(fot. Marcelo Alonso / Sherdog.com)

UFC ogłosiło, że z powodu kontuzji Stephan Bonnar (MMA 13-7, UFC 7-6) musiał wycofać się z swojej walki na UFC Live 5 14 sierpnia. Z jego rywalem, Czechem Karlosem Vemolą (MMA 8-1, UFC 1-1) zmierzy się brazylijski talent Ronny Marki Sales da Silva lepiej znany jako Ronny Markes (MMA 11-1). Trenujący w Nova Uniao Kimura na północnym wschodzie Brazylii Markes jest jednym z lepszych zapaśników wśród fighterów z kraju kawy. Ostatnio pokonał chimerycznego Paulo Filho na gali International Fighter Championship w Recife 29 kwietnia przez decyzję co było jego czwartym zwycięstwem z rzędu. Vemola z kolei po nieudanym debiucie w UFC w wadze ciężkiej, gdzie odniósł pierwszą porażkę w karierze z rąk Jona Madsena, zrzucił kilogramy i zdemolował Setha Petruzelliego w niecałe 4 minuty.

Ponadto jak doniósł Sherdog.com kiedyś jeden z czołowych piórkowych na świecie Antonio „Pato” Carvalho (MMA 13-4) podpisał kontrakt z UFC i w swoim debiucie na gali UFC 134 27 sierpnia w Rio de Janeiro zmierzy się z innym debiutantem Yurim „Marajó” Alcantarą (MMA 25-3, WEC 1-0). 32-letni Carvalho był w latach 2005-07 czołowym zawodnikiem Shooto, na którego ringach pokonał Takeshiego Inoue, Ruminę Sato i Hatsu Hiokiego (link). Po serii porażek w 2008 Kanadyjczyk zrobił sobie dłuższą przerwę od walczenia z powodu konfliktu z promotorami Shooto i wrócił do akcji w marcu 2010 w Kanadzie gdzie wygrał swoje trzy ostatnie walki. Alcantara, pierwszy mistrz wagi lekkiej w historii Jungle Fight, zdążył jeszcze zadebiutować pod egidą WEC na ostatniej gali tej organizacji gdzie znokautował Ricardo Lamasa ale na debiut w UFC będzie musiał czekać aż do gali w swojej ojczyźnie.

Jedyny człowiek na świecie, który wkręcił się w MMA walką Arlovski vs. Eilers. Poliglota. Entuzjasta i propagator indonezyjskiego przemysłu tekstylnego. Warszawiak od kilku pokoleń i dumny z tego faktu. Nie zawsze pisze o sobie w trzeciej osobie ale kiedy to robi jest to w polu biografia na MMARocks.pl

7 KOMENTARZE

  1. Jego przeciwnikiem będzie Yuri Alcantara, a zmierzą się na UFC 134 w Rio.

  2. @marped

    Z tego co już wszyscy wiemy, wątpie, żebyś się doczekał… 🙁

  3. Według mojej skromnej wiedzy najlepszym zapasiorem wśród brazylijskich prospektów jest Bruno Carioca. Widać to niestety po jego rekordzie…
    A pokonanie obecnego Filho to chyba nie jest wielkie osiągnięcie. Swoją drogą to Markes jest chyba jednym z tych „lżejszych” półciężkich. Jego walka z Filho była w limicie do 90 kg.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.