smart_bet

W szóstym już odcinku cyklu “Smart Bet” przedstawiam ostatnią porcję pojęć w „słowniczku bukmacherskim” i tradycyjnie przewiduję kursy na najciekawsze pojedynki, które będą miały miejsce w najbliższym czasie w UFC.

SŁOWNICZEK POJĘĆ BUKMACHERSKICH

Action (z ang. “akcja”) – pojęcie oznaczające, że dany zakład jest nadal ważny.

Ajax – potoczne określenie opłaty za zakłady.

Bismarck – pojęcie używane najczęściej przez analityków firm bukmacherskich oznaczające przegrane zakłady, dzięki którym zarabiają bukmacherzy.

Bookie – potoczne określenie bukmachera.

Bottle – kurs 2/1.

Chalk player – zawodnik, który jest faworytem w opinii ekspertów.

Carpet – kurs 3/1.

Correct score betting – zakład, w którym przewidujemy ostateczny prawidłowy wynik, np. meczu piłki nożnej.

Kod swift – ośmiocyfrowy kod, przy pomocy którego bukmacher identyfikuje bank, w którym mamy konto.

Konto – konto u bukmachera z naszym wkładem pieniężnym. Nie mylić z kontem bankowym.

Limit – określona kwota pieniędzy, którą dany gracz może maksymalnie wnieść na jeden zakład. Często stosowane są limity wspólne dla wszystkich graczy – od kilkuset złotych przy mało popularnych dyscyplinach sportowych do nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych w przypadku popularnych wydarzeniach sportowych, jak np. piłka nożna. Występują też limity indywidualne dla tych z grających, którzy w przeszłości wygrywali regularnie duże kwoty – w takim wypadku bukmacher ogranicza górną granicę stawki na wszystkie zakłady do niskich kwot rzędu 50-100 złotych.

Marża bukmacherska – opłata pobierana od wydarzenia, na które oferowany jest zakład. Przy mało popularnych dyscyplinach sportowych bukmacher pobiera większą marżę, a wraz ze wzrostem popularności danego wydarzenie marża się zmniejsza. Przykład: w sytuacji „Pick ‘em”, gdzie kursy na zwycięstwo dwóch walczących ze sobą zawodników są identyczne, na mniej popularnych galach typu „Bellator” wynoszą one po 1.87, a na gale UFC nawet do 1.95.

Masówka – bardzo popularny typ masowo obstawiany przez graczy. Najczęściej jest to wielki „pewniak” po kursie około 1.25. Masówki mają to do siebie, że często kończą się niespodziankami i wygrywa nie ten zawodnik, na którego większość stawiała pieniądze.

Outsider – underdog, na którego kurs jest bardzo wysoki. Zawodnik skreślany przez bukmacherów i większość typerów, któremu nie daje się większych szans na zwycięstwo.

Overtime – koniec regulaminowego czasu gry.

Overlay – źle oszacowany kurs przez bukmachera. Występuje wtedy, gdy na przykład za zwycięstwo danego zawodnika, który „na papierze” jest faworytem, oferuje się kurs powyżej 2.00.

Pewniak – zawodnik, któremu daje się ogromne szanse na zwycięstwo i tylko katastrofa mogłaby sprawić, ze przegra swoją walkę

Pointspread – inna nazwa „handicapu”.

Progresja – system gry oparty na stopniowym wzroście stawki w przypadku niepowodzenia, aż do momentu osiągnięcia wygranej. Najczęściej system ten stosuje się obstawiając remisy w meczach konkretnej drużyny piłki nożnej.

Price – współczynnik liczbowy określający kurs amerykański

Punter– z ang. „typer” albo „gracz”.

Push – remis.

Singiel – kupon, na którym obstawiamy wynik tylko jednego zdarzenia, np. typujemy zwycięstwo konkretnego zawodnika.

Support – dział w firmie bukmacherskiej zajmujący się obsługą i pomocą klientom. Rozpatruje zażalenia, wnioski, skargi dotyczące np. wpłat, wypłat czy rozstrzygania kuponów.

Trading – handlowanie zakładami sportowymi, najczęściej polega na zestawianiu „surebetów”.

Tasiemiec – połączenie w jednym kuponie kilkunastu wydarzeń o niskich kursach. „Tasiemce” stosowane są najczęściej przez niedoświadczonych typerów, którzy oczekują szybkich i dużych zysków przy bardzo niskim wkładzie pieniężnym.

Tipster – doświadczony gracz podający swoje typy mniej doświadczonym typerom za darmo lub odpłatnie.

