Skan jakiejś Jap gazety Japońskiego magazynu Gong w którym opisano galę Shooto Kielce, który dostaliśmy od naszego czytelnika yotomka.
Natomiast dzięki uprzejmości znajomego Mandaryna możemy zaoferować też tłumaczenie:

Tekst po prawej:

Informacje co ma być w pozostałej części pisma.

Tekst po lewej:

Zawodowe Shooto wkracza do Polski.

Polska stała się kolejnym po Litwie, Łotwie i Bułgarii krajem w którym zadebiutowało zawodowe wschodnioeuropejskie Shooto. 21 listopada zostało otwarte Shooto Poland. Promujący je Marcin Blicharski do tej pory 8-krotnie organizował w Polsce gale amatorskiego Shooto.

Odbywające się na matach do Judo amatorskie turnieje, podczas których organizuje się mecze klasy B oraz uznaje się walkę w uniformach do submission fightingu, charakteryzują się również brakiem zbyt skrupulatnego nadzoru Międzynarodowej Europejskiej Federacji Shooto. Z drugiej strony Polska, która wystawia w turniejach ADCC ponad 200, a w Mistrzostwach Polski w Jujitsu ponad 700 zawodników, wywołuje sensację na europejskiej scenie amatorskiej, oraz posiada potencjał odmieniający oblicze europejskiego profesjonalnego Shooto.

Podpisy pod zdjęciami:

Po lewej: Piotr Hallman  biorący udział w zeszłotygodniowym BOTE wygrał w debiutanckim (w shooto)  meczu  z Pawłem Wołowcem poprzez nokaut techniczny. W karierze MMA ma on 3 zwycięstwa i 0 porażek.

Na środku u góry: Jako arbiter wystąpił  reprezentujący Shooto Poland Marcin Blicharski.

Na środku u dołu: Jan Stępień  trzykrotnie z rzędu zwyciężał w amatorskim Shooto i awansował do profesjonalnego, przegrał jednak z Adamem Zającem.

Po prawej: Głównym punktem były mecze klasy A  wagi półśredniej. Niespodziewanie, walczący w uniformie Rafał Lasota złamał nogę podczas wykonywania low-kicka, zapewniając zwycięstwo Marcinowi Heldowi. Do tego momentu miał on na koncie 5 zwycięstw z rzędu, obecnie zaś jest zawodnikiem-nadzieją Polski z 8 zwycięstwami pod rząd.

18 KOMENTARZE

 1. Nie jakas gazeta tylko jedna z najwiekszych gazet o sztukach waki w Japonii – magazyn Gong

 2. Kolega japonista napisał, że przetłumaczy. Gdy (jeśli) 😉 prześle mi tłumaczenie wrzucić je w komentarze czy wysłać komuś z Panów redaktorów?

 3. Nie ma sie z czeo tak cieszyc bo zawodnicy ktorzy walczyli do dnia dzisiejszego nie dostali pieniedzy za walki. Gratuluje organizatorowi ktory sie ukrywa i do tej pory nie wyplacil gazy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 4. Czy redaktorzy sa zinteresowani magazynem „UFC” wydawanym na Kanade?? chetnie przesle i kolejne tez to 2miesiacznik, jesli jest zainteresowanie ten sam nick na skype

 5. Litwa, Łotwa, po Bułgarii i wychował w Europie Wschodniej rozpoczęła zawodową Shooto. Listopada 21, odbyła się w Polska Shooto dni. Pan Marushin Visharusuki promotor amatorskiego Shooto jest krajem, który gościł osiem poprzednich okazjach.
  Amateur turnieju w judo mat, klasa B lub mecz Okonatsu, ubrany strażnik wysypka i umożliwić spotkania, a także międzynarodowe oblicze złego Europejskiej Shooto Komisji. Turniej ADCC, ale więcej niż 200 osób. Polskiego Związku Judo Championship jest to, że tak naprawdę 700 lub więcej uczestników. Jako amator sensacji w Shooto, Polska ma potencjał do ponownego krajobraz zawodowych Shooto Europie.

  Nasze zakątku świata walki, sztuk walki najsłynniejszych miesięczniku w Japonii.

  Czyli tylko za pośrednictwem strony tłumaczenia, przepraszam.

 6. tłumaczenie troche smieszne jak sie czyta:D Ale dobre i to MASA,jak by ktos miał jakies dokładniejsze to pisac

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.