lolol

W kolejnym epizodzie cyklu “Smart Bet” przewidujemy kursy bukmacherskie kilku walk z UFC i KSW 30.

Prognozy kursów – UFC

Gilbert Burns 2.90 – Josh Thomson 1.40

Dziwne zestawienie. Niepokonany Burns, który w UFC stoczył dwie walki i obie wygrał, zmierzy się z Thomsonem, który powraca po dwóch porażkach. Co ciekawe, ten drugi wydaje się mocnym faworytem, gdyż przemawia za nim przede wszystkim doświadczenie w walkach ze ścisłą czołówką dywizji lekkiej, a także pakiet umiejętności, które ujawniał w ostatnich pojedynkach – mimo nieciekawego bilansu. „The Punk” wszak przegrał trzy z ostatnich czterech pojedynków, jednak trzeba oddać mu to, że wszystkie wspomniane porażki odniósł przez niejednogłośne decyzje sędziowskie, a w międzyczasie znokautował przecież Nate’a Diaza. „Durinho” ze swoim znakomitym parterem i polepszającą się stójką nie stoi na straconej pozycji przed najbliższym bojem, jednak bukmacherzy będą faworyzować jego rywala.

Benson Henderson 1.39 – Jorge Masvidal 3.00

Benson tę walkę wziął w zastępstwie za kontuzjowanego Bobby’ego Greena, co świadczy o sporej odwadze, gdyż Masvidal to bardzo solidny zawodnik. Jorge nie da się łatwo zdominować zapaśniczo, a stójkę ma w mojej opinii ciut lepszą od byłego mistrza dywizji lekkiej. Cechuje go, tak jak Bensona zresztą, wszechstronność i nie powinno się go lekceważyć. Czy zrobią to bukmacherzy? Podejrzewam, że tak. „MMAtematyka” mówi, że skoro Jorge przegrał z Rustamem Khabilovem, a z tym ostatnim wygrał Henderson, więc Benson powinien wyjść zwycięsko z potyczki z „Gamebredem”. „Smooth” jest lubiany przez bukmacherów, a jego pojedynek z Donaldem Cerrone był bardzo wyrównany, dlatego podejrzewam, ze będzie dość sporym faworytem przed najbliższym starciem.

Erick Silva 1.41 – Ben Saunders 2.85

Ulubieniec typerów – Erick Silva, przeciwko któremu często opłacało się stawiać, kolejny raz będzie faworytem. Czy będzie warto zatem obstawiać pieniądze na zwycięstwo Bena Saundersa? Niekoniecznie. Najmocniejsza broń tego ostatniego to parter, jednak Erick w tej materii ułomkiem na pewno nie jest. Powinien mieć przewagę w stójce i jest duża szansa, że ustrzeli czymś rywala. Poczekajmy aż Brazylijczyk dostanie kogoś z wyższej półki – wtedy z czystym sumieniem będziemy mogli typować przeciwko niemu, bo to, że „Indio” zostanie postawiony w takiej walce w roli faworyta, jest niemal pewne.

Jan Błachowicz 1.91 – Jimi Manuwa 1.77

Wielu typerów z Polski spodziewa się, że bukmacherzy kolejny raz uczynią Błachowicza sporym underdogiem i będzie  można sporo zarobić obstawiając pieniądze na jego zwycięstwo. Mam jednak wrażenie, że to nie nastąpi. Jan po błyskawicznym zwycięstwie nad faworyzowanym Ilirem Latifim sporo zyskał w oczach wielu typerów, a Manuwa wraca po porażce przez nokaut z Gustafssonem, którego ostatnio zweryfikował „Rumble” Johnson. Anglik jest bardziej doświadczony w UFC i dysponuje mocnym uderzeniem, jednak Błachowicz ze swoją wszechstronnością ma spore szanse na zwycięstwo z nim. Kursy będą wyrównane.

Prognozy kursów – KSW 30

Michail Tsarev 2.60 – Borys Mańkowski 1.48

Mam wrażenie, że po ostatnich zwycięstwach, obojętnie kogo Borys by nie dostał, to i tak będzie faworytem. Jego najbliższy rywal, Michail Tsarev ma passę pięciu zwycięstw z rzędu – wszystkie przez nokauty w pierwszej rundzie; i to z dość przyzwoitymi rywalami. Jest wszechstronnym zawodnikiem, groźnym zarówno w stójce, jak i parterze. Będzie sporym wyzwaniem dla Mańkowskiego. Jeśli Polak popełni błąd, to jak najbardziej może zostać poddany bądź nawet znokautowany. Bukmacherzy jednak patrzą na to zestawienie też pod kątem tego, w którą stronę zostanie skierowany strumień pieniędzy typerów. Nie mam wątpliwości, że więcej będzie chętnych do obstawienia pieniędzy na Polaka.

Michał Włodarek 1.31 – Szymon Bajor 3.60

Gdy nauczyciel w gimnazjum mówi, że widzi „las rąk”, to wiemy doskonale, że nikt się nie zgłosił do odpowiedzi. Ten sam las zobaczylibyśmy pytając typerów o to, który z nich planuje stawiać pieniądze na zwycięstwo Szymona Bajora. Kurs przy nazwisku Włodarek powinien wystartować w okolicach 1.30, ale z czasem spadnie pewnie nawet do 1.15.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.