Valuebet – zakład „z wartością”. Jest opłacalny dla typerów ze względu na to, że w przypadku danego wydarzenia sportowego, które planują obstawić,  bukmacher zaoferował na nie zawyżony kurs.

Yield – wyznacznik skuteczności danego typera. Jest to stosunek zarobionych do zainwestowanych pieniędzy wyrażany w porcentach. Yield oblicza się według schematu: (suma wygranych – suma stawek) / suma stawek * 100%.

Zakład długotrwały – zakład zawierany na dłuższy okres czasu, np. na zwycięzcę Mistrzostw Świata w siatkówce.

Zakład dwudrogowy – zakład z możliwymi dwoma rozstrzygnięciami, np. 1 lub 2, over/under.

Zakład trzydrogowy – zakład z trzema rozstrzygnięciami, np. 1 X 2 w piłce nożnej oznaczający, że możemy postawić na zwycięstwo konkretnej drużyny bądź remis.

Zakład Last Minute – obstawienie zakładu na dane wydarzenie sportowe tuż przed jego rozpoczęciem.

Zakład o miejsce – możliwość obstawienia określonego miejsca danego zawodnika w zawodach.

Zakład złożony – inaczej „akumulator”.

PRZEWIDYWANIE KURSÓW

Piotr Hallmann 3.00 – Gleison Tibau 1.40

Gleison Tibau (MMA 29-10) jest wyżej w rankingach od Piotra Hallmanna (MMA 15-2) i ma nad nim przeogromną przewagę doświadczenia – w samym UFC stoczył od niego ponad siedem razy więcej walk. Jeśli dodać do tego przewagę siłową i świetne defensywne zapasy Brazylijczyka, to trudno sobie wyobrazić, by przed walką z „Płetwalem” nie startował z pozycji wyraźnego faworyta.

Daniel Omielańczuk 2.75 – Soa Palelei 1.45

Obaj panowie przegrali w podobnym stylu z Jaredem Rosholtem (MMA 11-1), jednak to Soa Palelei wydaje się być zawodnikiem, którego bukmacherzy uznają za faworyta najbliższego starcia, głównie dlatego, że po powrocie do UFC dorobił się w tej organizacji bilansu 3-1 i powinien mieć sporą przewagę zapaśniczą nad naszym rodakiem.

Marcin Bandel 2.39 – Mairbek Taisumov 1.59

Marcin Bandel (MMA 13-2) debiutuje w UFC , a przed podpisaniem kontraktu w tejże organizacji nie pokonał nikogo znaczącego, także powinien być underdogiem w walce z Mairbekiem Taisumovem (MMA 21-5). Rosjanin w ostatniej potyczce pokazał się przeciętnie, także nie spodziewam się by był bardzo wyraźnym faworytem w oczach bukmacherów.

Joanna Jędrzejczyk 2.85 – Claudia Gadelha 1.43

Nie tylko ja uważam, że Claudia Gadelha (MMA 12-0) nie będzie potrzebować dużo czasu by zdobyć pas mistrzowski kategorii słomkowej kobiet. Świetne zapasy i grappling, a także progres w stójce, to kombinacja, z którą każda rywalka będzie mieć ogromny problem, nawet piekielnie utalentowana Joanna Jędrzejczyk (MMA 7-0). Za Brazylijką ciągnie się sporych rozmiarów „hype” i większość typerów na świecie raczej na nią planuje postawić pieniądze, także spodziewam się niskiego kursu oferowanego przez bukmacherów za jej zwycięstwo.

Rory MacDonald 1.45 – Terec Saffiedine 2.75

Kursy na Rory’ego MacDonalda (MMA 17-2) prawie zawsze były niskie, a po tym jak zdeklasował mocnego Tyrona Woodleya (MMA 13-3) na pewno będzie faworytem w pojedynku z Terecem Saffiedinem (MMA 15-3), nawet pomimo tego, że ten drugi teoretycznie jest bardzo niewygodnym przeciwnikiem dla „Aresa”.

Phil Davis 2.33 – Glover Teixeira 1.62

Phil Davis (MMA 12-2) nie potrafił efektywnie wykorzystać swoich zapasów w pojedynku z Anthonym Johnsonem (MMA 18-4), wyraźnie przegrywając w stójce i jest spora szansa, że ten scenariusz się powtórzy w starciu z Gloverem Teixeirą (MA 22-3), bowiem ten ostatni w swoich walkach skutecznie wybronił większość prób sprowadzeń. „Mr. Wonderful” prawdopodobnie będzie underdogiem w pojedynku z zawodnikiem, który w UFC przegrał tylko raz i to z niekwestionowanym mistrzem wagi półciężkiej Jonem Jonesem (MMA 20-1).

