisali wcześniej 🙂

  Pozdrawiam i powodzenia:-)

 165. Moje kupony, które mam aktualnie w grze (wszystkie za tą samą standardową stawkę):

  Nate Diaz, kurs 2.37

  Tom Niinimaki, 2.15

  Maximo Blanco 1.58 + Abu Azaitar 1.57 = AKO 2.48

  Walter Harris, 2.75

  Piotr Strus, 2.50

  Cześć, dobra robota panowie, ale ogólnie znacznie bardziej podobało mi się jakbyście wrzucali typy razem ze wszystkimi w dziale zakłady bukmacherskie, jak to Szady robił wcześniej, bo niestety z kursów, które tu Szady podałeś można zagrać tak na prawdę tylko Harrisa po lepszym, reszta już gorsze. Ja jestem dopiero początkujący jeśli chodzi o mma i się nie wychylam, ale z czasem też będę próbował coś grać samodzielnie, ale na razie próbuję to co tutaj na forum wyłapie 🙂

  Nie twierdzę, że ta inicjatywa jest zła, ale wolałbym nawet krótkie opisy kilka zdań, bądź nawet bez, w dziale o zakładach, a później na przykład tak jak tu lub poprzednio przed galą, dłuższy opis, no ale pewnie traci to klimat wyczekiwania na artykuł jak byście te kilka zdań napisali wcześniej 🙂

  Pozdrawiam i powodzenia:-)

 166. Chciałem grać Raniego, ale znów masa wątpliwości po tym wpisie. Rozmyśliłem się już i chyba nie zagram ani jednego ani drugiego. Ewentualnie puszczę Maximo Blanco na singlu na tą galę, bo Maynard też się wydaje troche niepewny. Szkoda,że nie opisywaliście tej walki. Dobra robota.

 167. No, cykl jak się patrzy : ) Szady, jestem pod wrażeniem. Właściwie to jesteś żółtodziub ; ) ale profesjonalne podejście do sprawy masz bez dwóch zdań. Aż mi wstyd i chylę czoła bo mógłbyś być moją kopią, a ja jestem twoim obserwatorem:-) Do wszystkiego trzeba mieć dystans, ty go masz, masz oprócz tego jeszczę chęć zabawy, tego nie mają "zawodowcy". Tomasza Chmurę też pochwalę, ale to już jak chwalić Wołoszańskiego:-)

  🙂

 168. eee… średnio mnie te analizy przekonują…
  Dlatego postawię wg mojego przeczucia (jak to często bywa) ;D

  P.S Będzie możliwość postawienia na Grabowskiego gdzieś?

 169. @Hubi

  Starcie Diaz – Maynard w mojej ocenie jest bardzo wyrównane, dlatego przy podziale szans 50/50, kurs 2.37 wydał mi się bardziej atrakcyjny do zaryzykowania. W aktualnym 2.17 jest jeszcze "value", ale nie jest to aż taka okazja, by to proponować ludziom by obstawiali. Ja w poprzedniej, tej i kolejnych analizach polecałem i mam zamiar polecać te kursy, z których, po pierwsze – sam korzystam, a po drugie – mam spore przekonanie, że "wejdą". Tutaj te dwa warunki nie są spełnione.

  Może nie wszyscy wiedzą, ale Diaz z Maynardem spotykali się w klatce już dwukrotnie. Pierwsze ich starcie miało miejsce w półfinałach The Ultimate Fightera 5 w 2007 roku. Wtedy Maynard dominował, jednak władował się pechowo w poddanie i musiał klepać. Druga walka z 2010 roku była strasznie wyrównana i wynik tak na prawdę mógł pójść w dwie strony. Co warte odnotowania, bój toczył się w stójce. Grey prawdopodobnie bał się powtórki scenariusza z poprzedniej walki i nie odwoływał się do swoich zapasów. Czy teraz będzie podobnie? Mam taką nadzieję, bo Nate od tamtego czasu poprawił się boksersko, z kolei jego rywal sprawia wrażenie wypalonego i zmęczonego kontuzjami. Nawet jak Maynard pójdzie po obalenie to jest szansa, że znowu się właduje w poddanie. Ale jak już wielokrotnie pisałem: walka walce nierówna. Mimo, że wiemy sporo o obu fighterach, to scenariusz akurat tego starcia bardzo ciężko przewidzieć.

  Z innej strony patrząc – obaj w swoich ostatnich walkach zaprezentowali się tragicznie i cholera wie, co im teraz siedzi w głowie i z jakim nastawieniem wyjdą do tej walki. Chciałbym zaobaczyć Diaza w dyspozycji z walki z Cerrone – deklasującego rywala w stójce, w przerwach między rundami pokazującego "fucka" w stronę przeciwnika. 🙂

  @Maryjan

  [​IMG]

  🙂

 170. Wydaje mi się, że Gray jest zdecydowanym faworytem. Gdybym miał stawiać kasę na TUF 18, to zastanawiałbym się na Rakoczy po 3.00 :D.

 171. Gdybym miał stawiać kasę na TUF 18, to zastanawiałbym się na Rakoczy po 3.00 :D.

  Ja mam Rakoczy w singlu. Pena dalej pozostaje faworytem, ale kurs 3.00 jest godny uwagi.

