3 maja odbędzie się najważniejsza gala roku 2008, która zatytułowana jest „droga do dwudziestej rocznicy Shooto”, oznacza to mniej więcej tyle, że za rok Shooto będzie świętowało swoje 20-ste urodziny. Nie ma co Shooto do najmłodszych organizacji nie należy.
Osobiście spodziewałem się, że największą galą roku będzie gala marcowa, jednak władze shooto postanowiły inaczej, co mnie bardzo cieszy, gdyż zamiast jednej dużej gali zobaczymy dwie duże i to w krótkim odstępie czasu.

Oficjalnie zostały potwierdzone już dwa pojedynki, oraz występ „Charisma”:

1) Takashi Nakakura(9-2-1) vs Ganjou Tentsuku(9-2-2)

Jest to walka o tytuł w kategorii -70kg. Nakakura posiada już pas okręgu Pacyfiku i ma sporą szansę na wygranie najważniejszego pasa mistrzowskiego shooto.
Pierwszy pojedynek obydwu zawodników odbył się w 2006 roku podczas gali „Champions Arrival”. Walka ta była istną wojną, która zakończyła się remisem.
Nakakura niewątpliwie jest faworytem po tym jak rozprawił się z jednym z najlepszych zawodników w tej kategorii Yosuke Endo(pokonał m.i. Clay Guida). Natomiast Ganjou przegrał z Endo, co powoduje, że jest czarnym koniem w tej konfrontacji.
Osobiście bardzo lubię obydwu zawodników i uważam, że każdy z nich może sięgnąć po tytuł.

2) Ryuichi Miki(6-2-2) vs Yasuhiro Urushitani(14-3-5)

Muszę przyznać, że bardzo mnie cieszy udział Ryuichi w tej gali, gdyż jego walki są nieziemskie, a jego walka z Akagi była co najmniej kosmiczna. Niestety jestem prawie w 100% przekonany, że to nie on będzie świętował zwycięstwo w momencie, gdy usłyszymy gong kończący pojedynek. Urushitani jest obecnie najlepszym fighterem w kategorii -55kg i nawet aktualny mistrz robi wszystko, aby tylko z nim nie walczyć, po tym jak ledwo uratował remis w ich ostatnim pojedynku. Oprócz tego Yasuhiro wygrał walkę z Mamoru Yamaguchi ikoną tej kategorii wagowej. Po cichu liczę, że Miki tanio skóry nie sprzeda i zobaczymy jak zwykle cudowny show z jego udziałem. Miejmy nadzieję, że się mylę i będziemy świadkami sporej niespodzianki.

3) Rumina Sato(24-11-2) vs TBA

Jego wysokość Rumina Sato wystąpi w tej gali, każdy kto ma czelność nazywać się fanem MMA musi znać popularnego Moonwolf, zwanego również Charisma.
Można śmiało postawić tezę, że Rumina Sato posiada jeden z największych wkładów w rozwój MMA. Ikona organizacji Shooto, pierwszy japoński zawodnik, który poddał czarny pas BJJ, swego czasu bezkonkurencyjny na ringu. Można rzec, że wyprzedzał swoją epokę o co najmniej 10 lat jeśli chodzi o styl walki. Nie będę się rozpisywał na jego temat, bo zajęło by mi to kilka godzin. Więc napiszę tak „jest zajebisty i zawsze robi zamieć w Sklasyfikowane” Wink

Rumina Sato zawsze daje wspaniałe występy, gdy wygrywa wszyscy się cieszą, gdy przegrywa wszyscy płaczą, takim właśnie on jest zawodnikiem.

Do gali jeszcze 2 miesiące, co oznacza, że władze Shooto dodadzą do tego show kilka kolejnych mocnych pojedynków. Nic tylko zacierać ręce, kolejny wspaniały rok w historii Shooto.

Autor: rip_dorey. Pozdrawiamy !

1 KOMENTARZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.