Cung Le 2.70 – Michael Bisping 1.48

Michael Bisping (MMA 24-6) po ostatniej walce przestał się zaliczać do grona zawodników, którzy mają szansę w przyszłości zawalczyć o pas mistrzowski kategorii średniej.  Myślę, że nie tylko ja nie będę zaskoczony jeśli Cung Le (MMA 9-2) w najbliższym starciu zrobi dość by je wygrać. Po tym jak zaskoczył wielu, wygrywając w swoich dwóch ostatnich walkach, 42-letni Le nie powinien być skreślany. Jasne, będzie underdogiem, ale wątpię, że kurs na jego zwycięstwo przekroczy 3.00.

Benson Henderson 1.27 – Rafael Dos Anjos 3.85

Benson Henderson (MMA 21-3) jest na dobrej drodze do ponownego zdobycia pasa mistrzowskiego kategorii lekkiej, a Rafael Dos Anjos (MMA 21-7) będzie kolejną przeszkodą, którą powinien przejść bez większych problemów. Kurs na „Smootha” będzie niski, ale i tak dużo typerów użyje go „na podbicie” w kuponach akumulacyjnych.

145 KOMENTARZE

 1. hohohoh so funny!

  NOT.

  precyzując:

  -zdjęcie zajebiste

  -temat idiotyczny

  Kaczka, powiedz mi po kiego wdajesz się w jakieś zbędne utarczki i osobiste wycieczki? Niby jesteś dorosły, niby ponad to, a zachowujesz się jak jakiś [strike]Mir [/strike]dzieciak. Zdjęcie było wrzucić do skóry, a nie zaśmiecać forum w oczekiwaniu na propsy i tysiące śmiesznych emotek. (tak wiem, mam ciążowy nastrój)

 2. Zgadzam się z Pervertem, post ze zdjęciem można było podlinkować w odpowiednim dziale, a nie od razu osobny topic.

 3. Pervert, prawie całkowita zgoda. Zdjęcie nie jest zajebiste. Po raz n-ty zabawił się w przyklejanie głowy. To już było nudne 5 jego prac temu.

 4. Pervert : )

  Nie wiem jak mam to ocenić, z początku wydawało się to śmieszne, ale … Ciężko mi siebie określić .

 5. Zgadzam się z Pervertem i niech się nikt nie dziwi, jeśli ataki na kaczkę się powtarzają, bo – jak widać- chłopak nie wyciągnął zbyt wielu wniosków. A obrazek bardzo fajny i śmieszny, ale spokojnie wystarczył do "Tanio…".

 6. GLF ur right, na zmęczeniu wydawał się dość zabawny, drugie spojrzenie niestety już się nie obroniło, ale nie dało rady wyedytować tego "zajebiste". "Niezłe/zabawne" byłoby odpowiedniejsze (bez tego napisu na koszulce ofc)

  btw, jeśli sami użytkownicy nie będą dawać odporu śmieceniu na forum, to non stop będą się pokazywały tak idiotyczne tematy, albo jakieś inne testy…

 7. kaczka w ankiecie dał swój wiek i prawidłową odpowiedź 30-35. Jak ja mam to ocenić. Po zachowaniu na forum daje mu max 15

 8. kaczka w ankiecie dał swój wiek i prawidłową odpowiedź 30-35. Jak ja mam to ocenić. Po zachowaniu na forum daje mu max 15

 9. Haha kaczy shejtowany. Teraz, juz sie nie pokazuje.

  @kaczka41 Możesz podesłać oryginalny obrazek (z murzyńską twarzą)? Spodobało mi się zdjęcie.

  Zapytam wprost, jestes prowokacja?

 10. Haha kaczy shejtowany. Teraz, juz sie nie pokazuje.

  @kaczka41 Możesz podesłać oryginalny obrazek (z murzyńską twarzą)? Spodobało mi się zdjęcie.

  Zapytam wprost, jestes prowokacja?

 11. @Shoocker Ależ skąd. Najnormalniej w świecie zdjęcie mi się podoba, ale wolałbym aby twarz była tak samo murzyńska jak ręce. Być może zapodam je na jakimś forum (nie na tym). Oczywiście zgadzam się z opinią że skóra byłaby lepszym miejscem na to zdjęcie, ale na to nie jestem w stanie nic poradzić.

 12. @Shoocker Ależ skąd. Najnormalniej w świecie zdjęcie mi się podoba, ale wolałbym aby twarz była tak samo murzyńska jak ręce. Być może zapodam je na jakimś forum (nie na tym). Oczywiście zgadzam się z opinią że skóra byłaby lepszym miejscem na to zdjęcie, ale na to nie jestem w stanie nic poradzić.