  Z nowych nabytków TUFa mam też kupon Holdsworth + Duke.

  Oboje mają duży potencjał. Holdsworth na codzień trenuje w Team Alpha Male. Trenuje z czołówką dywizji lekkich, co widać. Zrobił na mnie pozytywne wrażenie. Znalazł się w finale zasłużenie i jestem przekonany, że w przyszłości dołączy do grupy kolegów z teamu oscylujących w granicach walki o pas.

  Grant jest zawodnikiem, którego nie można lekceważyć. Walczy agresywnie, ma dziką stójce, jest też dobry i w parterze. Mocno zdominował Louis'a Fisette. Sęk w tym, że Holdsworth to nie Fisette, wydaje się być lepszy we wszystkich płaszczyznach od Granta.

  Drugim typem jest Jessamyn Duke. Ostatni sezon zapamiętam dzięki jej walce z Raquel Pennington.( notabene jej walka jest też godna pomysłu obstawienia 😉 ) Zarówno Duke, jak i Morgan to zawodniczki, które preferują stójkę, więc tam rozegra się głównie walka.

  Duke ma charakter do walki i umiejętności. Posiada też spory zasób ciosów i często używa nóg ( częstotliwość prawie jak Condit ) Wie jak używać kolan i łokci, umie się też odnaleźć w klinczu.

  Morgan będzie łatwiejszym wyzwaniem dla Duke niż Pennington. Jest delikatniejszej budowy, ciosy też nie będą urywały głowy, jak w ostatniej walce. Słabością Morgan jest to, że stójka opiera się głównie na technikach bokserskich. Styl walki ma też mniej ofensywny od Jessamyn, więc zarówno kontrola oktagonu, jak i punktacja walki powinna być po stronie Duke. Co do parteru, Jessamyn wydaje się też kulać lepiej. Dla mnie ta walka się skończy z wynikiem Jessamyn Duke przez jednogłośną decyzję ( bądź poddanie ). 😉

 172. @up, no nie wiem. Byłbym w stanie postawić pieniądze na cyborgową przeciwko niektórym z fighterów z męskiej dywizji. 😉 … a na Carmouche też się przejechałem :/

 173. Oj tam, walki kobiet to świetny sposób na zarobek. 🙂 Wystarczy stawiać przeciwko faworytkom. Eye, Andrade, Nunes i Davis elegancko wygrały, a kursy były smakowite. 🙂

 174. Moje typy zamieszczone powyżej (Holdsworth, Pennington, Duke) weszły. 😉 Co do Rakoczy, poległa, ale kurs za małą kwotę był godny uwagi 😉

 175. Heh, często tak mam, że kupony, których jestem najmniej pewny dosyć łatwo wchodzą. Tym razem tak było z Natem Diazem. Tak jak pisałem – w tej walce mogło się zdarzyć wszystko. Jak ktoś przewidział TKO w pierwszej rundzie to gratuluję. 🙂

  Rozważam obstawienie Luiza Cado Simona z najbliższego KSW. Kurs 3.45 jest wzięty z kosmosu. Mam wrażenie, ze niektórzy mylą Cado z Benem Lagmanem. Brazylijczyk pokazał się z dobrej strony w swojej pierwszej walce w Polsce, także w innych walkach, w których go widziałem prezentował się co najmniej przyzwoicie. Może być sporym zagrożeniem w stójce. Potrafi punktować ciosami prostymi (w najbliższym starciu to nie powinno być trudne ze względu na sporą przewagę zasięgu), ale też nie boi się wchodzić w częste wymiany; bije mocno i raz po raz rzuca obszernymi cepami. W szale bitewnym zdarza mu się zapominać o obronie, ale ma dość wytrzymałą szczękę, a Moks nie ma nokautującego ciosu. Dla mnie jest takim "uboższym krewnym" Diego Sancheza – uwielbia browl i w każdą walkę wkłada 100% serca.

  Przegrał z Rafaelem Carvalho (bilans MMA: 8 zwycięstw, 1 porażka), jednak nie pokazał się wtedy źle. Całą walkę wygrywał, trafiał celniej i mocniej oponenta, który często ratował się wymęczającym klinczem. Niestety pod koniec drugiego starcia popełnił kilka błędów, które zaważyły na końcowym wyniku. Parter Simona też nie jest na złym poziomie i gość też potrafi zaskakiwać różnymi sztuczkami. Zdarzało się, że po tym jak dawał się obalić szybko szedł po skrętówkę.

  Simon ma dopiero 20 lat, zawodowo walczy od ponad dwóch i cały czas się rozwija. Uważam go za utalentowanego fightera. W najbliższej walce kluczowe będzie submission defence Brazylijczyka. Jeśli nie da się nabrać na żadną skrętówkę czy nie wpadnie w gilotynę, to może być różnie. Moks oczywiście jest faworytem, ale grania tego po kursie 1.28 odradzam, bo tam nie ma żadnego value.

  PS. Myślę też nad Olim Thompsonem.

  Abu Azaitar to chyba największy pewniak gali. Szkoda, że Blanco zepsuł mi kupon z nim, bo udało mi się wyhaczyć ładny kurs 1.57.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.