ONE-FC

Znamy już rywala dla jednego z najlepszych lekkich na świecie poza UFC – Shinji Aokiego (MMA 35-6) na galę ONE FC: Reign of Champions, która 29. sierpnia odbędzie się w Dubaju. W pierwszej obronie pasa dla Singapurskiej organizacji Japończyk zmierzy się z Irańczykiem – Kamalem Shalorusem (MMA 9-3-2). Zestawienie to zostało wczoraj potwierdzone przez organizację.

Dla Aokiego będzie to pierwsza obrona pasa zdobytego ponad rok temu. Od tamtej pory Aoki zdążył udanie zadebiutować w kategorii piórkowej wygrywając przez decyzję z Codym Stevensem (MMA 11-7) oraz stoczyć walkę na sylwestrowej gali Inoki Bom – Ba – Ye 2013 gdzie w 49 sekund poddał Toshikatsu Haradę (MMA 11-11). Sierpniowy pojedynek będzie jednocześnie pierwszą walką którą “Tobikan Judan” stoczy w tym roku, a od jej przebiegu zależeć będzie decyzja zawodnika dotycząca ostatecznego wyboru kategorii wagowej.

Kamal Shalorus szerszej widowni znany jest z występów w WEC oraz nieudanym epizodzie w UFC. Po zwolnieniu po trzech porażkach z organizacji należącej do Zuffy Irańczyk dostał angaż u włodarzy z Singapuru. „Książe Persjii” z dwóch pojedynków stoczonych dla ONE FC wychodził zwycięsko. Na gali oznaczonej cyfrą 9. wypunktował Eduarda Folayanga (MMA 14-4), natomiast na 14. edycji również przez decyzję sędziów zwyciężył Ariela Sextona (MMA 8-3-1).

Na karcie walk sierpniowej gali znajdują się także pojedynki znanego z UFC Rogera Huerty (MMA 21-7-1) z Chrisem Holleyem (MMA 10-0), natomiast jako walkę wieczoru zapowiedziano pojedynek Bena Askrena (MMA 13-0) z Nobutatsu Suzukim (MMA 11-1-2).

9 KOMENTARZE

 1. natomiast jako walkę wieczoru zapowiedziano pojedynek Bena Askrena (MMA 13-0) z Nobutatsu Suzukim (MMA 11-1-2).

  <h2 class="topictitle">
  Shinya Aoki vs. Kamal Shalorus walką wieczoru gali ONE FC 19

   

  ?

  (jakby co mogę być ciut zamulony i coś oczywistego przegapiłem, nie bijcie 😉 )
  http://www.prawoprosto.pl

 2. Ale na gali są aż 4 walki o pas 

  Może 4 walki wieczoru, tego nawet w KSW nie było   

  Jaram się tą galą , najlepsze ONE FC w historii – Askren vs Suzuki, Aoki vs Shalorus i Oishi vs Kelly ( chyba), będzie się działo!

  https://twitter.com/Calo_N7

 3. No zepsułem po całości, niedawno z treningu wróciłem, wybaczcie. Wszystko poprawione ładnie !

  Też się jaram tą galą, liczę na dobre kulanki !

 4. Łatwa walka dla Aokiego. Liczę za to na Askrena i Huertę, jestem ciekaw czy coś z jego dawnej formy pozostało (choć wiele na to nie wskazuje).

 5. Shalorusa kojarzę z porażek z zawodnikami z czołówki i myślę, że tym razem inaczej nie będzie.

  Fajnie byłoby zobaczyć Aokiego w dużej organizacji na stąłe – na pewnym poziomie sprawdziłby się na pewno. 

 6. Niby wyniki z góry znane ale główną kartę bedzie można obejrzeć, tym bardziej o jakiejś ludzkiej porze.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.