 13. Ale macie kierwa problem 🙂 Z Papayem na czele.

  Spoko, nie będe wrzucał przerabianych fotek, bo jak widać się nie przyjęło. Szkoda – tyle w temacie. Narka

 14. Ale macie kierwa problem 🙂 Z Papayem na czele.

  Spoko, nie będe wrzucał przerabianych fotek, bo jak widać się nie przyjęło. Szkoda – tyle w temacie. Narka

 15. @kaczka41 Jeżeli nie chcesz podawać tutaj linku lub oryginału z murzyńską twarzą to prześlij prosze na priva:

  cezaryzwirko [małpka] gmail {kropeczka] com

 16. @kaczka41 Jeżeli nie chcesz podawać tutaj linku lub oryginału z murzyńską twarzą to prześlij prosze na priva:

  cezaryzwirko [małpka] gmail {kropeczka] com

 17. Spoko, nie będe wrzucał przerabianych fotek, bo jak widać się nie przyjęło. Szkoda – tyle w temacie. Narka

  Foch. Foch i chuj.

 18. Spoko, nie będe wrzucał przerabianych fotek, bo jak widać się nie przyjęło. Szkoda – tyle w temacie. Narka

  Foch. Foch i chuj.

 19. Kaczka, powiedz mi po kiego wdajesz się w jakieś zbędne utarczki i osobiste wycieczki? Niby jesteś dorosły, niby ponad to, a zachowujesz się jak jakiś Mir dzieciak. Zdjęcie było wrzucić do skóry, a nie zaśmiecać forum w oczekiwaniu na propsy i tysiące śmiesznych emotek. (tak wiem, mam ciążowy nastrój)

  Dokladnie. Przez takie akcje Kaczka tylko sprawia, ze to co pisze Egzekutor ma sens.

  wole takie tematy Kaczki niż każdy inny Kokosa czy wspomnianego w temacie ;]

  To akurat usprawiedliwianie jednej zenady druga…

  ——–

  Gdy zaczalem czytac MMARocks, tudziez pisac pozniej na forum, to byla dyskusja o MMA i rozmaitych pierdolach, a teraz coraz wieksza czesc tematow/postow, to tresci o innych uzytkownikach/forum samym w sobie. Wot ewolucja.

 20. Kaczka, powiedz mi po kiego wdajesz się w jakieś zbędne utarczki i osobiste wycieczki? Niby jesteś dorosły, niby ponad to, a zachowujesz się jak jakiś Mir dzieciak. Zdjęcie było wrzucić do skóry, a nie zaśmiecać forum w oczekiwaniu na propsy i tysiące śmiesznych emotek. (tak wiem, mam ciążowy nastrój)

  Dokladnie. Przez takie akcje Kaczka tylko sprawia, ze to co pisze Egzekutor ma sens.

  wole takie tematy Kaczki niż każdy inny Kokosa czy wspomnianego w temacie ;]

  To akurat usprawiedliwianie jednej zenady druga…

  ——–

  Gdy zaczalem czytac MMARocks, tudziez pisac pozniej na forum, to byla dyskusja o MMA i rozmaitych pierdolach, a teraz coraz wieksza czesc tematow/postow, to tresci o innych uzytkownikach/forum samym w sobie. Wot ewolucja.

 21. Gdy zaczalem czytac MMARocks, tudziez pisac pozniej na forum, to byla dyskusja o MMA i rozmaitych pierdolach, a teraz coraz wieksza czesc tematow/postow, to tresci o innych uzytkownikach/forum samym w sobie. Wot ewolucja.

  To dział cohones – mogę zakładać temat o dupie Maryny..o ile redakcja nie zamknie/usunie

  @Pervert – Papay – marynarz – czyli Mr. GLF

  Ps. Foch i chuj – idę pić dalej

 22. Gdy zaczalem czytac MMARocks, tudziez pisac pozniej na forum, to byla dyskusja o MMA i rozmaitych pierdolach, a teraz coraz wieksza czesc tematow/postow, to tresci o innych uzytkownikach/forum samym w sobie. Wot ewolucja.

  To dział cohones – mogę zakładać temat o dupie Maryny..o ile redakcja nie zamknie/usunie

  @Pervert – Papay – marynarz – czyli Mr. GLF

  Ps. Foch i chuj – idę pić dalej

 23. To dział cohones – mogę zakładać temat o dupie Maryny

  nie cwaniaczku nie możesz. dopiero co mnie upominałeś, że od takiego gówna jest dział hyde park. no chyba, że z wiekiem zaczynają się jakieś problemy typu demencja…

 24. To dział cohones – mogę zakładać temat o dupie Maryny

  nie cwaniaczku nie możesz. dopiero co mnie upominałeś, że od takiego gówna jest dział hyde park. no chyba, że z wiekiem zaczynają się jakieś problemy typu demencja…

 25. @bobyflex "…@Antek – Ty tak na serio z tym Pudzianem i hieną?…"

  Tak. Poważnie. Chciałbym poznać Wasze zdanie. Oczywiście mam świadomość że będzie to science-fiction i nigdy nie zweryfikujemy kto miał rację. Od taka zabawa.

 26. @bobyflex "…@Antek – Ty tak na serio z tym Pudzianem i hieną?…"

  Tak. Poważnie. Chciałbym poznać Wasze zdanie. Oczywiście mam świadomość że będzie to science-fiction i nigdy nie zweryfikujemy kto miał rację. Od taka zabawa.

 27. No to jeśli o mnie chodzi, to zawodnik MMA jest bez szans, hiena to duży drapieżnik z chyba najsilniejszym uściskiem szczęk u zwierząt lądowych na ziemi – to by była jakaś masakra:-)

  I choćby to był gościu o posturze Alie'go, agresywny jak Shogun, Wand czy Fiedzia za najlepszych lat i wszechstronny jak GSP to nie, kurwa, nie ma szans:-)

 28. No to jeśli o mnie chodzi, to zawodnik MMA jest bez szans, hiena to duży drapieżnik z chyba najsilniejszym uściskiem szczęk u zwierząt lądowych na ziemi – to by była jakaś masakra:-)

  I choćby to był gościu o posturze Alie'go, agresywny jak Shogun, Wand czy Fiedzia za najlepszych lat i wszechstronny jak GSP to nie, kurwa, nie ma szans:-)

 29. "…hiena to duży drapieżnik z chyba najsilniejszym uściskiem szczęk u zwierząt lądowych na ziemi – to by była jakaś masakra[​IMG]…"

  Nie zupełnie. Najsilniejszy uścisk w stosunku do wagi. Lew i tygrys w wartościach bezwzględnych mają lepszy wynik. Choć pewnie i tak wystarczy jedno solidne ugryzienie aby złamać kość człowiekowi.

 30. "…hiena to duży drapieżnik z chyba najsilniejszym uściskiem szczęk u zwierząt lądowych na ziemi – to by była jakaś masakra[​IMG]…"

  Nie zupełnie. Najsilniejszy uścisk w stosunku do wagi. Lew i tygrys w wartościach bezwzględnych mają lepszy wynik. Choć pewnie i tak wystarczy jedno solidne ugryzienie aby złamać kość człowiekowi.

 31. To dział cohones – mogę zakładać temat o dupie Maryny..o ile redakcja nie zamknie/usunie

  Czy ja Ci mowie, ze nie mozesz?

  Po prostu nie bardzo rozumiem sens x testow o tym, jakie kto ma ksywy na forum i tematow rodem z piaskownicy cisnacych jakiegos innego fredzla z forum. W zadnym wypadku nikomu nie zamierzam przekszadzac Ci w taplaniu sie w tym, jesli masz taka fantazje :]

 32. To dział cohones – mogę zakładać temat o dupie Maryny..o ile redakcja nie zamknie/usunie

  Czy ja Ci mowie, ze nie mozesz?

  Po prostu nie bardzo rozumiem sens x testow o tym, jakie kto ma ksywy na forum i tematow rodem z piaskownicy cisnacych jakiegos innego fredzla z forum. W zadnym wypadku nikomu nie zamierzam przekszadzac Ci w taplaniu sie w tym, jesli masz taka fantazje :]

 33. I choćby to był gościu o posturze Alie'go, agresywny jak Shogun, Wand czy Fiedzia za najlepszych lat i wszechstronny jak GSP to nie, kurwa, nie ma szans[​IMG]

  moim zdaniem mocne jiu jitsu i hiena czy inny jej podobny kocur konczy bez glowy 🙂

 34. I choćby to był gościu o posturze Alie'go, agresywny jak Shogun, Wand czy Fiedzia za najlepszych lat i wszechstronny jak GSP to nie, kurwa, nie ma szans[​IMG]

  moim zdaniem mocne jiu jitsu i hiena czy inny jej podobny kocur konczy bez glowy 🙂

 35. Kaczka chyba miał na myśli Popeye'a

  nie cwaniaczku nie możesz. dopiero co mnie upominałeś, że od takiego gówna jest dział hyde park. no chyba, że z wiekiem zaczynają się jakieś problemy typu demencja…

  to nie demencja to procenty wylewające się na klawiaturę 🙂

  [​IMG]

 36. Kaczka chyba miał na myśli Popeye'a

  nie cwaniaczku nie możesz. dopiero co mnie upominałeś, że od takiego gówna jest dział hyde park. no chyba, że z wiekiem zaczynają się jakieś problemy typu demencja…

  to nie demencja to procenty wylewające się na klawiaturę 🙂

  [​IMG]

 37. Antek musielibyśmy chyba się przenieść na jakieś forum poświęcone zwierzętom, jestem trochę zjarany, ale nie aż tak. Albo innym razem ci odpowiem bo już się za bardzo zmęczyłem pisaniem:-)

 38. Antek musielibyśmy chyba się przenieść na jakieś forum poświęcone zwierzętom, jestem trochę zjarany, ale nie aż tak. Albo innym razem ci odpowiem bo już się za bardzo zmęczyłem pisaniem:-)

 39. Kaczka umówmy się, że wszystkie photoshopy, emotki i inne pierdoły zamieszczasz w "tanio skóry nie sprzedam". Nie chcę więcej widzieć, że tworzysz osobne tematy do takich rzeczy, denerwuje to innych userów i tworzy niepotrzebny burdel na forum.

 40. Kaczka umówmy się, że wszystkie photoshopy, emotki i inne pierdoły zamieszczasz w "tanio skóry nie sprzedam". Nie chcę więcej widzieć, że tworzysz osobne tematy do takich rzeczy, denerwuje to innych userów i tworzy niepotrzebny burdel na forum.

 41. "…Antek musielibyśmy chyba się przenieść na jakieś forum poświęcone zwierzęto…"

  Próbowałem kiedyś, ale za założenie wątku w którym pytałem czy ktoś wie jakim wynikiem kończyły się na igrzyskach w starożytnym Rzymie starcia niedźwiedzia z lwem lub słoniem (to były takie, dziś już wymarłe, małe słonie z gór Atlas) dostałem bana. Na priva wyjaśniono mi że jest to zachęcanie do znęcania się nad zwierzętami. Na szczęście tutaj mamy wyższy poziom tolerancji i inteligencji.

 42. "…Antek musielibyśmy chyba się przenieść na jakieś forum poświęcone zwierzęto…"

  Próbowałem kiedyś, ale za założenie wątku w którym pytałem czy ktoś wie jakim wynikiem kończyły się na igrzyskach w starożytnym Rzymie starcia niedźwiedzia z lwem lub słoniem (to były takie, dziś już wymarłe, małe słonie z gór Atlas) dostałem bana. Na priva wyjaśniono mi że jest to zachęcanie do znęcania się nad zwierzętami. Na szczęście tutaj mamy wyższy poziom tolerancji i inteligencji.

 43. UFC organizuje im tą walkę, a żaden zawodnik nie odważył się jeszcze odmówić, jeśli odmowa nie była spowodowana kontuzją bądź innym czynnikiem losowym.

  Zdanie nie jest prawdziwe. Takie sytuacje w UFC się zdarzają.

 44. UFC organizuje im tą walkę, a żaden zawodnik nie odważył się jeszcze odmówić, jeśli odmowa nie była spowodowana kontuzją bądź innym czynnikiem losowym.

  Zdanie nie jest prawdziwe. Takie sytuacje w UFC się zdarzają.

 45. Fajna analiza, trochę zwiększyliście moje wątpliwośc co do Bagoutinova. Nie ulegałem jego "hype" w zakładach bukmacherskich na forum, jednak postanowiłem dzisiaj zagrać to za 75% stawki standardowej… i po tej analizie mam więcej wątpliwości.

  Szkoda,że nazwaliście to Czynnikiem X, bo to trochę pachnie kopiowaniem Slipmycha.

  I dlaczego pominęliscie Koscheck vs Woodley? Według Was walka nie warta obstawiania?

 46. Fajna analiza, trochę zwiększyliście moje wątpliwośc co do Bagoutinova. Nie ulegałem jego "hype" w zakładach bukmacherskich na forum, jednak postanowiłem dzisiaj zagrać to za 75% stawki standardowej… i po tej analizie mam więcej wątpliwości.

  Szkoda,że nazwaliście to Czynnikiem X, bo to trochę pachnie kopiowaniem Slipmycha.

  I dlaczego pominęliscie Koscheck vs Woodley? Według Was walka nie warta obstawiania?

 47. Nie postawię tym razem na Ruska, może i wariat z niego, ale za mały. Kasa poszła (w dużej ilości) jedynie na GSP :].

 48. I dlaczego pominęliscie Koscheck vs Woodley? Według Was walka nie warta obstawiania?

  bo to rzut monetą?

 49. BetSafe to jakiś wasz sponsor? Nie pytam ze złośliwości tylko z ciekawości, bo już któys raz widze rózne tematy z nim związane.

 50. Szkoda,że nazwaliście to Czynnikiem X, bo to trochę pachnie kopiowaniem Slipmycha.

  Wy wstydu nie macie czy jak? My nazwaliśmy? Wyrażenie "Czynnik X" w tego typu analizie (dokładnie tego typu) pojawiło się na MMARocks już w 2009 roku. http://www.mmarocks.pl/lyoto-machida/pod-lupa-evans-vs-machida/ – jeżeli już kopiuję kogoś to Jakuba Bijana. Czy Drogi Hubercie teraz mam iść do analiz Slipmycha i nazwać go kserobojem wyrażeń zakorzenionych w 40 edycjach "Pod Lupą"? Nie pomyliło się Wam coś?

 51. Ja zawsze typuję tak, że wciskam tam gdzie jest dużo PINIENDZY do wygrania i nie bardzo nawet pamiętam co obstawiłem. Potem rano wstaje i patrzę czy coś wygrałem. Zwykle nie wygrywam.

  Dżizas przecież ten Czynnik X, pochodzi od X-Factor, czyli coś eXtra. Ciężko tu mówić o zgapianiu

 52. Z tym czynnkiem X – true, ktoś tu nieuważnie spoglądał na stare odcinki z serii"pod lupą", której już dawno nie widzieliśmy…

 53. dlaczego pominęliscie Koscheck vs Woodley?

  Tak jak omijam szerokim łukiem kolektury Lotto, tak nie mam zamiaru inwestować swoich pieniędzy w walkę, której wynik można typować na zasadzie "chybił-trafił". Kto ma szczęście i dobrze trafi, ten będzie szczęśliwy, bo kursy na obu zawodników są dosyć ciekawe.

  Co przemawia na korzyść Woodleya?
  – świetnie wyglądał na ważeniu,
  – jest młodszy i teoretycznie powinien mieć większy głód walki,
  – powinien być minimalnie szybszy i bardziej eksplozywny.

  Atuty "Kosa":
  – lepsza kondycja,
  – większe doświadczenie.

  Obaj są zapaśnikami i obaj walczą w podobnym stylu. Prawdopodobnie skończy się decyzją po nudnej walce. Współczuje sędziom punktowym, bo niuanse mogą mieć spory wpływ na końcowy werdykt.

 54. Dunham – Cerrone.

  w Cerrone wystarczy wejść niczym dzik w żołędzie, po czym zebrać krwawe żniwo

  I ja dokładnie tak uważam. Nie zgadzam się, że Guillard nie ma szklankej szczęki. Gdyby był odrobinę bardziej wytrzymały, to Cowboy leżałby nieprzytomny. Ktoś, kto tańczy po 1 ciosie od Joe Lauzona nie może mieć twardego łba. Ogólnie największym problemem Cerrone jest jego tragiczna obrona. Jeśli Dunham ruszy do ataku, bijąc w różnych płaszczyznach, to Cowboy się pogubi, poplącze i tyle z tego wyjdzie. Moim faworytem 60-40 jest Dunham. Obawiam się tego, czy sędziowie nie będą ślepi po raz kolejny (Dunham – Grant/dos Anjos), jednak uważam, że gra jest warta świeczki po takim kursie.

  A ja postawiłem na Kosa. Mam wrażenie, że Woodley jest przereklamowany przez ten knockout na Hieronie.

 55. @Puczi

  Zgadzam się, ze "Kowboj" ma dziurawą gardę, ale… Dunham w tej materii dużo gorszy nie jest, o czym świadczy między innymi jego walka z, nomen omen, Guillardem. Evan daje się trafiać, co w połączeniu ze ślamazarnym tempem, w którym zaczyna walki może mieć spory wpływ na przebieg pojedynku. Jak ja to widzę? Walka zaczyna się cios za cios, jednak to lepszy technicznie Cerrone częściej i czyściej trafia (mam nadzieję, ze nie zapomni o swoich highkickach, bo są na prawdę wyborne). To sprawia, że rozluźnia się i bez skrępowania walczy dalej, także przyspieszenie i zwiększenie presji przez Dunhama nie będzie mu straszne. Liczę, że Donaldowi uda się urwać dwie rundy. Najbardziej obawiam się, że Evan, wbrew temu co do tej pory robił, zacznie walkę "z przytupem" od samego początku, ale jestem dobrej wiary.

 56. Nie chce się gifów szukać to trzeba po gmoszemu analizy robić robić : D Jeszcze tyle prognoz przed galą nie czytałem, nigdy : ) nie wiem czy w końcu coś w ogólę dzisiaj zagram, bo już mam mętlik w głowie absolutny:-)

 57. midern – będzie typowanie redakcji jak zawsze

  maryjan – gify dojdą, przed tym typowaniem nie starczyło już czasu no i to nowy cykl u nas więc będzie się rozwijał:)

 58. maryjan to tak jak ja ,niby juz zagralem ale mam chec dorzucic rorego przez dec ,ale sie zastanawiam bo mam w grze juz kupon z rorym rampage + minakov + rory do wygrania 50 moze zagrac za 50 przez dec jak wygra przez cokolwiek to maly minus a jak przez dec to spory plus :Pa jak przegra to juz dupa:):-)

  te anazlizy beda tylko UFC czy tez innych gal?

 59. Już teraz wiem, dlaczego Szady siedziałeś cicho przez ostatnie dni. Propsy za wkład 🙂

  Dobry materiał panowie. Mam nadzieję, że będzie cykliczny. Dobrze by też było, jeśli udałoby się Wam wstawiać go trochę wcześniej, niż na kilka godzin przed galą, bo wiele ludzi, ( zaliczam się do nich i ja ) nie czeka do ostatniej chwili ze względu na częste wahania kursów, co mieli postawić – postawili i tekst ten traktują bardziej jako porównanie typowań własnych z typowaniami redakcji (bądź Szadego ) niż analityczną pomoc w obstawianiu. 😉

 60. @Zychal

  Głównie UFC. Myślę, że wobec KSW też nie będziemy obojętni. 🙂

  @Pietagoras

  Ja bym wolał "wypuszczać" analizy dopiero po tym jak Betsafe poda pełną ofertę kursów na całą galę. Mamy zamiar analizować nie tylko kursy na zwycięstwo konkretnego zawodnika, ale i zakłady specjalne typu: "Rundy powyżej/poniżej" czy metody zwycięstw, a te pojawiają się na kilka dni przed galą. Przyznaję, że sobota to trochę późno, ale nieraz może się nie udać szybciej. Projekt dopiero startuje, wszystko się może pozmieniać, także wszelkie sugestie mile widziane. 🙂

 61. @Tomasz Chmura

  Spokojnie. Faktycznie, zapomniałem,że Yoshi używał tego sformułowania. Dawno nie czytałem żadnego pod lupą i to mi sie bardziej kojarzyło z analizami Slipmycha. Najmocniej przepraszam, bez zbędnych nerwów 🙂

 62. Zamiast się wykłócać, kto i co zrobił pierwszy (czy kto stoi tam, gdzie stało ZOMO), może lepiej podyskutować o najbliższej gali? 🙂

  Jest wśród czytających ktoś, kto postawił na Chaela Sonnena? Kurs 2.50 kuszący. Ja się do samego końca zastanawiałem, jednak ciągle mnie coś odciągało od tego pomysłu, a to jak Rashad wyglądał dobrze na ważeniu postawiło kropkę nad i.

 63. ten kurs na Piotrka jest piekny, a osobicie uważam że ma duże szanse.

 64. Faktycznie na Płetwala będzie minimum 2.50 w góre co jest bardzo dobre dla nas Laughing pomijając patriotyzm to szczerze widze spore szanse Piotrka z Tibau który jak najbardziej jest do przejścia a taka zwycięska walka da jeszcze większego kopa jego karierze.

  Na Sajewskiego będzie pewnie z 3.20 jak nie lepiej ale dubla takiego na pewno nie zagram.Optymalnie singiel po takim kursie ew+Bigfoot

  ale to jeszcze czasu troche jest do gali chociaż ja już mam w chuj porozkminiane na KSW z UFC 😀 i powoli myśle o KSW grudniowym (mam nadzieje ,że pokryje się też z UFC 6 grudnia) rekordowo z kuponami popłyne.

 65. Na Sajewskiego będzie pewnie z 3.20 jak nie lepiej

  Nie liczyłbym na to. Przewidywałem 2.15 na Łukasza, ale nie zdziwię się jeśli będzie jeszcze mniej. 

 66.  Ten Santos to też nie jest jakiś mocarz wbrew pozorom, także nie zdziwi mnie jak zostanie wypunktowany w stójce.

 67. Solaris

  Ten kurs jest jak najbardziej realny. Bukmacherzy nie lubią Soy. W starciu z Pottsem miał podobny kurs, a wystraczyło zobaczyć chociaż jedną walkę Ruana, żeby ocenić jak przeciętnym jest zawodnikiem. Z Jaredem był underdogiem, chociaż większość typowała jego do zwycięstwa – nie tylko tutaj, ale na Tapology przez bodaj 80% ludzi. 

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.